Ursusc385

ciagniki rodziny Farmtrac

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
niciex    14

@lukaszejro.Moja przygoda z tym ciagnikiem zaczela sie w polowie siepnia 2012. I powiem tak. Jak nrazie nie jestem zadowolony z tego ciagnika.Ale to tez inni userzy pisali ze po 350 mth sie wyrobi.Nie wiem bo jeszcze tyle nienabiłem. Jego wykończenie w kabinie daje wiele do zyczenia.Chociaż jak za taką cene to ...Ogolnie ten mój to ma wgl słaby silnik(zetory jednak są zrywniejsze).Ale może sie wyrobi.Ważną sprawą tez jest trakcja tego ciagnika.Szybko zaczyna się kopać.Może dzis wrzuce filmik jak mi sie kopał z obornikiem na polu.A co do TUR-a.Mam AGRO-MASZ-a i powiem że nienarzekam.Widziałem na af zdjecie ft 690 z turem metal-fachu i autor przeklinał ten tur.A te pompy paliwowe o ktoyc wspomniałes to są czułe na wode w paliwie.Serwisant mimowil ze jezeli do 300mth. nic sie nie stanie to ze paliw ejst dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niciex    14

Ps.Jeszcze taka mała uwaga. Nie wiem czy w każdym ale w moim egzemplarzu 1 mth trwa 1h przy obrotach 1400.Było 2 razy sprawdzane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtracker    10

No i co w tym ze 1mth trwa 1h przy 1400 obr/min. ?? Tak przecież jest napisane w instrukcji.


Jeśli Ci doradziłem, pomogłem to odwdzięcz się zieloną strzałką w góre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niciex    14

tak k*rwa boli.Bo ja chce prawdy w ksiązce a nie jakis bredni.Jak bede chciał posłuchać czegos niezgodnego z prawda to włacze sobie wiadomości i posłucham o polityce.Za co ja płace?za to żeby mi wypisywali jakies głupoty.ale wg. ciebie i tak fendt chowa sie przy tych ft bo ft to sama moc i niska cena.Weź może czasem napisz prawde o tych ciągnikach @Ursusc385 bo to co piszesz to w wiekszosci kłamstwo.Ze niby takie mocne itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Człowieku nieogarnięty jak nie masz dowodów to nie pisz mi, że kłamie! Nie lubie jak dziecko dorwie się do kompa i robi wielkie problemy bo coś mu się nie podoba, przed kupnem widziałeś co kupujesz. Jest to ciągnik z niskiej półki cenowej to co Ty oczekujesz ? Niską cenę i jakość Fendta ? Ogarnij się, bo rzygać mi się chce, jak czytam co Ty wypisujesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

prawda jest iż ciągnik najniższej pułki nie mniej jednak powinni trzymać sie zasady i wiarygodności bo ludzi trochę nabierają np na te reklamy kredyt na 1,99% te śmieszne spalanie co oni tam opisują poszczególne modele nie ma co sie tu nawzajem obrażać jest to forum do wyrażania opinii nie obrażania siebie nawzajem ja wiem teraz wybrał bym coś zagranicznego jak już to używanego może mi sie odmieni po paru latach oby tak obym sie miło zaskoczył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donborys    3

Człowieku nieogarnięty jak nie masz dowodów to nie pisz mi, że kłamie! Nie lubie jak dziecko dorwie się do kompa i robi wielkie problemy bo coś mu się nie podoba, przed kupnem widziałeś co kupujesz. Jest to ciągnik z niskiej półki cenowej to co Ty oczekujesz ? Niską cenę i jakość Fendta ? Ogarnij się, bo rzygać mi się chce, jak czytam co Ty wypisujesz...

 

 

Kolego, śledzę fora o Farmtracach (kiedyś interesował mnie zakup) i zgadzam się z @niciex (nie mówię tu o traktorze, takiego nie mam to się nie będę wypowiadał) ale o Twoich wypowiedziach. Zawsze jak ktoś skrytykuje Farmtraca pojawia się Twoja riposta w której się spinasz i przeważnie wyzywasz krytyków od dzieciaków po bardziej wyszukane epitety. Czytając Twoje wypowiedzi można odnieść wrażenie, że to właśnie Ty jesteś dzieciakiem co jeszcze mało wie o życiu. Czy Twoim zdaniem jak ktoś zapłacił za produkt sto tysięcy to nie ma prawa wymagać rzetelności i przyzwoitego poziomu wykonania?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niciex    14

"ciagnik z niskiej połki cenowej".ale jqak napisał @wojciech675DT to powinni sie trzymac zasad.A z tego co widze to sobie w wiadomo co leca.A pozatym jak pisał @donborys.Jakas krytyka ft odrazu ty i ty .ze swoimi jakze zacnymi opiniami.A jak chcesz rzygac to ku*wa rzygaj.mnie nie obchodzi co bedziesz robil sam tylko mnie tutaj chodzi o ciagniki i o twoje wypowiedzi.i podobbnie jak @donborys tez juz od dłuzszego czasu czytałem o ft na tym forum wiec mi tu nie wyjezdzaj z tym ze nie mam dowodow.A co do jakości fendta.Sam przeczytaj swoje o wiele wczesniejsze wypowiedzi.mowisz w nich co te ft nie zrobia,jakiej jakosci one nie maja.ile to nie spala i ile one pociagną.Normalnie fendt ukłoń sie przed ft bo ft to potega.TAK JESTEM DZIECKIEM BO MAM RODZICOW.PS.Wspomne jeszcze twoje filmiki na yt.w tym gdzie ten twoj "ile daje przedni naped".Jakis user napisal o tym zetorze ze by sb poradzil bez przedniego.a ty"taak i co jeszcze?"ty chyba nie znasz mocy zetorow.ft sie przy nim chowa a zetor tak wcale duzo nie pali.I nie wiem tez czemu rozłaczyłes przedni na tym filmiku juz powyzej polowy.kazdy wie ile daje przedni naped.a wgl farmtrac to tez nie moze sie pochwalic przyczepnoscia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtracker    10

A no fakt to ma byc przy 1600 obr/min a nie 1400 sory pomylilo mi sie. Ja nigdy nie mierzyłem ile trwa 1 mth bo zawsze sie albo doda albo ujmie gazu i tak jakos nie wiadomo jakie byly obroty.


Jeśli Ci doradziłem, pomogłem to odwdzięcz się zieloną strzałką w góre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niciex    14

a widzisz @farmtracker.ja mierzyłem 2 razy.i to było nigdy wiecej niz 1400 a na nawrotach (bo to bylo mierzone przy orce) nawet mniej niz 1400.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niciex    14

PS.i farmtrac znowu dał d*py z ta instrukcją bo nigdzie nie napisali o przednim wom-ie.jak go załaczyć ani nic ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SATURN    0

witam posiadam ft 675 od 2011r ma zrobione około 400mtg ogólnie to nie jestem z niego zadowolony silnik zamula się na wiekszych obrotach w czasie transportu pod górki trzeba mu ujmować gazu a o redukcji nie wspomne, szybko sie kopie chociaż ma naped na 4 koła , w średniej orce pługiem 3 obrotowym potrafi spalic 10l na 1mtg ,wyciek oleju spod podnośnika chociaż serwis usunął ten wyciek to po jakimś czasie znów zaczelo cieknąć, dzwignie podnośnika regulacji siłowej i pozycyjnej pracują razem zapiekły sie ,maska popekała nad filtrem powietrza , z założenia miał być głównym na 22 h ;[ nie kupił by go drugi raz

Edytowano przez milanreal1
ortograficzna masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niciex    14

400 mth od 2011 roku?mało.a co do tego ze muli i sie kopie zgodze sie z Toba zgodze w 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

.

Edytowano przez tompil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SATURN    0

mam go od grudnia 2011r , muli sie pod góre ale jak zejde z obrotów na 1400-1500 to dopiero idzie z tymi przyczepami,ale znów jak mam 1800 obrotów to schodzi z obrotów i ma muła , czyli mniej obrotów i lepsza siła czy co to może byc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolo54    0

Witam, mam zamiar kupić za jakiś czas farmtraca 690 z przednim WOM i TUZ, siedzenie pneumatycznym, klimom, ładowaczem prawdopodobnie z agromaszu (krokodyl 1.5, łycha 2.0 i paleciak. Plus jakieś jeszcze wyposażenie. Co o tym myślicie? jakieś sugestie i podpowiedzi mile widziane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

No to masz coś nie tak ze swoim 675. Przy większej dawce paliwa powiniem lepiej trzymać obroty. Coś jest ze sobą niezgrane, nie jestem mechanikiem ale wygląda jakby mu brakowało powietrza do spalania i się dusił, może to jest problem z turbiną ,albo ustawieniem pompy paliwowej, na pewno tak nie powinno być i jeśli widać jednoznacznie takie objawy to się nie zastanawiaj tylko dzwoń do serwisu, niech sami sprawdzają, bo minie gwarancja i sam zostaniesz z problemem. Poszukaj przy jakich obrotach włącza się turbina i czy ten spadek mocy nie następuje w momencie jej włączania, to będzie jakiś punkt zaczepienia.

Miałem wcześniej zetora 8045, czyli to samo co 914 - 76 km i Farmtrac o wiele lepiej wciąga się pod górkę z przyczepami, albo chodzi w prasie na wałku. Tak samo z małych obrotów wkręci się bez problemu z jakimś realnym obciążeniem.

Tylko, że mój jest z 2010 r i nie ma jeszcze turbiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SATURN    0

może coś nie jest zgrane poniewarz do dając gazu jest tak jagby sie zalewał tym paliwem i praktycznie zero przyspieszenia obrotów c-360-3p lepiej sie wkreca, a w orce też ma jagby małego zamuła ale popuszczam gaz i idzie a na serwis czekam już 2 tygodnie prawie dzwoniłem do farmtraca do szefa serwisu to obiecał za przyspieszy ten serwis i zostało tylko czekanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gambler    5

bolo" niewiem co bedziessz robił tym ciagnikiem ale wez sobie zamów szersze opony ja mam w swoim 690 i jak na wiosne gdzies lekkie podmoki to rozsiewacz 1 t i opryskiwacz 2,5 tys l i nie siada nie wzyna sie w glebe

 

przud 360 mam a tył niepamietam 460 chyba

 

dołacisz moze z 300-600 zł ale warto a moze wytargujesz za fre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtracker    10

Moze zatarles turbine?? W moim 690dt jest odwrotnie od ≈ 1300 ob/min dostaje takiego kopa ze az miło. Zauwazylem tez ze jak ciagne wiekszy ładunek to wchodzi tylko na 2000obr/min i dalej nie chce isc a gdy ciagne maly ładunek albo nic nie ciagne to wbija na ≈2400/2600 okolo

 

A co do tego farmtracka 690dt to szersze gumy to podstawa. Klima i siedzenie pneumatyczne tez bardzo fajna sprawa. Dla mnie przedni tuz i wom nie ma uzasadnienia. Wydawac tyle kasy zeby na nim wozic obciazniki??(chyba ze wiążesz z nim jakies głębsze plany to tak) Wom tez dla mnie nie ma sensu bo tak ciezko przepiać maszyne na tył??

Edytowano przez farmtracker

Jeśli Ci doradziłem, pomogłem to odwdzięcz się zieloną strzałką w góre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

Dzwoń codziennie, aż im zbrzydnie rozmawianie z Tobą i od razu im zapowiedz, że będziesz dzwonił codziennie, żeby byli świadomi. Powiedz, że zbliża się sezon i jest potrzebny ciągnik w pełni sprawny. Kulturalnie, ale stanowczo trzeba mówić.

 

Nie wiem co to za moda się zrobiła, ale jakiego tematu nie czytam wszayscy narzekają na olewanie ich przez serwis. Najpierw biorą grubę pieniądze, a potem rolnika mają w d*pie. Nie wiem, czy trzeba zacząc na nich gdzieś donosić, bo z moich obserwacji jest coraz gorzej. Przy zakupie to każdy obiecuje, że będzie na 2 dzień, a potem jadą tygodniami. Rozumiem, że w sezonie może być więcej awarii i nie dadzą rady przyjechać w ciągu 1 dnia, ale żeby w zimę w ciągu 2 tygodni nie dojechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtracker    10

Dokładnie!! Wpierxxx i do lochu!!! :)

 

@bolo54 po co Ci przedni tuz skoro bedziesz brał do niego tura?? No chyba ze chcesz jakis wał albo cos

Edytowano przez milanreal1
cenzura
  • Like 1

Jeśli Ci doradziłem, pomogłem to odwdzięcz się zieloną strzałką w góre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolo54    0

Myślałem nad tym przednim WOM i TUZ ze względu,iż w przyszłości miał by pracować z kosiarkom czołową. A ciągnik kupuje się na lata, więc chyba warto.

 

Co do postu "SATURN" Czy przypadkiem nie pali ci za dużo? Jeśli tak to może być przyczyna złego ustawienia kontu wtrysku. Co skutkuje zbyt wczesnym zapalaniem mieszanki w komorach spalania, co wywołuje większy opór który muś silnik pokonać. Skutkiem jest zauważalny spadek mocy lub spadek obrotów przy cięższej pracy. Niestety jest to poważna wada, z powodu szybszego zużywania się silnika itd. To trzeba poprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krzychu1271
      Bardzo proszę o opinię użykowników tych ciągników, szczególnie intetesuje mnie opinia o silniku, jest to ford 76 KM. Zastanawiam się nad zakupem tego modelu, jakie są różnice w użytkowaniu między 675 z silnikiem perkinsa. Zauważyłem, że 680 robiony jest na napędzie z 690, więc ma lepsze parametry, chociażby obroty wom 540E a jednocześnie jest tańszy od 675. Gdzie więc jest haczyk.
    • Przez huard
      Witam mam taki mały problem a dokładnie w farmtraca 555dt ubywa mi oleju w zbiorniku od wspomagania niby nie ma żadnego wycieku ale oleju ubywa co to może być za przyczyną?
    • Przez Patroko3491
      Autorska przeróbka kabiny od C-360. Co myślicie o takim zestawieniu?



    • Przez Hydrant0793
      Dzień dobry mam problem z odpaleniem farmtraca  680 dtn po przekręceniu kluczyka słychać tylko cykanie w rozruszniku  a nie ciągnie i panel cały gasnie . Przejrzałem już klemy ,masę ,aku naladowane . Wie wiem w czym problem może jakiś przekaźnik od odpalania siadł. Dodam,że na krótko da się go odpalić więc rozrusznik dobry
    • Przez Janeczko
      Mam problem tzn wyciek oleju z mechanizmu regulacji prędkości opuszczania plecaka, ten mechanizm pod siedzeniem od którego idą dwa pokrętła i przymocowany jest na dwie 13 do reszty plecaka. Może ktoś to rozbierał już ? Dzwoniłem do Mrągowa i ponoć jest tam symeringi ale oprócz tego że nietypowy to więcej nie są wstanie udzielić informacji a nie uśmiecha mi się unieruchomić ciągnik w tym momencie. Wiecie jaki może tam idzie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj