emilchaja

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Pantera    169

nie pamiętam jak tam było napewno te talarze są na tulei i łożyskach może zegera scieło i się przesuneło

Matey    785
2 godziny temu, bizonsuperzo56 napisał:

no też właśnie i jest jeszcze jeden mankament który przy oględzinach się wydarzył chciałem sprawdzić regulację obrotów mlocarni wszystko było dobrze A w pewnym momencie zaczęło uderzać i co się okazało talerz ten od środka na wale młocarni cofnął się do kombajnu i tymi śrubami uderzał o kadłub miałeś taki przypadek ??? albo może wiesz co mogło się stać. ?

z nawiewem to cos z elektryka, musisz sie dam dostać i grzebac. W mojej 12stce drugi bieg jest tak mocny ze i tak glownie uzywam tego wolniejszego

jak uderzał tymi śrubami to pas był luzny czy napiety? bolce w zewnetrznym kole pasowym były schowane w tulejkach czy raczej na równo? jak kreciles korba to wrocilo do normy?

KS Falubaz

Wiadomość z agroFakt.pl

właśnie jak wróciłem korbką to nic już się nie zmieniło talerz tymi bolcami wadził już cały czas to tak wyglądało że jakby całość się cofnęła

a i pas był normalnie napięty tylko że brzeg pas zaczynało zjadać tak jak by osiowości już nie było względem siebie kół

a bolce po części byli schowane bo obroty zwiększałem

pantera to jest tam wewnątrz jakiś zeger i mogło uciec do środka ??!

Matey    785
4 minuty temu, bizonsuperzo56 napisał:

że jakby całość się cofnęła

tzn? oba talerze cofneły się z strone obudowy? mocny luz jest na tuleji i kle?

tam wewnatrz sa tylko segery na tulei trzymajace łozyska, na wale nie ma

7 minut temu, bizonsuperzo56 napisał:

a bolce po części byli schowane bo obroty zwiększałem

schowane były ile, 2 mm, centymetr, dwa centymetry?

KS Falubaz

Matey    785

prosisz o pomoc to staram Ci sie pomoc, zdjec nie wstawiles wiec dedukuje z pamieci

To jak są ustawione bolce jest ważne, bo chce ustalić czy cofnęly się oba talerze czy tylko wewnetrzne. Jeśli tylko wewnetrzne to cos musi byc z łożyskami w tej tulei i wale, być może wał bębna się zużył w miejscu gdzie są łożyska i dlatego wewnętrzne koło odjechało do obudowy kombajnu. Zrobienie wału jak należy to sam wiesz ile to jest pracy. Pytałem jaki jest luz, bo gdybyś to sprawdził można by było powiedzieć coś więcej o zużyciu. Jeśli poszły dwa talerze razem i nie możesz ich wyregulowac z kabiny to możliwe ze bolce są krzywe/źle ustawione i koła nie chcą się zejść (stąd pytanie czy pas był luźny). Moim zdaniem bez rozbierania się nie obejdzie

Powodzenia w zakupach

KS Falubaz

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Bartek1231
      Witam chciałbym zamontować do swojego fortschritta zt 323 większe koła. Myślałem o rozmiarze 540/65r24 na przód i 600/65r38 na tył. I teraz moje pytanie czy te opony się zmieszczą, czy napęd się zgra i czy przód nie będzie stał za wysoko z góry dziękuje za odpowiedź. 
    • Przez bizonsuperzo56
      witam nurtuje mnie jedna rzecz w moim e 514 i pytanie do użytkowników owego modelu czy u was też tak jest jak u mnie otóż po załączeniu dźwignia napędu chedera mogę go tylko rozłączyć pedałem sprzęgła i czy to normalne czy powinno również się rozłączać dźwignia jeśli tak to co u mnie jest uszkodzone bądź co trzeba wyregulować ???? z góry dziękuję za podpowiedzi i wszystkich pozdrawiam
    • Przez Artur312
      Witam.  Mianowicie mam problem z przyspieszaczem w e512 po zwiększeniu prędkości wypadają tłoczki i czy może być wine  koło pasowe czy jakes tulejki albo łożyska.  Bo leko kołem bije.  Z góry za odpowiedzi dziękuję 
    • Przez bizonsuperzo56
      witam czy wie ktoś z was jak powinno być ustawione klepisko fabrycznie chodzi mi o szczelinę wlotowa i wylotowa z góry dziękuję za podpowiedzi
    • Przez bizonsuperzo56
      witam mam zamiar kupić szerokie koła do e 514 i do was takie pytanie od jakiego kombajnu by pasowały od e 516b zwolnica nie wchodzi a może od bizona by pasowały robił ktoś z was taki manewr liczę na jakieś podpowiedzi z waszej strony pozdrawiam
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj