tomek321455

Żywienie trzody chlewnej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zacier123    26

maciory normalnie karmią i prosięta rosną ale wstała dopiero na 4 dzień a właściwie to ja ją podniosłem za ogon. Wypróżniła się i jest ok. Zatłuszczone nie są na pewno żywienie ograniczone w ciąży niskiej. Właśnie wydaje mi się że 14% to za dużo ale tak ułożył żywieniowiec. Ceny od tego roku 20-30 zł na worku drożej. A już przymierzają się do wprowadzenia strefy żółtej w moim rejonie. Normalnie super zaczyna się nowy rok :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga_Foto   
Gość Aga_Foto

Kochani,skarmialiście kiedyś sanocid w tuczu? 

Jak efekty? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak już saszeta napisał drogi ja stosuję z brentaga 25 kg 125 zł dawkowanie 1-3 kg /tona 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga_Foto   
Gość Aga_Foto

Dzięki a faktycznie wam lepiej przerastają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

ale lepiej od czego? Od Twoich? Czy na innym kwasie? Czy ogóle na kwasie a bez kwasu?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga_Foto   
Gość Aga_Foto

W porównaniu jak są na kwasie i bez kwasu? ;)

I jak na tych waszych kwasach sobie "radzą" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, Aga_Foto napisał:

W porównaniu jak są na kwasie i bez kwasu? ;)

I jak na tych waszych kwasach sobie "radzą" ?

Najlepszy zakwaszacz kiszone ziarno kukurydzy 

3 godziny temu, Aga_Foto napisał:

W porównaniu jak są na kwasie i bez kwasu? ;)

I jak na tych waszych kwasach sobie "radzą" ?

Najlepszy zakwaszacz kiszone ziarno kukurydzy 

Mniej upadków ? Niby dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr0224    11

Mniejsze problemy z beztlenowcem i różnymi chorobami z biegunkami przy stosowaniu kwasu ale za to większe ryzyko wrzodów żołądka, dużo zależy od genetyki i warunków w chlewni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacier123    26

mam prośbę, czy ktoś posiada rozpiskę aminokwasów(liz, met+cys, treo, trypt) dla oryginalnej mączki rybnej duńskiej skagen bo nigdzie nie mogę ich znaleźć w necie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaj    103
Stosuje ktoś koncentraty firmy Brosso ?

Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

stosowałem dosyć długo ale premixy. Brosso to firma co sprzedaje koncentraty Invaso. No chyba że teraz robią swoje.

Na produkty oryginalne narzekać nie mogłem( w sumie byłem bardzo zadowolony). Tylko raz zamiast oryginału niemieckiego dostałem polski zamiennik. Niby było to samo ale zapach inny i świnie nie bardzo chciały jeść.

ogólnie kontakt bardzo utrudniony i swojego czasu jakieś cyrki tam były. Sporo dużych klientów skończyło z nimi współpracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaj    103
Dla prosiat ostatnio zaczalem stosować. Robilem na koncentracie Golpasz ale dostawa nie dojechala przed swietami i posilkowalem sie lokalnym dilerem i mial koncentrat Brosso i poki co widze , że prosieta jedza i śpią i rosnąl. Na Golpaszu rosly i na Brosso rosną cena w malych ilosciach 72 zlote za jeden i drugi. Mam ochote spróbować koncentratu dla tucznikow 30-120kg z Brosso bo ostatnio na Dolfosie (premiks) to tragedia swinie strasznie slabo rosną, a przed nowym rokiem bylem zadowolony z ich produktów. A co obecnie stosujesz?

Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Co sądzicie o koncentratach firmy Nutrena ? Chodzi mi w szczególności o koncentraty STRONG DLA TUCZNIKÓW i STRONG DLA PROSIĄT. Może ktoś z was stosuje i ma wiedzę co do przyrostów idt.... Z góry dzięki za podzielenie się opinią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ostatnio soja mocno podrożała i tak kombinuję jak tu na białku zaoszczędzić stosował ktoś z was ddgs kukurydziany w żywieniu warchlaka i tucznika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823

Dawno temu robiłem badania tego specyfiku i tam jest śliski temat ze substancjami antyodżywczymi,duże wahania w zależności z jakiej jakości pólproduktu  był robiony,weterynarz jak zobaczył wyniki to stwierdził zeby dać sobie spokój,to lepiej już uderzyć w łubin chyba mniej problematyczny,obecnie przymierzam się po żniwach w opcję z grochem,sprzedający obiecał zrobić szczegółowe badania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

groch dodawałem po żniwach tucznikom od około 50 kg  max dawałem 60 kg na tonę paszy  rosły tak samo jak na soi żadnych skutków ubocznych nie zauważyłem ale mi się skończył  teraz mam zasiane 7 ha na jakiś czas będzie ale szukam jakiegoś taniego białka bo cena soi powala 

ddgs aktualnie u mojego dostawcy workowany jest po 920 brutto według niego ma 29% białka ogólnego, 9% tłuszczu surowego, 5 popiołu surowego i 7 włókna surowego

trochę się nad tym zastanawiam  cenowo ciekawa opcja  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elrond    12

Jeżeli trafisz na te 5 % DDGS na rynku bez toksyn to warto dodać.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez PiotrMurgrabia
      Witam, jestem tutaj nowy.
      chciałbym sie dowiedzie czy warto jest wybudowac chlewnie na około 250 sztuk na rzut. planowana jest budowa na płutkiej ściołce.
    • Przez agroleon
      witam Agrofotowiczów.
      ja z pytaniem a mianowicie ile sztuk bydła opasowego można wyżywić z 1ha oraz ile stuk tucznika z 1 ha prosił bym o odpowiedzi i admina zeby nie zamykał tematu. A również jakie koncentraty i witaminy dla bydł i dla świń by szybciej i nitensywniej rosły. Żeby lepiej wykorzystywały pasze im zadawana, a daje bydłu kiszonke z kukurydzy i śrute ze zbóż oraz siano. Świnie natomiast dostają koncentrac + śruta z zbóż, Poradzcie coś jestem otwarty na rady mądrzejszych ode mnie. pozdrawiam
    • Przez Dawid906
      Witam wszystkich.
        Tak, jak w temacie... Planuję zacząć hodowlę świń w cyklu zamkniętym. Posiadam już (jak myślę) wystarczającą wiedzę na temat hodowli tych zwierzą ponieważ pracowałem w gospodarstwie ( a w zasadzie to teraz już tylko dopomagam w niektórych rzeczach) znajomego. który takową się zajmuje i nauczyłem się bardzo dużo przez ten czas. Osobiście hoduję po kilka sztuk tuczników rocznie ( rekreacyjnie ). W marcu/kwietniu otrzymam od ww znajomego 30-to paro kg prosiaczka, którego zostawię na loszkę (Z tego co mówił, jest to świetny materiał na maciorę). Wiem, w jaki sposób ją odchować, a nasienie, jakim zostanie zainseminowana jest najwyższej jakości (wszystkie swoje maciory tym zapładnia, a tuczniki z tych zapłodnień mają tendencję do wydajności rzeźnej przekraczającej 60 %). Oczywiście posiadam odpowiednio przystosowany obiekt (stara stajnia- odnowiona, przebudowana już na chlewnię, przygotowane zagrody, a'la "porodówki" , paszniki, poidła itd...). "Moje" gospodarstwo liczy około 13 ha., z czego ja mam dla siebie jakieś 2 ha pola ornego (III-V klasa ziemi), reszta to część taty. Problem w tym, że ta moja działka to kilku / kilkunasto-letni ugór, który jak do tej pory stalerzowałem ( 7-go lutego) i jak tylko lekko popuszczą śniegi, zaoram to na głębokość ok. 40cm. Do dyspozycji mam chyba wszystkie potrzebne maszyny typu ciagniki (swoja 60-tke; 30-tke, 60-tke i 12-tke znajomego), kombajn bizon zo56, plugi, za niedlugo także prase i wiele innych... 
       Teraz mam pytania do Was, drodzy koledzy i koleżanki...
      1. Jak proponujecie zagospodarować te 2 ha, jakie zabiegi wykonać, jakich nawozów użyć, czy stosować dokarmianie dolistne itd, aby       uzyskać jak największy plon ?
      2. Czy z tej hodowli będą jakiekolwiek zyski ?
      3. Czy taki areał pozwoli mi na odchowanie 2 miotów rocznie, licząc że średnia ilość prosiąt z jednego miotu to około 12 ?
      4. Jakie polecacie koncentraty dla loszki, a także prosiąt i tuczników ? Osobiście jestem przekonany do wszelkiego rodzaju produktów firmy "Sano", ale chciał bym także dowiedzieć się od bardziej doświadczonych hodowców o koncentratach i wszelkiego rodzaju produktach innych firm, jakie stosujecie.

      Serdecznie dziękuję za każdą odpowiedź, jakiej udzielicie
      Pozdrawiam.

      Ps. Jestem nowym użytkownikiem forum, przepraszam jeśli temat dodałem w nieodpowiednim dziale. Przepraszam również za amatorski język.
       
    • Przez GrzesiekJackw
      witam wszystkich na forum :-) mam pytanie , jak zarejestrować tuczniki o wadze 70-90 kg? bo dostalem takie stadko okolo 11 szt ale bez nr stada. Ja swój nr oczywiscie posiadam i zastanawiam się jak te 11szt zarejestrować jako moje. Proszę o dobre i sprawdzone rady ;-)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj