Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Wysłodki na paszę

benek79    16

Ja sprzedałem wysłodki po 15-17zł za tone netto2 po przeliczniku.Na tira wchodziło 50-55ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

Ja zawsze 20 tirów do rękawa daje

A tak to na bieżąco w czasie kampanii mi przywożą i nie przykrywam

bo w ciągu 7 dni tir idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie można ubijać ciągnikiem ja tak robię, wcześniej to była lepsza kiszonka z liści buraków i na to wysłodki, krowy tak jadły aż im się uszy trzęsły :lol: a teraz to z samych wysłodków wysypie wanienka do silosa zjeżdżę ciągnikiem z godzinę na to folia trochę słomy i gotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sterydek    23

My kupujemy wytłoki buraczane suche. Bo to jest dla nas lepsza robota, nic się nie psuje tylko zalewa się 20kg wytłoków 50 litrami wody a za noc są już gotowe do zadawania:)

Posiadam 20 krów mlecznych i dlatego daje te wytłoki one są granulowane i dlatego musze je rozmaczać bo w postaci granulatu krowy nie chcą tego jeść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Cukrownia w Strzelinie 15zł/t (od kierowcy biorąc Tira) a samemu biorąc w cukrowni 20zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

A czy zwykłemu rolnikowi cukrownia sprzeda wysłodki, czy musi im sprzedać buraki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

pewnie że sprzeda, ja nie sieje buraków od 13 lat a wysłodki kupuje co roku około 100ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ignas5340    0

ja mam około 30 sztuk bydła to kupuje jakieś 200 ton wysłodków. W 2009r woziłem to płaciłem za swoj zestaw czyli 12 ton 15 zł:rolleyes: Sprzedawano tak połowę listopada i cały grudzień. Kazdy nawiózł czy chciał czy nie chciał. Od 8 lat woże wysłodki z cukrowni Werbkowice, latam sam zetorkiem bo nawet nie opłaca mi sie samochodu wynajmować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

Mam takie pytanie :

Jak załatwić suche wysłodki w cukrowni nakło ??

podobno sie nie da można tylko mokre miec ;/;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzencia    6

Ja biorę od dostawcy buraka, w tym roku 40 zł za t. transport prosto z cukrowni patelnią. Tylko sęk w tym że już 2 tyg czekam. Lipa jak diabli. Z placu wożą po 80zł/t razem z transportem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

hmm ale powiedz dokładniej jaką tonę i jak pakujesz .. normalna pryzma czy rękaw

My zwykle z limitu 100-120 ton buraka mamy 1 "łódkę" wysłodków czyli 30 ton w przeliczeniu cukrowni chyba 50 czy cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ignas5340    0

W Cukrowni Werbkowice jest tak ze jak masz 100 ton na kwicie do odebrania to rzeczywiście odbierasz 46-50 ton. Tona średnio chodzi po 10zł. Ja kupiłem na początku października po 4zł za tonę jakieś 250 ton rzeczywistych ale bym jeszcze kupił tylko droga masakryczna;/ ciągnikiem nie mogę się ruszyć bo tak zawiane;/

 

To u was Panowie strasznie drogo się płaca wysłodki;/ Ja bym nigdy tyle pieniędzy nie dał. Mnie 2000zł kosztowało 250ton wliczając jeszcze paliwo do ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzencia    6

ignas5340 dzięki za to PANOWIE. ;) W Ropczycach podobno nie wpuszczają innego pojazdu niż patelnia, więc składy biorą od rolników z placu i wtedy jest 80,-. Ja już 4 rok biorę od rolnika, transport zapewniony, dopłacam tylko różnicę 30km. A cena wysłodka bardzo różna w zeszłym roku 2,5,- a w tym mało buraka i 4,-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miroM1984    6

Mogłabyś podać skąd kupujesz wysłodki ?

U mnie w okolicy nie mogę ich dostać żadną firma nie ma nawet granulowanych suszonych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachux    6

Ja biorę z cukrowni Świdnica przywozi całą rynnę i płace po 40zł za tonę z dowozem na miejsce


KPK Kumurun Team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

Nie wiem co wy macie z tym transportem ;) Transport wysłodków wlicza się w tak zwaną kompleksowa obsługę buraków tj. do czyszczarka, odbiór buraków i przywóz wysłodków, więc najlepiej jest kupować wysłodki od sąsiada lub kogoś z pobliskich wsi i wtedy, nic cie transport nie kosztuje ...... a nie jeszcze płacić dwa razy a to samo ... no chyba, że co cukrownia to inne warunki, bynajmniej w cukrowni Strzelin tak jest, ja osobiście za około 50 ton wysłodków zapłaciłem 700 zł :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ignas5340    0

Przepraszam @marzencia, nie zwróciłem uwagi;/ WYBACZ

 

Dokładnie. Zgadzam się z kolegą wyżej ;)

Nie rozumiem tylko czemu te wysłodki są takie drogie;/ przecież to jest odpad! Żeby nie rolnicy Cukrownia musiałaby to utylizować i płacić spore pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachux    6

Nie mam takiej możliwości żeby brać od sąsiada czy z pobliskiej wsi a cukrownia jest oddalona ode mnie przeszło 100km w jedną stronę więc muszę płacić za transport innej rady nie ma...


KPK Kumurun Team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzencia    6

miroM1984 widzę, że też prawie sąsiad jesteś ;) Ja biorę od gościa z Krzyszkowic to jest na granicy świętokrzyskiego i małopolskiego. A z gościem z uścia gadałeś? Albo jest w Kazimierzy wlk gość co transportuje on też może przywieść. Jak chcesz mogę podać Ci namiary na tych co wożą, bo ten mój już nie ma wysłodków

 

1piotr1 na naszym terenie nikt nie sadzi buraków w promieniu 60 km. A transport jest opłacony do tego co daje buraki a ja muszę zapłacić różnicę którą zrobią jak jadą do mnie. Pozostali co wożą biorą z chałdy od danego rolnika który oddał buraki. A oni wtedy cenę windują, żeby zarobek mieć na tym

 

Owszem jest to odpad ale cukrownia na nim zarabia. Czemu rolnik dostaje tylko część wysłodków?? Bo cukrownia resztę sprzedaje np jako zielone paliwo, albo za granice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
    • Przez zulus
      Proszę o radę mieszać pasze samemu czy kupować gotowe co się bardziej opłaca
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj