thug

składka zdrowotna rolników od lutego 2012

Polecane posty

damian40000    86

napiszcie szczerze kto z was płaci podatek rolny bo my staramy się żeby mieć stale ulgi. Chyba wszystkie rozwojowe gospodarstwa tak robią. Ciekawi mnie jak to będzie się miało do tego podatku dochodowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

na budowy i modernizację budynków do produkcji zwierzęcej tylko musisz bez kredytu i innego wsparcia robić. Na inwestycje ekologiczne np przydomowa oczyszczalnia ścieków. Na zakup gruntów.

Edytowano przez damian40000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

tylko że taka ulga przysługuje na grunty w gminie w której była przeprowadzona taka inwestycja , czyli jak masz pole w innej gminie to tam już ulga się nie należy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

napiszcie szczerze kto z was płaci podatek rolny bo my staramy się żeby mieć stale ulgi. Chyba wszystkie rozwojowe gospodarstwa tak robią. Ciekawi mnie jak to będzie się miało do tego podatku dochodowego.

 

Dużo inwestowałem w oborę więc sobie trochę odliczyłem. Obecnie płacę 25zł/rok (za sam budynek) za 20ha (0 zł) i potraw to do koło 2013r.


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

To się nazywa solidarność społeczna, podatek też płacisz od wszystkich hektarów i też nie masz z tego nic więcej niż ten 20 hektarowy.

Ci co płacą duży podatek dochodowy też mogli by powiedzieć że wszyscy po równo.

 

Akurat podatek rolny to zły przykład. za każdy hektar się płaci ale i plon z każdego hektara się zbiera, a jak ktoś zapłaci np 100, 200 czy 300zł składki zdrowotnej to i tak będzie tak samo traktowany jak ten co zapłacił 10zł czy ten co jest zwolniony z jej płacenia.

 

napiszcie szczerze kto z was płaci podatek rolny bo my staramy się żeby mieć stale ulgi. Chyba wszystkie rozwojowe gospodarstwa tak robią. Ciekawi mnie jak to będzie się miało do tego podatku dochodowego.

 

Ja płacę podatek rolny bo mam ziemię w 4 gminach i nie wszędzie da się mieć ulgę ;[ .

 

Zdaniem samorządu rolniczego konieczne jest dodatkowo zwolnienie z opłacania składki zdrowotnej za uczące się dzieci do 25 roku życia i pracującego w gospodarstwie współmałżonka – tak jak ma to miejsce w przypadku płacenia składek zdrowotnych do ZUS przy samo zatrudnieniu, a także określenie górnego pułapu wysokości składki na odpowiednim poziomie.

 

Bardzo dobry pomysł, od razu powinno być to wprowadzone.

Edytowano przez st220

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

bo to jest za pierwszy kwartał składka zdrowotna przyjdzie wraz z drugim kwartałem lub wczesniej za każdy hektar przeliczeniowy 1zł razy liczba osób ubezpieczonych czyli jak ktoś ma 150 hektarów to i np 4 osoby ubezpieczone to zapłaci 150zł razy 4 osoby razy 3 miesiące(kwartał)1800zł kwartalnie plus oczywiscie składka emerytalno-rent-chorobowa-wypad -macierzyńska 870 czyli kwartalnie będzie to 2670zł do zapłaty wcześniej miało być do gornej granicy 36 złotych mieśiecznie ale nie przeszło.

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini89    4

Pozostał już tylko senat , ale i tak tam wiele nie wskurają. jedynie gospodarstwa o większej powirzchni mogą coś tam przepisać na domowników i jakoś się to ominie, ale z drugiej strony to rozwiązanie jest przewidzane tylko na jeden rok..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

przepisywanie nić nie da i tak zostanie ten sam areał do opłaty to rozwiazanie będzie też najprawdopodobniej na 2013 rok


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Trudno składkę trzeba zapłacić szkoda jedynie że znowu dzieli się rolników, wszyscy powinni płacić nawet Ci do 6 ha, argument że zrujnuje im gospodarstwo składka 72 zł na rok, trochę mnie śmieszy. Jak gospodarstwa 2ha nie stać zapłacić 24zł (0,5 litra wódki) rocznie to powinno zwinąć interes.

Ten kolejny bubel prawny to ukłon w stronę kombinatorów którzy dzięki kilku ha żerują na KRUSie i śmieją się z prawdziwych rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Kolego przepisywanie daje mniejsze pieniądze za składkę... Pozdrawiam

jakim sposobem możesz mi powiedzieć chyba że chcesz stworzyć drobnice i np z gospodarstwa 24 ha zrobić 4 x 6ha to wtedy może i tak ale dla ludzi którzy mają dużo pola i dodatko dobrego to takie ruchy są nieopłacalne co innego byłoby gdyby były pułapy hektarowe to wtedy tak a tak taki co ma 500 ha będzie odpisywał po 6 ha na dwóch synów np bez sensu a po więcej to i tak nic nie zmieni bo wiadomo ze trzeba zapłacic za kazdy ha więc i tak poszłoby to z jednej rodziny tylko juz pod przepisaną ziemią na synów to tylko taki przykład poprawcie mnie jeśli sie mylę

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Bardzo prosto: załóżmy że gospodarstwo ma 150 ha w tym mąż, żona i jeden pełnoletni syn 150x3= 450zł miesięcznie, to samo gospodarstwo rozpisane 50ha syn mąż bierze separację z żoną dzielą się po 50ha składka po takim podziale każde z nich po 50zł czyli 150zł. 450-150= 300 złotych w ten sposób zaoszczędzone miesięcznie na samej składce zdrowotnej.

Oszczędność na składce emerytalnej KRUS bo każdy płaci minimalną zamiast powiększonej o 300% ze względu na ilość ha kolejna oszczędność 1575 zł kwartalnie.

Kolejny plus do całego obszaru 100% dopłaty ONW bo powyżej 100ha jest potrącana o 50% czyli kolejne 4475zł w suchym, jeśli gospodarstwo korzysta np. z programów rolnośrodowiskowych np rolnictwo zrównoważone to tam też jest modulacja cyli obcięcie o 50% stawki pow 100ha rozpisane na mniejsze ratują z tej płatności 9000zł rocznie.

Tak więc rozpisanie takiego 150 hektarowego gospodarstwa na trzy po 50ha pozwoli uratować 23375zł rocznie.

Jeśli jeszcze jedno z nich przejdzie na pełen Vat i będzie generować koszty a sprzedaż przesuniemy na ryczałtowca możemy wyrwać kolejne grube pieniądze z urzędu skarbowego.

Dodatkowym plusem że pieniądze z dopłat będą w trzech transzach czyli wieksze prawdopodobieństwo że jakieś wpłyną już w grudniu a wrazie kontroli u któregoś nie zatrzymane będzą całe płatności aż do czerwca.

Kolejny plus możliwość składania kilku wniosków np na ,,Modernizacje" potrójny limit środków na gospodarstwo.

Można jeszcze wiele wymieniać zalet podzielenia gospodarstwa na mniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

dużo gospodarstw jest tak podzielonych przeważnie syn z samą ziemią na vacie a ojciec z hodowlą na ryczałcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Kolega west to bardzo dobrze wytłumaczył...

 

Jeśli jeszcze jedno z nich przejdzie na pełen Vat i będzie generować koszty a sprzedaż przesuniemy na ryczałtowca możemy wyrwać kolejne grube pieniądze z urzędu skarbowego.

 

To już jest niestety nie zgodne z prawem i można za to czasem "Beknąć"... :D Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

I za dużo też nie poprzesuwasz na ryczałtowca a od 2013 jak się rząd spręży to pewnie i nawet nic bo każdy będzie rozliczany.

 

Ale kolega dobrze tłumaczył bo choć my mamy o wiele mniejsze gospodarstwo to jak trzeba będzie też będzie jeszcze na brata dzielone.

A teraz np.biorę MR i na mnie było tyle ziemi przepisanej aby mam płaciła mniejszy KRUS :)

Czyli nie ponad 600zł jak jest powyżej 50ha, tylko teraz ona ma 345 i ja mam 345..

A gdyby z głowa nie podzielić to ona by miała 600 z kawałkiem i ja bym miała 345.

 

A w ogóle jak to będzie z tą składką za domowników..domownikiem będzie osoba która po prostu też płaci KRUS jako domownik.

Czy za domownika bedzie uważana osoba która się uczy (do teraz za kogoś takiego nic się nie płaciło, ale z tego co czytam i słyszę to nie wiem czy przypadkiem teraz nie będzie się płacić samej składki zdrowotnej- ale mam nadzieję że się mylę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

A uciekanie bosów do rajów podatkowych by uniknąć płacenia podatku jest zgodne z prawem? A kombinowanie sieci supermarketów by nie zapłacić ani złotówki podatku jest zgodne z prawem? A branie łapówek przez lekarzy, urzędników jest zgodne z prawem? A oszukiwanie obywateli przez nasze elity polityczne jest zgodne z prawem? Kupowanie ustaw, obsadzanie stołków w spółkach skarbu państwa? Przerzucanie kosztów kryzysu wywołanego przez finansistów i rządzących na biednych obywateli poprzez zwiekszanie podatków i podwyższanie wieku emerytalnego jest zgodne z prawem? Zwiększenie mi składki KRUS o 300% a pozostawienie świadczeń na tym samym poziomie jest zgodne z prawem?

Dopóki państwo robi mnie w bambuko i nie ma skrupółów dojąc jak krowę, to ja nie będę miał wyrzutów sumienia na małych wałkach podatkowych mogą mi skoczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Sorry kolego @west ale to że ktoś robi wałki to nie znaczy, że ja muszę ale widzę, że jest to twój motyw przewodni "Inni kradną to ja też mogę"- właśnie przez to ten kraj tylko traci ale każdy robi jak lubi... Poza tym zapominasz kolego, że US nie jednego człowieka w tym kraju już wykończył i uwierz mi, że jeśli się postarają to nie jednego rolnika puszczą z torbami... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Dziury w prawie są po to aby z nich korzystać - jak tworzą ustawę to już wiadome są dziury.

Poza tym mamy bardzo niespójne prawo tak więc West ma rację.

Co do US - zgadzam się z Tobą, US zniszczył wiele firm ale wiele z nich nie robiło wałków (OPTIMUS i JTT Adax). Działały zgodnie z prawem.

 

A tak z innej beczki - rząd chce aby rolnicy pracowali do 67roku życia jak wszyscy - zgadza się?

Jeżeli tak to nie wiecie czy zostanie przesunięta górna granica wieku przy kredycie MR oraz przy działaniach ARiMR (mikroprzedsiębiorstwa oraz MGR)?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj