tomek321455

Żywienie trzody chlewnej

Polecane posty

Gość   
Gość

Bovu jaki jest termin przydatności waszych produktów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bovu    0

Akurat nasza produkcja idzie na bieżąco, więc te preparaty co przerabiamy są swieżutkie prosto z linii produkcyjnej. Wiec hermetycznie zamkniete produkty otwieramy i kategoryzujemy aktualnie produkty ktore na dzien dzisiejszy przerabiamy sa z terminem wazności do 2016-2017.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

bovu podaj adres kiedyś podjechałbym po jakąś palete

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bovu    0

Od razu podaje do informacji że jeśli Pan sie zdecyduje, to prosze o kontakt telefoniczny ok. tygodnia przed odbiorem, prowadzimy stałą produkcję wiec rolnicy którzy u nas sie zaopatrują dogadują sie telefonicznie co do ilości i terminu odbioru a my na świeżo dla nich przygotowujemy. Bo tak naprawde zamówienia z naszej firmy wyjezdzają całymi tirami, natomiast tak jak juz było wspomniane rolnicy osobiście mogą mniejsze ilości kupowac bezpośrednio (ale też tak min. 500 kg).

Gdyby sie Pan zdecydował do prosze o telefon z ok. tygodniowym wyprzedzeniem i dla Pana przygotowywujemy.

Tel. 530233343

Aktualnie firma mieści sie w Opolu na ulicy Głogowskiej.

Pozdrawiam.

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba8080    1
Napisano (edytowany)

witam czy ktoś stosuje koncentraty firmy provimi polska jakie mieszanki zbożowe zastosować do koncentraty PT223 takie jak są proponowane na opakowaniu czy inny skład zrobić 

Edytowano przez Seba8080

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus1998    56

PT 223 tzn? My stosujemy i nie narzekamy, układamy pod swoje zboża, ale te z worka też powiedzmy że są ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba8080    1

czyli jak dam samo zborze bez otrąb to nie będzie za mocne mieszanka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ile maksymalnie procent kukurydzy można dać świnią 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

mam podobne pytanie. Jak zbilansować w dawce 70% kukurydzy z poekstrakcyjną śrutą sojową 46% i jakimś włóknem? Tuczniki 65kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

Wychodzi mi coś takiego

72,4% kuku

5,8% śruta sojowa

12% śruta rzepakowa

7,1 % otręby pszenne

2,7 % premix liz 14 met 1 treonina 5,5, trp 1,7 ,  fosfor 6 kreda 18, zbrubnie licząc , ale na rynku raczej nic podobnego nie dostaniesz, czyli na zamówienie raczej, szczególnie o tryptofan chodzi.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

matava masz wiarygodne tabele wartości pokarmowych. gdybyś podesłał będę wdzięczny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

śruty rzepakowej u mnie nie dostanę. Otręby po 600-700 za tonę. Kukurydzę i soję mam tanią (a nawet bardzo) więc to główne składniki

Zrobiłem coś takiego kukurydza 40,36%, jęczmień 30%, soja 21,8%, pszenica 7,4%, olej 0.44%. Te dwa ostatnie i 1,8% soi musi być bo taki skład mam gotowej paszy do kurczaków. Ale tego tylko 10% dosypuję do paszy dla świń

Jęczmień, pszenica i pszenżyto mogę kupić w tej samej cenie. Na aminokwasy za bardzo nie zwracam uwagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

@szczypka

Wiarygodne jak wiarygodne, dane biorę z programu EvaPig i korekta na podstawie badań.

http://www.evapig.com/x-home-en

 

@saszeta

ja bilansuje na podstawie aminokwasów strawnych, bilans na samo białko to o dużo za mało.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

witam, ktoś z was posiada ulotke koncentratu dla tuczników firmy de heus ? Ktoś tym karmi duńczyka ? prosiłbym o jakieś info. pozdro 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba8080    1

witam jak zbilansować dobrze pasze dla świni  ile procent powinna zawierać białka w wszystkich przedziałach wagowych 

Edytowano przez Seba8080

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
syberol    5

prestarter - 19-20%

starter - 17-18%

grower - 16-17%

finiszer - 15-16%

tak to mniej więcej wygląda. Do tego jeszcze ważny jest bilans energii i lizyny.


Syberol - artykuły do produkcji rolnej
09-303 Syberia, pow. żuromiński
www.syberol.pl
kontakt@syberol.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bovu    0

Z własnych obserwacji.....Dla tuczników 70<: zboża (90%), koncentrat schaumann (5%), suche produkty mleczne (kaszki i mleka dla dzieci zawierające już witaminy i minerały). Karma na sucho i od czasu do czasu taka mieszanke zalewa się w korytach wodą...idą jak burza i jedzą jak wsciekłe, tygodniowo do 8-10 kg przyrostu.

Produkty mleczne to koszt 2zł kaszka mleczna i 3 zł mleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

co zrobić żeby maciora lepiej jadła mam maciorę z prosiakami ale bardzo słabo je dostaje 3x dziennie jęczmięń , pszenica ,pszenżyto , koncentrat sano matra, olej i mycosan , daje na mokro + woda w smoczku ale rzadko kiedy wszystko zje proszę o pomoc

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr0224    11

Ile dni ma już prosięta? Jeżeli już jest dłużej spróbuj raz podać jakąś lepszą paszę (lepszy zapach i skład np. paszę od prosiąt). Czy locha jest zatuczona? Czy gnoi normalnie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

wczoraj skończyły 3 tygodnie , maciora bardzo wychudła ostatni miot jak miałem to maciora tak wyglądała po odsadzeniu  a nawet lepiej , gnoji normalne

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr0224    11

W takim razie spróbuj podać tak jak pisałem paszę z lepszym zapachem, nie wiem jak dużą masz hodowle ale możesz spróbować wanilie bardzo ją iwnie lubią (przez 2-3 dni aby ją zachęcić


A czy maciora była odrobaczona możesz też cukru dolać do wody jak dajesz na mokro. spróbuj jeden z tych sposobów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

dzięki za odp tzn nie była odrobaczana , a tą wanilie gdzie się kupuje , jak nieraz dosypę troszkę soli to zje ładnie a chodowla narazie nie duża 3 maciory i 30 prosiąt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr0224    11

Ja kupuję w firmie gdzie koncentraty i premiksy ale jeśli masz tak małą hodowlę to nie wiem czy jest sens kupowac bo to chyba tylko w kilogramowych lub większych workach jest więc będziesz miał to na rok albo dłużej :) bo daje się tego w niewielkich ilościach, generalnie świnie lubią wszystko co słodkie, loch słonym tez nie pogardzą. Spróbuj cukier, kiszonkę z żyta, ziemniaki(niewielkie ilości) (po prostu coś innego niż zwykle bo świnie zwlaszcza lochy jeżeli cały czas jest taka sama pasza to po prostu się znudzą tak samo jak człowiek ale najlepiej to z tych co ci podałem :)) i zdecydowanie odrobacz nawet jeśli jeszcze ma prosięta bo tu może być problem.

Edytowano przez Piotr0224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

dzięki az odp no niestaty narazie mała chodowla ale powiększam a Ty jak dużą masz chodowlę ,  byłem u 2 weterynarzy i jedaen powiedział że pasza za mocna i wykończę maciorę a 2 ułożył mi taką dawkę jęczmień-38 %, pszenica 22 %, pszenżyto 13% , kukurydza 7,5 %, soja 3,5 % , dolfos dla macior karmiących 1%, olej 0,3 %, koncentrat 15 % a jaka cena tej wanili i ile jest w paczce worku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez PiotrMurgrabia
      Witam, jestem tutaj nowy.
      chciałbym sie dowiedzie czy warto jest wybudowac chlewnie na około 250 sztuk na rzut. planowana jest budowa na płutkiej ściołce.
    • Przez agroleon
      witam Agrofotowiczów.
      ja z pytaniem a mianowicie ile sztuk bydła opasowego można wyżywić z 1ha oraz ile stuk tucznika z 1 ha prosił bym o odpowiedzi i admina zeby nie zamykał tematu. A również jakie koncentraty i witaminy dla bydł i dla świń by szybciej i nitensywniej rosły. Żeby lepiej wykorzystywały pasze im zadawana, a daje bydłu kiszonke z kukurydzy i śrute ze zbóż oraz siano. Świnie natomiast dostają koncentrac + śruta z zbóż, Poradzcie coś jestem otwarty na rady mądrzejszych ode mnie. pozdrawiam
    • Przez Dawid906
      Witam wszystkich.
        Tak, jak w temacie... Planuję zacząć hodowlę świń w cyklu zamkniętym. Posiadam już (jak myślę) wystarczającą wiedzę na temat hodowli tych zwierzą ponieważ pracowałem w gospodarstwie ( a w zasadzie to teraz już tylko dopomagam w niektórych rzeczach) znajomego. który takową się zajmuje i nauczyłem się bardzo dużo przez ten czas. Osobiście hoduję po kilka sztuk tuczników rocznie ( rekreacyjnie ). W marcu/kwietniu otrzymam od ww znajomego 30-to paro kg prosiaczka, którego zostawię na loszkę (Z tego co mówił, jest to świetny materiał na maciorę). Wiem, w jaki sposób ją odchować, a nasienie, jakim zostanie zainseminowana jest najwyższej jakości (wszystkie swoje maciory tym zapładnia, a tuczniki z tych zapłodnień mają tendencję do wydajności rzeźnej przekraczającej 60 %). Oczywiście posiadam odpowiednio przystosowany obiekt (stara stajnia- odnowiona, przebudowana już na chlewnię, przygotowane zagrody, a'la "porodówki" , paszniki, poidła itd...). "Moje" gospodarstwo liczy około 13 ha., z czego ja mam dla siebie jakieś 2 ha pola ornego (III-V klasa ziemi), reszta to część taty. Problem w tym, że ta moja działka to kilku / kilkunasto-letni ugór, który jak do tej pory stalerzowałem ( 7-go lutego) i jak tylko lekko popuszczą śniegi, zaoram to na głębokość ok. 40cm. Do dyspozycji mam chyba wszystkie potrzebne maszyny typu ciagniki (swoja 60-tke; 30-tke, 60-tke i 12-tke znajomego), kombajn bizon zo56, plugi, za niedlugo także prase i wiele innych... 
       Teraz mam pytania do Was, drodzy koledzy i koleżanki...
      1. Jak proponujecie zagospodarować te 2 ha, jakie zabiegi wykonać, jakich nawozów użyć, czy stosować dokarmianie dolistne itd, aby       uzyskać jak największy plon ?
      2. Czy z tej hodowli będą jakiekolwiek zyski ?
      3. Czy taki areał pozwoli mi na odchowanie 2 miotów rocznie, licząc że średnia ilość prosiąt z jednego miotu to około 12 ?
      4. Jakie polecacie koncentraty dla loszki, a także prosiąt i tuczników ? Osobiście jestem przekonany do wszelkiego rodzaju produktów firmy "Sano", ale chciał bym także dowiedzieć się od bardziej doświadczonych hodowców o koncentratach i wszelkiego rodzaju produktach innych firm, jakie stosujecie.

      Serdecznie dziękuję za każdą odpowiedź, jakiej udzielicie
      Pozdrawiam.

      Ps. Jestem nowym użytkownikiem forum, przepraszam jeśli temat dodałem w nieodpowiednim dziale. Przepraszam również za amatorski język.
       
    • Przez GrzesiekJackw
      witam wszystkich na forum :-) mam pytanie , jak zarejestrować tuczniki o wadze 70-90 kg? bo dostalem takie stadko okolo 11 szt ale bez nr stada. Ja swój nr oczywiscie posiadam i zastanawiam się jak te 11szt zarejestrować jako moje. Proszę o dobre i sprawdzone rady ;-)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj