Skocz do zawartości
tomek321455

Żywienie trzody chlewnej

Polecane posty

szczypka    58

fajne macie ceny na soje mi przedwczoraj przywieźli 1900 brutto (big-bag)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matys1990    20

Ale oni majA zboza drozsze. 300 zl soja, 105 premiks i lepiej jak koncentrat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    5

fajne macie ceny na soje mi przedwczoraj przywieźli 1900 brutto (big-bag)

Moze poprostu podzwon w innych firmach. A jakie ilosci bierzesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

saszeta    72

fajne macie ceny na soje mi przedwczoraj przywieźli 1900 brutto (big-bag)

 

ja kupowałem 2 tyg temu. W tym tygodniu znowu będę brał to pewnie cena będzie wyższa bo soja do góry idzie. U mnie 25 ton luzem przyjeżdża

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matys1990    20

ja kupowałem 2 tyg temu. W tym tygodniu znowu będę brał to pewnie cena będzie wyższa bo soja do góry idzie. U mnie 25 ton luzem przyjeżdża

 

A to rzeczywiscie Cie kroja, lubelskie soja po 1650 netto luz, 25 ton. Drugi punkt big bag 1880 brutto przy zamowieniu 4 tony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    36

Ciekawa ta cena,ponieważ na porcie jest podobna,mówimy o śr.sojowej 46% i poziomie włókna do 6%?bo spotkałem się różnymi kombinacjami dotyczącym włokna no i białko przeważnie było około 44%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam882    8

a jest moze ktos z lodzkiego i pow. pajeczno co kupuje cale ilosci soji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koksik123    1

witam
co jest lepsze kupny koncentrat czy własnej produkcji (soja rzepak premiks) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczypka    58

Moze poprostu podzwon w innych firmach. A jakie ilosci bierzesz?

dużo nie kupuje 4-5 ton co około dwa tygodnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczypka    58

brak miejsca już mam wszystkie budynki zapchane po dach 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matys1990    20

Kolejny trzeba dostawic, ale chociazby silos 30 ton, zwroci Ci sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczypka    58

łatwo się mówi postaw budynek jeszcze dachu na chlewni nie spłaciłem a teraz jeszcze zbiornik i ruszta szarpną swoje 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    265

silos 12 tonowy kupiłem za 1800 zł netto używkę z jakiejs paszarni, po pół auta kupuje i juz jest znacznie taniej niż worek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    72

w 12 tonowy wchodzi ci pół auta soi? W 32 lejową 25ton nie idzie wcisnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    1

zapomnij  ze przy tej cenie będziesz miał w koncentracie soje. w tamtym roku tez się tak przejechałem w koncentracie sól drogowa nawet była i teraz zero koncentratu  premix soja i wiem co sypę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobi77    1

fajne macie ceny na soje mi przedwczoraj przywieźli 1900 brutto (big-bag)

Cena z transportem za Hi-Pro wychodzi teraz coś około 1600 netto luzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    265

w 12 tonowy wchodzi ci pół auta soi? W 32 lejową 25ton nie idzie wcisnąć

Niestety nie, 3-4 big bagi jeszcze sype

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chrystian77    2

dodawanie oleju do paszy jest potrzebne w każdej grupie u trzody chlewnej dlaczego?

1. dodatek energii

2. ogranicza pylenie paszy co jest ważne na płuca

3. ale najważniejsze zadanie oleju co mało który rolnik bierze to pod uwagę że zaoszczędzi na oleju to wykorzystanie witamin A, D, E i K które są rozpuszczalne w tłuszczach i wtedy jest lepsze ich wykorzystanie z paszy a co za tym idzie też lepsze efekty produkcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chrystian77    2

czy przy dzisiejszej cenie sruty sojowej tansze nie bedzie kupowanie koncentratu zamiast premixu?

 

koncentrat zawsze wychodzi gorzej i drożej dlaczego?

1. gorszej jakości i tańsze białko mniej śruty sojowej a więcej rzepakowej i innych produktów białkowych

2. mniej witamin składników mineralnych aminokwasów enzymów trawiennych

3. większe zużycie paszy na 1kg przyrostu, większe zużycie zboża dłuższy i droższy tucz

4.często zaniżony deklarowany skład

 

premiks+ śruty białkowe

1. indywidualny dobór białka: śruta sojowa + może być większy udział śruty rzepakowej na koniec tuczu lub inne produkty białkowe

2. premiks ma więcej witamin składników mineralnych aminokwasów enzymów trawiennych

3. dobór premiksu: ważny udział składników na 1tona paszy a nie ile kosztuje za worek lepiej nieraz kupić 20-50zł droższego na tonę paszy o lepszym składzie

4. mniejsze zużycie paszy na 1kg przyrostu, lepsze wykorzystanie paszy i oszczędność w zużyciu zboża, krótszy i tańszy tucz

5.kupując z dużej znanej firmy premiks większa pewność deklarowanego składu

6. ile premiksu wsypiemy tyle mamy w paszy

 

podsumowanie

1. droższy 1kg paszy z lepszym składem tańszy tucz

2. tańszy 1kg paszy o słabym składzie droższy tucz

3. całkowity koszt paszy na 1 tucznika

4. bo koncentrat kupie taniej a premiks i soja droga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobi77    1

dodawanie oleju do paszy jest potrzebne w każdej grupie u trzody chlewnej dlaczego?

1. dodatek energii

2. ogranicza pylenie paszy co jest ważne na płuca

3. ale najważniejsze zadanie oleju co mało który rolnik bierze to pod uwagę że zaoszczędzi na oleju to wykorzystanie witamin A, D, E i K które są rozpuszczalne w tłuszczach i wtedy jest lepsze ich wykorzystanie z paszy a co za tym idzie też lepsze efekty produkcji

Macie jakąś tańszą alternatywę dla oleju sojowego, bo cena kosmos ponad 4zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    22

a rzepakowy, najtańszy np. z supermarketu nie może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

Ja kupuje z marketu najtańszy. I też jest dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×