magik503

Kupno Samochodu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Mocnyfend    22

Ok cały czas nie ciągam przyczepki ,może 1-2 razy w miesiącu jest potrzebna przyczepka i lepiej się zapytać co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Upewnij się czy można do tego Tipo domontować hak. Wiele nowych aut nie ma w ogóle takiej opcji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    584

Ogólnie auto w automacie pali ok 1L/100km więcej niż w manualu ,a z przyczepką .....?.Warto dopytać czy, i jaka masę można holować.Szczególnie latem można  "zagotować" skrzynię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Andrzeju zależy co to za automat, konstrukcji dużo. Fordem 2500 możesz sobie i ciągnik holować a on specjalnie tego nie czuje;] 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

kup sobie toyote hiluxa i będziesz jeździł

Edytowano przez stempos1980

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

To juz lepsze mitsu l200 bo lepsze napedy itp itd...ale to kosztuje 2x tyle co kolega chce przeznaczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

ja pisalem odnosnie hiluxa a nie forda f.
Sam bym chetnie kupil f150 ale skarbonka jeszcze za mala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Sorry;) co do Forda bajka jedziesz 80 po wertepach siedząc wygodnie jak na kanapie ;) Wada jego taka że jest szeroki i nie wszędzie wjedziesz. Japończyk podobnych gabarytów to toyota tundra;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Podstawowa wada tych aut - to koszty zakupu i utrzymania. To samochody dla ludzi którzy mają za duźo kasy i nie mają co z nią zrobić, a chcą zaszpanować...


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Auta te produkowane są z myślą o rynku Amerykańskim i tam te auta nie są wcale synonimem luksusu czy kasy. W europie sprawdzają się w przypadku firm które muszą dojechać ze sporym bagażem sprzętu po bezdrożach(np. malowanie słupów wysokiego napięcia, kopanie studni, inspekcja rurociągów naziemnych). Takie auto bierze panowie 2,5 tony na siebie i dalej jedzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Mój kolega wierci studnie, takowego forda posiada i wozi na nim wiertnicę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryki    10

Co do automatu i przyczepki to ja nie widzę problemu miałem Mietka 124 potem okulara później saab 95 teraz navarę wszystko w automacie i ciągałem bukmanę z dwoma końmi nigdy problemów nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

No nie przesadzaj z tym zwijaniem. Na tle poloneza i fiata to jechało. Ale 10 s do setki rzadko który miał. Auta były lżejsze, opony węższe itd. 

Do 10 tys i małe to fabia, corsa, ibiza, polo w benzynie. Punto 2 też chyba jest niezłe i można wyczaić coś z polskiego salonu. Bardziej patrzył bym na stan i ewentualnie wyposażenie niż na markę. A że coś naprawić trzeba będzie to normalka to nie nowe auta.

Miałem 2.0 audi z 1990 roku i uwierz mi że lepiej się zbierało jak 2.0 diesel 160 koni insygni

Edytowano przez pawel885

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

To, że w środku było więcej huku nie znaczy, że się lepiej zbierało. Lub trafiłeś na insignie trupa. Według danych autocentrum audi 80 b4 2,0 benzyna 115 KM rozpędza się do setki w 11,8 s a wyciąga 190 km/h. B3 2,0 benzyna 113 KM do setki 10,9 i wyciąga 196 km/h  Natomiast insignia cdti 160 KM rozpędza się do 100 km w 9,5 s i wyciąga 221 km/h. Oczywiście różnica w osiągach nie powala. Ale jak już pisałem współczesne auta urosły, utyły. B3 ważyło około 1 tony insignia waży około 1,6 tony. Do tego większe i szersze kła, które tez nie są bez znaczenia dla dynamiki jazdy.

Co do samochodu dla @Mocnyfend jeśli człowiek szuka osobówki to po co mu pick upa doradzacie? Pick up jest niekomfortowy, nie ekonomiczny i ma sens naprawdę tam gdzie jest teren i jakieś ciężkie przedmioty. Jeśli jeździmy po utwardzonych drogach tonę można pociągnąć i zwykłą osobówką. Najlepiej mieć do tego dwuosiową przyczepę. Auto tak nie cierpi.

Co do samych automatów trzeba popytać/poczytać o konstrukcji danych skrzyń u danego producenta. Bo od hasłem automat może kryć się cvt, dwusprzegłówka lub klasyczny automat z przekładnią hydrokinetyczną. Cvt od razu odpada. Dwusprzęgłowa lepiej gdy ma sprzęgło mokre. Pierwsze dsg miały sprzęgło suche. Najlepsza do ciężaru jest skrzynia z klasycznym konwerterem czyli klasyczny automat. Ale też auto z taką skrzynią więcej pali od dwusprzęgłowej, w której spalanie będzie na poziomie manuału.

 

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4244

To juz lepsze mitsu l200 bo lepsze napedy itp itd...ale to kosztuje 2x tyle co kolega chce przeznaczyc

 

Brat dwa lata jezdzil sluzbowym l200 nowka - tragedia - strasznie sie sypalo, a jezdzil autem tylko on. Kazda naprawa - duze koszty(nie zeby u konkurencji bylo taniej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Ja mam vectre c i l200 w podwojene kabinie i najwiecej nim smigam nawet do miasta. Auto wygodne w miare i sie nie przejmume ze gdzies nie dojade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

hubertuss doradzam picupa jeśli tylko ktoś często jeździ z przyczepką. Przede wszystkim dla tego ze na samo B śmigasz przyczepką do 500 dmc na b+e 750 dmc. Ciągnąć tonę na przyczepce to proszenie się o kłopoty. Najpierw niech sprawdzi czy może zamontować hak, kupuje nowe auto jeśli założy hak z poza listy to po gwarancji. Tak samo jeśli doposażenia dokonamy poza ASO. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Hak dokupisz do każdego samochodu. Oczywiście prawko b nie pozwala ciągać takich ciężarów. Może autor ma prawko na przyczepy nie wiemy. Jednak jeśli kursów z przyczepką jeśli chodzi o liczbę km jest mniej niż normalnej jazdy pick up jest bez sensu. Tak jak pisałem nie ekonomiczny, nie dynamiczny, mało komfortowy z lichym wykonaniem wnętrza na tle osobówek itd. To samochód typowo do pracy. W codziennej jeździe same minusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Dokupić sobie możesz jeśli nie ma go na liście wyposażenia akcesoryjnego/dodatkowego jest po frytach. To samo jest z relingami na dach. Jeśli producent przewidział takie akcesoria problemu nie ma montujemy nie koniecznie zestaw fabryczny i utraty gwarancji nie ma. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

To jest zbędna dyskusja. Bo trzeba by zadzwonić do salonu fiata i zapytać czy można dokupić hak do tipo. Wątpię by takiej opcji nie było. Jeśli nie oryginał z konfiguratora to dealer zaoferuje montaż u siebie akcesoryjnego. Dzisiaj nawet do a8 hak dokupisz. Nie chce mis ie wierzyć by do takiego autka nie sprzedawali. Niech się zainteresowany sam dowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Hubertus miałem osiemdziesiątkę 2.0 16v i naprawdę nie kiepsko to się zbierało jak na samochód z lat 80/90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mocnyfend    22

Dzięki za podpowiedzi ,poczytałem sobie na goglach temat ciągnięcie przyczepki w au i raczej problemu nie ma ,większość wciska D  i jazda tak jak bez przyczepki ,po to jest automat to niech kombinuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Dokładnie, niech dopyta, co do automatu masz w instrukcji napisane zwykle jak ciągnąć i jak odblokować lewarek w razie holowania.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj