Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Wysłodki na paszę

pawel85    0

właśnie chciałem spytać odnośnie do suchych wysłodków tofi ,jak podawać takie coś dla cieląt takich po ok 3,5 miesiaca ,

chciałem zakupić takie granulowane wysłodki , tylko nie wiem czy to trzeba wcześniej namoczyć , czy podaje się takie suche .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Wsypujesz rano miskę lub dwie do wiadra zalewasz wodą do połowy i na wieczór masz gotowe całe wiadro paszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel85    0

Od jakiego wieku moge podawać te wysłodki , bo mam pomieszane cielaki w kojcach , jedne mają miesiąc drugie tydzień ,i tak do 3 miesica życia . Czy nie zaszkodzi mniejszym sztuką

W jakich dawkach się to podaje , bo narazie jedzą tylko paszę na bazie owsCJ , kuku , blatina , a i mielonego jęczmienia , .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

ja daje po trosze od 2 miesięcy ale i tak lepiej jedza kiszonke z kukurydzy bo tam jest ziarno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiler1982    2

czy ktos z was przetrzymywał wyslodki w workach do sianokiszonki jesli tak to jak sie przecowalo.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel85    0

Jeszcze jedno pytanko ile można tego dawać , dla cielaków stanie się coś jeśli będą miały cały czas w korytach wysłodki namoczone ??

zaczęłem dawać młodym wrzuciłem dziś pierwszy raz po 2 garście , to nie zdąyłem nawet śrutu przynieśc i miały zjedzone wszystko ,,,

dawkuje się jakoś to czy mogę podawać to jak treściwą do woli ??

cielaki w wieku ok 3 miesiące ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtecc    22

Witam

Szukam przewoźników zajmujących się dystrybucją wysłodków buraczanych mokrych z cukrowni Krasnystaw do powiatu Zwoleńskiego (150 km)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

Nie wiecie kto ma na sprzedaż limit Wyslodkow na sprzedaż z Cukrowni Polska Cerekiew? Jakie są u was ceny za 1t wyslodkow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1362

Czy w innych cukrowniach też są takie dopiski jak od kilku lat w cukrowni Krasnystaw? Sąsiad ostatnio przywoził do przelicznik ponad 100%, np. brutto1 24 t

brutto2 51 t

Masakra, a nie wiadać żeby tych wysłodków było objętościowo aż tyle więcej w porównaniu do tego co było kilka lat temu gdy dopiski było zawsze kilka ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marb80    8

Brutto B1 to jest przy zawartości suchej masy 10% i tak cukrownie rozliczają się z rolnikami a że teraz wysłodki sa prasowane żeby zawierały mniej wody a więcej suchej masy 21-23% - brutto B2

 

Ma ktoś wysłodki na sprzedaż wysłodki z cukrowni Kruszwica? wiadomośc mile widziana na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1362

No właśnie rozliczyć się muszę za brutto2. Przyjeżdza na samochodzie 24t, a zapłacić muszę za powiedźmy 50t zależy ile bedzie brutto2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1362

W sklepie z paszami widziałem po 110zł za 100kg, od ludzi albo prosto z cukrowni pewnie trochę taniej. I pomysleć że pare lat temu po 40zł się kupowało :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1362

Ceny z Krasnegostawu:

mokre- 16,20 zł/t za wagę netto2

suche-885zł za tone

Edytowano przez jajonasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
syberol    5

1000 zł/t suche melasowane (toffi gold) mazowieckie pow. żuromin

Edytowano przez syberol

Syberol - artykuły do produkcji rolnej
09-303 Syberia, pow. żuromiński
www.syberol.pl
kontakt@syberol.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

a co lepsze jest wysłodki czy kiszonka z kukurydzy ? co daje wiecej energii ? i jest jakies białko w wysłodkach, jak tak to ile % ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
    • Przez zulus
      Proszę o radę mieszać pasze samemu czy kupować gotowe co się bardziej opłaca
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj