Ursusc385

ciagniki rodziny Farmtrac

Polecane posty

Gość   
Gość

To raczej nie uniknione bo maszyny stoją na placu a chętnych brak . Żeby ten 7110 miał dwa pół biegi i rewers elektro to był by naprawdę ok traktor a nie dość że tego nie ma to jeszcze jak mówisz mankamenty których nie rozwiązują i czekają nie wiem na co . Wiadomo wszedłem w tą markę tak jak i Ty i człowiek inaczej na to patrzy widzi więcej mankamentów niż inni ale też i jakiś sentyment i mimo to nie skreślam ich już na stałe, może czymś nas zaskoczą jeszcze ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Ja jak cena na wołowinę się utrzyma to chyba wezmę coś z turem z serii heritage. U mnie ursus 385 z turem robi więcej godzin rocznie niż farmtrac w polu i na łakach a spalanie w heritage podobno rewelacja i proste w budowie jak cep.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Przeciez konstrukcyjnie to stary ford. A stare fordy wiadomo jakie były. Do tura najważniejsze żeby nie połamał się jeżdząc z tysiącem bel rocznie sianokiszonki. Inne ciągniki tej mocy mają o wiele delikatniejsze mosty z wygladu. A nie stać mnie jeżdzić z turem 120 konnym ciągnikiem co mi spali bańke ropy dziennie;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

U nas ma jeden tego 555 z turem i najwięcej problemów miał z silnikiem ale na gwarancji mu go ogarnęli bo pompa paliwowa była felerna. Robi usługi drogowe czyli tur do piachu, soli itp a w sezonie letnim jeżdzi z kosiarką bijakową. Mają też pronara 80 bez napędu i jednak więcej robią farmtrakiem bo oszczędniejszy. Fajny traktorek ale jak dla mnie strasznie małe kółka z przodu. Jak chwyci balota na torfie to od razu będzie wisiał na silniku. Poza tym nie wiem jak teraz ale heritage były dużo tańsze niż te 555 albo 665 jak byłem w agromie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Mi chodzi o to czy ktoś może ma jakiegos heritage i zrobił chociaż z 500-600 godzin a nie dyskusje co ile kosztuje albo słyszałem to a słyszałem tamto. Mam 685 w 3,5 roku 2000godzin i jestem zadowolony, komfort stosowny do ceny jaką kosztował. Za tyle mogłem mieć belarusa jedynie. A co do heritage to jaka jest NOWA alternatywa w tych pieniądzach? Chyba jedynie te małe belarusy 622 i podobne. Używany traktor to tak jak samochód - dopóki jest dobry i nic się z nim nie dzieje to nikt normalny nie sprzedaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

za 555dt trzeba dać 86kk brutto [69kk  netto]

6060dt i tu jest duża rozbieżność bo od 60kk netto bez kabiny i pneumatyki do 60kk netto z kabiną i pneumatyką, czyli 74-86kk brutto [kabina 8kk i pneumatyke 1obw 4kk netto] [jeden albo dwóch sprzedawców miał promocje na tego 6060dt z kabiną i pneumatyka za 60kk netto,a tak to reszta chce 60kk netto bez kabiny i pneumatki]

za 6050dt około 5kk mniej

więc wydaje mi się, że belarus 820 za 86kk brutto jest najlepszym wyborem ponieważ:

-ten ciagnik jest już długooo na rynku a co za tym idzie części sa łatwo dostepne i tanie

-większa kabina bo w serii heritage to kabinka jest dość ciasna w 555dt już lepiej ale biegi między nogami]

-no i moc większa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A jak sie ma przednia oś belarusa do tura ? O tym zapomniałeś czy nie chciałeś pamiętać ? A hydraulika wiecznie gdzieś leci pamietam te czasy w MTZ jak nie miałes 5  bańki z olejem to nie jechałeś wiec to można powiedziec w prost dwa takie same ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

A co jest innego do tura w małych pieniądzach? Wiadomo że najlepszy mocny ciągnik na ramie albo ładowarka ale ile to kosztuje? Pewną alternatywą są też chińskie fotony. Te co sprzedawała warfama op©ócz beznadziejnych opon były nienajgorsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no ja uczyłem się na T prokmarem df504, a to chyba do fotona bliźniak to powiem Ci że wszystko ok tylko

-biegi zgrzytają [nie ważne jak byś wbijał, a najgorzej to było z 1 na 2 to huk był taki jak by się miała skrzynia rozsypać za chwile na innych biegach ok no i wajcha między nogami i schylać się trzeba trochę

-liczba miejsc cieknących w tym ciągniku przewyższała liczbę miejsc ''szczelnych'' lało się chyba wszędzie [skrzynia,rozdzielacz,tylny most,a z przodka to się kapało

-tak że jak na 530 mtg to tragedia no w końcu made in china

A jak sie ma przednia oś belarusa do tura ? O tym zapomniałeś czy nie chciałeś pamiętać ? A hydraulika wiecznie gdzieś leci pamietam te czasy w MTZ jak nie miałes 5  bańki z olejem to nie jechałeś wiec to można powiedziec w prost dwa takie same ....

Nie no do tura to tylko krzyżak ale to już chyba coś koło 100kk brutto wychodzi, za inny np ursus c-382 chyba coś 140kk brutto trzeba dać no to 86 a 140 to jest różnica. W starych mtz to rzeczywiście leci olej gdzie chce ale w tych nowych podobno nie jest już tak źle z reszta to wszystko zależy od sztuki i od operatora. No jak dla mnie 6060dt fajny ciągniczek prosty, oszczędny ale to tylko za te 74kk brutto. A mi się te 74kk u jednego sprzedawcy podejrzane wydaje bo u innych to 60netto bez kabiny i pneumatyki czyli te 86-88kk brutto.

Edytowano przez dawidursus323

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za informacje
Czyli 6060dt wychodzi koło nawet 88kk brutto, gdzieś u dealera widziałem 555dt za 83kk brutto to się nie bardzo opłaca brać heritage
Ciekawe ile by można zbić z ceny z tych 88kk?

Edytowano przez dawidursus323

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hynek    2

Ursus masz może cennik tych większych modeli ile oni w ogóle sobie cenią tego 9120 dt a ile 7100/7110 dt :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hynek    2

Heh to ten stary cennik z 2015 niech sobie spalą w piecu bo zima jest :lol:  bo nikt im tyle nie da za te ciągniki

To ten 7110 i tak drogo wychodzi bo grubo ponad 200 tyś to ursusa 11054 można wyrwać 175 brutto.

Niech się szybko ogarną z cenami bo stracą klientów,

To ten 9120 jak za 180 tyś to jeszcze nawet ale jak będzie ponad 200 to nawet nie ma co brać go pod uwagę :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ble    0

Czy miał tu ktoś problem z hamowaniem przednich kół? podczas hamowania słychać zgrzyt jak przy próbie zmiany biegów bez sprzęgła

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

a co powiecie o modelu 555 dt ? polecacie go ? bo ogólnie niby ma raczej liche opinie ? 

I interesuje mnie 670 dt ten ma juz perkinsa i skrzynie 12/12 co powiecie o tych ciągnikach chodzi mi głównie o awaryjność 

Ten 555 dt jest ciekawy cena też ok ale troche strach kupić ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

670dt to pewnie nie wiele tańszy od 675dt czyli pewnie coś koło 105-110kk,a 555dt masz już za około 85kk

Edytowano przez dawidursus323

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krzychu1271
      Bardzo proszę o opinię użykowników tych ciągników, szczególnie intetesuje mnie opinia o silniku, jest to ford 76 KM. Zastanawiam się nad zakupem tego modelu, jakie są różnice w użytkowaniu między 675 z silnikiem perkinsa. Zauważyłem, że 680 robiony jest na napędzie z 690, więc ma lepsze parametry, chociażby obroty wom 540E a jednocześnie jest tańszy od 675. Gdzie więc jest haczyk.
    • Przez huard
      Witam mam taki mały problem a dokładnie w farmtraca 555dt ubywa mi oleju w zbiorniku od wspomagania niby nie ma żadnego wycieku ale oleju ubywa co to może być za przyczyną?
    • Przez Patroko3491
      Autorska przeróbka kabiny od C-360. Co myślicie o takim zestawieniu?



    • Przez Hydrant0793
      Dzień dobry mam problem z odpaleniem farmtraca  680 dtn po przekręceniu kluczyka słychać tylko cykanie w rozruszniku  a nie ciągnie i panel cały gasnie . Przejrzałem już klemy ,masę ,aku naladowane . Wie wiem w czym problem może jakiś przekaźnik od odpalania siadł. Dodam,że na krótko da się go odpalić więc rozrusznik dobry
    • Przez Janeczko
      Mam problem tzn wyciek oleju z mechanizmu regulacji prędkości opuszczania plecaka, ten mechanizm pod siedzeniem od którego idą dwa pokrętła i przymocowany jest na dwie 13 do reszty plecaka. Może ktoś to rozbierał już ? Dzwoniłem do Mrągowa i ponoć jest tam symeringi ale oprócz tego że nietypowy to więcej nie są wstanie udzielić informacji a nie uśmiecha mi się unieruchomić ciągnik w tym momencie. Wiecie jaki może tam idzie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj