RadikRenault

Produkcja pod zamówienie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam kolegów wpadłem w tym roku na pomysł robienia sianokiszonki w belach pod zamówienia gospodarzy.

Wokół mnie jest dużo traw które można kupić do skoszenia.

I tu moje pytanie jak myślicie czy taki pomysł ma szansę na powodzenie, chciałbym produkować sianokiszonke i słome:)

Za wszelkie porady i podpowiedzi będę bardzo wdzięczny:) Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radekk89    18

no to po pierwsze jakim sprzętem dysponujesz? po drugie czy masz/miałbyś na to odbiorców? jeśli tak to połowa sukcesu. no i jeszcze dochodzi najważniejsze, czyli cena. Ty musisz na tym zarobić (wiadomo), ale i rolnik który kupi nie może być stratny, a każdy by chciał kupić jak najtaniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt jakim dysponuje to Ursus 360z turem,Renault 120.54,prasa metal fach sokółka, od wiosny prawdopodobnie 2 kosiarki i grabiarke zastąpi pokosówka i dojdzie do pomocy jakiś starszy ursus:)

Na wiosne zrobiłem dla jednego gościa bele które on potem rozprowadza (nie owiniete w folie) po swoich okolicznych gospodarzach, puźniej byli następni i chcieli łącznie z 3tyś bel ale cena przez nich proponowana była jak dla mnie troche nie kożystna.

Może sprzedaż bezpośrednio do gospodarza byłaby bardziej opłacalna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

masz dobry pomysł kolego. W tamtym roku kupowałem po 60-70zł/szt w tym jest mało kiszonki ceny są wyższe nawet do 100zł/szt widziałem w ogłoszeniach. Musisz obliczyć ile będzie kosztowała cię 1 bela dodać 10-20zł i jak masz skąd brać trawę to możesz dobrze zarobić..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myśle ze cena do 60zł za bele bez foli nie była by wygórowana bo takie bym chciał robić zawsze można negocjować:)

Tylko jest jeszcze jedno ale jak myślicie co było by lepsze kupowanie lub dzierzawa gruntów czy kupno traw na pniu i drugie kupić samochud cięzarowy do transportu czy wózek i naczepe do ciągnika a może szukac odbiorców z własnym transportem:)

A może macie jakieś inne propozycje jeśli tak to piszcie zawsze co 2 głowy to nie jedna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hvb3000    7

Weź pod uwagę jakość trawy. Jeżeli chcesz w kolejnych latach czerpać z tego zyski, musisz zaoferować możliwie dobry towar. W moich stronach, w obecnym roku (niski plon) mało wartościowe siano używa się jako ściółkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomusgigant    1

nie baw sie w transport za duże koszty lepiej opuścic cene i kazdy odbierze we wlasnym zakresie ( paliwo coraz droższe na ciezarówce masz tacho i koszty eksplatacji też nie małe nie licząć Inspekcji i kontroli ) jak już dogadaj sie z kims kto ma tira cene ugadaj i jak ktoś bedzie chciał wiekszą ilość to wynajmiesz lub pomozesz zalatwic transport zawsze cos na tym uskubniesz grosza bez niepotrzebnych kosztów:) takie moje zdanie. Tylko tak jak kolega wspomniał przedemną jakość paszy przede wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

jakość paszy przede wszystkim żebyś poźniej nie musiał się po sądach włóczyć jak jakiś rolnik stwierdzi że od twojej sianokiszonki jego krowy zachorowały czy coś - warto też z bel pobrać próbki po zakiszeniu (o ile byś od razu foliował) i albo w jakiejś firmie paszowej albo u weterynarza mogł byś zrobić badanie na zawartość składników pokarmowych itd zawsze będziesz mógł klientowi sprzedac towar o konkretnych parametrach "z papierem" - a koszt takiej "inwestycji" nie był by kosmicznie duży


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a gdzie można zrobić badania takich próbek sianokiszonki?

Jest jakaś specjalna stacja badawcza:)

Edytowano przez RadikRenault

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ponownie pomału przygotowujemy się do produkcji sianokiszonki na rok 2012. Objeździłem okolicznych rolników w sprawie trawy i wołają mi 120zł/ha za 2 pokosy.

Chciałbym się poradzić i wysłuchać waszych opini czy to dobra cena?

Dodam że trawa na pniu koniczyna czerwona z kupkówką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@RadikRenault sianokiszonka z takich roślin będzie dobra tylko musisz w odpowiednim terminie zebrać żeby jakość paszy Ci się nie pogorszyła, bo nikt za słaby towar dobrze nie zapłaci, kwestia w jakiej kulturze rolnicy od których to kupisz, te łąki utrzymują. Odnośnie badania próbek sianokiszonki to nie wiem gdzie to można zrobić, trzeba poszukać w google takiego laboratorium, to jest zwykła analiza składu chemicznego, po tym badaniu wiadomo ile poszczególnych składników pokarmowych znajduje się w np. 100g sianokiszonki. Zaproponowano Ci cenę bardzo dobrą, ja za gotową sianokiszonkę w balotach płaciłem 50 zł za jedną belkę, ale to była kiszonka średniej jakości, cudów nie było, u mnie taką sianokiszonkę to młodzież i zasuszone krowy jedzą.


Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sebekwolkasos- my zawsze kosimy trawy na butelkę 0.7hehe czyli jak ma wysokość mniej więcej butelki. moim zdaniem to najlepsza pasza z tego wychodzi.Trawy są od rolników którzy uprawiali zboża a teraz przeszli na trawy (ekologia) i po 120zł sprzedają na pniu około 300ha jest tego.

Gdybyś był zaiteresowany belami to możemy po negocjować. Przy tej cenie paliwa myśle o cenie 60zł bez foli 90zł z foliąprzy wiekszych ilościach można coś urwać. Co myślisz o tej cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
Witam wszystkich ponownie pomału przygotowujemy się do produkcji sianokiszonki na rok 2012. Objeździłem okolicznych rolników w sprawie trawy i wołają mi 120zł/ha za 2 pokosy.

Chciałbym się poradzić i wysłuchać waszych opini czy to dobra cena?

Dodam że trawa na pniu koniczyna czerwona z kupkówką

Hmm - ja z racji że nie mam bydła oddaję około 5ha za to że zostanie opłacony podatek rolny (dopłaty miałem na 2ha i ja je brałem a na resztę nikt nie brał dopłat).

Czyli ten co brał miał do zapłaty tylko podatek rolny, kosił jak chciał (minimum 2 pokosy miałem zapewnione aby łąk nie zniszczył) tzn jak się uparł to i czwarty mógł zebrać. Trawa dobra, żadne tam nieużytki które ktoś nazywa łąkami bo da się skosić kosiarką. Jak były u nas krówki to pola nawożone NPK i azotem, dokaszane po wypasie (część była pastwiskami). Dla mnie ma to wykosić i opłacić podatek, tak było do tego roku a od 2012 chyba się zmieni na niekorzyść bo myślę o R-S i tam wykaszanie jest późno więc pierwszy pokos to będzie sucha trawa a nie coś z czego można zrobić sianokiszonkę.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@RadikRenault myślę że cena może być troszkę niższa, za lepszą sianokiszonkę można liczyć ok. 75 zł (z folią), ciekawe czy ktoś to kupi, tylko nikt nie przewidzi jakie będą zbiory traw w przyszłym roku i czy będzie nadmiar sianokiszonki czy niedobór sianokiszonki na rynku. Wg. mnie trochę za późno chcesz zaczynać kosić, u mnie kosimy trawy dużo mniejsze, ważne żeby stare nie były, w mniej więcej w fazie, kiedy trawa zaczyna się kłosić.


Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak wszystko zależy od zapotrzebowania a trawy zaczynamy kosić od połowy maja w zależności od pola:) Zadzwonię jeszcze do tych co w tamtym roku brali ode mnie i zobaczę co proponują ale też chciałem wysłuchać waszych opinii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wedelowy    0

Koledzy a gdzie można zrobić badania takich próbek sianokiszonki?

Jest jakaś specjalna stacja badawcza:)

Najlepiej spotkaj się z żywieniowcem pracującym w firmie sprzedającej pasze :) Facet ułoży Ci "dawkę", a badanie kiszonki będziesz miał za free ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrzyk    0

SILOBALE SILOBALE FOLIA DO SIANOKISZONKI !!!!!!!! koledzy jerzeli doceniacie swoją robote uwarzajcie na tą folie SILOBALE ja w 2011 roku w sezonie skusiłem się na zarobek o niewiele wiekszy niz zawsze zakupiłem folie po 195 zł niby belgijska TO JAKAŚ PODRUBA gówno nie folia pęka rozkleja sie rwie narobiłem sobie wiele kłopotu wymieniali mi na jakieś inne hitystrecze też podruba niby generalny dystrybutor w polsce ją sprzedaje gdzieś w mazowieckim jak zaczeły się klopoty to gwaranta juznie znalazłem a telefon nieaktualny. kupa tego w internecie pod jakimiś innymi numerami ja swojego oszusta nie namierzyłem ale jeszcze się trafi. Jak robicie zarobkowo to folia agriflex włoska jest dobra ale nie tania uratowała mi skóre musiałem to wszysko dowijać jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po przerwie, może ktoś wie gdzie jest zapotrzebowanie na bele sianokiszonki bo mam w tym roku sporą nadwyżkę. Pisałem już parę ogłoszeń ale cisza, może wy coś wiecie.

Pozdawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez kowal1108
      Jak w temacie. Jakie są u Was ceny żyta? 
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj