tomek321455

Żywienie trzody chlewnej

Polecane posty

matava    20

 trochę grube  najlepsze sito  1,5

@ mesi pszenżyto  najlepiej zastąpić pszenicą a moje lochy oprócz roślinnych  maja olej z łososia   ale daje to w postaci 25 % koncentratu do tego 3 kg kwasów w postaci biotronic P oraz 1 kg mykofixsu oczywiście zboze tylko jeczmien  z pszenica  dawka na szt 6-10kg  --sikają mlekiem 

 

Nie masz problemu z wrzodami przy takim sicie? 

jakby nie patrzeć, to wszystkie zalecenia nakazują mimo wszystko, by nie śrutować zbyt drobno.

jak Ci się w ogóle jęczmień na takim sicie udaje śrutować?

 

Sam z paszą nieco inaczej kombinuję.

QQ 46%

owies 28%

śr. sojowa 17%

rzepakowa 3%

groch 2%

premix 4%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
liber    7

U mnie po porodzie to locha przez pierwszy tydzień to też słabo pobiera pokarm wstaje trochę przetrąci więcej pije ,ale po tygodniu wszystko wraca do normy.Ja daję na sucho :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedizetor56    95

ja polecam dla prosiat pw20%  hedrixa,do tego zakwaszacz ,cos na mycotoksyny,z 10 litrow oleju roslinnego i pasza do woli.nie kombinujcie aby zaoszczedzic na paszy dla malych


Zetor Team.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
syba    0

Siemka

Mam takie pytanko i jeśli ktoś zna odpowiedz to niech odpowie bo po to jest forum a nie odpisuje że to już było i żebym sobie 50 stron przeczytał  A więc

Co sądzicie o stosowaniu łubinu żółtego w żywieniu tuczników w jakim stopniu można by było zastąpić nim koncentrat ??Przy jakiej wadze tucznika(warchlaka) można by zacząć stosować łubin ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@nikolas sruta zbozowa + dodatki paszowe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

i teraz zamiast trzech kilogramów z kilograma szynki zrobią cztery. Wleją więcej wody to będzie mniej kaloryczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawcio018    1

Kolego marcus1998 pytaj się w CHEMIROLU o śruty,DDGS i maczki rybnej bardzo dobrej jakościponadto kocentraty premiksy wysłodki melasowane i nie melasowane dodatki paszowe pasze wszystkich wiodących firm jak i marka własna dzwoń  667671237 pytaj o ceny i negocjuj polecam !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz_5    2

Panowie w  jakich proporcjach ułożyć pasz dla warchlaków 20-30kg?

Do dyspozycji mam pszenżyto, mieszanka owsa 60%z jęczmieniem 40% i trochę pszenicy i oczywiście koncentrat do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

Z tego to nic sensownego dla świń o jako takim potencjale wzrostowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reniu86    0

Panowie w  jakich proporcjach ułożyć pasz dla warchlaków 20-30kg?

Do dyspozycji mam pszenżyto, mieszanka owsa 60%z jęczmieniem 40% i trochę pszenicy i oczywiście koncentrat do tego.

Dla takich malych przenzyto i mieszanka sie nie nadaja.. jesli juz to daj ta mieszanke z przenica i zamiast 20% koncentratu daj 25%

A najlepiej to kup pasze pelnoporcjowa bo na twoich zbozach to itak beda  dlugo rosly..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro2605    1

Jak by ktoś był zainteresowany z lubelskiego lub mazowieckiego Hp 300, mączką, soja lub innymi surowcami w dobrej konkurencyjnej cenie to dzwońcie 534488344.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Może ktoś podrzucić wartość pokarmową prosa bo nie mogę ustalić czego ile zawiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jeśli ktoś byłby zainteresowany maszynami bądz usługami śrutowania i zakiszania mokrej kukurydzy w rękawy foliowe lub pryzmy proszę o kontakt. Świadczymy usługi na terenie całej PL

 

516-086-866 Kamil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Które ziarno jest lepsze gniecione czy śruta ,czy ziarno gniecione nie zawiesza się w paśnikach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzpru    1

Jeśli chodzi o kukurydzę to tylko śrutowana. Gnieciona nie nadaje sie dla świń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Witam mam taki problem  u dwu loch już drugi raz prosięta mają tzw. smoleńa na ryju weteryniarz dał co trzeba ale rużnica w przyroście jest spora i moie pytanie czy przed wyproszeniem można jakoś temu zapobiec przez zastrzyki lub inaczej , wyproszenie mają 10 i 12 maj zgóry dziękuje za podpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bovu    0

 

Dzień dobry,

Jesteśmy firmą z Opola która ma na stanie duże ilości suchych produktów mlecznych. 

Wiele rolników zaopatruje się w te produkty w naszej firmie. nie jestesmy mieszalnia pasz, zajmujemy się kompleksową obsługą koncernów które produkują takie produkty dla dzieci, nasza firma je odbiera i w postaci jako produkt dedykowany zwierzetom bezposrednio sprzedaje. Czyli jesteśmy tzw. "źródłem". Poszukujemy duzych ferm do współpracy z nami...obecnie wiele rolników kupuje te materiały przez posredników co jest nie opłacalne ani dla nas ani dla rolników.

 

 Prosięta na kaszce mlecznej idą w oczach. Bardzo prosieta lubia kaszki...a w dodatku jak mozna przeczytac ryz zawarty w takich produktach dziala przeciwbiegunkowo.

Dodatek takiego preparatu do paszy starszych swin zwiekasza pobranie paszy (swinki nic nie wyrzucają z koryt) a odpowienie proprcje powodowały niesamowite przyrosty. Białko tego pochodzenia najlepiej ze wszystkich dostepnych bialek wpływa na jakosc mięsa.

 

Wysyłamy darmowe próbki. A i oczywiście cena nieporównywalna z preparatami dostepnymi na rynku.

 

Mleko 3000 zł netto 

kaszka mleczna 2000 zł netto, oczywiście wszystko za tone

W dużych ilościach możliwa negocjacja ceny

Pozdrawiam.

wiecej info. tel. 530233343

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez PiotrMurgrabia
      Witam, jestem tutaj nowy.
      chciałbym sie dowiedzie czy warto jest wybudowac chlewnie na około 250 sztuk na rzut. planowana jest budowa na płutkiej ściołce.
    • Przez agroleon
      witam Agrofotowiczów.
      ja z pytaniem a mianowicie ile sztuk bydła opasowego można wyżywić z 1ha oraz ile stuk tucznika z 1 ha prosił bym o odpowiedzi i admina zeby nie zamykał tematu. A również jakie koncentraty i witaminy dla bydł i dla świń by szybciej i nitensywniej rosły. Żeby lepiej wykorzystywały pasze im zadawana, a daje bydłu kiszonke z kukurydzy i śrute ze zbóż oraz siano. Świnie natomiast dostają koncentrac + śruta z zbóż, Poradzcie coś jestem otwarty na rady mądrzejszych ode mnie. pozdrawiam
    • Przez Dawid906
      Witam wszystkich.
        Tak, jak w temacie... Planuję zacząć hodowlę świń w cyklu zamkniętym. Posiadam już (jak myślę) wystarczającą wiedzę na temat hodowli tych zwierzą ponieważ pracowałem w gospodarstwie ( a w zasadzie to teraz już tylko dopomagam w niektórych rzeczach) znajomego. który takową się zajmuje i nauczyłem się bardzo dużo przez ten czas. Osobiście hoduję po kilka sztuk tuczników rocznie ( rekreacyjnie ). W marcu/kwietniu otrzymam od ww znajomego 30-to paro kg prosiaczka, którego zostawię na loszkę (Z tego co mówił, jest to świetny materiał na maciorę). Wiem, w jaki sposób ją odchować, a nasienie, jakim zostanie zainseminowana jest najwyższej jakości (wszystkie swoje maciory tym zapładnia, a tuczniki z tych zapłodnień mają tendencję do wydajności rzeźnej przekraczającej 60 %). Oczywiście posiadam odpowiednio przystosowany obiekt (stara stajnia- odnowiona, przebudowana już na chlewnię, przygotowane zagrody, a'la "porodówki" , paszniki, poidła itd...). "Moje" gospodarstwo liczy około 13 ha., z czego ja mam dla siebie jakieś 2 ha pola ornego (III-V klasa ziemi), reszta to część taty. Problem w tym, że ta moja działka to kilku / kilkunasto-letni ugór, który jak do tej pory stalerzowałem ( 7-go lutego) i jak tylko lekko popuszczą śniegi, zaoram to na głębokość ok. 40cm. Do dyspozycji mam chyba wszystkie potrzebne maszyny typu ciagniki (swoja 60-tke; 30-tke, 60-tke i 12-tke znajomego), kombajn bizon zo56, plugi, za niedlugo także prase i wiele innych... 
       Teraz mam pytania do Was, drodzy koledzy i koleżanki...
      1. Jak proponujecie zagospodarować te 2 ha, jakie zabiegi wykonać, jakich nawozów użyć, czy stosować dokarmianie dolistne itd, aby       uzyskać jak największy plon ?
      2. Czy z tej hodowli będą jakiekolwiek zyski ?
      3. Czy taki areał pozwoli mi na odchowanie 2 miotów rocznie, licząc że średnia ilość prosiąt z jednego miotu to około 12 ?
      4. Jakie polecacie koncentraty dla loszki, a także prosiąt i tuczników ? Osobiście jestem przekonany do wszelkiego rodzaju produktów firmy "Sano", ale chciał bym także dowiedzieć się od bardziej doświadczonych hodowców o koncentratach i wszelkiego rodzaju produktach innych firm, jakie stosujecie.

      Serdecznie dziękuję za każdą odpowiedź, jakiej udzielicie
      Pozdrawiam.

      Ps. Jestem nowym użytkownikiem forum, przepraszam jeśli temat dodałem w nieodpowiednim dziale. Przepraszam również za amatorski język.
       
    • Przez GrzesiekJackw
      witam wszystkich na forum :-) mam pytanie , jak zarejestrować tuczniki o wadze 70-90 kg? bo dostalem takie stadko okolo 11 szt ale bez nr stada. Ja swój nr oczywiscie posiadam i zastanawiam się jak te 11szt zarejestrować jako moje. Proszę o dobre i sprawdzone rady ;-)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj