Ursusc385

ciagniki rodziny Farmtrac

Polecane posty

Ursusc385    1562

Teraz napewno sa konkurencją dla Ursusa :D mysle ze Farmtrak niedługo zastąpi całkowicie Ursusa :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczygel18    1

Farmtrack jest dobrym ciagnikem jego podstawowym atutem jest wytrzymały i oszczędny motor ale z tą konkurencją nie przesadzajmy bo te trzy marki niestety ale są coraz mniej popularne a ich sprzedaż maleje. Związane jest to z tedencją, modą na zakup zachodnich ciągników typu JD,Case itp.....


Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Tylko ze wszysko drozeje i nie kazdego bedzie stac na JD czy inne :lol: bo za cene JD 5720 to bede miał Farmtraka 685dt z turem i to samo zrobi, a komfort nie wiele gorszy :D

tylko teraz nie piszcie mi tu ze za cene Farmtraka bede miał Belarusa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Z tym komfortem to nie przeginaj.

Bo 74db do pewnie ponad 80db to jest róznica. O wyposarzeniu nie mówie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Uwielbiam ten temat :lol:-szczególnie te porównania JD i Farmtracka-a dlaczego nikt nie porównuje Farmtracka z Fendtem ?Taki JD 5020 tak właściwie bardziej komfortowy jest od Fendta 307 Ci no to pewnie ten Fendt do Farmtracka polotu nie ma :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

To nie o to chodzi że coś się zaczyna-tyle że zawsze już pisałem o tym aby porównywać porównywalne z porównywalnym-a Farmtrack swoimi rozwiązaniami technicznymi nie odbiega...tyle że od Zetora....i to sprzed dwudziestu paru lat.Koniec ,kropka.

PS.Jakością wykonania od w/w odstaje sporo i to niestety na niekorzyść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

na ciebie @jaro to firma Farmtrac musiałaby zginąć z polskiego rynku, nie wiem czym cie tak zawiódł, więcej na ten temat nie chce pisać a co do porównywania do JD to czysta głupota, samo za siebie mówi JD jest na rynku od X lat a farmtrac co zaczął produkcje(i nie przejmuj się że inni stawiają Farmtraca na poźomie JD co jest czystą bzdurą ale to nie powót żeby za czyj głupi tok myślenia najeżdżać i ostro oczerniać marke) ja jako użytkownik tego traktora moge stwierdzić wady i zalety jak narazie ma więcej zalet a jeżeli chodzi o wady to komfort który mógł by być troszke lepszy. Ciągnik mam od 2 lata i mam nakręcone 900 mtg, zero awari, co do spalania ciągnika to co ja moge pisać i nadwyrężać palce przy pisaniu tego posta skoro wy lepiej wiecie jak ja sam, do masy Farmtraca też się wszyscy czepiają ale nie zauważyliście że inne marki ciągników w swoim przedziale mocy też są lekkie. Prosze nie sugerować sie tym że mam Farmtraca i kryje mu du...e, wiem że to jest forum na którym poruszamy wiele tematów gdzie każdy ma inne zdanie. Pozdro dla wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sambao    2

drzewis98

nie martw się najważniejsze żeby w traktorze było cicho, dobre siedzenie i był bezawaryjny. Jeżeli twój ciągnik spełnia te warunki to można powiedzieć że masz JD bo on nie dużo się będzie różnił od twojego. Z tymi dobrymi markami to jest tak że oficjalnie się nie przyznają do awarii ciągnika.


GMO jest ok!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Tylko czy ja porównywałem JD i Farmtraka ??? Pisałem tylko ze za cene JD bede miał Farmtraka z turem i komfort nie wiele gorszy, to nie znaczy ze mowie ze jest tak samo cicho jak w JD itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

Nie no luz, tylko wiesz, jak inni na to reagują, zaraz się oburzają, sądzę, ze każdy powinien kupić sobie taki ciągnik na jaki go stać, ale przy tym nie zniechęcać do kupna innych, jeżeli sprzęt ma naprawdę niezły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Hmm-wszystko to co powyżej napisaliście rozumiem ino pojąć nie mogę :lol:.Ani ja się oburzam ani oczerniam-oczernianie miałoby miejsce gdybym pisał coś niezgodnego z prawdą-a mój sąsiad naprawdę ma takie perypetie z Farmtrackiem-co więcej ludzie z Agromy z którymi jestem w dobrej komitywie twierdzą że nie jest to odosobniony wypadek(wiadomym jest że nikt Ci tego oficjalnie nie powie).@drzewis98-akurat Twoje posty są rzeczowe-widzę że znasz się na rzeczy ale nieprawdą jest jakobym chciał podciąć skrzydła firmie z Mrągowa :lol:.Dalej-nie bez podstaw twierdzę że nowy Farmtrack 80 4WD i Zetor sprzed 20 lat wiele się nie różnią rozwiązaniami technicznymi ale z kolei bardzo się odróżniają od JD 5020(no bo o tym modelu była tu gdzieś mowa)-i tak weźmy do porównania 80 4 WD,Zetora 7745 i JD 5620 w wersji Basic(najbardziej parametrami zbliżone).I tak poczynając od przodu-w Farmtracku i Zetorze mamy napęd załączany mechanicznie-sprzęgło kłowe,JD elektrohydraulicznie,skrzynia biegów 4*3+rewers mechaniczny w Farmtracku , 10+2 w Zetorze ewentualnie + wzmacniacz momentu(od 1993 Zetor mógł mieć także skrzynię 10*10 z rewersem mechanicznym),JD 4*4 (czterokrotny PowerShift+rewers hydrauliczny),obroty WOM Farmtrack 540/1000,Zetor 540/1000,JD 540/540 E(czyli bardziej przydatne niż 1000 w F czy Z),dalej podnośnik 2400 kg F,2400 Z,3700 JD,sterowanie podnośnikiem F mechaniczne,Z mechaniczne,JD elektroniczne,załączanie WOM-F mechaniczne,Z-mechaniczne,JD elektrohydrauliczne dalej blokada F-mech.Z-mech,JD elektrohydrauliczne itd itd-jak widać podobieństw jest sporo ale właśnie między Zetorem a Farmtrackiem a przypominam że konstrukcja tego Zetora pochodzi z lat osiemdziesiątych .

Kto się nie zgadza z moimi wywodami niech pisze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Nie zgodzę :lol: się bo w Zetorze można było mieć silniejszy podnośnik na dwa siłowniki, bynajmniej mój z 1987 roku tak ma.

Jeszcze bym dodał:

Konstrukcja: F bezramowa, Z bezramowa, JD ramowa

Sprzęgło jezdne F suche jednotarczowe, Z suche jednotarczowe, JD mokre wielotarczowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

z tym co napisałes sie zgodze a czy teraz nowe zetory Proxima wiele sie róznią od tych zetorów z lat osiemdziesiątych czy są również jakosciowo lepiej wykonane?, tak jak wyżej pisałem farmtrac jest od kilku lat na rynku więc nie ma co wiele od niego oczekiwać, w tych ciagnikach co pdałes mozna dodać że w lekkich pracach Farmtrac wygrywa pod wzgledem spalania i jak dla gospodarstw 20-30 ha albo ogólnie jako pomocniczy lub w ładowaczu czołowym jest wsam raz ja mam 45 ha i powiem szczrze że przydałby sie wiekszy ciągnik. JD 5620 nie znam dokładnej ceny wiem ze kiedyś kosztował 111 tys ale czy netto czy brutto to nie jestem w stanie powiedzieć żeby kogoś nie wprowadzic w błąd ale serwis napewno droższy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Czym się różnią Proximy?

Silnik z całkowicie innej rodziny UR III

Przekładnia 12x12 w opcji

Pompa hydrauliczna przy silniku

Orbitrol zamiast serwomechanizmu

Hamulce tarczowe mokre zamiast bębnowych(pierwsze tarczowe suche pojawiły się wraz z 7745)

Nowa kabina

Przedni most Carraro

Możliwość zamontowania WOM 540E

Silniejszy podnośnik

http://www.vutr.cz/img_v/panel12_all_print_0a1.gif

 

Szersze zmiany zaszły jeszcze w Proximie Plus

Skrzynia 16x16

Zwolnice zespolone z półosiami

WOM hydrauliczny

http://www.vutr.cz/min3/p_inovace.jpg

 

I o zmianach w Proximie Power to sobie sam poszukaj :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon1804    10

Szkoda tylko,że przy każdym z tych zetorków nie napisałeś ceny :lol: Farmtraca 675DT można kupić za 92 tyś brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Jaro

Całe szczęście dla Farmtraca, że nie wszyscy rolnicy w Polsce są wymagający(niektórzy są ale fundusze nie pozwalają na wybrzydzanie). Widać to po np. po wynikach Zetora, który jest równie prostym ciągnikiem co Farmtrac.

Co do twojego porównania Farmtraca z JD to dodam od siebie, że 15 letni MF ma wszystko to co Ty w swoim JD(z wyjątkiem rewersu elektrohydraulicznego) i do tego cichszą kabinę :lol: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Pliiizzzz-nie chciałem porównywać-jedynie wskazać na różnice w budowie aby udowodnić że prawdę mówię :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Z porównaniem się zgadzam, Farmtrac to prosty ciągnik(do MFa brakuje mu jakieś 25 lat), ale dużo takich na rynku( NH tdd, Zetory czy polskie wynalazki). Nie każdy potrzebuje udogodnień i nowinek technologicznych, jak by nie było to Farmtrac zrobi prawie taka samą robotą co JD(np, ładowanie bel turem), tylko kierownik będzie bardziej zmęczony :lol: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kluch369    30

"właśnie rozpoczynamy proces homologacji 2-ch nowych modeli z silnikiem Perkinsa (EURO IIIA) - o mocy 81,5 i 88 KM. Będą one prezentowane na targach AGROTECH w Kielcach (13-15.03 br) "

Pan Piotr z firmy Farmtrac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kluch369    30

Niestety nie mam więcej informacji o tych nowszych modelach ;)

 

a tutaj informacja o modernizacji 665, 675 i 685, która nie wiem kiedy zostanie wykonana:

"Mamy w przygotowaniu ciągniki z silnikami EURO IIIA: Farmtrac 665 (ok. 60 KM Ford)

Farmtrac 675 (ok. 75 KM Ford) Farmtrac 685 (82 KM Perkins)"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krzychu1271
      Bardzo proszę o opinię użykowników tych ciągników, szczególnie intetesuje mnie opinia o silniku, jest to ford 76 KM. Zastanawiam się nad zakupem tego modelu, jakie są różnice w użytkowaniu między 675 z silnikiem perkinsa. Zauważyłem, że 680 robiony jest na napędzie z 690, więc ma lepsze parametry, chociażby obroty wom 540E a jednocześnie jest tańszy od 675. Gdzie więc jest haczyk.
    • Przez huard
      Witam mam taki mały problem a dokładnie w farmtraca 555dt ubywa mi oleju w zbiorniku od wspomagania niby nie ma żadnego wycieku ale oleju ubywa co to może być za przyczyną?
    • Przez Patroko3491
      Autorska przeróbka kabiny od C-360. Co myślicie o takim zestawieniu?



    • Przez Hydrant0793
      Dzień dobry mam problem z odpaleniem farmtraca  680 dtn po przekręceniu kluczyka słychać tylko cykanie w rozruszniku  a nie ciągnie i panel cały gasnie . Przejrzałem już klemy ,masę ,aku naladowane . Wie wiem w czym problem może jakiś przekaźnik od odpalania siadł. Dodam,że na krótko da się go odpalić więc rozrusznik dobry
    • Przez Janeczko
      Mam problem tzn wyciek oleju z mechanizmu regulacji prędkości opuszczania plecaka, ten mechanizm pod siedzeniem od którego idą dwa pokrętła i przymocowany jest na dwie 13 do reszty plecaka. Może ktoś to rozbierał już ? Dzwoniłem do Mrągowa i ponoć jest tam symeringi ale oprócz tego że nietypowy to więcej nie są wstanie udzielić informacji a nie uśmiecha mi się unieruchomić ciągnik w tym momencie. Wiecie jaki może tam idzie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj