Polecane posty

Gość peres100   
Gość peres100

2948zł to jest cena za wyslodki do tego jeszcze pewnie transport?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1370

24t netto 1

50t netto 2

800zł + 100zł kierowcy za to że wjechał jak chciałem i gdzie chciałem.

Kupione od rolnika :)

Cukrownia Krasnystaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
devon    1

Może kolega podzieliłby się informacjami na temat wysłodków(od kogo taka fajna cena) gdyż tez chętnie bym kupił a handlarzom wolałbym nie dać zarobić aż takiej marży. Jestem zainteresowany transportem czyli powyzej 20t wysłodków do Krasnego mam 150 km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

jak ubijesz, to nie wiele sie zepsuja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek912    7

A co zrobić żeby wysłodki się tak nie psuły? najpierw udeptaliśmy przykryłem folią obsypałem do okoła ziemią a na gure położyłem opony i za pare dni i tak taka warstwa z 10 cm od gury jest popsuta jak jest u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

U nas różnie. Uformowane i udeptane dość starannie, przykryte folią, na wierzchu ziemią i po bokach jest taka warstwa niebieskich, na wierzchu OK. Boki nie są wysokie także nie odchodzi dużo. Wiadomo, że na bokach są najmniej ubite ale przeważnie tego nie było, najwyżej zwyczajnie gniły ale to w późniejszym okresie. Podejrzewam, że wysłodki są różnej jakości - co roku inne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
subiektywny    38

a u mnie wyszło ok 920zł za skład 25t + 450zł dojazd

 

jestem z lubelskiego, jest jeszcze szansa na wysłodki?, jakby co daj namiary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

U mnie mocno ubite ciagnikiem, okryte najtansza folia, i oblozone oponami plotami rurami doslownie czym sie da, i jak naraie 0 odpadu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

Wg mnie nieopłacalny lepiej niech zgnije 10-15% z mokrych luzem niż bele. A jak ktoś okryje sobie pryzmę folią to i straty niewielkie, a koszt mały w przeliczeniu na tonę. To tak samo jak kupować suche 700-900 zł/tona- gdzie w tej cenie mamy pszenicę czy kukurydzę, gdzie tu sens. U mnie łódka ok 25 ton w granicach 1000-1200 z dowozem od kierowcy tira który to załatwia, od rolnika w tym roku wyszło mnie coś niecałe 900 zł/zestaw. Ile za to bel wyjdzie? 4 sztuki...

Edytowano przez grzepo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Stosuję balowy z wysłotek mokrych koszt ok 240zł/szt

 

Cena szokuje :blink: . U mnie koszt zrobienia z przywiezieniem i rozładunkiem we wskazane miejsce wynosi 70 zł. brutto/szt, co i tak wydaje się drogo, wysłodki oczywiście własne. Plusy które mnie przy tym trzymają to; jakość nieporównywalnie lepsza od wysłodków luzem( kto sam spróbuje się przekona), brak jakiejkolwiek pracy przy tym i łatwość wybierania zimą

Edytowano przez ptaszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

no u nas również zero odpadu jak na razie a wysłodki aż brązowe od melasy. O wiele lepiej się wybiera jak te z zeszłego roku. Wysłodki ujeżdżone i przykryte folią i ziemią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

ChiquitaB masz może namiary na takie wysłodki? Potrzebuję 6 transportów wysłodki na pomorskie. Pomoże ktoś? Jak macie jakiś kontakt to prosiłbym o info na priv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

Jak ja wam zazdroszczę tych cen, sam czekam za transportem +/-25 ton fizycznych za 2000zł i to jest dobra cena, z pierwszego lepszego ogłoszenia to 2400-2500zł a cukrownia raptem 8km. ode mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

24t netto 1

50t netto 2

800zł + 100zł kierowcy za to że wjechał jak chciałem i gdzie chciałem.

Kupione od rolnika :)

900zł za wyslodki kupne + transport, to nie realne. Tyle mniej wiedzej kosztuje transport kupiony bezposrednio z cukrowni, do tego trzeba doliczyc transport. W moim przypadku kierowca bral 500zł za ok 35km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
    • Przez zulus
      Proszę o radę mieszać pasze samemu czy kupować gotowe co się bardziej opłaca
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj