tomek321455

Żywienie trzody chlewnej

Polecane posty

marcinal    0

 

Witam, jesteśmy firmą która zajmuje się czyszczeniem zboża, mamy w ciągłej sprzedaży plewy z lnu brązowego i złotego. 

Głównym odbiorcą plew jest firma są firmy produkujące pasze i mieszanki.  Mniejszymi odbiorcami są lokalni rolnicy.

W związku ze zwiększeniem produkcji szukam dodatkowego rynku zbytu. Może tutaj ktoś będzie zainteresowany.

cena za plewy to 1,30zł brutto/kg Z MOŻLIWOŚCIIĄ NEGOCJACJI

plewy możemy dostarczyć w każde miejsce w Polsce przy zamówieniu powyżej 600kg transport gratis. Możliwość sprzedaży na paragon lub fv.

 

Proszę pisać na email alnatura@wp.pl

lub tel. 607-495-648

 

 

Edytowano przez marcinal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinal    0

niestety nie mam takich informacji, to jest dla nas produkt uboczny. Producenci stosują go do mieszanek. Hodowcy koni kupują ze względu na poprawę kondycji sierści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

marcinal łatwiej znajdziesz chętnych jak będziemy znali skład tego co oferujesz bo w ciemno to nikt nie wykartkuje 1300zł ja napewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

niestety nie mam takich informacji, to jest dla nas produkt uboczny. Producenci stosują go do mieszanek. Hodowcy koni kupują ze względu na poprawę kondycji sierści.

 

Bez urazy, ale plewy, czyli odpad i to jeszcze z nieznaną zawartością w tym momencie jest warty tyle co biomasa na pelet czyli może 150 zł/tona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinal    0

Rozmawialem wczoraj z gosciem z firmy ktora od nas to odbiera, i mowil ze dodaja to do mieszanek bo plewy z lnu poprawiaja funkcjonowanie jelit. Ja mam swiadomosc ze w porownaniu z paszami wartosciowymi to jest wysoka cena. Ale jesli firmy to kupuja i jeszcze na tym zarabiaja to cos w tym musi byc. Ja moge sie tylko domyslac ze oni tego daja mniej do pasz bo to ma byc dodatek, a nie zamiast np sruty z soi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akuraciarz    1

cześć,

Mam problem z mięsnością tuczników a raczej jej brakiem. Średnia przy sprzedaży ledwo przekracza 55% przy 80% wybicia które jest spoko.

Kupuje prosięta PIC od znajomego hodowcy w wadze 18-22kg.

Pasze które przygotowuje to,

PT1 od 20-35kg

pszenica 440kg zawartość białka 12,2

jęczmień 320kg zawartość białka 10,6

śruta sojowa 180kg

premiks dla warchlaków LNB 4% - 40kg

olej rybny - 1,5% - 15 kg

zakwaszacz- 4kg

 

PT2 od 35-50kg

pszenica 300 kg

pszenżyto 160kg - białko 9,4 (słabe bo jeszcze z zeszłego roku i takie miało parametry)

jęczmień 320kg

śruta sojowa 170kg

olej sojowy 12kg

zakwaszacz 3kg

premiks dla warchlaków 2%

premiks dla tuczników 1%

kreda 4kg

 

PT 3 od 50kg do końca tuczu 120kg

pszenica 180kg

pszenżyto 300kg

jęczmień 320kg

śruta sojowa 160 kg

olej sojowy 10 kg

zakwaszacz 2kg

premiks dla tuczników 2%

kreda 5kg

 

średnie zużycie paszy to 2,56 kg

przyrosty to średnio 980 g/doba

upadki <1%

 

Skład premiksu dla tuczników

popiół surowy 62%

sód 7%

wapn 13,7

fosfor og 2,50

lizyna 16

metionina 3,50

magnez 1,25

treonina 6,0

tryptofan 0

 

wysłałem w piątek pasze do badań ale chciałbym zasięgnąć też Waszej opini co może być nie tak.

Proszę o rady i sugestie

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr0224    11

Jakbys mógł podac wagowy skład tego premiksu dla warchlaków. 

Mógłbyś rozjaśnić o co chodzi w tym co napisałeś rozumiem to tak że 80% sztuk ma mięsność poniżej 55%?

Na moim przykładzie moge powiedzieć że na mięsnośc bardzo dobrze wpływa mączka rybna jest ona bogata w tryptofan który powoduje rozbudowę mięśni i w czasie tuczu własciwego jest dobra baza na ich przyrosty. dobrze ją dodawać w twojej paszy pt1. Ja dodaję 50 kg na tonę (trzeba takto odjąć soji bo mączka ma 60 % białka).

Ostatnia sugestia może gościu na skupie Cię po prostu kantuje na % bo już i z takimi rzeczami się spotkałem

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akuraciarz    1

Dzięki za odpowiedz. Tu jest skład tego premiksu Global Starter, pierwszy w tabeli http://www.lnb.pl/produkty/trzoda/global-max-i-global-max-energy

80% - to procent wybicia czyli tuszy po uboju. Tuczników które nie osiągają 55% mięsności jest około połowy z rzucie.

Nie sprzedaje do skupu tylko bezpośrednio do znanej firmy na S. I raczej nie kantują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mangusta    0

szybkie pytanko ile wychodzi Cie cena premiksu za 1kg? nie lepiej stosowac 1% premiksu? bo szybko patrzac na sklad to szkoda moim zdaniem wywalac kase na ''popiol surowy'' ''sod'' oraz ''wapn'' skladniki ktore naciagaja wage premiksu co za tym idzie koszty a ktore latwo samemu je zastapic mowie tu o sodzie czyli zastepujesz sola a wapn kreda pastewna bo zboza moim zdaniem masz fajne lecz problem tkwi z zbilansowaniu paszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

Co powiecie na karmieniem tucznika powyżej 40 kg wywarem? Gorzelnia bazuje na odpadach tj ciastka, jeden kojec zacząłem żywić pobierają 40% paszy mniej i przyrosty są naprawdę zadowalające, tylko obawiam się mykotoksyn,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr0224    11

Jak długo już żywisz ten kojec? Objawy zatrucia mykotoksynami występują kilka dni po rozpoczęciu podawania paszy (jeżeli jest ich w paszy sporo, jeżeli są dawki podprogowe to trwa trochę dłużej). Ogólnie nie przejmowałbym się specjalnie nimi bo praktycznie w każdym zbożu jest ich trochę o ziarnie qq nie mówiąc gdzie jest ich bardzo dużo, a ludzie żywią nimi i są zadowoleni. Na twoim miejscu jeśli narazie jesteś zadowolony i ekonomicznie wychodzi lepiej niż zwykły tucz żywiłbym dalej ewentualnie dodawał bym trochę więcej środka przeciwko mykotoksynom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie mam ogromną prośbę do kogoś bardziej ogarniętego niż ja otóż ostatnio próbowałem zbilansowac pisze dla warchlakow w programie evapig i niewiem jak to zrobić żeby dodać też premiks bo narazić z tego co ogarnolem to można dodawać tylko zboże ?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

dodaj premiks jako zboże. Premiks też można dodać (będzie na liście surowców) tylko że nie idzie wprowadzić parametrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

cześć,

Mam problem z mięsnością tuczników a raczej jej brakiem. Średnia przy sprzedaży ledwo przekracza 55% przy 80% wybicia które jest spoko.

Kupuje prosięta PIC od znajomego hodowcy w wadze 18-22kg.

Pasze które przygotowuje to,

PT1 od 20-35kg

pszenica 440kg zawartość białka 12,2

jęczmień 320kg zawartość białka 10,6

śruta sojowa 180kg

premiks dla warchlaków LNB 4% - 40kg

olej rybny - 1,5% - 15 kg

zakwaszacz- 4kg

 

PT2 od 35-50kg

pszenica 300 kg

pszenżyto 160kg - białko 9,4 (słabe bo jeszcze z zeszłego roku i takie miało parametry)

jęczmień 320kg

śruta sojowa 170kg

olej sojowy 12kg

zakwaszacz 3kg

premiks dla warchlaków 2%

premiks dla tuczników 1%

kreda 4kg

 

PT 3 od 50kg do końca tuczu 120kg

pszenica 180kg

pszenżyto 300kg

jęczmień 320kg

śruta sojowa 160 kg

olej sojowy 10 kg

zakwaszacz 2kg

premiks dla tuczników 2%

kreda 5kg

 

średnie zużycie paszy to 2,56 kg

przyrosty to średnio 980 g/doba

upadki <1%

 

Skład premiksu dla tuczników

popiół surowy 62%

sód 7%

wapn 13,7

fosfor og 2,50

lizyna 16

metionina 3,50

magnez 1,25

treonina 6,0

tryptofan 0

 

wysłałem w piątek pasze do badań ale chciałbym zasięgnąć też Waszej opini co może być nie tak.

Proszę o rady i sugestie

 

Co Ci wyszło z badań paszy? W jakiej wadze sprzedajesz tuczniki? Ja bym jeszcze o ile nie jest to wielkim kłopotem wstawił finiszera w którym z soją bym zszedł na 150 a olejem na 2 litry  jedynie dla zmniejszenia pylistości paszy a nie podnoszenia energii. Zaczął bym go podawać powiedzmy gdy pierwsze sztuki mają koło 100 kg.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dodaj premiks jako zboże. Premiks też można dodać (będzie na liście surowców) tylko że nie idzie wprowadzić parametrów

 Czyli jeśli na 100 kg zboża dodaje 17,5 kg premiksu to tyle wpisuje do tabeli tylko jak program obliczy ile w tym jest białka i innych składników ?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

17,5% to raczej koncentrat a nie premiks. Chyba że to na 1000kg a nie 100

Na wejściu masz surowce i mieszanki. Wejdź w surowce i dodaj. Tam wpisujesz  parametry tego co chcesz dodać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba8080    1

witam chciałbym się dowiedzieć co mogę dodawać jeszcze do pesz do macior albo co mogę zmienić

maciory prośne 

koncentrat 7,5%

pszenica 36%

jęczmień 36%

otręby pszenne 18%

kreda , na toksyny, witaminy

 

 

maciory karmiące

koncentrat 15%

pszenica 35%

jęczmień 30%

otręby pszenne 18%

 kreda, na toksyny, witaminy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr0224    11

Czy stosujesz specjalne koncentraty dla loch karmiących i prośnych? W paszy LK proponowałbym dorzucić drożdży zwiększy się produkcja mleka ja daje ok 15 kg na tonę paszy (tylko że wtedy obcinam z soi bo ciągnę na premiksach a drożdże mają 40 lub 60% białka nie pamiętam) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

17,5% to raczej koncentrat a nie premiks. Chyba że to na 1000kg a nie 100

Na wejściu masz surowce i mieszanki. Wejdź w surowce i dodaj. Tam wpisujesz  parametry tego co chcesz dodać

 Tak daje koncentrat przepraszam za pomyłke.

 

Panowie mam pytanie jakie antybiotyki, środki stosujecie na biegunke u warchlaków bo mam z tym problem nie pierwszy raz,  jakie leki albo patenty macie żeby zapobiegać ??

 

 

Teraz warchlakom daje taką mieszanke i mi się zasrały 

 

50 kg jęczmienia

50 kg pszenicy

12,5 kg sano piggi

650 g zakwaszacza sanocid

 

To daje przez jakiś miesiąc od zakupu (waga 20-25 kg) jaką mieszanke polecacie na II etap tuczu ??

 Co dodać, zmienić żeby było lepiej  najwięcej do skarmienia mam pszenżyta i jęczmienia oraz pszenice do mieszanki moge kupić kukurydze, groch słodki. 

 

 

Koncentrat który dodaje do tego to sano piggi ale zastanawiam się czy z niego nie zrezygnować i od początku dawać koncentrat Schaumann Super kaban profi M tutaj dodaje link do składu mieszanki http://www.schaumannrolpol.pl/pl/62-koncentraty.html#sk profi 

 

Jeśli ktoś zechce mi pomóc będe bardzo wdzięczny :)

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr0224    11

Zacznij dawać tlenek cynku w ilości 2-3 kg na tonę paszy jeśli nie pomoże podaj kolistynę (a biegunke mają od razu po kupnie czy póxniej?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

jakaś dziwna receptura. Piggi jest 20 % koncentratem a u ciebie jest 11%. Sanocid ma być 5kg/t a u ciebie prawie 6 kg.

daj 40kg jęczmienia, 40kg pszenicy, 20kg piggi i 500gr zakwaszacza. I tu masz 20% koncentratu. Zresztą na worku są receptury jak się nie mylę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez PiotrMurgrabia
      Witam, jestem tutaj nowy.
      chciałbym sie dowiedzie czy warto jest wybudowac chlewnie na około 250 sztuk na rzut. planowana jest budowa na płutkiej ściołce.
    • Przez agroleon
      witam Agrofotowiczów.
      ja z pytaniem a mianowicie ile sztuk bydła opasowego można wyżywić z 1ha oraz ile stuk tucznika z 1 ha prosił bym o odpowiedzi i admina zeby nie zamykał tematu. A również jakie koncentraty i witaminy dla bydł i dla świń by szybciej i nitensywniej rosły. Żeby lepiej wykorzystywały pasze im zadawana, a daje bydłu kiszonke z kukurydzy i śrute ze zbóż oraz siano. Świnie natomiast dostają koncentrac + śruta z zbóż, Poradzcie coś jestem otwarty na rady mądrzejszych ode mnie. pozdrawiam
    • Przez Dawid906
      Witam wszystkich.
        Tak, jak w temacie... Planuję zacząć hodowlę świń w cyklu zamkniętym. Posiadam już (jak myślę) wystarczającą wiedzę na temat hodowli tych zwierzą ponieważ pracowałem w gospodarstwie ( a w zasadzie to teraz już tylko dopomagam w niektórych rzeczach) znajomego. który takową się zajmuje i nauczyłem się bardzo dużo przez ten czas. Osobiście hoduję po kilka sztuk tuczników rocznie ( rekreacyjnie ). W marcu/kwietniu otrzymam od ww znajomego 30-to paro kg prosiaczka, którego zostawię na loszkę (Z tego co mówił, jest to świetny materiał na maciorę). Wiem, w jaki sposób ją odchować, a nasienie, jakim zostanie zainseminowana jest najwyższej jakości (wszystkie swoje maciory tym zapładnia, a tuczniki z tych zapłodnień mają tendencję do wydajności rzeźnej przekraczającej 60 %). Oczywiście posiadam odpowiednio przystosowany obiekt (stara stajnia- odnowiona, przebudowana już na chlewnię, przygotowane zagrody, a'la "porodówki" , paszniki, poidła itd...). "Moje" gospodarstwo liczy około 13 ha., z czego ja mam dla siebie jakieś 2 ha pola ornego (III-V klasa ziemi), reszta to część taty. Problem w tym, że ta moja działka to kilku / kilkunasto-letni ugór, który jak do tej pory stalerzowałem ( 7-go lutego) i jak tylko lekko popuszczą śniegi, zaoram to na głębokość ok. 40cm. Do dyspozycji mam chyba wszystkie potrzebne maszyny typu ciagniki (swoja 60-tke; 30-tke, 60-tke i 12-tke znajomego), kombajn bizon zo56, plugi, za niedlugo także prase i wiele innych... 
       Teraz mam pytania do Was, drodzy koledzy i koleżanki...
      1. Jak proponujecie zagospodarować te 2 ha, jakie zabiegi wykonać, jakich nawozów użyć, czy stosować dokarmianie dolistne itd, aby       uzyskać jak największy plon ?
      2. Czy z tej hodowli będą jakiekolwiek zyski ?
      3. Czy taki areał pozwoli mi na odchowanie 2 miotów rocznie, licząc że średnia ilość prosiąt z jednego miotu to około 12 ?
      4. Jakie polecacie koncentraty dla loszki, a także prosiąt i tuczników ? Osobiście jestem przekonany do wszelkiego rodzaju produktów firmy "Sano", ale chciał bym także dowiedzieć się od bardziej doświadczonych hodowców o koncentratach i wszelkiego rodzaju produktach innych firm, jakie stosujecie.

      Serdecznie dziękuję za każdą odpowiedź, jakiej udzielicie
      Pozdrawiam.

      Ps. Jestem nowym użytkownikiem forum, przepraszam jeśli temat dodałem w nieodpowiednim dziale. Przepraszam również za amatorski język.
       
    • Przez GrzesiekJackw
      witam wszystkich na forum :-) mam pytanie , jak zarejestrować tuczniki o wadze 70-90 kg? bo dostalem takie stadko okolo 11 szt ale bez nr stada. Ja swój nr oczywiscie posiadam i zastanawiam się jak te 11szt zarejestrować jako moje. Proszę o dobre i sprawdzone rady ;-)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj