Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kleine100    3

Trudno powiedzieć czy widać w pierwszym roku, ale miałem dzierżawę jak wziąłem to ph 4,4, zawartośc PK i Mg niska i bardzo niska, dałem od razu węglanowe ok 5t/ha a potem co 2 lata to z cukrowni 10t/ha. Po 5 latach w badaniu wyszło ph 7,1 oraz średnia i wysoka zawartość PK, a niska Mg, nawożenie podstawowe dawałem pod plon a nie na wyrost.

Dinek94    13

Witam mam pytanie czy jak jak będę dawać byczkom już od pojonym wysłodki z pryzmy na to śrutę zbożowa z wymieszanym koncentratem SanBull czy to wystarczy ? .

Wiadomość z agroFakt.pl

JakubZajdel    3

witajcie mam pytanie czy oplaci sie kisic wyslodki w big-bagach z wkladka oczywiscie to mokre wyslodki

Tematy połączone

Edytowano przez danielhaker

dg93    1

trochę to czasu zajmie, ale praktycznie zero odpadu. zależy jakie duże big bagi, wiadomo im większe tym szybciej, trzeba jednak trochę "udeptać"

Ziomster720    5

Jest to czasochłonne, jeżeli masz czas i chęć to jak najbardziej. Nie w tym dużo strat ale się zdarzają. Jest też specjalna maszyna co pakuje w baloty (koszt 1200000 zł) Chyba jeden balot zapakuje za 40 zł = 1 tona. Tylko zależy czy jest ona w twojej okolicy (7 maszyn w Polsce) W takim balocie nie ma strat - 0%. Chyba że folia porwana. Możesz też kupić gotowy balot z wysłodkami za 200 zł. Najbardziej oszczędną rzeczą (jeżeli masz mało wysłodek)  jest zapakowanie w big bagi. Tą maszynę stosują duże obory bo nikt nie przyjedzie kilka set km z nią na parę balotów. Albo małe gosp z wioski gdzie koleś ma tą maszynę :D

dabaz    54

mozesz na drugi dzień skarmiać. To nie kukurydza. Ja przywożę co dwa tygodnie 5 ton i skarmiam na bierząco. po trzech dniach przestają sie psuć i się zakiszają.

JakubZajdel    3

okej a lepiej karmic zakiszone czy nie zakiszone

czy wyslodki buraczane zakiszone daja jakis przyrost dla bydla miesnego czy tylko zapychają żyłądek 

robi57362    53

A czemu nie w pryzme ?jak dobrze zakisisz w pryzmie to praktycznie zero odpadu tylko po brzegach ze 3 cm i tyle

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się