Zaloguj się, aby obserwować  
MrRolnik14

Mam problem

Polecane posty

MrRolnik14    0

Mam problem zastanawiam sie z tato bo tata ma 7ha i chodujemy troche tuczników ale to się zabardzo nieopłacało i niemamy juz a z reszta słaby rok umnie był i zboza niema i zastanawialismy się bo mamy bardzo małe podwórko stare chlewki i czy trzymac w nich tuczniki czy magazynowac zboze i sprzedac jak bedzie dobra cena jak myslicie?Tata mówi o a moze krowy no ale małe podwórko i trzeba przerabiac chlewy.Prosze o porade:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

na serio to tak obsiej pole tzn te 7ha i idz to jakieś pracy czyli ogolnie pole potraktuj jak swoje hobby bo i tak jakbys chcial z tego wyżyć to nie ma szans (nie biore pod uwage warzywnictwa i działów specjalnych)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrin6231    13

kolega janczar810 ma racje nie pożyjesz na tych 7ha ani ty ani twój ojciec niema co przerabiać i inwestować specjalnie zasiej to pole zbież plon wez dopłate i masz premie a pozatym to prace sobie znajdz w jakies spokojnej firmie 8 godz porobisz i gra muzyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ArekDzej    0

Witam Pany!

Wiecie jak ten kolega zakładający temat sie teraz czuje? jak by mu ktoś w pysk dał, całe plany i marzenia o rozwoju gospodarstwa o zmianie profilu itd itd w jednej chwili pękły czytając Nasze posty. Ale o jest najgorsze, to to,że niestety tak właśnie jest i kiedyś wielodzietne rodziny żyły z kilku hektarów a dziś to najczęściej "tylko" dodatek do pracy poza rolnictwem...cholernie smutna prawda...pozdrawiam.

Trzymaj się MrRolnik14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek5011    3

Mój dziadek zaczynał od jednego ha , teraz tata ma 25 ha . Tylko że w tedy były inne czasy i rolnictwo , nawet na małej powierzchni przynosiło dochody . Oczywiści z samego gospodarstwa dziadek nie żył , pracę też miał dopiero później , gdy gospodarstwo się rozrosło przestał pracować i bardziej zajął się gospodarstwem.Ale jak już wspomniałem to było kiedyś , w dzisiejszych realiach ciężko będzie wam się wzbić do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian0218    17

na serio to tak obsiej pole tzn te 7ha i idz to jakieś pracy czyli ogolnie pole potraktuj jak swoje hobby bo i tak jakbys chcial z tego wyżyć to nie ma szans (nie biore pod uwage warzywnictwa i działów specjalnych)

U nas robimy identycznie a potem zboże sprzedajemy... Ja robię w polu a tato ma firmę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Moim zdaniem przestaw się na krowy mleczne i chów opasu zasiejesz kuku zrobisz sianokiszonkę i jakoś dasz radę możesz wyslotków dokupić i jakoś dasz radę powiększysz gosp. Krowy dadzą ci co miesięczne dochody. Albo na same opasy na 7ha trochę tego wyhodujesz.

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

Ja bym Ci radził iść do państowej pracy, a to gospodarstwo, plony i dopłaty traktować jako "dodatek" .

Zboże do kupki, i sprzedawać. wink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Gąsiorek777
      Witam,
      Orientuje się ktoś może jaki może być koszt +/- wylania fundamentów "basenu" pod chlewnię na rusztach, może ktoś ostatnio budował chociaż zdaję sobie sprawę że teraz cięzki czas na takie inwestycje. 
      Wymiary 40mx20m głębokość 0,8m/1m
    • Przez Kubos43
      Planuje modernizacje budynku, 4 pomieszczenia o łącznym wymiarze 16x8 metra podzielone po równo co daje 4x8 chce zaadaptować do chodowli świń. 
      Początkowo planowałem zrobić to w systemie głębokiej ściółki jednak teraz bardziej schylam się ku rusztom betonowym, murki i posadzki i tak muszę wykonać a mam możliwość pójścia w górę bo do stropu ponad 3 metry. 

      chciałbym zrobić  wanny pod każdym pomieszczeniem osobno i tak żeby wystarczyło na cały tucz od 20 kilogramów. 
       
      czy wystarczą wanny z posadzką i ściankami murowanymi z bloczka?
      Jak to wszystko uszczelnić żeby gnojowica nie rozprzestrzeniała się poza wannę? 
      czy 1 metr głębokości wystarczy? 
    • Przez Rolnikk19
      Część. Mam pytanie czy ma ktoś okna typowo inwentarskie (zdj)?Chodzi mi głównie opinię o ich jakości i wytrzymałości(pękanie,powinien koloru). Pozdrawiam



    • Przez luki02165
      Witam 
      Orientuje się ktos jaki jest koszt postawienia chlewni na 50 sztuk loch wraz z tuczarnia Wszystko w jednym budynku i pełnym wyposażeniem?
      Pozdrawiam 
    • Przez Macias2901
      Witam mam pytanie czy ktoś wie ile jaki jest koszt budowy chlewni na 100loch w cyklu otwartym 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj