Ursusc385

ciagniki rodziny Farmtrac

Polecane posty

plapla123    8

Może masz rację tak piszą w gwarancji ale ja miałem to wszystko gratis ciekawe ile mi zaśpiewają za drugi przegląd po 300mtg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale materiały do 1 przeglądu na pewno nie kosztują 900 zł

Pewnie że nie ,ale w moim przypadku 300 zł kosztował dojazd .

 

@plapla123 ,gratis... :rolleyes: ,to jaki ciągnik z jakim wyposażeniem no i najważniejsza za jaką cenę kupiłeś ....Darmo nie ma nic ... ^^

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

Z tego co ja pamiętam to za ''darmo'' jest robocizna ,a za oleje ,filtry i dojazd trzeba zapłacić .

 

Tak darmo 300 zł za godz zapłaciłem bo tyle robił a normalnie od naprawy biora 80zł na godz po gwarancji


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

Ja przy zakupie ustaliłem że materiały kupuje sam, czyli filtry i oleje. Pierwszy przegląd za darmo, a drugi za 100 zł. Takie rzeczy trzeba ustalać na etapie negocjacji ceny ciągnika.

Edytowano przez tompil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

Jak nie kupisz u nich oryginałów to ci gwarancji cwaniaki nie uznają, znam ten klimat ;)


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale jakich oryginałów przecież filtry z Perkinsa można kupić hydrauliczny to samo olej fusha oryginalny to jest tylko żeby oni przyjechali przegląd zrobili książeczkę podbili ja mam blisko to najpierw sie zapytam ile będą chcieli za dojazd bo niby u nich dojazd gratis mówili przy zakupie ciągnika jak coś to 20 min i jestem u nich ciągnikiem takie rzeczy trzeba uzgadniać i najlepiej mieć na papierku mi w raporcie odbioru zapisali przegląd po 50mtg całkowity gratis zgłosiłem przyjechał na drugi dzień po robocie dopiero mu pokazałem podziękowałem i pojechał większość ludzi pewnie przy zakupie o tym nie myśli a myślę ze bez żadnych problemów dorzucili by te dwa przeglądy w cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja przy zakupie ustaliłem że materiały kupuje sam, czyli filtry i oleje. Pierwszy przegląd za darmo, a drugi za 100 zł. Takie rzeczy trzeba ustalać na etapie negocjacji ceny ciągnika.

Ty myślisz ,że to nie było uzgadniane ...? Ja wiem jaka potrafi pomiędzy sprzedawcami być różnica w cenie ciągnika. Jeden sprzedawca ,też mi pierwszy przegląd oferował gratis ,ale co z tego jak ciągnik u niego był 5 tyś. droższy .

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Meg5 ja kupiłem ft 690 z kompletem obciążników przednich i tylnich za 123 984 zł ciągnik był kupiony pod koniec grudnia 2011r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niciex    14

przecież nawet za czasów komuny 1 przegląd był darmowy a płaciło sie tylko za materiały -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

za czasów komuny to do każdej maszyny dostawałeś skrzynie kluczy i podstawowe d*perelki na wymianę nie ma co czasów porównywać kiedyś wszystko tańsze było i solidniej wykonywane ale nie było bajerów jak teraz komputery elektronika wypasiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cinek8541    76

Racja ojciec jak kupował zetora to nawet łyżki do zmiany opon dostał a szwagier jak 3 lata temu brał Ft to nawet klucza do kół nie dali


Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jakie te klucze były takie byłe ale były jedne leprze drugie gorsze ale do ft teraz nawet belki nie było a jak brat brał ft parę lat temu to była pewnie niedługo i śruby centralnej nie będzie i sworzni żeby zaoszczędzić u mnie jeszcze zaoszczędzili na haczyku od śruby centralnej lub przeoczenie tylko takie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pysa    0

dziś traktor to silnik a cała reszta to w opci za dopłatą , cały urok idziesz do dilera i masz to co chcesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

przecież nawet za czasów komuny 1 przegląd był darmowy a płaciło sie tylko za materiały -.-

 

Jak ja swego kupowałem to sprzedawca od razu mówił że pierwszy przegląd za darmo i dostałem fakturę na 0zł, za nic nie płaciłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Wiosna przyszła nasze farmtraci poszły w pole i mało wpisów o awaryjności tej marki mojemu leci trzeci rok w pierwszym pare drobiazgów wypadło odpukać zimą i wiosną teraz robota zakończona nic nie wypadło wszedłem na forum bo wczoraj byłem światkiem rozmowy załamanego rolnika ma 400 ha kupił sobie 300 konny ciągnik maszyny odpowiednie dla niego nasze ursusy białoruśkę sprzedał i i teraz pękł mu wał pokiereszował blok i firma nie chce mu uznać gwarancji tylko że to jego wina że pękł wał i koszt naprawy ok 100 tyś zł a znależć takie pieniądze od razu bo pole czeka to nawet taki hektarowiec po prostu nie ma, tak więc nie tylko farmtrac obciąża naprawą pomp wtryskowych rolnika co koledzy pisali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cinek8541    76

Czy uczestniczył ktoś z was wczoraj wieczorem w konferencji on-line nt. FT???Ja tak.Jakie sa wasze spostrzeżenia i czy ta konferencja rozwiała jakieś wasze wątpliwości???


Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

Ja uczestniczyłem. Raczej niczego odkrywczego się nie można było dowiedzieć, ale coś tam powiedzieli. Wiadome było że powiedzą, że będą się dalej rozwijali.

Z takich ciekawszych rzeczy to powiedzieli że w najbliższym czasie będą pracowali nad nową maską. W małych modelach nie planują wprowadzenia rewersu. Wspomnieli też że w planach mają przygotowanie modelu 140 km. Tyle chyba o planach firmy.

Dowiedziałem się, że w modelu 80 4WD jest tarcza sprzęgłowa cierna, a w 675 DT ceramiczna, która ma więcej wytrzymać, ale szybciej zużywają się dociski. Według faceta z serwisu przy 2000 mth przy ciągłej pracy w ładowaczu mogą pojawić się pierwsze objawy zużycia tarczy sprzęgłowej.

Odnośnie stuków w przednich piastach w osiach carraro przy skręcaniu na włączonym przednim napędzie powiedziali, że to normalne i nie ma szkodliwego wpływu, bo tak działa mechanizm różnicowy,

Odnośnie temperatury w tylnym moście to według serwisu temperatura 50-60 C jest normalna, przy większej coś jest nie tak.

Miałem jeszcze kilka pytań, ale jakoś żadno nie przeszło przez moderatora....

Ktoś się spytał czy nie rozważali wprowadzenia silników innej firmy, ale stwierdziali że Polacy mają długą tradycję związaną z silnikami Perkins i że są oszczędne i niezawodne, ale nie jest wykulczone że w przyszłosci może coś zmienią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cinek8541    76

 

Z takich ciekawszych rzeczy to powiedzieli że w najbliższym czasie będą pracowali nad nową maską.

Wiem...bo to było moje pytanie jedno z zaledwie kilku,które nie naraziły się cenurze-bo jak inaczej nazwać ta moderację??Trochę mnie to i zasmuciło i zlekka zdenerwowało gdyż wczorajsza konferencja była okazja by rozwiać więcej wątpliwości.Dodam,że moje pytania w żaden sposób nie były kierowane w stronę przedstawicieli FT by ich w jakikolwiek sposób zhejtować...Pytania,które nie przeszły dotyczyły m.in. sprawy z wadliwymi pompami;obaw firmy FT wobec wprowadzenia przez Zetora nowego Majora 80 itd...Od strony technicznej to dało się odczuć pogłos,który trochę przeszkadzał-ale dało się słuchać,najgorzej było jak mówił Yacenty-go to już w ogóle nie mogłem zrozumieć.


Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

Masz rację co do pogłosu, z tego co Yacenty mówił nic nie zrozumiałem, chociaż pisałem mu że nie można nic zrozumieć. Tych z Farmtraca słyszałem w miarę ok. Pogłos mógł wynikać z tego, że Ci co mówili mieli pewnie głośniki włączone i mikrofon łapał głos jeszcze raz.

Sam zadałem kilka pytań w czasie czatu i nawet jedno z nich nie przeszło przez moderatora. Nie powinno być czegoś takiego i powinni dać możliwość uzyskania odpowiedzi na nasze pytania, a nie tylko te co sami sobie wybrali. Moje były te pytania eksploatacyjne zadawane na koniec, to ten szef serwisu odpowiedział w miarę ok.

Edytowano przez tompil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bauerka1989    732

mam problem w swoim 690dt.otóż jak wiosna to siew.i gdy mój 690dt wyruszył w pole z agregatem uprawowo siewnym 3m to zaczął sie mały problem.jak opuszcze go nisko w czasie uprawy i siewu to ciagnikiem dosyc trzęsie,ale jak podniose troche to przestaje.jak rozmawiałam ze znajomym który pracuje tym agregatem(bo to jego) to mówi ze u niego w zetorze nic nie trzęsie.co może byc przyczyną tego wstrząsu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Czy to nie jest czasem wariująca regulacja siłowa podnośnika?

Opuszczaj na regulacji pozycyjnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Popieram przedmówcę, u mnie ale w innym ciągniku przy podnoszeniu czy opuszczaniu reg. siłową też czasem zatrzęsie.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1142    2

mam problem w swoim 690dt.otóż jak wiosna to siew.i gdy mój 690dt wyruszył w pole z agregatem uprawowo siewnym 3m to zaczął sie mały problem.jak opuszcze go nisko w czasie uprawy i siewu to ciagnikiem dosyc trzęsie,ale jak podniose troche to przestaje.jak rozmawiałam ze znajomym który pracuje tym agregatem(bo to jego) to mówi ze u niego w zetorze nic nie trzęsie.co może byc przyczyną tego wstrząsu?

Musisz pokręcić pokrętłem pod siedzeniem od strony biegów. Ono odpowiada za tzw reakcje dociążania pługa w czasie orki i zapewne w tym sprzęcie co napisałeś też to działa. A drugie pokrętło odpowiada za szybkość podnoszenia i czasem go nie zakręć bo podnośnik nie będzie działał :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krzychu1271
      Bardzo proszę o opinię użykowników tych ciągników, szczególnie intetesuje mnie opinia o silniku, jest to ford 76 KM. Zastanawiam się nad zakupem tego modelu, jakie są różnice w użytkowaniu między 675 z silnikiem perkinsa. Zauważyłem, że 680 robiony jest na napędzie z 690, więc ma lepsze parametry, chociażby obroty wom 540E a jednocześnie jest tańszy od 675. Gdzie więc jest haczyk.
    • Przez huard
      Witam mam taki mały problem a dokładnie w farmtraca 555dt ubywa mi oleju w zbiorniku od wspomagania niby nie ma żadnego wycieku ale oleju ubywa co to może być za przyczyną?
    • Przez Patroko3491
      Autorska przeróbka kabiny od C-360. Co myślicie o takim zestawieniu?



    • Przez Hydrant0793
      Dzień dobry mam problem z odpaleniem farmtraca  680 dtn po przekręceniu kluczyka słychać tylko cykanie w rozruszniku  a nie ciągnie i panel cały gasnie . Przejrzałem już klemy ,masę ,aku naladowane . Wie wiem w czym problem może jakiś przekaźnik od odpalania siadł. Dodam,że na krótko da się go odpalić więc rozrusznik dobry
    • Przez Janeczko
      Mam problem tzn wyciek oleju z mechanizmu regulacji prędkości opuszczania plecaka, ten mechanizm pod siedzeniem od którego idą dwa pokrętła i przymocowany jest na dwie 13 do reszty plecaka. Może ktoś to rozbierał już ? Dzwoniłem do Mrągowa i ponoć jest tam symeringi ale oprócz tego że nietypowy to więcej nie są wstanie udzielić informacji a nie uśmiecha mi się unieruchomić ciągnik w tym momencie. Wiecie jaki może tam idzie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj