wengier

Używany Fendt czy nowy Farmtrac ???

Polecane posty

wengier    0

Witam tak jak w tytule chciałbym żebyście mi poradzili czy lepiej zainwestować w urzywanego fenda z lat 90 czy lepij w nowego farmtraca który był by brany na PROW moc ciągników około 75 km. bedzie pracował jako pomocniczy (tur, siewnik do nawozu , kosiarka dyskowa ,opryskiwacz) bardzo bym był wdzieczny za podpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

Skoro będzie z lat 90 - nie kupisz go na PROW.

Moim zdaniem to kupuj Farmtraca - perkins, dobrze zrobiony ogólnie, a co najważniesze nowy - Co nowy to nowysmile.gif Na pomocnika jak znalazł - niskie spalanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek03    0

Nowy ciągnik to większa gwarancja,że dłużej będzie pracował bezawaryjnie.Kup Farmtraca z oryginalnym silnikiem Perkins.Np.,model 675 DT(75KM).Perkinsy są znane z niskich spalań ale nie wiem czy dotyczy to też nowych silników.Jednak i Fendt to ciągnik dobrze wykonany i nawet taki z lat 90. nie będzie sprawiał większych problemów.Bo zdarza się,że i nowe się psują.Fendty mają silniki Deutza i dziwi mnie,że są modele z przebiegiem 10000mth i ciągniki te dalej prezentują dobrą formę.Ale Farmtrac będzie lepszym wyborem.Udanego zakupu.Pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal2511    6

silniki detza to przecież jedne z lepszych silników. sam zakupiłem deutza fahra dx 4.51 ma już zrobione ponad 9000 mth i przy dodawaniu gazu nawet zbytnio nie zakopci, nie jeden nowy gorszego kopciucha puści niż mój 20-latek

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7045xD    7

NIgdy nie farmatraca porażka jak nic jak można porównywać fenda używanego z farmatrakiem. Bym się nie zatawanawiał tylko od razu fenda. Silnik Deutza ciągnik mocny NIEMIECKIY i najlepszy. Już bym wolał mtz-te od tej zabawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroon    1

Miałem podobny dylemat do Ciebie i wybór padł na używany john deere lub case fendta nie brałem pod uwagę ale również myślałem nowy czy używany i wybrałem używany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

@przemrolnik - tam w poście jest tylko mowa o nowym farmtracku na Prow.

Ja bym postawił chyba na nowego farmtracka, tu masz nowe a w 20letnim fendzie kto wie ile ma godzin? Licznik 8tys godzin a może ma 18 lub 28tys :D A koszt zakupu cześci do fendta raczej tani nie będzie, pozatym stary ciągnik więc za jakiś czas słabo dostępne cześci będą B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

NIgdy nie farmatraca porażka jak nic jak można porównywać fenda używanego z farmatrakiem. Bym się nie zatawanawiał tylko od razu fenda. Silnik Deutza ciągnik mocny NIEMIECKIY i najlepszy. Już bym wolał mtz-te od tej zabawki

 

Porażka ? zabawka ? :lol: Smieszny jestes, daj argumenty do tego co napisałeś....

Mtz to można powiedzieć że to porażka, stara konstrukcja, zgrzytające biegi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To oczywiste że bierz nowego Farmtrac'a 675DT niż używanego fenda.Mniej spali niż fendt a do tura to dobry ciągnik,zwrotny i jako ciągnik pomocniczy to do tych maszy będzie świetny :)

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrin6231    13

tylko nowy za jak ci się w nowym coś zepsuje masz gwarancję i jeśli patrzysz na farmtraka lub coś podobnego to części są w miarę tanie, a za pierwszy remont starego fenda zapłacisz pół farmtarka mam znajomych którzy tez kupowali stare fendy a teraz na nowe zetory przechodzą jak zapłacił za jedną zębatkę do fenda parę set euro i często to jeszcze nie była oryginalna albo pochodziła ze innego rozbiórkowego. Poza tym większość tych ciągników pochodzi z importu po pseudo remontach i z niewiadomym przebiegiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7045xD    7

To ja bym już wolał zetora. Dobrze się zastanów nad tym żebyś potem nie żałował. POoglądaj zetory części full mechaników wrazie czego też . Zetory mają to do siebie że jak masz dobry bieg trzymasz full gaz bloka napęd 4x4 to się nie zadusi tylko ciągnie jak gupi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Też kiedyś myślałem o farmtraku ale jak go dobrze obejrzałem i porozmawiałem z właścicielami a do tego naczytałem się na tym forum to sobie go od razu odpuściłem.Rozmawiałem z właścicielem 50 km który miał 50 mth i 3 awarie. Wyciek oleju z zwolnicy na tylnym kole. Mała awaria. Uszkodzona sprężarka [ no trochę przesada] ale urwany wałek przedniego napędu, totalna porażka.Przy 50 MTH.

Ciągnik jest w Wałbrzychu w służbie drogowej, a rozmowa była w tamtym roku w czasie zakładanie siatek przeciw śniegowych.

W twojej sytuacji kupił bym coś nowego ale firmowego.

Myślę że MTZ był by lepszy. Fakt trochę przestarzała konstrukcja ale wytrzymała i nie psująca się.A argument że MTZ ma biegi zgrzytające to nie argument bo spróbujcie go zarżnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wengier    0

nom tylko tez mtz jest troche za wysoki;/;/ i mi do obory niewejdzie ja mam juz jednego fenda urzywanego z 95 roku i jesttem zadowolony ale zeby cos tak 75 km fenda znaleśc ogarnietego to trzeba troche kasy miec a włąsnei z przełomu 90 roku torche sie boje awarii;/ no i sam własnie niewiem czy tego farmtraca czy fenda a moze cos innego nowego tylko tak w podobnej cenie

???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

To ja bym już wolał zetora. Dobrze się zastanów nad tym żebyś potem nie żałował. POoglądaj zetory części full mechaników wrazie czego też . Zetory mają to do siebie że jak masz dobry bieg trzymasz full gaz bloka napęd 4x4 to się nie zadusi tylko ciągnie jak gupi

 

I jak odpiszesz mi, czy nie masz dowodów na to że FT to porażka ? Widze że unikasz tego...

 

 

@tomek73 Co ty w ogóle porównujesz FT 555 DT do 675 DT ? Skoro to całkowicie inne ciągniki ?

Owszem 555 z tego co czytałem to bywały awaryjne, i myślisz że FT 675 DT jest taki sam ? Radze tobie poczytać więcej na forum, bo widze że mało czytałeś...

Pokaż mi na AF niezadowolonego uzytkownika FT 675DT / 80 4WD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Uważam, że Farmtrac 675 DT będzie o wiele lepszym wyborem. Ostatnio miałem przyjemność nim pojeździć troszkę i powiem, że bardzo zgrabny i zwinny ciągniczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a ile taki farmtrac kosztuje??

Nowy Farmtrac 675DT kosztuje 110 tys. a z turem to 130 tys. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Takie jedno pytanie...

czego nie zetor uważacie że farmtrac leprzy laugh.giflaugh.giflaugh.gif

Ja polecałbym zetora a nie farmtraca a to , że on dużo pali to zwykła ściema!angry.gif

aha i lepiej nie kupuj fendta z 90 rocznika 20 lat? to ma chodzić?to może mieć grubo ponad 15000 mtg .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

130tys? To ja bym nie patrzał na MTZta (którego mam zresztą) ani na farmtraca tylko wziął nowego polmota H (turka).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Jeżeli miałbym dać za Farmtracka 130 tys. to rozejrzał bym się za jakąś zachodnią alternatywą. Jeżeli ma być to ciągnik pomocniczy to w tej cenie powinnienes mieć nowego McCormicka CL80. http://aldo.otomoto.pl/mccormick-cl-80-A58703.html i nie bawił bym się w jakieś Farmtracki i inne...

Famtrac kosztuje ok 110 tys, a z turem ok 130 tys. wiec odpowiednio McCormic ok 150 tys - więc różnica to min 20 tys zł, a to jest już sporo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

Belarusy nie są złe. Za te pieniążki nawet bardzo dobre, wytrzymałe. Ich jedyna poważna wada to WOM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Takie jedno pytanie...

czego nie zetor uważacie że farmtrac leprzy laugh.giflaugh.giflaugh.gif

Ja polecałbym zetora a nie farmtraca a to , że on dużo pali to zwykła ściema!angry.gif

aha i lepiej nie kupuj fendta z 90 rocznika 20 lat? to ma chodzić?to może mieć grubo ponad 15000 mtg .

 

Tylko lata 90 FEDNT co to jest kolo mnie pracuje z 79 roku a chodzi lepiej od tych nowych Zetorów


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Chłopie sam wiem coto fendt bo sam mam 412 vario ale bez przesady jakby ciągnik się zepsuł to jak z częściami kosztem naprawy taki kosz może być większy od zarobkówtongue.gif.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek4514    0

a co lepiej wybrać farmtrac 690 dt czy proxime 90 lub proxime 90 plus? ciągnik chodził by w turze i transport pługi, prace polowe na 30 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj