tomek321455

Żywienie trzody chlewnej

Polecane posty

Gość   
Gość

Z tym przyznam Ci rację lecz ja w T2 ni stosuję soi i spadku przyrostów nie zauważam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wl_master    9

śruty słonecznikowej też nie dasz za dużo ze względu na włókno a obłuszczona średnio się opłaca no iteraz cieżko trafić obłuszczoną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matys1990    23

A ten wywar tez nie wiadomo jakiej jakosci, xhyba ze sprawdzony jakis.
Ja juz z pasza nie kombinuje,kukurydza,zboze, soja, premiks i tyle. Niby da sie tanszy komponent ale wiecej zjedza albo przyrost gorszy.
16% soi
12% jecMien
12 pszenica
30 kukurydza
3 % premiks
Reszta pszenzyto i to mi sie sprawdza.. jedna pasza przez caly okres tuczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekgeo2    8

Witam wiecie może co może być przyczyną rzadkiego mięsa po uboju , bo po raz kolejny mój odbiorca płacze że w mięsie sama woda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wl_master    9

@Matys1990 sprawdza Ci sie bo masz tam białko na poziomie 16-16,1% wiec oprócz kosztów w T2 nie można sie przyczepić do niczego.

 

 

@Tomekgeo2 jakie masz świnie i czym żywisz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekgeo2    8

Świnki są po lochach PBZ a kryte są dxp i PIC, Żywione są od 60 kg do końca 175 Kg pszenicy 200 mieszanki ( owies jęczmień) , 150 jęczmienia i 350 pszenżyta do tego koncentrat LNB75 i 2kg zakwaszacza,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364
jarekmalina

DDGS  kukurydziany można by kupić tak z 6 ton (całą przyczepe( za 520 netto z gorzelni koło mnie, nikt tego nie chce, 28 procent białka od profesora  dowiedziałem się  że im soja bardziej pomarańczowa lub ddgs tym ciężej strawne białko ddgs jest słabo wchłanialny dla kabanów tak jak śruta rzepakowa ddgs wydaje mi się ze bardziej dla krów ,  a jest również ekstrudowana śruta rzepakowa dla tuczników się sprawdza znajomy stosuje jeszcze tłuszcz dostarcza, ja śrutę sojową mam po cenach portowych, a mam  5 ton łubinu coś z tym trzeba zrobić na 700kg dałem 40 kg i już śmierdzi łubinem

 

a jak już dajecie łubin to śrutowany czy gnieciony, wydaje mi się ze gnieciony musiał by być 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiedźminek    1

Witam
Jednym rodzajem paszy przez cały tucz tylko zwiększasz sobie koszty. Warchlaki mają większe zapotrzebowanie od tuczników powyżej 70kg a połowa paszy jaką pobiera tucznik przez cały tucz to finiszer. Wiec doradzał bym przynajmniej finiszer robić trochę słabszy a zaoszczędzisz i złożycie paszy nie powinno się zwiększyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiedźminek    1

Jeśli chodzi o ten łubin to jestem zdania że im lepiej ześrutowany tym lepiej bo im mniejsza frakcja tym szybciej i łatwiej zostanie strawiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

No właśnie też jestem trochę zdziwiony że karmisz Matys jedna, pasza a próbowałes grower i finiszer osobno? Jakie efekty dają jedna pasza? Chodzi mi o zużycie i przysrosty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matys1990    23

Karmie ze wzgledu na jedna linie paszociagu dla dwoch grup wiekowych trzody, wiadrami nie bardzo chce sie zadawac pasze a ze jeszcze pracuje to i z cxasem roznie.Zuzycie max 2.8 na kg przyrostu. W 90 dni dunczyk wyjezdza w wadze sredniej 126 kg.

Edytowano przez Matys1990

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matys1990    23

Ale dochodzi silos i inne koszty tak wiec 15tysiecy bedzie mało. I tak z czasem bedziemy przechodzic na jedna wstawke to nie ma co tyle inwestowac. Nie jest źle Panowie i tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam takie pytanie 

Przy obecnych czasach ile muszę mieć trzody żeby było to opłacalne i czy to się wogóle iść w tym kierunku . Pozdrawiam .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

czy skład paszy
20% jęczmień
20% pszenica
42.5% pszenzyto
17.5% koncentrat
do świń w wadze 40-55 kg, uważacie za odpowiedni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekmalina    5

Na moje oko chyba za mało włókna będzie, więc nie zaszkodziło by z 5% otrąb dodać. No i nie wiem jak z energią, bo zapewne 1-1,5% oleju pasowało by dodać.

A zakwaszaczy nie używasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacier123    26

Panowie mam takie pytanie 

Przy obecnych czasach ile muszę mieć trzody żeby było to opłacalne i czy to się wogóle iść w tym kierunku . Pozdrawiam .

 

jeżeli chcesz oddawać świnie do punktu skupu lub objazdowego pośrednika to nie. Przy ilościach 400szt wstawianych co tydzień ubojnia daje 50gr więcej do kilograma nie mówiąc że lekarz nawet pomoże Ci podnieść mięsność za którą też dostaniesz premię więc w takim przypadku warto. Wszystko kwestia skali produkcji jeśli hodowla mała to nie warto ale jak już te 1000 tuczników w jednym rzucie lub 140-150 macior w zamkniętym to już warto się bawić. Małe gospodarstwa upadają bo to jest zwykła karuzela cenowa tydzień w górę tydzień w dół, brak stabilizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

Na moje oko chyba za mało włókna będzie, więc nie zaszkodziło by z 5% otrąb dodać. No i nie wiem jak z energią, bo zapewne 1-1,5% oleju pasowało by dodać.

A zakwaszaczy nie używasz?

olej używam tylko nie napisałem, zakwaszacza nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tuczników ok 1000 na stanie albo 150 loch przy tych ilościach da się żyć

 

Z 1000 w otwartym nie wyżyje chyba że na kontrakcie bez kredytów żeby mieć 150 loch to najpierw trzeba 2 mln zainwestować więc też żadne kokosy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez PiotrMurgrabia
      Witam, jestem tutaj nowy.
      chciałbym sie dowiedzie czy warto jest wybudowac chlewnie na około 250 sztuk na rzut. planowana jest budowa na płutkiej ściołce.
    • Przez agroleon
      witam Agrofotowiczów.
      ja z pytaniem a mianowicie ile sztuk bydła opasowego można wyżywić z 1ha oraz ile stuk tucznika z 1 ha prosił bym o odpowiedzi i admina zeby nie zamykał tematu. A również jakie koncentraty i witaminy dla bydł i dla świń by szybciej i nitensywniej rosły. Żeby lepiej wykorzystywały pasze im zadawana, a daje bydłu kiszonke z kukurydzy i śrute ze zbóż oraz siano. Świnie natomiast dostają koncentrac + śruta z zbóż, Poradzcie coś jestem otwarty na rady mądrzejszych ode mnie. pozdrawiam
    • Przez Dawid906
      Witam wszystkich.
        Tak, jak w temacie... Planuję zacząć hodowlę świń w cyklu zamkniętym. Posiadam już (jak myślę) wystarczającą wiedzę na temat hodowli tych zwierzą ponieważ pracowałem w gospodarstwie ( a w zasadzie to teraz już tylko dopomagam w niektórych rzeczach) znajomego. który takową się zajmuje i nauczyłem się bardzo dużo przez ten czas. Osobiście hoduję po kilka sztuk tuczników rocznie ( rekreacyjnie ). W marcu/kwietniu otrzymam od ww znajomego 30-to paro kg prosiaczka, którego zostawię na loszkę (Z tego co mówił, jest to świetny materiał na maciorę). Wiem, w jaki sposób ją odchować, a nasienie, jakim zostanie zainseminowana jest najwyższej jakości (wszystkie swoje maciory tym zapładnia, a tuczniki z tych zapłodnień mają tendencję do wydajności rzeźnej przekraczającej 60 %). Oczywiście posiadam odpowiednio przystosowany obiekt (stara stajnia- odnowiona, przebudowana już na chlewnię, przygotowane zagrody, a'la "porodówki" , paszniki, poidła itd...). "Moje" gospodarstwo liczy około 13 ha., z czego ja mam dla siebie jakieś 2 ha pola ornego (III-V klasa ziemi), reszta to część taty. Problem w tym, że ta moja działka to kilku / kilkunasto-letni ugór, który jak do tej pory stalerzowałem ( 7-go lutego) i jak tylko lekko popuszczą śniegi, zaoram to na głębokość ok. 40cm. Do dyspozycji mam chyba wszystkie potrzebne maszyny typu ciagniki (swoja 60-tke; 30-tke, 60-tke i 12-tke znajomego), kombajn bizon zo56, plugi, za niedlugo także prase i wiele innych... 
       Teraz mam pytania do Was, drodzy koledzy i koleżanki...
      1. Jak proponujecie zagospodarować te 2 ha, jakie zabiegi wykonać, jakich nawozów użyć, czy stosować dokarmianie dolistne itd, aby       uzyskać jak największy plon ?
      2. Czy z tej hodowli będą jakiekolwiek zyski ?
      3. Czy taki areał pozwoli mi na odchowanie 2 miotów rocznie, licząc że średnia ilość prosiąt z jednego miotu to około 12 ?
      4. Jakie polecacie koncentraty dla loszki, a także prosiąt i tuczników ? Osobiście jestem przekonany do wszelkiego rodzaju produktów firmy "Sano", ale chciał bym także dowiedzieć się od bardziej doświadczonych hodowców o koncentratach i wszelkiego rodzaju produktach innych firm, jakie stosujecie.

      Serdecznie dziękuję za każdą odpowiedź, jakiej udzielicie
      Pozdrawiam.

      Ps. Jestem nowym użytkownikiem forum, przepraszam jeśli temat dodałem w nieodpowiednim dziale. Przepraszam również za amatorski język.
       
    • Przez GrzesiekJackw
      witam wszystkich na forum :-) mam pytanie , jak zarejestrować tuczniki o wadze 70-90 kg? bo dostalem takie stadko okolo 11 szt ale bez nr stada. Ja swój nr oczywiscie posiadam i zastanawiam się jak te 11szt zarejestrować jako moje. Proszę o dobre i sprawdzone rady ;-)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj