Ursusc385

ciagniki rodziny Farmtrac

Polecane posty

lukasz150    10

U mnie na razie nie cieknie. Ale szczerze to niegdy nie były odczepiane te przewody z tyłu ciągnika ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtal    0

witam. mam problem. posiadam farmtrac-a 675 dt w którym ciągle świeci się kontrolka wskazująca na to że jest zbyt małe ciśnienie w układzie pneumatycznym. po włączeniu sprężarki która działa i pompuje powietrze ale tylko na wyjście od pompowania kół a nie na zbiornik od hamulców pneumatycznych do przyczep. mieliście taki problem? co trzeba zrobić żeby wszystko było ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z7245    10

Jak długo masz ten ciągnik? Może zawór szybkiego odpowietrzania się zaciął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtal    0

Mam go od tygodnia. Myślałem że trzeba trochę czasu żeby sprężarka napompowała zbiornik ale i tak to nic nie dało. Z tyłu ciągnika na wyjściu do hamulców przyczep nie ma w ogóle ciśnienia. Pewnie trzeba się skontaktować z serwisem bo sam w nim nie chcę grzebać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszfarm    0

Mam Farmtraca 80 4WD juz 3 Lata i odpukac sprzęt za***isty zero awari oszczedznośc itp, POLECAM

 

A co do tego cisnienia w pneumatyce to tez tak miałem na poczatku ale to nic trzeba tylko zawor od spodu przy zbiorniku puknac lekko i nacisnac bo tam moze sie woda skroplila i sie zaciol i bedzie gralo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z7245    10

Możliwe że się zaciął.Jak nie masz podłączonego przewodu od pompowania kół to nie powiną pompować w to wyjście.Spróbuj czy da się napompować przy wciśniętym pedale hamulca.

Czy mi się tylko wydaje czy teraz dłuższe wajchy od regulacji pozycyjnej są.http://img08.allegroimg.pl/photos/400x300/15/13/80/33/1513803304_5 Bo w moim ta wajcha od pozycyjne straszne ciężko chodzi może ma ktoś jakiś pomysł jak to zmienić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek12311    0

U mnie też bardzo ciężko chodziłą ta wajcha, aż się linka urwała ;) Przyjechał serwis wymienił tą linkę i już jest dobrze. Spróbuj ją przesmarować lub wpuścić oleju troche do niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtal    0

U mnie wajcha chodzi leciutko. Podłączyłem wąż od pompowania kół i spokojnie pompuje. Do zbiornika też trochę nabiło ale jak wcisnęłem ten zawór co jest w zbiorniku to tylko psiuknęło i znowu to samo kontrolka się świeci a na wskaźniku zero. Jutro dzwonię do serwisu nie przyjadą i zrobią to jest przecież ich obowiązek. A jeszcze jedno jak się wciśnie hamulec to powinno psiukać czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41

U mnie wajcha chodzi leciutko. Podłączyłem wąż od pompowania kół i spokojnie pompuje. Do zbiornika też trochę nabiło ale jak wcisnęłem ten zawór co jest w zbiorniku to tylko psiuknęło i znowu to samo kontrolka się świeci a na wskaźniku zero. Jutro dzwonię do serwisu nie przyjadą i zrobią to jest przecież ich obowiązek. A jeszcze jedno jak się wciśnie hamulec to powinno psiukać czy nie?

Tak powinno psiukać jeśli masz sprężarkę włączoną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtal    0

U mnie właśnie nie psiuka. A może wiecie jak to jest z serwisem, nie stwarzają problemów tak jak niektórzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo24    1

Bardzo ładnie wygląda ten farmtrac co pracuje z owijarką. Ciekawe czy jest taki w sprzedaży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keyzer    25

w sprzedaży jest jak najbardziej z tym że był to projekt innej maski która miała być w tym ciągniku montowana, ale Farmtrac nie dogadał się z producentem tych masek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
javorskyp    8

Mam jeszcze pytania, odnośnie Farmtrac 685dt . Myślę że będzie lepszy od 675.

1.Jak jest u niego ze spalaniem. ? Naprawdę jest niskie? (w porównaniu do case jx 80-70)

2.Czy to dobry ciągnik do tura?

3.Silnik wytrzymały? ma ktoś taki ? Po ile macie w nim przebiegu?

4.Jak jest wykonana kabina? W miarę komfortowo? tzn lepiej od zetora 7211 czy ursusa 4514 ?

5.Pociągnie pług 4*40 na terenie górzystym ?

6.Może ktoś podać jak są podzielone w nim biegi? skrzynie ma 24/24

 

A może Ma ktoś do zaproponowania jakiś ciągnik oszędny do 130tys brutto ? Moc 68-85 KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtal    0

Mogę napisać Ci parę słów o 675 dt bo takiego mam. Nie będę pisał tak jak niektóry o ciągnikach których nie znam albo "bo mój wujek lub u nas na wsi". Piszę jak jest u mnie. Jeśli chodzi o wykonanie kabiny no i wgl. to jest dość masywne, kabina bardzo komfortowa, widna, wszystko w zasięgu ręki, bardzo cicha, radia możesz spokojnie słuchać, mogła by być trochę wyższa. Spalanie: nie wiem ile pali w orce bo nie sprawdzałem ale w transporcie około 2,5 do 3,5l/mtg w bronach około 4,5l/mtg przy włączonym przednim napędzie bez przedniego z bronami nie da się robić, w orce to pewnie 7l to będzie max. Pług o którym mowa na w miarę równym i średniej ziemi na pewno pociągnie ale do niego polecił bym 4x30 lub 3x40 obracany.

Jeśli macie jakieś pytania odnośnie 675 dt to piszcie.

Edytowano przez Wojtal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1313    0

Mam jeszcze pytania, odnośnie Farmtrac 685dt . Myślę że będzie lepszy od 675.

1.Jak jest u niego ze spalaniem. ? Naprawdę jest niskie? (w porównaniu do case jx 80-70)

2.Czy to dobry ciągnik do tura?

3.Silnik wytrzymały? ma ktoś taki ? Po ile macie w nim przebiegu?

4.Jak jest wykonana kabina? W miarę komfortowo? tzn lepiej od zetora 7211 czy ursusa 4514 ?

5.Pociągnie pług 4*40 na terenie górzystym ?

6.Może ktoś podać jak są podzielone w nim biegi? skrzynie ma 24/24

 

A może Ma ktoś do zaproponowania jakiś ciągnik oszędny do 130tys brutto ? Moc 68-85 KM.

Oglądałem oba ciągniki w Kielcach i główna różnica to skrzynia i mocniejszy silnik. Skrzynia w 685DT śmiga 40 km\h. W 675 DT to farmtraczek jedzie do 30-34 km\h w zależności od ogumienia. W 685 wygodniej umieszczone są gajgry od hydrauliki wygodniej pod ręką. Jeśli chodzi o spalanie to na pewno silnik perkinsa nie będzie paliwożerny. Jeśli chodzi o porównanie do ursusa i zetora to kwestii gustu ale nie da się ukryć że Ursus przechodzi straszny kryzys i ma badziewne skrzynie natomiast Zetor ma mało wytrzymały silnik jak można zakładać silni który został opatentowany w latach 50. Na targach słyszałem (fakt faktem od ich konkurencji ale prawie wszyscy to mówili) że Zetor aby sprostać normie spalin EURO III podniósł temperaturę spalania mieszanki w silniku ale zrobił to w prosty i tani sposób wymienił termostat i teraz silnik sie grzeje nie do 70-80 st. C tylko 95-100 st.C. Niestety za tym idzie szybkie zużywanie się silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek12311    0

Mam jeszcze pytania, odnośnie Farmtrac 685dt . Myślę że będzie lepszy od 675.

1.Jak jest u niego ze spalaniem. ? Naprawdę jest niskie? (w porównaniu do case jx 80-70)

2.Czy to dobry ciągnik do tura?

3.Silnik wytrzymały? ma ktoś taki ? Po ile macie w nim przebiegu?

4.Jak jest wykonana kabina? W miarę komfortowo? tzn lepiej od zetora 7211 czy ursusa 4514 ?

5.Pociągnie pług 4*40 na terenie górzystym ?

6.Może ktoś podać jak są podzielone w nim biegi? skrzynie ma 24/24

 

A może Ma ktoś do zaproponowania jakiś ciągnik oszędny do 130tys brutto ? Moc 68-85 KM.

Posiadam ten ciągnik równo rok. Zakupiłem go w kwietniu 2010.

1.Spalanie naprawde nie jest wysokie, nie mierzyłem dokładnie ile w poszczególnych pracach, ale mogę powiedzieć, że jest w miarę oszczędny.

2.Wydaję mi się, że jak najbardziej tak, choć nie ma rewersu elektrohydrauliznego, ale skręt jest bardzo dobry.

3.Ja w swoim mam dopiero 300mtg więc o wytrzymałości nie mogę nic powiedzieć. Do tej pory nie miałem żadnej awarii.

4.Nie ma co porównywać do zetroa/ursua tej kabiny jest to niebo, a ziemiia, na plus Farmtaca oczywiście. Posiadam też Zetora 7011 więc mam porównanie. Kabina w Farmtracu ma jeden minus jest trochę mała, choć w 2 osoby można spokojnie jeżdzić. Wyciszenie jest na bardzo dobrym poziomie.

5.U mnie bez najmniejszego problemu ciąga taki pług, ale na w miarę płąskim terenie. Wydaje mi się(sądząc po obciązeniu silnika w orce u mnie), że na gózystym terenie, też sobie poradzi.

6.4 biegi główne, na reduktorze 3 przełożenia oraz zmian skrzyni szybka-wolna. Więc 4x3x2=24

 

Mam nadzieję, że pomogłem. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

w sprzedaży jest jak najbardziej z tym że był to projekt innej maski która miała być w tym ciągniku montowana, ale Farmtrac nie dogadał się z producentem tych masek

 

Ten ciągnik to słoweński Limb LUXS

t88455_limb-luxs.jpg t88456_limb-luxs-85-011.jpg t88457_limb-luxs-85-013.jpg

t88458_limb-luxs-85-014.jpg t88459_limb1.jpg t88460_lux85.jpg

 

Nawet szukają dilerów do współpracy http://www.hiwtc.com...-4097-15590.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo318    0

ja byłem pare dni temu na pokazie dla tych co chćą kupić ten ciągnik i był gościu z farmtraca i jeśli chodzi o spalanie to od 3 nawet do 9 powiedział chodzi o model 690 dt to mysle że ten coś mniej spali troche nim pojezdziłem nawet fajnie wszystko pod ręką w miare cichy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Panowie zrobiłem 50mtg i 1 przegląd przedemną ile was kosztował tak z ciekawości jak robiliście u siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz150    10

Ja posiadam Farmtraca 80 4WD niecałe 2 lata. Ma ok. 630 mth. Pracuje z turem codziennie do załadunku wozu paszowgo. Jeszcze Orka i kultywacja. Ewentualnie transport. I szczerze nie miałem jeszcze żadnej awarii. Spalanie też jest dobre. W Orce głębokiej prędkość 7-8km/h pługami Kverland 4x30 spalił niecałe 6.5 - 7l/mth. Przy agregacie uprawowy, który jest w mojej galerii spalanie wyszło niecałe 5l/mth przy proędkości 10-12km/h. Czyli w miarę dobre.

Jeżeli chodzi o kabinę to nie oszukujcie tak bardzo cicho to nie jest, ale nie jest i za głośnio ( moim zdaniem średnio ).

Moim zdaniem jeżeli będzie ktoś z was kupował Farmtraca to lepiej dopłacie te parę tyś. i kupcie pare koni silniejszego np. Jak ktoś planuje 675 to niech kupi 685DT itd. Ponieważ te pare koni się zawsze może przydać a tak dużo więcej nie spali. Jak ja brałem Farmtraca to jeszcze nie było tych FT 685DT i FT 690DT.

W przyszłym roku planuję kupić ciągnik ale będzie o mocy pow. 100km. i raczej nie zdecyduję się na Farmtraca. Coś z wyższej klasy.

 

Tyle z mojej strony. Może komuś pomogłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodziokoks    0

mam Farmtraca 80 4wd 74km ogólnie dobrze się trzyma żadnych zacieków,niezawodny pali 4,5 co mi się w nim psuje heh:] no to po pierwsze niedopracowali w przodzie jakiejś tam części i skrzypi a druga sprawa to chłodnice psuły mi się po prostu ich rozdzierało ponieważ nie dopracowali zakrętki i nie puszczała powietrza a teraz nie dokręcam jej do końca i jest ok po za tym jest bardzo sprawny w polu mam go już 3 lata i jest niezawodny :rolleyes:

 

mam farmtraca 80 4 WD :) i naprawdę jest fajny traktorek niezawodny mam go 3 lata i nic takiego poważniejszego się nie dzieje nie wiem jak tam inne farmtraci ale mój jest ok :D

Edytowano przez milanreal1
Pisanie posta pod postem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1574

Panowie zrobiłem 50mtg i 1 przegląd przedemną ile was kosztował tak z ciekawości jak robiliście u siebie

Pierwszy przegląd to tylko koszt oleju i filtrów ,koszt filtrów to ok 50zł,a olej to zależy jakim zalejesz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krzychu1271
      Bardzo proszę o opinię użykowników tych ciągników, szczególnie intetesuje mnie opinia o silniku, jest to ford 76 KM. Zastanawiam się nad zakupem tego modelu, jakie są różnice w użytkowaniu między 675 z silnikiem perkinsa. Zauważyłem, że 680 robiony jest na napędzie z 690, więc ma lepsze parametry, chociażby obroty wom 540E a jednocześnie jest tańszy od 675. Gdzie więc jest haczyk.
    • Przez huard
      Witam mam taki mały problem a dokładnie w farmtraca 555dt ubywa mi oleju w zbiorniku od wspomagania niby nie ma żadnego wycieku ale oleju ubywa co to może być za przyczyną?
    • Przez Patroko3491
      Autorska przeróbka kabiny od C-360. Co myślicie o takim zestawieniu?



    • Przez Hydrant0793
      Dzień dobry mam problem z odpaleniem farmtraca  680 dtn po przekręceniu kluczyka słychać tylko cykanie w rozruszniku  a nie ciągnie i panel cały gasnie . Przejrzałem już klemy ,masę ,aku naladowane . Wie wiem w czym problem może jakiś przekaźnik od odpalania siadł. Dodam,że na krótko da się go odpalić więc rozrusznik dobry
    • Przez Janeczko
      Mam problem tzn wyciek oleju z mechanizmu regulacji prędkości opuszczania plecaka, ten mechanizm pod siedzeniem od którego idą dwa pokrętła i przymocowany jest na dwie 13 do reszty plecaka. Może ktoś to rozbierał już ? Dzwoniłem do Mrągowa i ponoć jest tam symeringi ale oprócz tego że nietypowy to więcej nie są wstanie udzielić informacji a nie uśmiecha mi się unieruchomić ciągnik w tym momencie. Wiecie jaki może tam idzie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj