tomek321455

Żywienie trzody chlewnej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tumek19    5

U mnie lochy luźne i prośne dostają żyto,owies i otręby + mpu i nie mam żadnego problemu z rujami i kondycją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

gościu od którego kupuje warchlaki jakiś czas temu był na jakimś szkoleniu i tam namawiali do stosowania w żywieniu loch "otrąb z drewna" ale nie wnikałem co to dokładnie jest 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

W pszenżycie ,życie jeżeli występuje sporysz nie powinno karmić się takim zbożem stada podstawowego,kłopoty z rują a także mogą występować poronienia,podobnie kukurydza bez mitotoksyn nadaje się bez ograniczeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

Stosuje, bądź stosował ktoś z Was produkty z Josery w żywieniu prosiąt/ tuniczka? Jakie opinie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Stosuję bardzo dobre produkty super przyrosty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

Jakie macie ułożone dawki żywieniowe na bazie produktów z Josery?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

Dzięki za odpowiedź , tylko u mnie w oolicy tej firmy hyba nie ma jest tylko mycosan sorxbix nie wiem czy dobże napisałem , i toksan jak dobże pamietam

Edytowano przez mesi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wl_master    9

nie musisz miec firmy z okolicy żeby dodatki stosować, BioMyco z Eurovito

 co sie dzieje że szukasz coś czy zboże kiepskie ogólnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

No zboże kupuję cały czas i za każdym razem inne noże być , teraz daje mycosan tzn nie ma punktu sprzedaży tej firmy , maciorą i knurowi tylko dodaje na razie problemów nie ma , czytałem gzieś że niektóre preparatu wiążą witaminy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacier123    26

wiążą zgadza się dlatego jak dajesz zwykły preparat na mykotoksyny to powinno się dodawać o 0,5% premiiksu więcej. Chyba że zastosujesz preparat na mykotoksyny na bazie drożdży to już załatwi sprawę np dolsorb sm- dolfos. bardzo dobry preparat sam go stosowałem przy ccm bo świnki miały czerwone sromy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wl_master    9

czerwone sromy u loszek to  zearaleon też miałem problemy na stadzie podstawowym i dopiero mycosorb uspokoił sytuacje, MPU nie zwiększałem bo nie widziałem wiekszych różnic na stadzie po wprowadzeniu środka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

Nie wiem czy dostane y mnie takie coś wiem że napewno są z sano , ekoplony i taur , a jeszcze chciałem zapytać ostatnio brałem gestavet dla loszek vet powiedział jak kiedyś chciałem dla maciory że się nie nadaje że po nin już prosiąt nie będzie miała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacier123    26

gestavet ja stosowałem jakieś 2 lata temu bo miałem problem na koncentratach z nuterny z rujami u macior i maciory mają prosiaki do tej pory,

A swoją drogą ciekawe czy ktoś się spotkał z takim czymś że po gestavet nie będzie prosiąt, a uzasadnił to jakoś ten lekarz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak czytam te wasze posty i się zastanawiam skąd Wy to zboże bierzecie bo nigdy nie dawałem nic na mykotoksynya problemów z rozrodem też nie B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

Że niby maciory maja inny układ jajniki niż loszki jak dobże pamiętam , jak mu powiedziałem że kiedyś dałem dla maciory i miała jeszcze 3 mioty to niecwiedział co powiedzieć zacier z jakiej firmy teraz pasze Dajesz jak można wiedzieć , ja teraz golpasz wziołem starter dla prosiąt i worek koncentratu dla tucznika daje ktoś ich pasze

Edytowano przez mesi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr0224    11

Na potężnych fermach cały czas jadą na gestavecie lub pg600 to jest prawie to samo, żeby utrzymać grupy produkcyjne

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wl_master    9

dla macior PG600 to fakt na gestawet trzeba uważać bo nie zawsze można go podawać. a zboża są różne różnie sie zbiera w tamtym roku wykosiłem 35 ha pszenicy i poszła w konsumpcje a potem deszcz i reszta to paszówa i czerwona az gęsto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacier123    26

golpasz ja kiedyś przez pewien czas ale mi się nie podobał, jedyne z golpasz co mi się podobało to koncentrat z mączką rybną na tucz ale granulki prestarter i starter dla mnie porażka. Teraz LNB i jestem bardzo zadowolony.

 Wl master a w jakich okolicznościach nie można bo jestem ciekaw o co w tym chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

No właśnie kiedy nie można podawać gestavet , też jestem ciekawy pg 600 nie wiem czy źle podawałem czy jak ale nie działał u mnie. zacier z lnb Dajesz premiksy czy koncentraty , i czy odsadzasz na swojej paszy czy , gotowej u mnie niedaleko jest punkt lnb znajomy sporo trzyma i jest zadowolony kiedyś bingo wziołem i , nawet ładnie rosły i taki fainy zapach mają te koncentraty

Edytowano przez mesi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez PiotrMurgrabia
      Witam, jestem tutaj nowy.
      chciałbym sie dowiedzie czy warto jest wybudowac chlewnie na około 250 sztuk na rzut. planowana jest budowa na płutkiej ściołce.
    • Przez agroleon
      witam Agrofotowiczów.
      ja z pytaniem a mianowicie ile sztuk bydła opasowego można wyżywić z 1ha oraz ile stuk tucznika z 1 ha prosił bym o odpowiedzi i admina zeby nie zamykał tematu. A również jakie koncentraty i witaminy dla bydł i dla świń by szybciej i nitensywniej rosły. Żeby lepiej wykorzystywały pasze im zadawana, a daje bydłu kiszonke z kukurydzy i śrute ze zbóż oraz siano. Świnie natomiast dostają koncentrac + śruta z zbóż, Poradzcie coś jestem otwarty na rady mądrzejszych ode mnie. pozdrawiam
    • Przez Dawid906
      Witam wszystkich.
        Tak, jak w temacie... Planuję zacząć hodowlę świń w cyklu zamkniętym. Posiadam już (jak myślę) wystarczającą wiedzę na temat hodowli tych zwierzą ponieważ pracowałem w gospodarstwie ( a w zasadzie to teraz już tylko dopomagam w niektórych rzeczach) znajomego. który takową się zajmuje i nauczyłem się bardzo dużo przez ten czas. Osobiście hoduję po kilka sztuk tuczników rocznie ( rekreacyjnie ). W marcu/kwietniu otrzymam od ww znajomego 30-to paro kg prosiaczka, którego zostawię na loszkę (Z tego co mówił, jest to świetny materiał na maciorę). Wiem, w jaki sposób ją odchować, a nasienie, jakim zostanie zainseminowana jest najwyższej jakości (wszystkie swoje maciory tym zapładnia, a tuczniki z tych zapłodnień mają tendencję do wydajności rzeźnej przekraczającej 60 %). Oczywiście posiadam odpowiednio przystosowany obiekt (stara stajnia- odnowiona, przebudowana już na chlewnię, przygotowane zagrody, a'la "porodówki" , paszniki, poidła itd...). "Moje" gospodarstwo liczy około 13 ha., z czego ja mam dla siebie jakieś 2 ha pola ornego (III-V klasa ziemi), reszta to część taty. Problem w tym, że ta moja działka to kilku / kilkunasto-letni ugór, który jak do tej pory stalerzowałem ( 7-go lutego) i jak tylko lekko popuszczą śniegi, zaoram to na głębokość ok. 40cm. Do dyspozycji mam chyba wszystkie potrzebne maszyny typu ciagniki (swoja 60-tke; 30-tke, 60-tke i 12-tke znajomego), kombajn bizon zo56, plugi, za niedlugo także prase i wiele innych... 
       Teraz mam pytania do Was, drodzy koledzy i koleżanki...
      1. Jak proponujecie zagospodarować te 2 ha, jakie zabiegi wykonać, jakich nawozów użyć, czy stosować dokarmianie dolistne itd, aby       uzyskać jak największy plon ?
      2. Czy z tej hodowli będą jakiekolwiek zyski ?
      3. Czy taki areał pozwoli mi na odchowanie 2 miotów rocznie, licząc że średnia ilość prosiąt z jednego miotu to około 12 ?
      4. Jakie polecacie koncentraty dla loszki, a także prosiąt i tuczników ? Osobiście jestem przekonany do wszelkiego rodzaju produktów firmy "Sano", ale chciał bym także dowiedzieć się od bardziej doświadczonych hodowców o koncentratach i wszelkiego rodzaju produktach innych firm, jakie stosujecie.

      Serdecznie dziękuję za każdą odpowiedź, jakiej udzielicie
      Pozdrawiam.

      Ps. Jestem nowym użytkownikiem forum, przepraszam jeśli temat dodałem w nieodpowiednim dziale. Przepraszam również za amatorski język.
       
    • Przez GrzesiekJackw
      witam wszystkich na forum :-) mam pytanie , jak zarejestrować tuczniki o wadze 70-90 kg? bo dostalem takie stadko okolo 11 szt ale bez nr stada. Ja swój nr oczywiscie posiadam i zastanawiam się jak te 11szt zarejestrować jako moje. Proszę o dobre i sprawdzone rady ;-)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj