Ursusc385

ciagniki rodziny Farmtrac

Polecane posty

Gość   
Gość

Mi tam nic w tym nie przeszkadza czy to URSUS czy FT czy inny każdy kupi co chce ale jak widze gości na Yt co kupili nowego URSUSA i nie wiedzieli że wzieli go z skrzynia 30 km/h to juz od śmiania sie bolą mnie policzki ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtrac8244    441

Ursus robi dokładnie te same ciągniki tylko swoją kabinę zakłada i hit sprzedaży. Ale w Polsce to farmtrac pierwszy połączył skrzynie carraro z silnikiem perkinsa i okazało się to hitem. Inni zaczęli to potem naśladować i powstawały składaki z silnikiem mmz jak w farmerze albo iveco w pronarze.

Dlaczego twierdzisz ,że Farmer to składak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtrac8244    441

Gdyż jest to ciągnik składany z podzespołów różnych producentów. :)

No ale inne jakoś też są tak składane i co w związku z tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Człowieku. Pytasz się dlaczego farmer to składak ,wiec odpisuje Tobie, bo jest to ciągnik skłdany z podzespołów różnych producentów . Wiec ja nie wiem o co ci chodzi. Farmer to składał tak jak crystal, Ursus, farmtrac, farmer, Pronar itd. Tak jak juz ktoś wyżej napisał jedynie ciągniki wschodnie czyli belarusy itp. są produkowane od a do z w jednym zakładzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7878

niestety tak jest bo teraz firmy tną koszty i biorą podzespoły od innych firm bo jest im łatwiej.zachodne ciągniki też są składaki i jakoś nikt tego nie mówi.TO SIĘ NAZYWA EKONOMIKA FIRM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Ursus robi dokładnie te same ciągniki tylko swoją kabinę zakłada i hit sprzedaży. Ale w Polsce to farmtrac pierwszy połączył skrzynie carraro z silnikiem perkinsa i okazało się to hitem. Inni zaczęli to potem naśladować i powstawały składaki z silnikiem mmz jak w farmerze albo iveco w pronarze.

 

Te same ciągniki(czytaj z tych samych podzespołów) sprzedaje też koncern ARGO - McCormick CL i Landini Technofarm.

Jeszcze są składaki Sisu + Carrao = MF 3600,

DPS + Carraro = JD 5G (wcześniej 5015) 

FPT + Carraro = Claas Elios

Chociaż nie wiem czy je nazwac "składakami" bo w sumie to je Carraro produkuje dla tych firm.

 

to masz racje, te nowe jadą tylko i wyłącznie na dawnej marce URSUSA, ile razy na targach widzzialem jak ludzie je oblegali, przewaznie starsi panowie, dla ktorych tylko ursus, tacy (bez urazy dla nikogo) z okropnej prowincji gdzie tylko t25 i c 360 widzieli i pojecia o niczym nie mają, ewentualnie jacyś fanatycy,  za jakis czas wyjdzie w praniu ile te maszyny warte i jak to bedzie sie sprawować.

 

Jakoś ponad rok temu byłem na pokazach Ursusa - były na nim 3 modele: C-380, 11054 i 10014H. I właśnie tam zajechał taki starszy Pan(wiek około-emerytalnym) swym C-330, widac było że lekko po % - zaparkował obok tych nowych Ursusów wysiadł pochodzi popatrzył podszedł do tego z serii H obejrzał dokładnie z każdej strony i mówi: "Dobry trakor, prosty, bedzie chodził bo to to samo co Zetor, wszystkie częsci bedą pasowały" - i takich "ekspertów" nie brakuje niestety...


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886

to masz racje, postać na targach i posłuchac czasem co ludzie mowia... lepiej nie komentować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Układ napędowy carraro jest popularny w wielu ciągnikach 60-120KM bo jest tani i przyzwoity. Najczęstsza awaria to właśnie łożysko na górnym wałku jak ktoś o olej nie dba i nie jest to wina monterów z Mrągowa tylko konstruktorów tej skrzyni ale skoro w farmtraku jest złe to także będzie złe w tanich seriach JD, Clasa, MF, Zetora i Ursusa. A jakoś nikt "psów nie wiesza" na innych markach. Kolejny element czyli silnik perkinsa wg mnie i wielu użytkowników tego ciągnika jest najlepszym elementem taktora. Oczywiście mowa o "starszym" silniku 4,4 litra. jak te nowe 3 litrowe się sprawują dowiemy się pewnie za 4-5 lat jak zrobią chociaż po 3-4 tys mth.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kto ma nowy model 7110Dt  chwalić sie bo jakoś go nie widac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jumzd65m    13

Na agroparku w Lublinie uczestniczyłem w rozmowie na temat pijanego rolnika który w case puma urwał sobie monitor spadając z fotela :) Więc dla niego lepszy by był prost ciągnik :) 
Myślę że niedługo Ursus wprowadzi własne silniki na wzór Perkinsa, tak gdzieś o tym czytałem. Więc może będzie to lepsze jak ściągać perkinsy z Pakistanu :) Gdyby Farmer FT i Ursus współpracę rozpoczeły to była by może opcja stworzenia 100% krajowego ciągnika, tylko czy to było by ekonomiczne? Zaczynać od zera, nie tak jak w Mińsku. Myślę że każdy gdyby miał zarobić X na imporcie czegoś a zarobić -X na produkcji własnego wyrobu to by wybral import :) Tak samo i ciągniki :) 
A taki nowy c 380 lub FT spali w orce poniżej 9l/ha na 3 4 klasie? :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

I od razu "pochlebne"...

Czyli w NH T5 będzie tak samo bo motor zdaje się ten sam.


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZIMEX    1

I od razu "pochlebne"...

Czyli w NH T5 będzie tak samo bo motor zdaje się ten sam.

 

Tak masz rację NH pojemność 3,4l 115KM silnik Iveco ale to co najważniejsze w ciągniku czyli moment obrotowy mniejszy niż w FT. Valtra robi 3,3L na trzech cylindrach ponad 100KM, JH 5105GN pojemność 3,4L 403Nm.

Takie czasy norma emisji spalin narzucona przez UE do tego doprowadza i się tego nie uniknie, a poza tym Farmtrac posiada modele serii 7100 i 7110 pojemność 4,4L 

http://www.zimex.biz/oferta-produkt-644

Kto ma nowy model 7110Dt  chwalić sie bo jakoś go nie widac ?

 

Znam wielu użytkowników którzy mają fajnego FARMTACa, Landini, TYMy i jakoś nie piszą na agrofoto ponieważ pracują i nie mają czasu siedzieć przed komputerem, telefonem.

Wiadomo że jest dużo większa rzesza użytkowników JH, NH, na agrofoto, ponieważ posiadacze tych marek mają nie tylko nowe maszyny ale i starsze modele nawet 20-30 letnie dlatego jest tu ich więcej.

Moim zdaniem trzeba patrzeć indywidualnie na poszczególne modele a nie na markę w zależności od potrzeb i do czego ma służyć dany ciągnik, tak samo jak z samochodami dziś jeździsz sedanem a jak coś się zmienia i są potrzeby to kupujesz kombi czy VAN. Nie trzeba zawsze kupować Mercedesa czy Fendta jak wystarczy VW czy Farmtrac, może prestiż na wsi nie jest taki sam ale robotę zrobi taką samą a i serwis 50% tańszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

I to z tej firmy której link wkleiłem - spostrzegawczy są.

Tak masz rację NH pojemność 3,4l 115KM silnik Iveco ale to co najważniejsze w ciągniku czyli moment obrotowy mniejszy niż w FT. 

Oczywiście> NH T5.115 - 461Nm, FT 9120DTn - 450Nm

 

Znam wielu użytkowników którzy mają fajnego FARMTACa, Landini, TYMy i jakoś nie piszą na agrofoto ponieważ pracują i nie mają czasu siedzieć przed komputerem, telefonem.

 

Użytkowników innych marek to nie dotyczy...

 

 

Moim zdaniem trzeba patrzeć indywidualnie na poszczególne modele a nie na markę w zależności od potrzeb i do czego ma służyć dany ciągnik, tak samo jak z samochodami dziś jeździsz sedanem a jak coś się zmienia i są potrzeby to kupujesz kombi czy VAN. Nie trzeba zawsze kupować Mercedesa czy Fendta jak wystarczy VW czy Farmtrac, może prestiż na wsi nie jest taki sam ale robotę zrobi taką samą a i serwis 50% tańszy.

 

Oczywiście dlatego zaraz może ktoś na mnie naskoczy ale nowego VW bym szerokim łukiem omijał FT za taka cenę jakie maja obenie raczej też...

Żeby nie było do Landini nic nie mam, po okolicy kilka sztuk jeździ 20-30 a nawet 40letnie i użytkownicy zadowoleni z nich.


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako pomocniczy traktor to może i sie nada z tym silnikiem ale jako główny to za długo nie pochodzi,a ta cena jego 9120dtn prawie 200 tyś brutto to chyba ktoś miał na prawde bujną fantazje :D.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886

te opcje to drogie sa, klima ktora kapie prawie 6 tys, Ursus, ogladales w tv reklaame auta z logiem otwieracza do piwa ? bedziesz mogl w swoim FT jezdzic na randki z syreną, jak zobaczylem te reklame od razu mi sie Twoj film przypomnial :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krzychu1271
      Bardzo proszę o opinię użykowników tych ciągników, szczególnie intetesuje mnie opinia o silniku, jest to ford 76 KM. Zastanawiam się nad zakupem tego modelu, jakie są różnice w użytkowaniu między 675 z silnikiem perkinsa. Zauważyłem, że 680 robiony jest na napędzie z 690, więc ma lepsze parametry, chociażby obroty wom 540E a jednocześnie jest tańszy od 675. Gdzie więc jest haczyk.
    • Przez huard
      Witam mam taki mały problem a dokładnie w farmtraca 555dt ubywa mi oleju w zbiorniku od wspomagania niby nie ma żadnego wycieku ale oleju ubywa co to może być za przyczyną?
    • Przez Patroko3491
      Autorska przeróbka kabiny od C-360. Co myślicie o takim zestawieniu?



    • Przez Hydrant0793
      Dzień dobry mam problem z odpaleniem farmtraca  680 dtn po przekręceniu kluczyka słychać tylko cykanie w rozruszniku  a nie ciągnie i panel cały gasnie . Przejrzałem już klemy ,masę ,aku naladowane . Wie wiem w czym problem może jakiś przekaźnik od odpalania siadł. Dodam,że na krótko da się go odpalić więc rozrusznik dobry
    • Przez Janeczko
      Mam problem tzn wyciek oleju z mechanizmu regulacji prędkości opuszczania plecaka, ten mechanizm pod siedzeniem od którego idą dwa pokrętła i przymocowany jest na dwie 13 do reszty plecaka. Może ktoś to rozbierał już ? Dzwoniłem do Mrągowa i ponoć jest tam symeringi ale oprócz tego że nietypowy to więcej nie są wstanie udzielić informacji a nie uśmiecha mi się unieruchomić ciągnik w tym momencie. Wiecie jaki może tam idzie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj