yuras23

BELARUS 1221.4 silnik mmz z "common rail"

Polecane posty

yuras23    7

Witam nabyłem Belarusa 1221.4 z silnikiem mmz na elektronicznym wtrysku common rail i wydaje mi się że za słabo się wkręca na obroty dopiero jak złapie ponad 1000 wtedy w miarę normalnie czy posiada ktoś z takim silnikiem jak tak to jak to u niego wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

ja mam 1221A i to samo jest i moim zdaniem to przez turbinę że powyżej 1000obr/min zaczyna normalnie pracować i ciągnik się lepiej wkręca. A tak nawiasem jaką masz w nim skrzynie ??


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

U kolegi podobną rzecz zaobserwowałem ale w JD też CR troszke opóźnioną reakcje i powyzej iluś obrotów dopiero sie ostro wkręća widocznie tak musi być


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

Kolego @yuras23 to jest efekt tzw. turbo dziury (bezwładności turbosprężarki). Aby osiągnąć odpowiednie ciśnienie doładowania turbosprężarka musi nabrać odpowiednich obrotów - im większa turbina tym większa jej bezwładność i więcej spalin aby ją "bujnąć", ale za to większe ciśnienie doładowania przy większych obrotach, nie łapie "zadyszki". Mniejsze turbo, mniejsza bezwładność,, mniej spalin potrzebnych do jej ruszenia, ale przy wyższych obrotach nie daje wysokiego ciśnienia doładowania.

CR nie ma tu nic do tego.

Edytowano przez Michufarmer

Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yuras23    7

ja mam 1221A i to samo jest i moim zdaniem to przez turbinę że powyżej 1000obr/min zaczyna normalnie pracować i ciągnik się lepiej wkręca. A tak nawiasem jaką masz w nim skrzynie ??

skrzynie mam 16/8 a jakie masz obroty na biegu jałowym? bo u mnie 650 i wydaje mi się że są za małe ale ciągnik na największym biegu na pusto po puszczeniu gazu i dodaniu ma problemy z powrotem na obroty się wkręcić a co dopiero jak w transport pójdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hendryk21    2

w porządnym transporcie to masz przerąbane bo na 4 zakresie pod górkę braknie ci biegów, a zredukować na niższy zakres w czasie jazdy jest to niemożliwe bo skrzynie rozwalisz


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yuras23    7

w porządnym transporcie to masz przerąbane bo na 4 zakresie pod górkę braknie ci biegów, a zredukować na niższy zakres w czasie jazdy jest to niemożliwe bo skrzynie rozwalisz

ta jedynka az taka szybka nie jest o redukcji poniżej szybkiej jedynki niema mowy w czasie transportu ale ciągnik 136 km powinien iść bez problemu stary mtz 82 najwyżej chmurę dymu puści ale idzie a co do turbo to aż tak dużo tych km z niego nie jest skoro tłoki i skok jest ten sam co w starym a dwa cylindry więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kulik    2

Nie wiem jak jest w 1221.4 ale np.w 952.3 max moment obrotowy jest od 1400 obr/min i podejrzewam że i w tym 1221.4 tak jest bo na niższych obr mało co się zdziała <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

ja mam tą samą skrzynię tylko w modelu 1025 i na dodatek niesynchronizowaną ( redukuję z 4 wolnej i potem na 1 szybką, zmieniając zakres - trochę trzeba się nawajchować ale jak się wrzuci już tą 1 to nią już praktycznie wszędzie z ładunkiem wyjedziesz. U mnie jest podobnie z tym wkręcaniem an obroty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hendryk21    2

ja mam tą samą skrzynię tylko w modelu 1025 i na dodatek niesynchronizowaną ( redukuję z 4 wolnej i potem na 1 szybką, zmieniając zakres - trochę trzeba się nawajchować ale jak się wrzuci już tą 1 to nią już praktycznie wszędzie z ładunkiem wyjedziesz. U mnie jest podobnie z tym wkręcaniem an obroty :)

ja weźmiesz 20 ton ładunku + przyczepy to pod większe górki na pewno na 1 na 4 zakresie nie podjedziesz, chyba że ciągasz jedną 4 tonową


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yuras23    7

ja mam tą samą skrzynię tylko w modelu 1025 i na dodatek niesynchronizowaną ( redukuję z 4 wolnej i potem na 1 szybką, zmieniając zakres - trochę trzeba się nawajchować ale jak się wrzuci już tą 1 to nią już praktycznie wszędzie z ładunkiem wyjedziesz. U mnie jest podobnie z tym wkręcaniem an obroty :)

między innymi dlatego nie chciałęm 1025 bo właśnie słyszałem że są problemy z zaszybką 1 wt ym niby ma być wolniejsza no i o 30km więcej i to niby miało sprawę załatwiać ale coś mi się wydaje żę tak nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hendryk21    2

tak jak moim 1025 z dwiema czwórkami z zbożem ok 6ton na jednej nie miał problemu, ale gdyby założył mu dwie 10 lub 12 i porządnie załadował to na pewno byłby problem i pewnie to nie mały


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yuras23    7

Nie wiem jak jest w 1221.4 ale np.w 952.3 max moment obrotowy jest od 1400 obr/min i podejrzewam że i w tym 1221.4 tak jest bo na niższych obr mało co się zdziała <_<

też jest od 1400 obr/min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

Ja kolego mam też ok 700 ale to już naprawdę najwolniejsze a przy normalnej pracy to na 900 ustawiam...

wrzuć jakieś fotki ok ??


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

ja jechałem ze zbożem z 2 przyczepami ósemkami i nie miał problemu.. ale pomyśleć gdyby stanął pod górę to jak to przeredukować :D to jest pytanie ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

ja już umiem przeredukować na niżej jak i wyżej tylko że tylko na 4 zakres w ruchu bo oczywiste że zanim pod górę zmienię zakres to się zatrzymam :)


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez salas89
      witam mam pytanie o rade w sprawie zakupu białoruski . Uzywana była by do ladowania obornika i wapna  , co rocznego odkopania rowu , wykopania fundamentow pod budowe domu i wielu prac porzadkowych w gospoarstwie . Znajomy chce mi sprzedac 2 białoruski rolnicze w kwadratowej budzie ze wszystkimi łyzkami , widłami , itp posiadaja papiery na jego babcie , chce za to 9500zł ale jedna ma uszkodzony silnik ( brak glowicy) a druga niby sprawna ale nie odpalana od 5 lat , opony troszke kiepskie z tyłu maja (chyba jeszcze orginalne od nowosci). Cena troszke przewyzsza cene złomu wiec duzej straty by nie bylo , tylko czy jest sens sie w to pakowac ? Czy taki jumz moze cos w polu porobic czy juz tylko zlomowisko go czeka ? 
    • Przez Bostorn
      Witam
      Od niedawna jestem posiadaczem stety bądź niestety Jumza wersji rolniczej Koparko spycharki. Masa kasy w niego poszła i idzie dalej, gdyż nie lubię, jak mój sprzęt przypomina szajs. Porobiłem silnik, teraz czas na hydraulike. Dużo przewodów jest powymienianych, niektóre są dużo za długie, czepiają, haczą. Przewod od obrotu czepia o łapę, Jutro porobię zdjęcia i wstawię jak to u mnie wygląda. (wszystkie te operacje robił, robili poprzedni właściciele) 
      Moje pytania oraz problemy są zastępujące :
      - Czy mógłby mi ktoś pomóc z odpowiednim ułożeniem przewodów i ich podłączeniem tak, aby wszystko było tak jak należy? Może ktoś coś źle podłączył, złą stroną poprowadził? 
      - Podczas pracy masztem potrafi dziwnie działać, tzn chcę do góry coś unieść, siłownik idzie do dołu, a po chwili idzie do góry. , czasami bywa tak, że silnie i szybko podnosi, bądź obraca się w 1 stronę, a w 2gą bardzo bardzo powoli i z oporem wraca.  Ostatni z siłowników (od wideł) mocno ciekł, więc go wyjąłem, oczywiście był prawie cały schowany, podczas odkręcania przewodów, w górnym było ciśnienie i powietrze, tryskało i pluło konkretnie. Czego to może być wina? Układ jest zapowietrzony? Jak go odpowietrzyć? 

    • Przez ilovemtz
      Prosze aby w tym temacie wypowiadali sie posiadacze mtz[nie pronarów].
      My mamy mtz-a z 1983r i ojciec nic złego na silnik nie moze powiedziec wał jeszcze nie byl robiony. Ciagnik zrobil okolo 15000mth nie wiem czy to duzo czy mało. Co prawda ceiknie ale one juz takie sa. Co do awaryjnosci to moge powiedziec ze wiekszosc czesc zaczynamy dopiero teraz wymieniac tj. po 24latach wczesnije nie było potzreby. Co do spalania to jest małe w orce okolo 14l/ha napewno mniej niz ursus czy zetor z tych rocznikow nie mowie o nowych forterrach. Jest mały problrm z czesciami bo nie mozna ich dostac musimy po nie jezdzc do oddalonego o 50km żmigrodu bo nigdzie w poblizu ich nie dostaniemy .Powiedzcie co na ich temat mowia wasi ojcowie czy wy sami. Sami wiecie ze nie taki rusek straszny jak go piszą.
    • Przez Maksol
      Witam chciałbym zapytać posiadaczy ciągników mtz Pronar 82 w wersji sa i tsa o opinie o tych ciągnikach i o tym co należy sprawdzić przy zakupie tych ciągników.
    • Przez iridium3000
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć w jakim zakresie obrotów najlepiej się poruszać w celu ekonomicznego spalania 952.3 w czasie transportu i prac polowych.
      W orce trzymam 1800obr w transporcie 1600obr 
      Myślicie że można by zejść w pracach polowych do 1600obr a w transporcie 1400obr czy to za mało?
      Z tego co widziałem nowy  Fendt  120koni w orce latał na 1550obr. Dla tego jestem ciekawy czy w MTZ również można zejść z obrotów w celu redukcji spalania.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj