Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość peres100   
Gość peres100

jak ubijesz, to nie wiele sie zepsuja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek912    7

A co zrobić żeby wysłodki się tak nie psuły? najpierw udeptaliśmy przykryłem folią obsypałem do okoła ziemią a na gure położyłem opony i za pare dni i tak taka warstwa z 10 cm od gury jest popsuta jak jest u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

wlamaj1    34

U nas różnie. Uformowane i udeptane dość starannie, przykryte folią, na wierzchu ziemią i po bokach jest taka warstwa niebieskich, na wierzchu OK. Boki nie są wysokie także nie odchodzi dużo. Wiadomo, że na bokach są najmniej ubite ale przeważnie tego nie było, najwyżej zwyczajnie gniły ale to w późniejszym okresie. Podejrzewam, że wysłodki są różnej jakości - co roku inne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
subiektywny    4

a u mnie wyszło ok 920zł za skład 25t + 450zł dojazd

 

jestem z lubelskiego, jest jeszcze szansa na wysłodki?, jakby co daj namiary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

U mnie mocno ubite ciagnikiem, okryte najtansza folia, i oblozone oponami plotami rurami doslownie czym sie da, i jak naraie 0 odpadu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    30

Wg mnie nieopłacalny lepiej niech zgnije 10-15% z mokrych luzem niż bele. A jak ktoś okryje sobie pryzmę folią to i straty niewielkie, a koszt mały w przeliczeniu na tonę. To tak samo jak kupować suche 700-900 zł/tona- gdzie w tej cenie mamy pszenicę czy kukurydzę, gdzie tu sens. U mnie łódka ok 25 ton w granicach 1000-1200 z dowozem od kierowcy tira który to załatwia, od rolnika w tym roku wyszło mnie coś niecałe 900 zł/zestaw. Ile za to bel wyjdzie? 4 sztuki...

Edytowano przez grzepo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    125

Stosuję balowy z wysłotek mokrych koszt ok 240zł/szt

 

Cena szokuje :blink: . U mnie koszt zrobienia z przywiezieniem i rozładunkiem we wskazane miejsce wynosi 70 zł. brutto/szt, co i tak wydaje się drogo, wysłodki oczywiście własne. Plusy które mnie przy tym trzymają to; jakość nieporównywalnie lepsza od wysłodków luzem( kto sam spróbuje się przekona), brak jakiejkolwiek pracy przy tym i łatwość wybierania zimą

Edytowano przez ptaszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    50

no u nas również zero odpadu jak na razie a wysłodki aż brązowe od melasy. O wiele lepiej się wybiera jak te z zeszłego roku. Wysłodki ujeżdżone i przykryte folią i ziemią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    96

ChiquitaB masz może namiary na takie wysłodki? Potrzebuję 6 transportów wysłodki na pomorskie. Pomoże ktoś? Jak macie jakiś kontakt to prosiłbym o info na priv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danjon    0

Tak napewno bo umojich znajomych zaczeli dopiero wozić po 16 grudnia , ponoć kampania ma potrwać do stycznia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    50

ogólnie w tym roku jest bynajmniej u nas bardzo ciężko o wysłodki ale za to bardzo dobrej jakości są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lewanda    0

kampania do 15 stycznia u nas łódka kosztuje 2100zł

 

w jakiej ilosci bezpiecznej morzna dawać wysłodki mokre krowom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzencia    6

ja dawałam do 10kg dziennie, ale w tym roku trzeba oszczędzać. "wyrwałam" tylko 30 ton, dali w ekhmmm w kość w tym roku. większość wysłodków z Ropczyc poszło na biomasę, a krowy mogą paść z głodu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

panowie tydzien temu przyjechał do mnie tir 24.5t wysłodków i wysypałem na folie uformowałem pryzme 6m na 12m i przysypałem piachem od razu je daje krowom 3 taczki dzienni ale widze ze robi się pleśn czemu ???? za słabo ubite czy co ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    2

Już ci mówię dlaczego ci się psują;

1.Słabo ubite

2.Za suche (polecam na przyszłość zlać je wodą i wtedy będą od środka ładnie zakiszone na żółto

3.wysłodki po ubiciu i dokładnym przykryciu i obłożone żeby nie miały powierza powinny min 3 tygodnie poleżeć

4.Nie kiedy i po zrobieniu tego wszystkiego co ci napisałem u góry się trochę spleśnieją bo tyle chemii tam jest naładowane ,że szok!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek12345    0

a ja zamieżam kupić wysłodki i niewiem jak je zrobić czy zakisić czy normalnie nasypać na kupę i przykryć folją? a po ile kupowaliście wysłodki bo ja słuszałem że jaden tir 35 ton 900zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


  • Podobna zawartość

    • Przez davy
      Witam po wielu przeczytanych postach na agrofoto czytam ze masło jest maślane a krowy to sie tak żywi a cielaki to tak. Wiele osób chyba nie zdaje sobie sprawy jak bardzo krzywdzi swoje bydło. Nie jestem z wykształcenia żadnym żywieniowcem(a i jak życie pokazuje czasami inżynierowie żywienia wiedza mniej niż ja ) a z rolnictwem mam jedynie odczynienia w domu czyli pomoc dla ojca w prowadzeniu gospodarstwa.
       
      Kreci mnie żywienie bydła i uzyskanie jak najlepszych wyników. Dlatego chce sie podzielić swoja wiedza jaka uzyskałem podczas żywienia zwierząt.
       
      1. Krowy mleczne: stosujemy u siebie kiszonke z traw oraz kukurydzy(moim zdaniem kiszonka z kuku nadaje sie do ...) dlatego tez przeanalizowalem wiele badań i wychodzi na to ze Nutri Honey MIESZANIEC SORGO Z TRAWĄ SUDAŃSKĄ maja taka sama zawartość energii jak kuku a większa zawartość białka(w fazie wegetywnej) młóto browarniane 10kg(wzrost mleka ok 2l dziennie)pasze z dossche Krowa 15 ok 4kg(4x0,5kg dzinnie), lecz od jutra zmiana na wysoko energetyczną Lactomax(zbyt duża ilość białka wychodząca z mocznika u krów) tez dossche(moim zdaniem najtańsze pasze) wysłodki buraczane melasowane suche z glinojecka ok 2Kg witaminy z Josery lacto plus keragen czy jakos tak .
       
      Nigdy wiecej krowom nie podam OTRĘBÓW, ZIEMNIAKÓW, a dlaczego? moim zdaniem strata pieniędzy ;/
       
      Mam nadzieje ze na przyszly rok zawita system TMR
       
      2. Cielaczki: siara w ciągu 2 godzin od wycielenia i od początku Włókno surowe VITACEL(rozwój żwacza ogólny) do pojła do końca odpajania, pierwsze 2tyg mleko matki okres zmiany mleka u mnie trwa tydzień od 3 tyg daje rożnie Josere, Shills, Polmass oraz dostęp do świeżej wody oraz siana i od 2 tyg dostają śrutę z ziarnem kukurydzy oraz płatkami owsianymi(rozwój żwacza "miesniwki") do 3misiaca potem nie trawią ziarna, po 2 miesiącach przestaje odpajać mlekiem ponieważ to jest po pierwsze nie ekonomiczne a po drugie żwacz im sie nie rozwija tak jak trzeba jak jada tylko na mleku. Potem do 11 miesiąca dostają śrutę kiszonek z kuku młóto i kiszonek z trawy oraz siano od czasy do czasu. Odchów cieląt jest najważniejszy i bardzo drogi ok 2,5tys zł i czasami doprowadzaja rolnika do szału hehe ale myślę ze sie opłaca
       
      Wszystkie krowy zapładniane sa sztucznie te co zostawiamy dla siebie cieliczki sa kryte HF a krowy słabsze są kryte mięsnymi w celu szybszej sprzedaży. Nie opisałęm jesazcze jak przebywa okres zasuszenia ale to może sie rozwinie temat to wspomnimy o tym.
       
      Moim zdaniem"Produkcja mleka to czysta działalność gospodarcza a krowy są to pracownice o które trzeba dbać żeby były produktywne" uważam to za czyste odzwierciedlanie pracy człowieka tylko tu pracują zwierzęta.
    • Przez marekfarmer
      Z jakich zbóż robicie pasze treściwa dla byczków. Jakie proporcje ustalacie. Ja stosuje:
      Śruta jęczmienna 40% Śruta Pszenżytnia 40% i 20% Koncentratu Farmer.
    • Gość peres100
      Przez Gość peres100
      jak żywicie swoje cieleta. jakich pasz uzywacie i w jakich ilosciach od 2 tygodnia zycia cielaka?
    • Przez dex
      po czym opasy najszybciej przybierają na wadze?
    • Przez Jagoda2109
      Witam!Może mi ktos wytłumaczyć,jaka jest różnica między śrutownikiem walcowym a gniotownikiem i ew.co jest lepsze do sporządzania paszy dla krów?
×