magik503

Kupno Samochodu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Mikruss    536

Dobrze utrzymany lakier i porzadne czyszczenie kosztuje nie malo. Sam zestaw do polerki kilkuetapowej to w zal3znosci od srodkow kosztuje od 200 nawet do 800 zl plus kilkanascie godzin pracy i w tedy plamybz wody na pewno sie nie pojawia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wincenty5    104

Główkujecie się nad rzeczą prostą strasznie.Myjesz samochód i na koniec zanim szyby są mokre zciągasz z szyb krople wody gumową zciągaczką a najlepiej sylikonową do kupienia w sklepie motoryzacyjnym.Jak jest ciepło to trzeba się spieszyć żeby szyby nie wyschły przed zebraniem kropel i szybki czyste bez żadnych polerek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mocnyfend    22

Witam ,kiedyś pytałem się  na forum co i jak ale teraz w miesiącu zamawiam ,tylko co jeden znajomy a drugi inaczej doradza ,mam plan kupić Tipo  w  automacie , rocznie robię max 15 tyś km ,kupic czy zwykła skrzynia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Po umyciu szyby spryskać odrdzewiaczem WD 40 i powycierać do sucha. bardzo fajnie sprawdza się w kabinach prysznicowych i do odstraszania ptaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Meg  na zaschnięte krople na szybach ,użyj power shine ,płyn do spryskiwaczy zimowy z Lidla ,daje gwarancje 100% satysfakcji ;),temat czarnych aut z ciemnymi szybami juz przerabiałem ,myłem zawsze o chłodzie w zacienionym miejscu ,pocieszeniem był perłowy lakier ,lecz mając garaz przy kotłowni zdecydowałem że lepszym rozwiązaniem bedzie srebrne auto  :P ,i tak dzis mniej stresu mam ze brudne  :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu0007    30

Mocnyfred
automat to w miasto z korkami jak Warszawa czy Łódź. Ja tez robię do 15tyś rocznie, mam manual 6b w Scenic II i nie narzekam. Automat zimą może wiecej palić bo do płynnej pracy musi szybko dogrzać olej. Awaryjność wg mnie jest zależna głównie od stylu jazdy i obchodzenia się ze skrzynią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czyli jest klika sposobów by się pozbyć plam z szyb ,fajnie ,dziękuję .... ;)  :)  

Tomek ja natomiast ze srebrnego przesiadłam się do niebieskiego i kolor niebieski piękny jest ,ale tylko piękny  :unsure:   :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damo    26

Meg kiedyś bluzgałem na  czarny...  teraz bluzgam na  białą perłę.... poza  tym  że  z daleka wygląda ładniej   ale  tylko  z daleka...  mam 1.5 km do  asfaltu które powoduje że ręce  opadają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Mocnyfred

automat to w miasto z korkami jak Warszawa czy Łódź. Ja tez robię do 15tyś rocznie, mam manual 6b w Scenic II i nie narzekam. Automat zimą może wiecej palić bo do płynnej pracy musi szybko dogrzać olej. Awaryjność wg mnie jest zależna głównie od stylu jazdy i obchodzenia się ze skrzynią

 

Nie koniecznie, robię około 20-25tys km. Kiedyś myślałem że tylko manual do póki nie zakupiłem pierwszego automatu teraz nie wróciłbym do manuala z racji wygody i komfortu jazdy. Co do spalania czy jest aż tak wyższe? Nie powiedziałbym przynajmniej w tych modelach aut które używam. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belicoff    5

Automat wcale nie jest taki zły. Manual niby daje przyjemność z jazdy i w ogóle, szczególnie na torze, ale podczas dłuższych podróży staje się trochę męczący. W mieście lepiej jeździło mi się automatem, wygoda o wiele większa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belicoff    5

Z samochodem do 10tys jest trochę ciężko. Problem w tym że w tej cenie masz zazwyczaj dość stare samochody, które skazane są wręcz na naprawy. Gdybyś miał tylko możliwość to lepiej polować do 20tys. Jeżeli jednak nie masz więcej funduszy to określ do czego chcesz samochód, a może coś wybierzemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

He he tak nowszy to lepszy.... Ostatnio znajomemu w 10 letnim koreańskim suw-ie walnęła głowica, a tak się cieszył że dwumasę ma już za sobą i tylko jeździć... Dlatego lepiej kupić 15 letnią RAV4 niż 8 czy 10 letniego koreańca 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4237

Nie wiek, a stan techniczny. Choć jak znajomy mechanik mówił, przy której usterce w ciagniku-ze starego nowego nie zrobisz:) Fajnie byloby wiedzieć czy sedan/kombi/htb/diesel/benzyna/gaz/manuał/automat itd itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

a podpowiecie coś w temacie megane III 1,5litra dci? 110 KM. Krajowy (wg serwisu) nawet serwisowany jeszcze 2 lata temu w ASO

Mam 90KM dci i nie narzekam obecnie ale w moim mało elektryki a tego dopiero myślę pojechać obejrzeć za tydzień albo dwa.

Cenowo wyjdzie taniej niż w krzyczą w ogłoszeniach.

Z wyposażenia po VINie powinien mieć.

Wyposażenie(ABS, Automatyczne światła, Centralny zamek, Elektryczne szyby tylne, Komputer pokładowy, Podgrzewana tylna szyba, Radio, Światła przeciwmgielne, Alarm, Automatyczne wycieraczki, Elektryczne lusterka, Immobilizer, Kontrola trakcji (ASR), Poduszka powietrzna pasażera, Relingi dachowe, Wielofunkcyjna kierownica, Alufelgi, CD, Elektryczne szyby przednie, Klimatyzacja, Kurtyny powietrzne, Przednie poduszki powietrzne, Stabilizacja toru jazdy (ESP), Wspomaganie kierownicy)

 

 


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

Z samochodem do 10tys jest trochę ciężko. Problem w tym że w tej cenie masz zazwyczaj dość stare samochody, które skazane są wręcz na naprawy. Gdybyś miał tylko możliwość to lepiej polować do 20tys. Jeżeli jednak nie masz więcej funduszy to określ do czego chcesz samochód, a może coś wybierzemy :)

wcześniej myślałem o oplu zafira 1 1.8 ale stwierdziłem że do nas troje to niepotrzebny a teraz może być sedan lub kombi.z diesli jak by już to skoda oktawia z 1,9 tdi 90 a benzyna to już ciężej wybrać bo teraz nie wiadomo bardzo jaki do silnik  lpg.i bolączki elektryki takie jak w francuzach.wiem że gdyby były fundusze kolo 20000tyś tojuż by było łatwiej

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Miałem francuzy i ja żadnych problemów z elktryką nie miałem, były problemy z silnikiem i juz ich nie mam. Automat świetna sprawa. Zawsze przy kupnie samochodu jakby było więcej to fajnie, trzeba szukać i nie napalć się jak pies na suke. Można jeszcze kupić samochód z pewnym przebiegiem ale trzba trochę posiedzieć w internecie a następnie pojeździć. Najpierw trzeba wiedzieć czego się szuka bo z całego np. OLX nie wyłapiesz wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belicoff    5

Co do francuzów. Miałem okazję jeździć Peugeotem i Renault Clio kilka lat temu. Elektronika... to leży w tych samochodach. Mimo napraw ciągle coś innego się psuje. Ja bym postawił na coś niemieckiego, ale wiecie jak to wygląda z tymi samochodami. Największy zbyt -> największe przekręty. Nic tylko liczyć na szczęście :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

powiedzmy że będzie takie autko do kupienia w dobrej cenie, parę rzeczy do zrobienia jak to w używanym i się zastanawiam ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

koledzy ja wiem że można szybko kupić samochód i potem się męczyć z dziadem.teraz mam passata b4 combi  z 1.9 tdi 90 ale niestety rdza zrobila swoie co do silnika to nie mam żadnych zastrzeżeń.tak jak pisałem diezla to tylko skode oktawie 2005 2006 r z 90 konnym motorem a co do bęzyny i do gazu to ciężko coś wybrać sęsownego.silniki z wtryskiem niemieckie typu tfsi tsi to totalna porażka.a co powiecie o mondeo w bęzynie i do gazu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damo    26

w fordach  na wstępie   parz  stan  maglownicy   bo   lubią mieć luz ......  w  fiestach z 2014  poniiżej 100  przebiegu już wymemłane.....   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

w fordach  na wstępie   parz  stan  maglownicy   bo   lubią mieć luz ......  w  fiestach z 2014  poniiżej 100  przebiegu już wymemłane..

 

maglownice teraz to już we wszystkich autach to już nie jest to co było kiedyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj