gospodarny1992

Miekka oś-czy warto dopłacić ?

Polecane posty

Witam, chciałbym poruszyć kwestię przedniej miękkiej osi w Valtrze. Przybliżcie swoją wiedzę na ten temat. Mam wątpliwości jutro zamawiam Ciagnik N121H z podstawą do tura. Dealer mówił że miękkiej osi używa się tylko w transporcie, z kolei w internecie czytałem że stosują się ją w również w uprawie poprawiając tym samym uciąg i kontakt kół z podłożem. Czy warto ją kupić i może ktoś z doświadczenia zna jej zalety i wady??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keeway1911    52

Witam.

Może nie mam Valtry ale NH i miękką oś.

W transporcie sprawdza się oczywiście dobrze, a jeżeli chodzi o uprawę i orkę i inne prace polowe to też jej używamy ponieważ tak jak już wspomniałeś poprawia uciąg i kontakt kół z podłożem.Mój dealer kazał używać amortyzacji w pracy ze względu na w/w zalety.

Oczywiście mówimy o dwóch różnych markach lecz wnioskuję że jeżeli w jednym traktorze można to i w drugim tez.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

do orki nie jest ona może aż tak bardzo potrzebna ale w innych szybkich pracach przydaje się na pewno,

pozwala podnieść prędkość i komfort pracy ja polecam jak najbardziej, też nie mam valtry za to nie wyobrażam sobie mojego fendta 716 bez osi,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlugi666    0

A ja mam pytanie czy tam są moze jakaieś elementy które sie szybko zużywają ? tzn chodzi mi tez oto, jak sprawdzić w starszych traktorach czy tam jest wszystko w dobrym stanie ?

Edytowano przez Dlugi666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

Ja na Twoim miejscu bym się nie zastanawiał tylko brał miękką oś. Wiadomo trzeba za nią dopłacić, ale przyjmując, że kosztuje ona 18tyś zł, a ciągnik będziesz użytkował przez 10 lat to jest to 1800zł rocznie, więc tragedii nie ma. Mam znajomego, ma dwa John Deere, jeden starszy ze sztywną osia a drugi z miękka i powiedział, że gdyby była możliwość dokupienia przedniej osi amortyzowanej to bez wahania by ją zakupił i założył.

W transporcie i szybkich uprawach w pozytywny sposób miękka oś da o sobie znać podnosząc komfort jazdy to jedno, poprawi kontakt przednich kół z podłożem zwiększając tym samym siłę uciągu i to nawet w orce.


Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za przydatne wypowiedzi, niestety zamówienie już poszło i będzie bez miękkiej osi no cóż będzie przyczyna do zakupu kolejnego ciągnika:)Chciałbym jeszcze zapytać o kwestię pługa mam 5 klasy ziemie i zastanawiam się nad liczbą korpusów pługa...różnica cen jest dość duża miedzy 4 a 5-korpusowymi. Myślicie że piątka obrotowa będzie rentownym rozwiązaniem czy lepiej "pomęczyć" się czwórką?? Rolstudent, jeśli możesz..to ile zapłaciłeś za 716??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

Weź dużą 4kę np. Ibisa XXL, Akpila KM180. Chyba, że chcesz coś "zagramanicznego" ;]


Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kony111    2

Dzięki za przydatne wypowiedzi, niestety zamówienie już poszło i będzie bez miękkiej osi no cóż będzie przyczyna do zakupu kolejnego ciągnika:)Chciałbym jeszcze zapytać o kwestię pługa mam 5 klasy ziemie i zastanawiam się nad liczbą korpusów pługa...różnica cen jest dość duża miedzy 4 a 5-korpusowymi. Myślicie że piątka obrotowa będzie rentownym rozwiązaniem czy lepiej "pomęczyć" się czwórką?? Rolstudent, jeśli możesz..to ile zapłaciłeś za 716??

Gdzie bierzesz Valtrę, jeżeli można wiedzieć? Jakiej marki chcesz pług?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"AGRONOM" k/Parczewa pług planuje vogol&noot w sumie na najszerszym rozstawie będzie miał 192cm. Przy moich ziemiach myślę że Valtra by 2,20-2.30 pociągnęła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

ja za swojego fendta zapłaciłem 102 tyś euro brutto ale to było bardzo dawno

co do pługa ja orzę overumem 5 skibek fotki w galerii powiem szczerze ma deko ciężej nic w podobnym krevelandzie ale za to orka ładniej wygląda i pług był tańszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ArturSłowinski
      Witaj kolegów, mam od wczoraj problem z miękką osią z Claasie Ares 816 z 2005r, otóż oś się nie podnosi, leży na najniższej pozycji, zero reakcji na przyciśnięcie guzika. Żółty guzik po naciśnięciu zamiast się świecić jak to było wcześniej, teraz mruga a oś nie reaguje. Podejrzewam jakiś problem z elektryka. Dzięki z góry za pomoc.
    • Przez Piters182
      Witam, stoję przed wyborem siewnika. Mam pytanie odnośnie znaczników bocznych. Słysze rożne opinnie, jedni mówią że potrzebna rzecz, a inni mówią że to głupota jest, bo koło ciągnika się puszcza przy zasianym i jest ok, i nie potrzebny jakiś znacznik.
    • Przez rafix255
      Wtajcie forumowicz nie wiem dokładnie czy jest taki temat ale dokładnie chodzi mi o Deutz Fahra serii 4E następcę Agroluxa. Chodzi mi po głowie zakup tego ciagnika bez kabiny z ładowaczem czołowym. Mam wszystkiego lekko ponad 30ha Case 4220 z ładowaczem i New Hollanda TD5 105 i taki mały zwinny ciagnik do kosiarki zgrabarki siewnika by mi podpasował i pytanie czy warto pchać sie w taka inwestycję. Nieraz jest tak ze 1 ciągnika mi brakuje a ten byłby też cały czas to pykania w obejsciu kiszonki itp. Czy sobie odpuscic i isć w New Holland T4S/Farmalla A. Wszystko są 3 cyl a te 3 (2) marki są najuczciwsze cenowo. W deutzu nie chce kabiny bo widzaiłem ta Naglaka w kielcach to wręcz odstrasza do zakupu bynajmniej mnie. Co sądzicie. Za porady będę wdzieczny
    • Przez Zet7211MF6140
      Witam. Chciałbym sie dowiedzieć cos na temat Case Mx 100C. Czy jest godny polecenia czy też nie. Jego zalety, wady .
    • Przez MotoMaszyny_pl
      Drodzy Rolnicy,
      Jako twórcy serwisu bezpłatnych ogłoszeń www.motomaszyny.pl zastanawiamy się jak wielkim zainteresowaniem cieszą się internetowe giełdy rolne z ofertami kupna/sprzedaży płodów rolnych. Jeżeli macie jakieś doświadczenia w tej dziedzinie proszę podzielcie się.

       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj