emilchaja

Zakup kombajnu fortschritt E514 prośba o pomoc

Polecane posty

JanuszM6040    3

Jedyna rada obciąć śruby . Później wiertarka i rozwiercić śruby a otwory przegwintować na 12 .Przerabiałem to u siebie w przyczepie trochę roboty przy tym jest więc nie wiem czy nie prościej dorobić do kombajnu zwykły zaczep i po problemie, bo wózka nie ciąga się codziennie i raczej nie potrzebny ci zaczep automatyczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

ewentualnie mozesz sprobowac pilniczkiem podpilowac kanty sruby i sprobowac odkrecic kluczem 16, wydaje mi sie ze mniej roboty bedzie jak ciecie i gwintowanie


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

W 512 mam zaczep do hedera ale nie wiem czy to też jest automatyczny , nigdy go nie używałem gdyż tez jest trochę przy rdzewiały , może ktoś mi coś podpowie . unsure.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

zalezy jaki masz zamonotwany, ale oryginalnie nie byly to zaczepy automatyczne


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz779    1

Koledzy tu jest problem że ja ten zaczep muszę odczepić bo niestety z podwórka z założonym chederem nie wyjadę, już mam problem wyjechaniem samym kombajnem bo mieści się na żyletki. Myślałem coś o tych śrubach i prawdopodobnie je obetnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

Witam ,dołacze sie do tematu bo tez jestem zainteresowany kupnem e-514 najlepiej MDW .Słyszałem że są hedery o długość 3,6 czy 3,8 matra ,pasował by mi taki bo na moim terenie są troche górki i nie wszedzie się bym sie mieścił z 4,2 metra a hedara nie chece sie odczepaiać ;]

 

Koledzy tu jest problem że ja ten zaczep muszę odczepić bo niestety z podwórka z założonym chederem nie wyjadę, już mam problem wyjechaniem samym kombajnem bo mieści się na żyletki. Myślałem coś o tych śrubach i prawdopodobnie je obetnę.

 

 

jak ci sie nie chce robić tego zaczepu ,a nie masz jak heder wyciągnąć ,to załóż do ciągnika na pompe belke i jakoś umocuj ten wózek łańcuchem albo coś ,i powoludku wyjedziesz :D

 

A co do śrub w zaczepie to spróbuj nadciąć na każdej taki ząbek gumówką albo czymś i przecinakiem i młotkiem ;] spróbuj poluzować te śruby ;]

 

Powodzenia

Edytowano przez MatiRol92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz779    1

Będę próbował, a co do twojego postu to 514 wychodziły z hederem 3,6 m jak się nie mylę. Koszt takiej 514 to ok 30tys. Życzę powodzenia w szukaniu bo z takim hederem ciężko znaleźć chociaż na allegro chyba jedna stoi ale cena jest kosmiczna, coś koło

50 tyś, import Szwecja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

no wiem że z ty by było ciężko ,ale jak by sie trafił to czemu nie. ja mam niedaleko do granicy czeskiej i coś czuje że trzeba bedzie tam jechać i szukać nawet z hederem 4,2 ,bo tam są kombajny w rozsądnych cenach tylko trzeba szukać ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz779    1

Jak masz rzut beretem do Czech to bym się nie zastanawiał. Ja do granicy mam ok 50km więc to trochę jest. Ja na przykład swoją 514 kupiłem nie tak dawno w okolicach Nysy. W Czechach raczej ciężko będzie Ci znaleźć kombajn z hederem 3,6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

wszystko da sie kupic, ale trzeba byc cierpliwym i szukac :)

 

co do kolegi który ma problem z bramą, nie wiem czy lepsza mozliwoscia nie byloby przerobienie bramy, czy jakis wyjazd z podwórka na czas zniw z innej strony, aby kombajn sie miescil, oczywiscie nie wiem ile masz ziemii i w ilu kawalkach, ale i tak to bedzie meczace w takim okresie jakim sa zniwa


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz779    1

Kolego ja już przerobiłem bramę i ma teraz 6,30, a szerokość całej drogi to 6,20 wyjazd pod kątem praktycznie prostym, więc tutaj raczej nic nie mogę już zmienić. Mam mało pola także będę ograniczał ilość wyjazdów do minimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

A to masz heder 6 metrów?

My sie miescimy w pięcio metrowej bramie, wyjazd oczywiscie pod kątem prostym, droga węższa niz u Ciebie, czasami trzeba na dwa razy wyjezdzac z bramy, ale nie ma tragedii


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Tak, sąsiada :P a że płot ma wysoki ( a raczej mur) to dlatego musimy wyjezdzac na dwa razy. Spokojnie dasz rade, najwazniejsze zeby Cie ktos wyprowadził na droge i patrzał czy tyłem kombajnu nie zaryjesz w słupek przy skręcie, bo np. u nas na lusterkach dokładnie nie widac, a po co mamy brame przestawiac? ;)

 

jak znajde fotke wyjazdu z bramy to ci pokaze jak to u nas wyglada


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz779    1

Wiesz ja nim wjeżdżałem już jak było ciemno także widoczność jak u murzyna w tyłku. Spróbować nie zaszkodzi. Jak zrobię fotkę to Ci pokażę jak jest u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Ta główka zaczepu jest przykręcana na śruby pod klucz 16(w oryginale, zaczep IFA). Może ktoś próbował 17-tką, pokancerował kanty i dlatego 16-tka nie nachodzi. Nabij młotkiem nasadkę, a jeśli nie to przecinakiem po skosie w główkę śruby i powinny iść.

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

Jak masz rzut beretem do Czech to bym się nie zastanawiał. Ja do granicy mam ok 50km więc to trochę jest. Ja na przykład swoją 514 kupiłem nie tak dawno w okolicach Nysy. W Czechach raczej ciężko będzie Ci znaleźć kombajn z hederem 3,6.

 

 

 

no tak to jest prawda ,do granicy mam ok 30-35km ,ale to nie są już te czasy co kiedyś że sie jechało po kombaj czy ciągnik do czech i sie przyjeżdżało z dobrą maszyną za dobre pieniądze.

teraz do jak sie trafi coś w miare to trzeba brać. Ja np. 2 lata temu szukałem Zetora 10145

zjeździłem całe czechy ,no niby coś tam było ,ale albo za drogie ,albo trzeba robić ,no i tak

sie stało że kupiłem w polsce koło świdnicy ,no troszke go podmalowałem ,ale silnik i skrzynia

lux nic nie trzeszczy nie szumi normalnie igła. nawet sie nie targowałem bo cena to była taka

że aż nie mogłem uwierzyć.

 

a z tym hederem 3,6 to tylko tak napisałem bo byłby idealny dla mnie :)

Edytowano przez MatiRol92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz779    1

Muszę kupić nasadkę 16 i będę coś próbował z tym zaczepem.

MatiRol92 masz rację że w Czechach teraz ciężko coś znaleźć. Mój ojciec kupując ciągnik 13-15 lat temu zjeździł Czechy, aż w końcu kupił w Polsce w okolicach Ziębic. Mam znajomego co ściąga maszyny ale z Niemiec. On mi mówi tak, masz jakieś namiary na maszyny na zachodzie, przyjdź powiedz, a ja ci odpalę dolę, bo jak nie jedziesz teraz na zachód z pewnym adresem to ciężko coś kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

wiadomo samemu nie ma co jechać

 

w czechach o tyle lepiej że tam jedziesz od jednego PGR-u do drugiego ,i i coś jeszcze idzie znaleść samemu.

No i wiadomo z czechem jakoś sie dogadasz :D

 

a mam pytanie znacie jakies czeskie stronyu internetowe z maszynami

jak macie do podajcie link :]

Edytowano przez MatiRol92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz779    1

MatiRol92 jaką kasą dysponujesz, powiedz ile około chcesz wydać. Muszę poszukać bo mam kilka adresów z 514 które możesz odwiedzić.

I w jakich okolicach mieszkasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

mateusz799 kasa to narazie nie dysponuje ,tzn. jest ale nie wybiore wszystkiego z banku :]

narazie sie rozglądam ,bo teraz jeste dobry okres na kupno kombajnu.

 

Mam kombajn w Czechach który bede jechał oglądać e-514 ale ta ciemna , za nie duża kase.

tylko jeszcze nie wiem kiedy jade bo kumpel co znalazl e-514 to zna tego czecha ,tyle że on narazie nie ma czasu żeby ze mną jechać do niego ,no a sam nie pojade :P

kombajn jak mnie zapewnia w bdb stanie chyba nawet sieczkarnia. mówił że może nawet odda za 14-15 tyś

bo czech sprzedaje wszystko. A jak nawet nie bedzie mi pasował to go wezme na handel te 5-4 tyś może zarobie :]

ja jestem z okolic kłodzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

poszukaj na czeskiej stronce czasami coś ciekawego tam jest www.bazos.cz ja miałem kupować w czechach ale po rozmowie z czeskim handlarzem ,powiedział mi ze 524 w u nich cięzko dostac w dobrym stanie.i kupiłem 40 km ode mnie od rolnika.ale jeśli chodzi 514 jest tego tam dużo jeszcze i taniej jak u nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

wczoraj przyprowadziliśmy e 514 , śmigiel - żagań , ok 130 km na kołach, oczywiście nic nie nagrałem bo w cyfrówce wyskakuje error, i h--j wie dlaczego, i tak po 25 km, o mało co nie spaliliśmy kombajnu , bo na co gaśnica , dobrze że miałem w samochodzie, a mianowicie zatarło się łożysko oporowe od wariatora przyspieszacza, ten po prawej stronie co przekazuje moc na skrzynie, poszliśmy do jakiegoś gospodarza, po narzędzie i zrzuciliśmy ten wariator , na szczęście w Lesznie w Gamie mieli takie łożysko, poskładaliśmy, trochę się poparzyliśmy, i tak bo może ktoś nie wiedzieć, jest jedna kalamitka do smarowania tego łożyska schowana w środku wariatora ,a zobaczyć ją można przez takie 3 otwory przez które podejrzewam że się wprowadza końcówkę smarownicy i smaruje, i tak myślę że te łożysko nigdy nie widziało smaru , jakoś dojechaliśmy, ale do wymiany bądż regeneracji te dwa siłowniczki co pchają wariator, powypalały się uszczelniacze i się z nich leje, obudowa łożyska jest zdeformowana ,była rozgrzana do czerwoności, wyjechaliśmy 11;30, przyjechaliśmy 23;20.

i jeszcze pytanie , może ktoś zna namiary gdzie sprzedają części to owych bajnów, i gdzie jest kranik od spustu wody z chłodnicy, bo albo jestem ślepy albo go niema,

w sumie dobrze że to się stało teraz na drodze, a nie w żniwa na polu

Edytowano przez suzuki21l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agropiotrmosz
      Witam
      Poszukuje opisu skrzynki bezpieczników w E-514. Który od czego odpowiada i jakie natężenie ma mieć.
      Z góry dziękuje :)
    • Przez KrzysztofL
      Witam mam nietypowy problem .Odebrałem silnik po kapitalnym remoncie ,założony do kombajnu pali , ciśnienie na zimnym 5,5  rozgrzany 4 atmosfery ,ale problem polega na tym że zapala mi się kontrolka zabrudzenia filtra ( ciśnienia oleju ) . Wymieniłem filtr na nowy ,nie pomogło , wymieniłem czujnik ciśnienia oleju i można powiedzieć że pomogło tylko na odwrót. Przy zgaszonym silniku kontrolka się nie świeci ale gdy odpalę kombajn to kontrolka się zapala . Nadmieniam że ciśnienie pokazuje 5,5 na zimnym . nie mogę docierać silnika bo nie wiem o co chodzi z tą kontrolką . Brak mi pomysłów . Pomocy.
    • Przez pi0tr
      Witam.
      Mam następujący problem z moją maszyną. Podczas koszenia dosyć często zdarza się że bęben młócący nie pobiera materiału. Heder i przenośnik pochyły działąją bez zarzutu, słoma gromadzi się na wysokości chwytacza kamieni (był czyszczony kilka razy, niczego to nie zmienia) i wraca górą przenośnika do ślimaka i tam kombajn go 'wypluwa'. Jak już bęben złapie to co się nagromadziło to zazwyczaj kończy się to zabiciem młocarni. Taśma przenośnika jest dosyć luźno ale to nie ona jest problemem - słoma jest wciągana do podajnika i stamtąd wraca. W okolicy chwytacza kamieni wszystko wygląda normalnie - nie ma żadnych przeszkód, nic nie jest wygiętw, wygląda jak fabryczne. Czy ktoś ma pomysł jaka może być przyczyna tego problemu? Prosze o pomoc - usterka zabiła już dwa pasy napoędzające całą młocarnię i dwa pasy od bębna.
    • Przez Michael18
      Witam Serdecznie, jak w temacie. Niestety nie wiem co mam zrobić, aby odpowietrzyć wysuw motowideł w kombajnie 514. Proszę o wytłumaczenie co mam dokładnie zrobić. Z góry dziękuję za pomoc! 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam,
      mam problem z fortschrittem e514 dużo słomy wpada na podsiewacz i sita, co później idzie do zbiornika.
      Próbowałem już różnych rozwiązań zmieniłem nawet dolne sita na żaluzjowe, ale myślę że problem może tkwić w odrzutniku lub coś za bębnem jest nie tak. Słoma z bębna powinna raczej wpadać na wytrząsacze a dużo mam jej na sitach i już nwm co mam zrobić.
      Proszę o rady, pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj