tomek321455

Żywienie trzody chlewnej

Polecane posty

90210grzesiu    167

czy skład paszy

20% jęczmień

20% pszenica

42.5% pszenzyto

17.5% koncentrat

do świń w wadze 40-55 kg, uważacie za odpowiedni?

Bardzo dobra pasza, ja bym nic nie kombinował z włóknem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekmalina    5

Wiedźminek, w otwartym cyklu o zysku decyduje koszt żywienia, bo na cenę warchlaka nie mamy wpływu, ale jak ktoś tuczniki żywi pszenicą i koszt growera wychodzi powyżej 900zł/t to i z 1000 sztuk kokosów nie będzie kolego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak mam 21 ha pola i tak maksymalnie miałbym miejsce na 200 sztuk trzody .I tak sie zastanawiam co bardziej by się opłacało produkcja roślinna jakaś czy rozwijać się w kierunku trzody .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiedźminek    1

No jak przeczytasz następny post to zobaczysz ile kosztują mnie same składniki. A mi chodzi o to żeby żyć na przyzwoitym poziomie i mieć chociaż 10-15tyś miesięcznie a żeby to osiągnąć trzeba dużo tego przerzucić trzymasz świnie to sam o tym wiesz☺ nikogo nie chciałem urazić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Wiedźminek, w otwartym cyklu o zysku decyduje koszt żywienia, bo na cenę warchlaka nie mamy wpływu, ale jak ktoś tuczniki żywi pszenicą i koszt growera wychodzi powyżej 900zł/t to i z 1000 sztuk kokosów nie będzie kolego.

 

Przy obecnych cenach zbóż cena grower 90 groszy??,mi wychodzi 1zł,zboża paszowe u nas wszystkie około 660-70 brutto a pszenica w paszy nie ma ekonomicznego sensu stosowania jeżeli jest droższa o 50zł od pozostałych zbóż ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekmalina    5

Soja 175kg - 305 zł

Premiks 20kg - 99zł

Kreda 12 kg - 3zł

Otręby 50kg - 28zł

Pszenżyto 43 kg - 27,50zł

CCM - 700 kg - 280zł

Mieszanie/śrutowanie - 10zł

 

Razem cena growera: 752,50 zł/t netto.

 

Czasem dochodzą zioła do paszy w cenie 15zł/t netto.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Powiem tak mam 21 ha pola i tak maksymalnie miałbym miejsce na 200 sztuk trzody .I tak sie zastanawiam co bardziej by się opłacało produkcja roślinna jakaś czy rozwijać się w kierunku trzody .

Jezeli  hodowla to system zamknięty tak na 10 loch,zawsze coś zostanie więcej,sprzedaż tylko na mięsność i można spokojnie? żyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiedźminek    1

Pszenice daje tylko dla tego że mam swoją. A jakie masz złużycie paszy i jaka wilgotność CCM?
Ja mam qq wilgoć 22% i liczę ja w cenie 440 netto

Edytowano przez Wiedźminek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekmalina    5

28-30%

Ja szacuję koszt CCMu na 400 zł netto.. Prosto z pola sprzedawałem 30% kukurydzę po 340 zł + śrutowanie + paliwo + folia na silosy to będzie 370-380 zł.. I do tego jeszcze amortyzacja, koszty pracy to wyjdzie koło 400 zł..

Zużycie paszy w suchej masie od 2,7 do 2,9.. Tylko ja tuczę do wagi minimum 130-135 kg.. A startuję od ok. 30 kg.

 

A Ty jakie masz wyniki w tuczu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Kolejny ,który przelicza gotową paszę na suchą masę w zużyciu,przecież fizycznie takiego growera zużyjesz około 15% więcej niż paszy wykonanej z suchego zboża,obecnie kukurydze z rekawa kosztuje około 460 brutto i raczej tą cenę należało by przyjąć do wyceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiedźminek    1

A jeśli idzie o ta recepturę to dopiero pierwsze na niej ida i na razie mają po 60kg to ci nie powiem ale na razie jest na poziomie ok 2,2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekmalina    5

Kolejny ,który przelicza gotową paszę na suchą masę w zużyciu,przecież fizycznie takiego growera zużyjesz około 15% więcej niż paszy wykonanej z suchego zboża,obecnie kukurydze z rekawa kosztuje około 460 brutto i raczej tą cenę należało by przyjąć do wyceny

 

Jeżeli wg Ciebie paszę o wilgotności 18-19% zeżrą o 15% więcej niż paszy przy s.m. 88% to ok.

Wg mnie zjedzą 6% więcej max. A smakowitość tej paszy jest taka, że dzienne pobranie przy sztukach >60 kg jest 4,1-4,2 kg/dobę/szt, co powoduje, że przyrosty są na poziomie 1,3-1,5kg/dobę w tym czasie. A średnio zużycie wychodzi 2,7kg w  s.m.,a razem z wodą 2,86kg.

Kukurydzę w rękaw robi firma, która liczy sobie co najmniej 60zł/t, a ja mam swój sprzęt do robienia, więc liczę koszt mokrej kukurydzy przy żniwach + swoje ksozty.. Acz kolwiek, jakby robił w big bagi tą kukurydzę, to można by sprzedawać za dużo większe pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Pobranie paszy na poziomie 4,1-4,2 nie wynika ze smakowitości paszy tylko z potrzeb bytowych .Rosnąca świnia w tym wieku pobiera około 35MJ energii dziennie przy przyroście 900 gram,czyli Twoja pasza ma tylko około 10MJ energii i muszą na ten przyrost deklarowany przez Ciebie zezreć od ciula,poza tym ta wilgotność paszy coś za niska przy danych które podałeś powinna wynosić około 25% .U nas duże fermy zrezygnowały ccm na rzecz suchej kukurydzy z powodu kłopotów ze zbilansowaniem paszy.W zeszłym roku dawaliśmy czystą pszenicę + koncentrat i zużycie wyszło 2,5kg paszy na kilogram przyrostu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Suche ziarno kukurydzy owszem ma około 14MJ energii ,ccm niestety około 8,5MJ i naprawdę jest trudno zbilansować paszę opartą na 70% ccm,moje próby 20% udziału ccm kończyły się wydłużeniem tuczu i spadkiem mięsności,może nieodpowiednia rasa świń a w ogóle  błędem jest przeliczanie fizycznych kilogramów paszy na suchą masę i liczenie jej jako zużycie na kg przyrostu.Ccm ponoć sprawdza się bardzo dobrze przy żywieniu na mokro z udziałem serwatki i innych komponentów ubocznych przemysłu spożywczego,  u nas praktycznie nie spotkałem z takim żywieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

Kukurydza sucha czy mokra to to samo. Tylko w mokrej jest troche wody i ja trzeba odjac przy bilansowaniu. Zadna filozofia. I juz kiedys pisalem ze bilansuje sie wg suchej masy (spozycie tez) bo inaczej ci co na mokro tucza to spozycie by mieli na poziome 9kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Jeżeli twierdzisz że takie same dlaczego w normach jest podział na suchą i ccm i jakie trochę wody 15-16%,parę miesięcy nie odpowiedziałeś czy dawkę żywieniową układasz według suchej masy(co byłoby nowością w przypadku trzody chlewnej) czy też w oparciu o fizyczne kilogramy paszy,z drugiej strony jak może wciągnąć 4,1-4,2 kg paszy powyżej 60kg tucznik opartej na kukurydzy z ccm jeżeli ta kukurydza miałaby wartość suchej[czyli dobowo pobrać według ciebie powyżej 52 MJ energii ],obecnie daję suchą kukurydzę i pszenżyto  przy  120kg tuczniki nie są wstanie pobrać więcej jak 3,5kg paszy na dobę.Na koniec zrób badania na zawartość w 1kg ccm energii i wtedy możesz się zdziwić,my zrobiliśmy 3 lata temu i od tego czasu ccm tylko dla loch dla reszty sucha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

Oczywiscie ze licze wg s.m. W kazdym programie do bilansowania musisz podac sucha mase.Moje 90kilogramowe wciagaja po 4kg. A energii mam13 w finiszerze. I daje 230 kg/tone kukurydzy suchej. Ccm (30%) bym musial dac ok 270kg zeby sklad paszy wyszedl taki sam. I wtedy wyjdzie ci 1040kg ale wg suchej masy(ok12% dla paszy) dalej tona. Prosciej nie umiem wytlumaczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Dobrze to wyjaśniłeś , a próbowałeś kiedyś przeliczyć to przy pomocy kalkulatora i norm żywienia zwierząt,opracowania na ktorych bazuje podają że tucznik maksymalnie w ciągu doby pobrać paszę o zawartości 35MJ energii a u Ciebie i u forumowicza który pisał wcześniej to pobranie wynosi na poziomie 52 MJ  nie sądzisz że to trochę duże rozbieżności[moje żródło to Normy żywienia zwierząt opracowane przez Polską Akademię Nauk Instytut Fizjologi i Żywienia Zwierząt] + własne  25 letnie doświadczenie i karmiłem już różnymi paszami ccm,kiszona dynia pastewna,a nawet wynalazkiem pod nazwą siloryb i obecnie wróciłem do zboża + sr sojowa i żadnych innych wynalazków.Mam pytanie czy przechowujesz ccm przez lato i czy  są z tym jakieś problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

najdłużej miałem do maja albo czerwca. Nie daję od paru lat ccm-u. Jak zaczyna się grzać to energia ucieka no i grzyb wchodzi.

Ja nie liczę. Od tego są programy. Według norm amerykańskich z końca ub. wieku tucznik 80-120kg musi pobrać ponad 41MJ. 35 to było w starych normach przy przyrostach 700gram. Duny czy polska fermówka przyrasta znacznie bardziej więc musi zjeść. Można zrobić tańszą paszę, z większym udziałem włókna więc świnie zjedzą mniej ale nie zdążą pobrać tyle żeby efektywnie to wykorzystać bo wcześniej żołądek im się zapcha. Chyba że pasza będzie za pół darmo to wtedy będzie się opłacało dłużej trzymać, nawet jak zjedzą sporo więcej. Ale szybkiej rotacji na chlewni nie będzie

 

To że zjada teraz 52 MJ to nie znaczy że wyjdzie wysokie FCR. Wręcz przeciwnie bo szybko rośnie

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

No to w końcu wyjaśniłeś do końca :D jeszcze jedno pytanie czy odstawiałeś świnie żywione ccm na mięsność,jeżeli tak jaka była mięsność ,bo u nas po wprowadzeniu ccm spadała z 57 na 55 ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba55    501

mam pytanie od  ilu dni mozna podawac  srute jeczmienna prosietom ?  wiem ze powinny dostawac  prestarter  ale sa razem  z locha bez klatki ,  i jakbym dal  prestarter to locha by zjadla  


coraz gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez PiotrMurgrabia
      Witam, jestem tutaj nowy.
      chciałbym sie dowiedzie czy warto jest wybudowac chlewnie na około 250 sztuk na rzut. planowana jest budowa na płutkiej ściołce.
    • Przez agroleon
      witam Agrofotowiczów.
      ja z pytaniem a mianowicie ile sztuk bydła opasowego można wyżywić z 1ha oraz ile stuk tucznika z 1 ha prosił bym o odpowiedzi i admina zeby nie zamykał tematu. A również jakie koncentraty i witaminy dla bydł i dla świń by szybciej i nitensywniej rosły. Żeby lepiej wykorzystywały pasze im zadawana, a daje bydłu kiszonke z kukurydzy i śrute ze zbóż oraz siano. Świnie natomiast dostają koncentrac + śruta z zbóż, Poradzcie coś jestem otwarty na rady mądrzejszych ode mnie. pozdrawiam
    • Przez Dawid906
      Witam wszystkich.
        Tak, jak w temacie... Planuję zacząć hodowlę świń w cyklu zamkniętym. Posiadam już (jak myślę) wystarczającą wiedzę na temat hodowli tych zwierzą ponieważ pracowałem w gospodarstwie ( a w zasadzie to teraz już tylko dopomagam w niektórych rzeczach) znajomego. który takową się zajmuje i nauczyłem się bardzo dużo przez ten czas. Osobiście hoduję po kilka sztuk tuczników rocznie ( rekreacyjnie ). W marcu/kwietniu otrzymam od ww znajomego 30-to paro kg prosiaczka, którego zostawię na loszkę (Z tego co mówił, jest to świetny materiał na maciorę). Wiem, w jaki sposób ją odchować, a nasienie, jakim zostanie zainseminowana jest najwyższej jakości (wszystkie swoje maciory tym zapładnia, a tuczniki z tych zapłodnień mają tendencję do wydajności rzeźnej przekraczającej 60 %). Oczywiście posiadam odpowiednio przystosowany obiekt (stara stajnia- odnowiona, przebudowana już na chlewnię, przygotowane zagrody, a'la "porodówki" , paszniki, poidła itd...). "Moje" gospodarstwo liczy około 13 ha., z czego ja mam dla siebie jakieś 2 ha pola ornego (III-V klasa ziemi), reszta to część taty. Problem w tym, że ta moja działka to kilku / kilkunasto-letni ugór, który jak do tej pory stalerzowałem ( 7-go lutego) i jak tylko lekko popuszczą śniegi, zaoram to na głębokość ok. 40cm. Do dyspozycji mam chyba wszystkie potrzebne maszyny typu ciagniki (swoja 60-tke; 30-tke, 60-tke i 12-tke znajomego), kombajn bizon zo56, plugi, za niedlugo także prase i wiele innych... 
       Teraz mam pytania do Was, drodzy koledzy i koleżanki...
      1. Jak proponujecie zagospodarować te 2 ha, jakie zabiegi wykonać, jakich nawozów użyć, czy stosować dokarmianie dolistne itd, aby       uzyskać jak największy plon ?
      2. Czy z tej hodowli będą jakiekolwiek zyski ?
      3. Czy taki areał pozwoli mi na odchowanie 2 miotów rocznie, licząc że średnia ilość prosiąt z jednego miotu to około 12 ?
      4. Jakie polecacie koncentraty dla loszki, a także prosiąt i tuczników ? Osobiście jestem przekonany do wszelkiego rodzaju produktów firmy "Sano", ale chciał bym także dowiedzieć się od bardziej doświadczonych hodowców o koncentratach i wszelkiego rodzaju produktach innych firm, jakie stosujecie.

      Serdecznie dziękuję za każdą odpowiedź, jakiej udzielicie
      Pozdrawiam.

      Ps. Jestem nowym użytkownikiem forum, przepraszam jeśli temat dodałem w nieodpowiednim dziale. Przepraszam również za amatorski język.
       
    • Przez GrzesiekJackw
      witam wszystkich na forum :-) mam pytanie , jak zarejestrować tuczniki o wadze 70-90 kg? bo dostalem takie stadko okolo 11 szt ale bez nr stada. Ja swój nr oczywiscie posiadam i zastanawiam się jak te 11szt zarejestrować jako moje. Proszę o dobre i sprawdzone rady ;-)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj