thug

składka zdrowotna rolników od lutego 2012

Polecane posty

b0gdan    90

a wiecie , że koszty wysłania kwitków prawdopodobnie nie pokryją wpływów ze składki :lol: Wysłanie pisma z oświadczeniem kosztowało KRUS 6 zł, następnie co miesiąc będą wysyłali składkę po 3 zł, jeśli będą wysyłać informacje co miesiąc do każdego niezależnie od posiadanych ha, to nasze państwo zrobi interes życia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kartofelz    3

@daniel - rozjaśnij me szare komórki.

 

A co do Wspólnot gruntowych: to tak: na zebranie nie przyjdzie, w ZUS jest ubezpieczony, "uprawia" bo uprawia - a jakie łone "mądre". A jak się mądrują, no wszystkie szkoły pokończyli w tym dla młodego rolnika - chodzi mi o ubezpieczonych

w ZUS (nie prowadzących działalności - "typowo rolniczej"), a posiadających kilka ha.

 

Składki zdrowotnej też nie zapłaci bo w ZUS. Burdel k... burdel.

 

Dodam jeszcze jedno pytanie, czy Monsanto ich "łyknie".?

 

Te "pizdy/PSL prostytutki" (zapasione, napasione) - czekamy na mazowieckie.

Edytowano przez kartofelz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

To teraz sobie porównaj co znaczy te 80 mln w porównaniu do około miliarda złotych dopłacanych z budżetu państwa Swoją drogą teraz rozumiem czemu państwo będzie opłacać składki do 5 ha- po prostu koszty samego wysyłania listów przewyższyłyby tą pobieraną składkę - co absolutnie nie znaczy że nie uważam tej ustawy za bezsensowną i za całkowity bubel prawny A to jak można zastopować działanie KRUS-u opisał już ktoś na forum Należy zasypać ich pismami w których trzeba stwierdzić ze nie jest się w stanie w ciągu 7 dni wyliczyć hektarów przeliczeniowych nie tylko swoich gruntów ale i dzierżawionych - w pewnym stopniu KRUS może się oprzeć na hektarach przeliczeniowych wyliczonych w gminie - ale co w przypadku gdy ktoś dzierżawi sobie tylko kawałek większej działki rolnej - jak wyliczyć dokładnie ile jest jakiej klasy ziemi i na podstawie tego obliczyć ha przeliczeniowe - kto ma tego dokonać? Ciekawe co oni by zrobili gdyby jak najwięcej rolników pisałoby takie pisma ? Oni wręcz liczą na to że rolnicy podadzą tylko swoje własne grunty bo wówczas zna się liczbę ha przeliczeniowych Może czas na taką zorganizowaną formę protestu - i co najlepsze całkowicie legalną i zgodną z prawem Jak nic z tym teraz nie zrobimy to sobie wyobraźcie jak przygotują reformę dotyczącą podatku dochodowego w rolnictwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Po pierwsze nikt za to by się nie wziął gdyby nie TK, mieli na to 15 miesięcy czyli do 2 czy 3 lutego ale do wyborów nikt tego nie ruszał bo strach... Po wyborach wyszło jak wyszło czy źle czy dobrze zależy dla kogo... Przepis ten ma być tylko przez okres dwóch lat i nikomu korona z głowy nie spadnie... Będzie podatek dochodowy to i tak będzie się płacić około 35 złotych (przy aktualnych stawkach)...

 

Co do samego podatku dochodowego nie zrobi on krzywdy rolnikowi jeśli będzie taka sytuacja w rolnictwie jak teraz... Po za tym nie może się różnić od normalnego podatku dochodowego, który teraz jest płacony, mogą się różnić tylko ulgami...

 

Kłopotem może być to, że prawdopodobnie będą dwa podatki jeden ryczałtowy drugi dochodowy i w tym upatrywałbym problemu... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Po pierwsze nikt za to by się nie wziął gdyby nie TK, mieli na to 15 miesięcy czyli do 2 czy 3 lutego ale do wyborów nikt tego nie ruszał bo strach... Po wyborach wyszło jak wyszło czy źle czy dobrze zależy dla kogo... Przepis ten ma być tylko przez okres dwóch lat i nikomu korona z głowy nie spadnie... Będzie podatek dochodowy to i tak będzie się płacić około 35 złotych (przy aktualnych stawkach)...

 

Co do samego podatku dochodowego nie zrobi on krzywdy rolnikowi jeśli będzie taka sytuacja w rolnictwie jak teraz... Po za tym nie może się różnić od normalnego podatku dochodowego, który teraz jest płacony, mogą się różnić tylko ulgami...

 

Kłopotem może być to, że prawdopodobnie będą dwa podatki jeden ryczałtowy drugi dochodowy i w tym upatrywałbym problemu... Pozdrawiam

Mylisz się drogi kolego bo diabeł jak się okazuje tkwi w szczegółach - a jak widać wszystkie ustawy jakie tworzy PO maja błędy właśnie w szczegółach Nie chodzi mi już o to czy dobrze czy źle zrobili, że trzeba płacić 1 zł czy 10 zł od hektara Pierwszym szczegółem który decyduje o tym że ta ustawa jest obarczona poważnym błędem jest to że składka jest naliczana od HEKTARÓW PRZELICZENIOWYCH Drugim że obejmuje także grunty dzierżawione Trzecim że nie zawiera zapisu kto jest zobowiązany do obliczenia ile rolnik posiada HEKTARÓW PRZELICZENIOWYCH Np w moim przypadku uprawiam kawałek ziemi na gębę- tzn bez żadnej umowy, bez żadnych dopłat i opłat - nawet nie wiem dokładnie ile tam tego jest - po prostu sieję i zbieram i nic mnie nie obchodzi - a szczerze to nawet w życiu nie widziałem na oczy właściciela bo umowę zawierał z nim mój sąsiad który spytał mnie czy nie chcę uprawiać ok 10 ha bo dla niego cała ta działka jest za duża do uprawiania I jak ja w tej sytuacji mam wyliczyć HEKTARY PRZELICZENIOWE ? Mam brac kogoś do zbadania klasy ziemi i przeliczenia, czy też mam podpisać się świadomie pod oświadczeniem i poświadczyć nieprawdę? Skoro to jest tylko jedna nieistotna w zasadzie ustawa to wyobraź sobie ile takich szczegółów może zawierać tak istotna i gruntowna reforma jak wprowadzenie podatku dochodowego w rolnictwie Dodam że tu może nikt nie będzie tego sprawdzał czy ktoś poświadczył prawdę czy nieprawdę ale spróbujcie to samo zrobić w przypadku Urzędu Skarbowego to zostaniecie bez ziemi i bez dachu nad głową Boję się też tego podatku dochodowego bo jak widać jak się wykańcza w tym kraju uczciwe firmy które kiedyś gdzieś popełniły jakiś błąd świadomie lub nieświadomie a nadgorliwy urzędnik dokona później nadinterpretacji nieprecyzyjnych przepisów to kończy się bankructwem takiej firmy Dlatego w naszym interesie jest aby walczyc o przepisy tak precyzyjne żeby żaden urzędnik nie mógł ich interpretować na nasza niekorzyść Co zrobicie jeśli ha przeliczeniowe pojawią się w tej ustawie o podatku dochodowym? Napiszecie oświadczenie nawet jak najbardziej uczciwie w oparciu o nakaz z gminy a później się zdziwicie jak wam US pomierzy ile ich jest naprawdę dzisiaj a nie gdzieś na jakimś świstku papieru od iluś lat nieaktualizowanym? Dlatego trzeba im od razu uświadomić że jak gdzieś chcą wprowadzać HEKTARY PRZELICZENIOWE to niech od razu zapiszą w ustawie kto jest odpowiedzialny za ich obliczanie albo jaki dowód jest niepodważalny przy ich podawaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Byłem świadkiem. Kobieta przyszła z nakazami do Krusu i mówi że dzierżawi jeszcze 2 działki od sąsiada , ale nie jego całość gosp totez z nakazów się nie spisze. To wzięła na ,,oko'' napisała tyle i tyle fizycznych i przeliczeniowych i dopisała, ze nie ma mozliwości udokumentowania tego i paszło. :o

Ciekaw jestem , że w tydzień ustawę napisali , a nie zdążyli jeszcze sankcji określić jakie będa za poświadczenie nieprawdy? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kartofelz    3

Pytanie jakie mi się nasuwa to czy ten sąsiad (będąc ubezpieczonym w KRUS) też płaci składke z tytułu własności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Moim zdaniem to będzie dużo sytuacji gdzie za 1 ha zapłaci 2 osoby, a za inne nikt. Bajzel musi być. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Widział ktoś tą ustawę...? Może należy udać się do kompetentnych ludzi którzy to wyjaśnią... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kartofelz    3

Nie wiem czy było podane ale

 

http://www.krus.gov....-1-lutego-2012/

 

http://isap.sejm.gov...=WDU20120000123

 

Czas zacząć interpretować.

 

No i z tego co się doczytałem, to aby płacić za dzierżawy to umowa musi być pisemna na10lat i zarejestrowana w Ewidencji Gruntów i Budynków. No chyba, że coś nie tak skapowałem.

Edytowano przez kartofelz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kartofelz    3

Mam jedno zasadnicze pytanie.

Co Nam (obywatelom (nie chcę sprowadzać tylko do poziomu rolnika)) da składka zdrowotna?

Lepszy dostęp do "szpitali"/służby zdrowotnej - wątpię z autopsji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Módl się o to aby politycy nie wpadli na genialny pomysł prywatnych szpitali i ubezpieczeń społecznych. Wtedy to będzie płacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kartofelz    3

Jeszcze jedną rzecz zauważyłem: w przypadku wypadku powiedzmy tej aktualnej kolejowej: wszyscy stoją na baczność i każdy działa jak na "haju", natomiast jak wzywasz "ich" na pomoc (to przynajmniej ja tak zauważyłem) - "idą jak z trumną".

 

I jeszcze jedna uwaga, te "wiejskie pomocniki" są szybsze od tych "mniejskich".

 

@StasiekS, bedzie placz bo na budynki rzadowe (jak to pisał @farmerfm) gownem lepiej rzucic. Na prywatne gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

a pomyśleliście jak to będzie w przyszłości z przepisywaniem ziemi. jeżeli ojciec będzie przepisywał w wieku 67 lat to syn będzie w okolicach (+ _-) 47 roku życia. wątpię czy za 20 lat będą renty strukturalne. tak wiec nie będzie młodych rolników i co za tym idzie znikną programy wspierające kredyty preferencyjne. no i komu będzie się chciało czekać na to gospodarstwo.za to rząd na pewno będzie miał dużo oszczędności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

wojtas - w przyszłości to dziadek na wnuczka będzie przepisywał a syn to chyba tylko gdzieś za granicą będzie robił To byłoby dla rzadu najbardziej na rękę bo taki dziadek to szybko kipnie po tylu latach pracy, a syn będzie pompował zagraniczną kasę do Polski To marzenia Tuska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Coś wam liczenie nie idzie... Jak teraz ojciec idzie na emeryturę w wieku 65 lat i z tego co widać przepisywane jest to na dzieci w wieku poniżej 30 lat to co zmieni jak będzie 2 lata później, jak młody rolnik jest do 40 lat... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Zazwyczaj żona rolnika jest kilka lat młodsza więc przekazanie gospodarstwa czyli zaprzestanie produkcji rolniczej nastąpi conajmniej 7 lat później bo w innym wypadku żona może stracić uprawnienia emerytalne, bo nie może być tak że mąż będzie otrzymywał już emeryturę a gospodarstwo nadal będzie prowadzić żona (podwyższenie z 60 do 67 lat wieku kobiet) zobacz przepisy KRUS.

Więc wiele gospodarstw będzie miało problem z przemianą pokoleniową. Ja za bardzo sie tym nie martwie bo moja żona jest w moim wieku więc razem pójdziemy na emeryturę o ile dożyje, a z racji tego że mam duże gospodarstwo to 100 ha przepiszę synowi ( o ile będzie chciał pracować na roli) a ja na pozostałych 100ha spokojnie dotrwam do emerytury. ;) .

Problem mają małe gospodarstwa bo z kilkunastu hektarów utrzymać dwie rodziny ale zawsze następca może na kilka lat zatrudnić się poza rolnictwem lub zacząć działalność w usługach lub otworzyć warsztat możliwości jest wiele aby tylko było zdrowie.

Edytowano przez west

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Jeśli założymy, że głównym powodem wsparcia Młody rolnik była możliwość rent strukturalnych to wynikałby z tego, że po roku 2014 nie będzie chętnych na działanie "Młody rolnik" bo nie będzie już tego typu rent tylko inny mechanizm działania...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

a jak z umowami ustnymi był już ktoś w krus-ie bo ja mam nieźle to wszystko pogmatwane a ludzi od groma w urzędach cały dzień czekania to już bym chociaż chciał wiedzieć jak to opisać żebym dziesięć razy nie stał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

Jeśli założymy, że głównym powodem wsparcia Młody rolnik była możliwość rent strukturalnych to wynikałby z tego, że po roku 2014 nie będzie chętnych na działanie "Młody rolnik" bo nie będzie już tego typu rent tylko inny mechanizm działania...?

ale tego nie wiesz jakia popularność bedzie miał młody rolnik po 2013. myśle że bapewno nie bedzie tylu chetnych do przejmowania gospodarstwa, chyba ze w wypadku większych gospodarstw będzie podział tylko dla młodego rolnika.

 

Panowie a jak to jest z tymi oświadczeniami do krusu o powierzchni?? Zanosicie czy olewacie, na jakiej podstawie krus żąda żebym zanosił mu jakieś oświadczenie????

Edytowano przez robercikj100

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cinek8541    76

Ja dziś zaniosłem-po kolejce wynika,że ludzie raczej tego nie olewają.Poza tym to nawet jeżeli by się tego nie zaniosło to Oni i tak tam wszystko wiedzą...tzn. ile masz ha.


Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buchaj007    3

Coś wam liczenie nie idzie... Jak teraz ojciec idzie na emeryturę w wieku 65 lat i z tego co widać przepisywane jest to na dzieci w wieku poniżej 30 lat to co zmieni jak będzie 2 lata później, jak młody rolnik jest do 40 lat... Pozdrawiam

oj dobrze idzie liczenie...zakładając ze rolnik w wieku 26 lat.ma syna... aby osiągnąć wiek 67 lat musi pracować 41...a wiec przepisze synowi gospodarstwo gdy ten osiągnie wiek 41 lat... czyli nici z programów na młodego...ponadto jest jeszcze jeden haczyk jeśli rolnik ma 26 lat ale jego żona jest od niego młodsza o np 5 lat to wtedy taki rolnik musi o te 5 lat dłużej pracować, gdyż jeśłi by przeszedł na emeryturę musieli by sie oboje pozbyć gospodarstwa, co wiązało by sie z tym ze żona rolnika straciła by możliwość dalszego ubezpieczenia na krusie .

 

Problem mają małe gospodarstwa bo z kilkunastu hektarów utrzymać dwie rodziny ale zawsze następca może na kilka lat zatrudnić się poza rolnictwem lub zacząć działalność w usługach lub otworzyć warsztat możliwości jest wiele aby tylko było zdrowie.

Tylko jest pytanie czy syn małorolnego rolnika jak założy firmę usługowa lub w jakiś inny sposób ustabilizuje sobie życie zawodowe będzie chciał przejąc gospodarstwo po rodzicach? Jak wiadomo praca na roli do łatwych a tym bardziej do dochodowych nie należy. A zaczynanie wszystkiego od nowa w wieku 50 lat to raczej niewielu się na to zdecyduje

Edytowano przez Buchaj007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj