ksys

Akcje KSC

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ksys    23

Dziś byłem w cukrowni Krasnystaw po cukier i zasięgnąć języka w sprawie zapisu na akcje spółki.Zainteresowanie wśród plantatorów raczej umiarkowane i dość sceptycznie rolnicy do tego podchodzą.Za to pracownicy chyba wykupią swoją pulę.

A jak w waszych okolicach,ile kupujecie i jak ma się to do areału plantacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiju221    17

Witam!

 

My na ten przykład wykupujemy cały pakiet akcji jaki Nam przysługuje, ale o z tego będzie to już nikt nie wie. Ale to prawda, bo i w naszej cukrowni Kluczewo pracownicy na wyższych stanowiskach wykupują też całe swoje pakiety.


Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack83    28

a co ztymi akcjami które wydawano plantatorom ok.10lat temu.mój starszy ma 1831 akcji.czy one sa jeszcze coś warte???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrew64003    1

cały pakiet to jest 70 280 akcji i ja taki wykupuje bo niedługo już nic polskiego nie zostanie w tym kraju trzeba to potraktować trochę patriotycznie bo niemiec nas zniszczy wystarczy popatrzeć na warunki ceny w KSC i w Sudzucker u mnie prawie każdy kupuje ten mały pakiet akcji ale jak rozmawiałem ze znajomymi wielu sie zastanawia nad tym dużym pakietem, tym bardziej że cukrownia wszystko za nas załatwia wreszcie niech to cukrownia troche na mnie popracuje a nie ja na cukrownie pozdro te "te stare akcje" sa nadal ważne bo przecież dostajesz z nich dywidendę ale nie mają jako takiego znaczenia przy tych pakietach

Edytowano przez andrew64003

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Ten "stary" pakiet akcji stanowi 20% wszystkich akcji przewidzianych dla plantatorów i pracowników i nie wiem czy 20% nie ma takiego znaczenia. Ja biore 20tys akcji, bo szykuja mi sie spore inwestycje i moge kupić tylko tyle. W naszym rejonie wszyscy kupuja akcje i prawie każdy wiecej niż pakiet podstawowy. Oddaje buraki do kluczewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majzol    0

witam. My z ojcem składamy w sumie na 100.000 zł. jesteśmy z cukrowni kruszwica. zaiteresowanie jest bardzo duże. ryzyko zawsze jakies jest, ale jka to mowia raz sie zyje, i nie wiadomo kiedy sie takie cos powtórzy. w okolicy prawie wszyscy plantatorzy składaja na podstawowy pakiet + dodatkowy. maim zdaniem warto brać. w końcu cos w tym kraju musi byc polskie a takie spółki w rekach rolników to najlepsze wyjscie. tylko zeby ludzie po 2-3 latach nie posprzedawali jakims kewym "inwestorom" zobaczymy co bedzie sie dziac. pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem wniosek na cały pakiet, ponad 110000 złotych (kruszwica). Zobaczymy co z tego będzie. Wolę kupić niż później rzałować że była okazja a nie skorzystałem.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DFkujawy    0

U mnie w okolicy raczej każdy złożył wniosek na akcje. Rolnicy, którzy mają po 100-200t limitu biorą przeważnie po 17500akcji, ja sobie zaokrągliłem do 20tys, cukrownia Kruszwica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
men0410    0

My bierzemy 17tys.

Edytowano przez men0410

Ursus 1224, Ursus 1014, Ursus 914, Zetor 7211 i Ursus c360 na 150 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Ja biorę mały pakiet 17535. W mojej okolicy małe zainteresowanie. Albo nie biorą nic albo co najwyżej tyle co ja. Ale co się dziwić. Polska C, Cukrownia Krasnystaw, tereny dawnej cukrowni Opole Lubelskie.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leniwy27    48

NO fakt trzeba kupować akcje by te złodzieje na Wiejskiej mieli za co pić i sie bawić "za nasze" bo już wszystko przeżarli a świnie apetyt mają !!! U nas też wszycy kupują ale w sumie jak tu ktoś napisał czyste ryzyko w dzisiejszych czasach i to co sie dzieje a i tak jak wprowadzą kolejne reformy to eksperci przewidują za KSC jeb..e bo nie wytrzyma konkurencji a wiec nasi stwierdzili ze to ostatni moment by wydębić od chłopa pare złotych. Zresztą pisać sie nie chce patrząc co sie dzieje w sejmie. Ps. cały pakiet na jaki można sie zapisać to 5% wszystkich akcji a to trochę jest monety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DAREX    0

Czy słyszał ktoś o spółce nasz polski cukier co to za stwór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

u nas inspektorzy terenowi coś wiedzą na ten temat ,w przyszłym tygodniu spróbuję coś podpytać bo dziś nie miałem czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szumi    346

akt notarialny powołujacy do życia spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością "Nasz Polski Cukier":

 

http://kzpbc.com.pl/files/File/pdf/AKT_NOTARIALNY.pdf

 

Jak dla mnie groznie brzmi paragraf 12 o mozliwości zaciągania przez spółkę pożyczek w bankach lub innych instytucjach finansowych + paragraf 9 wspólnicy mogą być zoobowiązani do dopłat, dopłaty mogą byc nakładane wielokrotnie. Oby ktoś nie nabrał kredytów, które My rolnicy bedziemy póżniej spłacać. Może Ktoś coś wie wiecej na temat tej spółki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

ja należe do cukrowni Werbkowice i biore ten pakiet podstawowy (17 tys z hakiem) ;)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

http://www.agrofoto.pl/fakty/polska/prywatyzacja-krajowej-spolki-cukrowej-zostala-wstrzymana,35562.html

i co o tym sądzicie koledzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szumi    346

Najciekawsze na końcu:

 

....Jak najszybciej przygotujemy aktualizację wyceny i jeszcze w tym roku wrócimy na ścieżkę prywatyzacyjną.....

 

Jak rozumiem "aktualizację wyceny", jak nic wycenią 1 akcję na np. 3 zł. i znowu ruszy akcja namawiania nas na zakup!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

Po takiej przewałce to chyba będzie jeszcze mniej chętnych rolników do zaryzykowania kasy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj