Zaloguj się, aby obserwować  
wwewwe

massey ferguson 3080 i opony ?

Polecane posty

wwewwe    0

czy to normalne że w niektórych masseyach 3080 są bardzo szerokie przednie opony i tylne a w niektórych wąskie jak w 30 tkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

Jeżeli ta zamiana jest przeprowadzona zgodnie ze sztuką zamiany rozmiaru (aby obwód pozostał jak najbliższy seryjnemu) to tak. Ktoś mógł założyć takie opony do wykonywania oprysków i nawożenia pogłównego bądź do upraw międzyrzędowych.


Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim0n    27

U mnie w MF3085 przednie są takie same jak w "ciapku" (c330) poszukaj instrukcji obsługi do serii 3xxx (na forum było udostępnione) i tam masz tabele wymiennych rozmiarów opon. Wiem że do 3085 na przód mogę założyć 420/70 r28 tył 520/70 r38 to chyba najszersze standardowe rozmiary, sam w niedługim czasie mam zamiar założyć.

Co ciekawe przeglądałem instrukcje do modelu 54xx i tam jest identyczna tabela z rozmiarami opon :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radex    4

ja w swoim 3125 mam 18.4/38 tył (trochę przy wąskie...) a przód to jak w c-360 tylnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masseyf30    82

@Pitek To chyba masz za wąskie. Jak z tyłu masz 18.4 to z przodu powinny być 14.9 czyli takiej jak ursus C-360 z tyłu i tak jak ma @radex. Ale w ogóle troche dziwne że masz tył R38 a przód R32. Ja w swoim MF 3095 mam tył 16.9 R38 a przód 13.6 R28 i teraz jak będe zmieniał to o rozmiar większe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radex    4

@Masseyf30 c-360 to z tyłu ma R28 na 14.9 to takie jak ja z przodu w MF-ie. Kolega @Piotrek ma jakieś duże oponki z przodu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sruba2    1

Witam nie wiem czy ktoś tu jeszcze zagląda ale mam pytanie mam mf 3080 rok 1989 i opony z przodu 13.6R28 a tył 16.9R38 czy też tak macie :unsure: zamierzam kupić nowe bo te starte chcę kupić tureckie co otym myślicie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slajders25    22

U mnie w 6180 jest 14.9R28 na 18.4R38 czyli 420/70R28 na 520/70R38 i pasuje bardzo dobrze

Edytowano przez slajders25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sruba2    1

Mam jeszcze pytanko jakie cięgła (łącznik centralny) macie w swoich ciągnikach bo chcę kupić pług 4 skibowy obracany coś polecacie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slajders25    22

Ja używam do takiego pługa, oraz do do agregatu uprawowo siewnego talerzowego, podobny łącznik do TEGO (tylko chyba grubszy) Sprawdza się znakomicie.

Edytowano przez slajders25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sruba2    1

Dzięki za podpowiedz rozejże się po swoich sklepach za czymś takim :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj