emilchaja

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc

Polecane posty

andrzej612b    227

Tak z tą smarowniczką jest tak jak mówisz , co do kraników wody - masz jeden pod rozrusznikiem a drugi z drugiej strony zupełnie u dołu i wszystko . a części zamawiam przez internet w Pankowie lub Agroma .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

To przełącznik od hamulców , lewe - prawe koło , na środku na dwa koła ,osobiście nie radzę za dużo przy tym grzebać , te pompki są dość drogie jak hamuje to zostawić i OK . tak jest przy 512 ale to podobne kombajny , jest jeszcze Forum fortschritta radzę zobaczyć .

Edytowano przez andrzej612b

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

suzuki21l

 

a zrobiłeś jakies fotki nowego nabytku???

 

dodaj jak masz ocenimy :D

 

a jakie macie sieczkarnie w swoich fortschritt-ach ??

czeskie ,niemieckie może polskie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

To przełącznik od hamulców , lewe - prawe koło , na środku na dwa koła ,osobiście nie radzę za dużo przy tym grzebać , te pompki są dość drogie jak hamuje to zostawić i OK . tak jest przy 512 ale to podobne kombajny , jest jeszcze Forum fortschritta radzę zobaczyć .

no właśnie w kombajnie jest wada, że hamuje na 2,3 raza, trzeba przypompować żeby wychamować, pokombinuje z tą wajchą, a jak nic nie da co co byś polecił za co się pierw wziąść, za pompkę czy czy zobaczyć jak tam szczęki i cylinderki, bo z pompki sączy,

 

suzuki21l

 

a zrobiłeś jakies fotki nowego nabytku???

 

dodaj jak masz ocenimy :D

cyfrówka mi nawaliła , jak chcesz to zrobie telefonem,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    892

zycze powodzenia w odpowietrzaniu, nam zszedł cały dzień, dwa litry płynu w glebe, 3 pompki sprawdzaliśmy, generalnie wszystko co może miec wplyw na hamulce, a i tak hamuje tylko na jedno koło

 

jak ktos nie wiedział ze trzeba smarowac wariator to radze ci ten kombajn dobrze przejrzec, bo takich niespodzianek mozesz miec o wiele wiecej


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

Piszesz że z pompki sączy , trochę przerabiałem u siebie i wychodziło tak jak pisze Matej , wymień może tam gdzie ubywa płynu , chociaż na dziś dolewam to co ubyło przez zimę , pompnę dwa trzy razy i jest OK , ogólnie hamulce przy 512 nie są najlepsze i tu przykład - gdy by nie bruzda na skarpie to dziś bym tu nie pisał , natomiast przy holowaniu C-360 mój forszaj zatrzymuje ją w miejscu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

Że hamulce w Fortschitt-cie nie chodzą albo coś sie z nimi dzieje to normalka :P

Na dodatek cylinderki są strasznie drogie.

 

no i moje ulubione bagnety :D koszmar

 

Mój wujek też tak ma że musi z 2-3-4 razy pompować zanim załapią ,śmiesznie to wygląda na polu ,ale trzeba sobie jakoś radzić :D

 

suzuki21l

to dodaj coś może być fonem :]

Edytowano przez MatiRol92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz779    1

Zaczep w końcu odczepiony. Te śruby to oryginalne 16, także jak ktoś będzie kupował z zaczepem automatycznym niech lepiej sobie sprawdzi czy dobrze działa, a jeżeli nie to jakie są tam śruby.

O tej smarowniczce nie wiedziałem, ale forum uczy, przydatna informacja.

U mnie z hamulcami to samo, dwa razy pompujesz i dopiero łapią.

Kolego Matey jak odpowietrzasz hamulce to weź sobie kawałek rurki i jakieś naczynie i tam spuszczaj płyn. Później możesz go wykorzystać, a tak idzie w ziemię.

Ja w swojej 514 mam szwedzką sieczkarnię (chyba), ale dokładnie muszę sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Gdybyś chciał korzystać z tego zaczepu i nie dał rady naprawić tej główki, to mam taką zapasową sztukę. Śruby są 10 , na klucz 16 :) - ten pomniejszony rozmiar zastosowano z braku miejsca na typowy rozmiar klucza.

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

fool-hd140.jpg

 

spalone łożysko oporowe

 

fool-hd138.jpg

i bajn

 

fool-hd144.jpg

te 4 kwadraty czerwone, co oznaczają, o czym mają informować? i był bym wdzięczny jak by ktoś opisał pokolei co oznaczają wszystkie kontrolki

Edytowano przez suzuki21l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

fool-hd142.jpg

sieczkarnia załanczana elektro BISO, zakłada i zdejmuje się jednym ruchem na zatrzaski , dałem za niego 22tyś , + łożysko oporowe +smar 100zł, ale leje się z popychaczy uszczelniacze się wypaliły, ciekawe czy ten zestaw naprawczy do nich wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    892

jak możesz to wrzuc foty do galerii ;)

 

stawiam że nie, minimalna rysa na cylinderku i beda kłopoty, my jak robilismy to zakladalismy odrazu nowe uszczelniacze z cylinderkami, dodatkowo bolce mamy wlozone na stałe w otwory, wiec nie ma obawy ze cos nawali, do tej pory chodzi elegancko.

 

hamulce są tutaj dobre, ale jeśli raz sie zapowietrzy uklad to pozniej badzo ciezko cos z nim zrobic, oczywiscie jakies naczynia podkładałem, ale chyba dwa razy przez przypadek przewrócilem bo po calym dniu walki to juz czlowieka wiadomo co bierze :P Cylinderki nie sa takie drogie, dalismy chyba 52zł za sztuke i jak narazie leza w garazu bo poprzednie sa sprawne

 

Masz może pod klapami mapkę z miejscami do smarowania? jesli nie to teraz suzuki z miejsca idziesz i zagladasz w kazdy zakamarek kombajnu i jesli trzeba ladujesz smar. Nad wariatorem, lekko po prawej stronie, masz koło młocarni, tam tez sa dwa badz trzy otwory i w jednym z nich jest smarowniczka, poźniej pod chłodnicą tez masz miejsce do smarowania, kalamitka jest z góry, oczami nic nie znajdziesz, musisz namacac reką, pod wiatrak musisz wejsc, tez masz dwa miejsca smarne, rura wysypowa no i chyba tyle jesli chodzi o trudne miejsca, reszte spokojnie widac

 

pióropusz do sieczkarni masz?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

dzięki kolego za informację, o paru smarowniczkach mi podpowiedziałeś, pióropusz to sieczkarni jest tylko zdjęliśmy bo haczył przy skręcaniu o wózek z hederem, wczoraj dobrze się przyjrzałem i z lewego bębna hamulca trochu sączy i to chyba będzie cylinderek, czy ktoś to rozbierał bez ściągania koła? jeśli chodzi o te bolce przyspieszacza to one były rozgrzane do czerwoności to chyba tak jak mówisz same uszczelniacze nie pomogą ,kolego może ty mi powiesz co oznaczają 3,4i6kontrolka, a tu masz ten zestaw

http://fortschritt.home.pl/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=5&Itemid=32&limit=11&limitstart=110

Edytowano przez Matey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanuszM6040    3

Koledzy przyglądam się waszej dyskusji od dłuższego czasu gduż sam zamierzam kupić 514 w zasadzie już kupiłem ma przyjechać ze szwecji koło soboty.Co do odpowietrzania hamulcy to najczęściej powietrze dostaje się przez pompki hamulcowe i trzeba wymienić uszczelnienia na pompkach nawet jak nie ciekną (przerabiałem to kilkakrotnie w zetorze) Natomiast najlepszym sposobem na odpowietrzenie całego układu to

pompkę od spryskiwaczy szyby podłączyć pod odpowietrznik cylinderka i pompować płyn hamulcowy od dołu do góry aż w zbiorniczku na płyn przestaną pokazywać się pęcherzyki powietrza (sposób stosowany w serwisach samochodów ciężarowych przy wymianie płynów hamulcowych)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Jest to jakiś sposób w instalacji, gdzie koło jest daleko od pompki i niewielka różnica poziomów. W kombajnie pompki są wysoko i powinno się odpowietrzyć bez problemu, nawet "samociekiem", czyli dolewasz płynu do pełna i luzujesz odpowietrznik przy kole. Martwa natura jest złośliwa i czasem trzeba kombinować. Co do kontrolek, to grafika na nich wskazywałaby na czujniki zapchania wytrząsaczy, sit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

Dziś byłem oglądać E-514 w Czechach jest ona ciemna z sieczkarnią rok chyba 1984r. wygląda całkiem solidnie używana w te żniwa czech zapewnia że jest w stanie bdb no ale co ma powiedzieć :P nie była odpalana,ale w sobote bede jechał jeszcze raz. Czech chce za nią 100.000 koron

,czyli na nasze jakieś 17tyś z groszem.

 

co mi doradzicie nie zrobiłem fotek bo zapomniałem aparatu ,a telefon mi sie rozładował ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz779    1

A więc po kolei. Zaczep już zrobiony i działa. Napchało się brudu pod zabezpieczenia i dlatego nie działał.

Opis kontrolek z zdjęcia:

4 czerwone kwadraty po środku to kontrolki hamulca ręcznego,

1 z lewej długie światła

2 z lewej kogut

3,4,6 z lewej to kontrolki od silnika, czujnik zapchania filtra oleju, czujnik nie wiem jak się dokładnie nazywa ale też jest przy filtrze, jest o tym temat na forum fortschritta, trzeba poczytać, ale często zdarza się że czujniki są odłączone,

5 ładownie- powinno gasnąć jak silnik pracuje

7, 8 kontrolki kierunkowskazów.

Sprawdź sobie czy masz te czujniki podłączone, i czy bezpieczniki nie nadają się do wymiany.

Panowie posiada ktoś może tabelę smarowania 514 bo poszukuję. Przydała by mi się bo czasami o jakieś smarowniczce można zapomnieć.

Odnośnie tych czujników przy silniku mam zamiar założyć temat na forum fortschritta i co nieco się więcej dowiedzieć,bo niestety u mnie są odłączone. Muszę tylko zrobić zdjęcie silnika.

Edytowano przez mateusz779

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    892

@suzuki~

musisz przejsc cały kombajn w poszukiwaniu smarowniczek, prawie w każdym elemencie pracujacym jest jakas kalamitka. Z lewej strony elegancko dojdziesz bez sciagania kola, musisz sciagnac zabezpieczenie z wałka, potem wyciagnac walek i dalej bedziesz wiedzial co dalej :) uszczelniacze to na pewno, dodatkowo wymieniłbym cylinderki, a ewentualna reszte po rozebraniu wariatora, zobaczysz i ocenisz czy czesc jest ok czy do wymiany. Generalnie u mnie jest tendencja zeby to co jest gdzies glebiej w kombajnie i jest niepewne wymieniac ;) Co do kontrolek to nie mam innego pomyslu jak zorzyk

 

@janusz~

uwierz mi ze siedzielismy cały dzien w trzy osoby i to z niegłupim majstrem ktory juz tych ukladow w swoim zyciu odpowietrzył bardzo duzo i nawet on nie dawał rady. Sprawdzalismy trzy pompki, stara cieknaca, nowa oryginalna od Forsza i jakas z samochodu, na kazdej pedał rosl do pewnego momentu po czym gwaltownie spadał. Ostatecznie jest tak ze mamy hamulec na jedno kolo, górek nie mamy takze starczy. Co do Twojego sposobu to zapytam sie majstra co na ten temat mysli :)

 

@mati~

a co mamy ci doradzic, kombajnu nie widzimy, sam powinienes wiedziec jak ten kombajn sie prezentuje, jak tam bebechy itp Wg mnie ta cena jest zbyt mala jak za dobra 514 i wolalbym pojezdzic i poszukac jeszcze nawet do maja, czas jest, zniw za tydzien nie ma

 

@mateusz

ja miałem gdzies tabelke smarowania ale od 512, generalnie to jest to samo, jak znajde to wrzuce. Co do bramy to mam tylko fotke jak kombajn wyglada przy wyjezdzie, kilka cm luzu wiec to raczej ci nie pokaze jaki mamy wyjazd :) Co nie zmienia faktu ze Ty sie spokojnie zmiescisz


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz779    1

Wielkie dzięki Matey, jakbyś miał to wrzuć, na pewno się przyda.

Odnośnie fotek mojego wjazdu to postaram się wrzucić jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

no to już chyba nie ma o czym mówić :(

jak wróciliśmy do domu to zadzwoniliśmy do czecha żeby mu powiedzieć ze sie decydujemy i żeby na sobote go tam przygotował zalał wode itp. a on mówi że był gość i już dał zaliczke :/

powiedział że możemy jeszcze zadzwonić w sobote po południu czy jeszcze jest ,ale to już nie ma co bo jak gość zaliczke dał to weźmie go napewno.

 

kurde jestem zły sam na siebie <_< ,bo mi sie naprawde spodobał ,i włożyłbym z 2tyś w niego i by chodził. szkoda :(

Edytowano przez MatiRol92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    892

bez przesady, w takiej cenie nie ma dobrych 514... tyle to kosztuje porządna 512


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agropiotrmosz
      Witam
      Poszukuje opisu skrzynki bezpieczników w E-514. Który od czego odpowiada i jakie natężenie ma mieć.
      Z góry dziękuje :)
    • Przez KrzysztofL
      Witam mam nietypowy problem .Odebrałem silnik po kapitalnym remoncie ,założony do kombajnu pali , ciśnienie na zimnym 5,5  rozgrzany 4 atmosfery ,ale problem polega na tym że zapala mi się kontrolka zabrudzenia filtra ( ciśnienia oleju ) . Wymieniłem filtr na nowy ,nie pomogło , wymieniłem czujnik ciśnienia oleju i można powiedzieć że pomogło tylko na odwrót. Przy zgaszonym silniku kontrolka się nie świeci ale gdy odpalę kombajn to kontrolka się zapala . Nadmieniam że ciśnienie pokazuje 5,5 na zimnym . nie mogę docierać silnika bo nie wiem o co chodzi z tą kontrolką . Brak mi pomysłów . Pomocy.
    • Przez pi0tr
      Witam.
      Mam następujący problem z moją maszyną. Podczas koszenia dosyć często zdarza się że bęben młócący nie pobiera materiału. Heder i przenośnik pochyły działąją bez zarzutu, słoma gromadzi się na wysokości chwytacza kamieni (był czyszczony kilka razy, niczego to nie zmienia) i wraca górą przenośnika do ślimaka i tam kombajn go 'wypluwa'. Jak już bęben złapie to co się nagromadziło to zazwyczaj kończy się to zabiciem młocarni. Taśma przenośnika jest dosyć luźno ale to nie ona jest problemem - słoma jest wciągana do podajnika i stamtąd wraca. W okolicy chwytacza kamieni wszystko wygląda normalnie - nie ma żadnych przeszkód, nic nie jest wygiętw, wygląda jak fabryczne. Czy ktoś ma pomysł jaka może być przyczyna tego problemu? Prosze o pomoc - usterka zabiła już dwa pasy napoędzające całą młocarnię i dwa pasy od bębna.
    • Przez Michael18
      Witam Serdecznie, jak w temacie. Niestety nie wiem co mam zrobić, aby odpowietrzyć wysuw motowideł w kombajnie 514. Proszę o wytłumaczenie co mam dokładnie zrobić. Z góry dziękuję za pomoc! 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam,
      mam problem z fortschrittem e514 dużo słomy wpada na podsiewacz i sita, co później idzie do zbiornika.
      Próbowałem już różnych rozwiązań zmieniłem nawet dolne sita na żaluzjowe, ale myślę że problem może tkwić w odrzutniku lub coś za bębnem jest nie tak. Słoma z bębna powinna raczej wpadać na wytrząsacze a dużo mam jej na sitach i już nwm co mam zrobić.
      Proszę o rady, pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj