Skocz do zawartości
karolo1977

ustawienie poznaniaka

Polecane posty

karolo1977    0

Witam. Mam siewnik poznaniak i jak ustawić zastawki i dzwignię żeby był wysiew według tabeli (wysiew owsa)? Ostatnio jak siałem owies to się ziarno niekiedy się zapychało i nie leciało lejkami (to co miesza w poznaniaku to porażka).Po drugie jak ustawić wysiew 60 kg żyta? Ostatnie pytanko - czy warto założyć grabki takie jak w siewnikach famarol?

edpawel    0

Kolego wszysto jest opisane w instrukcji siewnika , a podrugie to niewiadomo jaki masz model siewnika (poznaniaki się różnie ustawia , zalezy od modelu ) , a propo tego mieszalnika na spodzie skrzyni nasiennej to nierozumiem co jest złe , jak wsypiesz zanieczyszczony materjał siewny to niedziw się ,że sie zapycha , a może poprostu zapchała ci sie redlica?

Wiadomość z agroFakt.pl

SKORPION1    0

Kolego wszysto jest opisane w instrukcji siewnika , a podrugie to niewiadomo jaki masz model siewnika (poznaniaki się różnie ustawia , zalezy od modelu ) , a propo tego mieszalnika na spodzie skrzyni nasiennej to nierozumiem co jest złe , jak wsypiesz zanieczyszczony materjał siewny to niedziw się ,że sie zapycha , a może poprostu zapchała ci sie redlica?

Wysiew żyta 60 kg musisz ustawić na wysiewie zmniejszonym i zrobić próbę kręconą

karolo1977    0

S 043/2 POZNANIAK 5. Mieszalnik jest za wysoko w stosunku do "mieszka" wysiewającego, oglądałem zachodnie siewniki i w nich mieszalnik jest bardzo nisko. Materiał zanieczyszczony nie był ale jak się sieje owies to jakoś tymi wąsami się blokuje między sobą i nie leci. A co myślicie o tych zagarniaczach z siewnika famarol?

Zolwik1990    1

Panowie jak ustawić siewnik poznaniak 6 żeby zrobić próbę kręconą.? To znaczy ta dźwignia co jest z tyłu na który ząbek od góry zapinacie i te zastawki?

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dźwignia 1-2 ząbek, a zastawki mam na ostatnie wgłębienie od dołu.

szef2206    0

Witam posiadam poznaniaka ze skrzynią ABC posiadam tabele wysiewu ale mam zmieniony tryb główny na mniejszy a tabela nie przewiduje dla mniejszego trybu tylko dla wysiewu normalnego. I nie wiem jak go ustawić do wysiewu mieszanki ;/

rafal0079    1

masz pewnie tabele od innego spróbuj duży na duży wziąść i próbe zrobić to jest wysiew normalny lub średni zależy ktury rok bo rużnie nazywali a to co masz teraz to jest zwiększony

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się