Polecane posty

reebok    5

Kiszonka z kukurydzy daje więcej energii, zaraz za nią są wysłodki. Nie ma białka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7891Firefox    53

^^ oj oj

wysłodki prasowane mają 9-10% białka ogólnego i są nieco bardziej energetyczne od tradycyjnej kiszonki z kuku, ale za to z kukurydzą koszoną wysoko nie mają szans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jakieś namiary kto wozi na woj świętokrzyskie

 

co jest lepsze młóto browarniane czy wysłodki buraczane miałem młóto i efekt był wzrost mleka i %białka wieksz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

^^ oj oj

wysłodki prasowane mają 9-10% białka ogólnego i są nieco bardziej energetyczne od tradycyjnej kiszonki z kuku, ale za to z kukurydzą koszoną wysoko nie mają szans.

 

 

z tym białkiem to przesadzasz, napewno tyle nie maja, no chyba ze 9-10% białka w suchej masie, to kolosalna róznica bo suchej masy jest 20%, jezeli tak jest to wypadałoby napisac ze w suchej masie, bo ktos to przeczyta i pomysli ze tyle procent jest w całosci, gdyby tak było ze wysłodki maja 9-10% białka w całej masie to po co dawac srute zbozowa która tez ma ok 10-12% białka :rolleyes:

nie lepiej byłoby kupic wysłodki po 70zł za tone ? niz dawac np. pszenzyto które kosztuje 700zł za tone ? :lol:

 

z tego co sie dowiedziałem w wysłodkach jest ok 2-3 % białka w całosci masy w przypadku wysłodków prasowanych i ok 1-1,5% białka w wysłodkach mokrych, w kiszonce z kukurydzy o zawartosci suchej masy 30% wychodzi 2-3% białka w całosci

 

zwykłego rolnika interesuje, mnie tez, ile jest białka ogólnego np. w kilogramie danej paszy

1 wysłodki prasowane ok 20-30 g

2 wysłodki mokre ok 10-15 g

3 kiszonka z qq 20-30 g

4 sruta pszenzytnia ok 100-120 g

Edytowano przez koma666
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7891Firefox    53

barometr chyba koledze skoczył, co? hehehhehehe

pewnie że w suchej masie, a czego się spodziewałeś ? :D W suchych melasowanych jest 10% białka w kg zwykłej paszy, a w prasowanych kiszonych jest oczywiście że mniej hehehhehe

no cóż, pasze porównywać sie powinno zawsze w suchej masie, bo to ona jest odgórnym wskaźnikiem ile danej paszy pobierze krowa i jaka jest koncentracja skł. w paszy.

Na końcu swojego postu napisałeś koncentrację białka w g w wysłodkach prasowanych i mokrych. Zobacz jaka jest różnica po odsączeniu wody. 1kg mokrych zawiera 10-15g, a prasowane 20-30g, Natomiast w 1kg suchej masy czy to z mokrych czy prasowanych, bo jest to obojętne, to zawart. białka będzie zawsze taka sama 90-100g. Różnia się tylko udziałem wody.

Jeżeli jesteś zwykłym rolnikiem to super, bo wiesz, ja też nim jestem, i inni na AF pewnie też. Ja patrzę na na to samo co ty, tyle że z innego punktu bo zazwyczaj jak przeliczam dawkę dla krów o różnych wydajnościach to robię to właśnie w kg s.m. a nie zwykłej paszy.

 

Porównanie śruty zbożowej do wysłodków wydaje mi się nieco mijające z celem bo treściwej nie dajesz tyle co objętościowej, choć i w tym przypadku (70zł/t wysłodków) wychodzi napewno taniej niz tresciwa. 5kg wysłodków pr. daje tyle co nieco ponad 1kg pszenżyta, ale przecież nie dasz tyle samo jednego i drugiego, więc tu nie bardzo rozumiem zamiaru

 

Jaka jest różnica w cenie wysłodków prasowanych a mokrych? Mam w nast. tygodniu dostawę ok. 16zł/t ale facet nie umiał mi wyjaśnić czy to mokre czy prasowane. Wg niego były po prostu "sypkie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Panowie trochę wyjaśnienia , tak jak jest u nas czyli cukrownia Chełmża to wysłodki tzw, mokre mają 10% s.m. jest to wzorzec do przeliczania ilości wysłodków należnych za buraki (50%), w takiej postaci nie dostępne, prasowane mają u nas ok 25% s.m. cena to 18 zł "mokre" x 2,5 = tona prasowanych. W sprawie skarmiania to wg, naszych żywieniowców bardzo dobrze się bilansują z kiszonką z qq bo qq ma dużo energi a mało włókna strawnego a wysłodki odwrotnie i białka podobno też mają więcej, koniec końców z praktyki wiem że warto stosować razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

firefox

barometr nie skoczył nic z tych rzeczy ....

poprostu nie kazdy rolnik, mało tego pewnie wiekszosc, nie rozumie co to znaczy iles tam % białka w s.m. (suchej masie)

dlatego moim zdaniem poruszyłem wazna kwestie dla polskiego chłopa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7891Firefox    53

koma666 wiem o co chodzi, heheh jak mówisz "polskiego chłopa" to kojarzy mi się to tak jakbym cofnęła się z 20 lat wstecz na polskich wsiach gdzie jeszcze furmankami zwozili stogi z łąk. Myślę że dzisiejsze rolnictwo już nie ma nic wspólnego z "tamtym chłopem". Dzisiejszy rolnik to człowiek obyty, który musi mieć dużą wiedzę nie tylko po to aby podnosić poziom produkcji i odnosić efekty w pracy hodowlanej ale też po to aby utrzymać sie na rynku i mieć z tego co robi zysk. Myslę że dobry rolnik, który wie jak żywic swoje hf-y wie co to jest sucha masa i co ona oznacza w paszy ;)

 

Dziś się juz dowiedziałam dokładnie, że wysłodki zamówione zapłacę po 18zł/t. Jeszcze nie wiem czy 23 czy 33t w transporcie bo zależy jakiego tira załadują. Jeśli skład 33t to cena z dowozem 1044 zł.

Nadal nie wiem czy to te prasowane, bo niby przepuszczane przez jakąś "wyciskarkę"- nie moge się dogadać z tym facetem <_< ale skoro "wyciskane", nie lejące, to pewnie prasowane.

Facet też powiedział to samo co kol. ptaszyna że nie ma takich wodnistych, są tylko sypkie.

Moze dlatego że w transporcie dużo ubywa wody, a i policja może się czepić jak mocno cieknie z naczepy.

 

choć te naczepy co wożą są skorupowe, tylko tylną klapą by ciekło, ale niewiem. Nie bedę się w to zagłębiać bo nie siedzę w tym. Ważne żeby dojechały bo za szybko mi pryzma z kuku idzie i w tym tempie nie wystarczy do nastepnych żniw qqrydzianych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1379

18zł ale pewnie za wagę netto 2. Przy 24t będzie do zapłaty za około 50t. Jeśli to prasowane z s.m. koło 20%.

Edytowano przez jajonasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris82    77

najpewniej to 18+vat to za tonę przeliczeniową tak ok 55 za fizyczną brutto i do tego transport

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

koma666 wiem o co chodzi, heheh jak mówisz "polskiego chłopa" to kojarzy mi się to tak jakbym cofnęła się z 20 lat wstecz na polskich wsiach gdzie jeszcze furmankami zwozili stogi z łąk. Myślę że dzisiejsze rolnictwo już nie ma nic wspólnego z "tamtym chłopem". Dzisiejszy rolnik to człowiek obyty, który musi mieć dużą wiedzę nie tylko po to aby podnosić poziom produkcji i odnosić efekty w pracy hodowlanej ale też po to aby utrzymać sie na rynku i mieć z tego co robi zysk. Myslę że dobry rolnik, który wie jak żywic swoje hf-y wie co to jest sucha masa i co ona oznacza w paszy ;)

 

Dziś się juz dowiedziałam dokładnie, że wysłodki zamówione zapłacę po 18zł/t. Jeszcze nie wiem czy 23 czy 33t w transporcie bo zależy jakiego tira załadują. Jeśli skład 33t to cena z dowozem 1044 zł.

Nadal nie wiem czy to te prasowane, bo niby przepuszczane przez jakąś "wyciskarkę"- nie moge się dogadać z tym facetem <_< ale skoro "wyciskane", nie lejące, to pewnie prasowane.

Facet też powiedział to samo co kol. ptaszyna że nie ma takich wodnistych, są tylko sypkie.

Moze dlatego że w transporcie dużo ubywa wody, a i policja może się czepić jak mocno cieknie z naczepy.

 

choć te naczepy co wożą są skorupowe, tylko tylną klapą by ciekło, ale niewiem. Nie bedę się w to zagłębiać bo nie siedzę w tym. Ważne żeby dojechały bo za szybko mi pryzma z kuku idzie i w tym tempie nie wystarczy do nastepnych żniw qqrydzianych.

 

Prasowanie "wyciskanie" wysłodków ma aspekt ekonomiczny bo po podniesieniu s.m. z 10 do 25% mamy do przewiezienia 1 tone zamiast 2.5 tony, po drugie sporo wody zostaje odzyskane i zostaje na cukrowni a cukrownia w dużej mierze pracuje w obiegu zamkniętym, Chełmża wytwarza 2,5 tyś ton wysłodków na dobe i jak z każdej tony odzyska 150 litrów wody to robi się niezłe bagienko. Policja nie ma tu znaczenia.

W naszym terenie coraz bardziej popularne robi się balotowanie wysłodków ( tak samo jak sianokiszonka) jakość takich wysłodków jest zachwycająca ale cena tej usługi zaczyna robić się kosmiczna; 70 zł za balot w tym sezonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7891Firefox    53

ptaszyna dzięki za info

 

jak przyjadą wysłodki to dam znać jaka cena dokładnie. Póki co nic nie będę gadać na zaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid6969    0

Jestem zaintersowany zakupem wysłodków suchych w ilości 2 ton . Województwo warmińsko-mazurskie . Pisać ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    238

Witam

Panowie po zakupieniu wysłodek zostały one ubite i przykryte folią i obsypane ziemią, zastanawia mnie teraz po jakim czasie mozna otworzyć pryzme aby wysłodki były dobrze zakiszone .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Teoria mówi że po sześciu tygodniach, jak qq ale jak otworzysz prędzej to bydło się nie potruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

Ja dawalem od pierwszego dnia wyslodki jak i kukurydze i nic sie nie popsuło

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk90    5

Witam ma ktos może namiary na pośredników którzy wożą wysłodkie mokrą w mazowieckie okolice przasnysza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
syberol    5

jedynie na zakiszoną w balotach po 1200 kg


Syberol - artykuły do produkcji rolnej
09-303 Syberia, pow. żuromiński
www.syberol.pl
kontakt@syberol.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

w tamtym roku mieliśmy kilka balotów z wysłodkami i nic się nie psuło tylko w zimę trochę problem z zamarzaniem ale to błachostka. W tym roku mamy luzem z chełmży to aż brązowe były. cena 2900 z hakiem za 67ton bodajże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

67 ton czy po przeliczniku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

dokłądnie już mówię 2948zł po 22zł tone i tam się pomyliłem bo razem było dwa razy tyle przywiezione czyli 134 tony wyliczone przez nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

te 134 tony to po przeliczniku jest. czyli w realu 2 tiry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris82    77

134 tony przeliczeniowe przy zawartości suchej masy 23% to ok 58 ton fizycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość peres100
      Przez Gość peres100
      jak żywicie swoje cieleta. jakich pasz uzywacie i w jakich ilosciach od 2 tygodnia zycia cielaka?
    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj