Polecane posty

Gość peres100   
Gość peres100

sroda wlkp wanna ok 1500zl chyba ze powyzej 25t to doplata czy jakos tak plus transport musialbym kwity sprawdzic, w wrzesniu ostatnio dowozili, i teraz czekam za transportem od czwartku.. bo niby mokro.. ja ogolnie formuje w silosie na ok 1.5m wysoko folia i oponki oczywiscie ubity towar i skarmiam odrazu..

skarmiasz odrazu czyli nie czekasz az sie zakisza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

netto 58 to pewniepo przeliczniku a netto 23 to rzeczywista waga. przykryte3/4 czyli nie caly kopiec, to sie nie psuje wtedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek01    7

jak bede brac na bierząco i pilnowac to za duzo sie nie popsuje.. straty zawsze są teraz zimno takze napewno mniejsze niz latem,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

ja pryzme przykrylem w srode a przyczepe zostawilem do skarmienia na bierzaco i w polowie przyszlego tygodnia juz bede musial otwierarac bo sie konczy i sie zastanawiam czy to nie za szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek01    7

to na przyczepie moga ci sie zielone zrobic czasami chyba ze ubijesz troche, ja staram sie brac po wierzchu, takze nie powinienem miec duzo odpadu..

 

ciekawy jestem ile cukrowania bedzie miala opoznienia, bo na 15 grudnia mam buraki i pewnie wtedy przywioza mi moje wysłodki z rozliczenia, silos dobrze by było wyczyscić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

to na przyczepie juz sie konczy i bede musial pryzme otworzyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek01    7

to nie bedzie problemu, warunek to pilnowanie kopca i wybieranie na calej szerokosci zeby sie nie psuło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Ja mokre sprzedałem po 15 zł/t


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paaatryk    5

Witam ! Mam 3 byki : 1 roczny i 2 byczki 7 miesięczne, chciałbym kupić wysłodki bo dostają ubogą paszę ( rano siano i opas mix, w sezonie trawy do woli, ale teraz już tylko kiszonka trawiasta z balotów i 2 razy dziennie śrutę zbożową ) ile bym potrzebował wysłodków jak do kwietnia ? Czy jeśli chciałbym miec je tak długo to mi się nie zniszczą ? Dziękuje za pomoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek01    7

wydaje mi sie ze tylko do 3 sztuk, troche mija sie z celem zakup bo to duza ilosc chyba, ze ktos ci sprzeda przyczepe i sobie zakisisz jakos mądrze co by ci sie podczas wybierania nie psuło tzn. waski niski kopczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian83    13

szukam klienta na wysłodki mokre cukrownia Gostyń TANIO więcej na PW


...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzencia    6

u nas za mokre z pierwszej ręki tj transport prosto z cukrowni 50 zł plus 200zł za dowóz/patelnię. z drugiej ręki, od pośrednika 80 zł za tonę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lok4    0

Witam, czy ma ktoś może namiary na kogoś kto sprzedaje wysłodki mokre najlepiej z transportem w kujawsko pomorskim lub w pobliżu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yanki    0

za wanne 25t wysłodków razem z dowozem płaciłem 1350zł, cukrownia gostyń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniamisia    3

Hej :) może wie ktoś gdzie można dostać wysłodki suche z śląska, bądź okolic?

Edytowano przez aniamisia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
    • Przez zulus
      Proszę o radę mieszać pasze samemu czy kupować gotowe co się bardziej opłaca
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj