thug

składka zdrowotna rolników od lutego 2012

Polecane posty

polek1919    5

Ja nie jestem za likwidacją tak jak napisaliście dochodowych gospodarstw tylko jak one są dochodowe to niech płacą tak jak inni obywatele RP chodzby na początek 300zł/mieś i nie płaczą że nie ma opłacalności jak większość na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Oczywiście że gospodarstwa dochodowe powinny płacić więcej tylko najpierw pozwól im się rozliczać z tego dochodu a później je opodatkuj, tak jak napisał wcześniej gucik131 może się okazać że małe gospodarstwo z hodowlą i ustawione w warzywkach może być 5 razy bardziej dochodowe niż gospodarstwo 60ha tylko obsiane zbożem. Tak jak wielokrotnie pisaliśmy na forum hektar hektarowi nie równy. Jedynym prawdziwym kryterium może być tylko uzależnienie składek i podatków od faktycznych dochodów nie ilości ha.

@Mat912 sprawdzę to jeszcze ale jakby miałobyć jak napisałeś to byłoby to jawne skur...o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak jak wielokrotnie pisaliśmy na forum hektar hektarowi nie równy. Jedynym prawdziwym kryterium może być tylko uzależnienie składek i podatków od faktycznych dochodów nie ilości ha.

@Mat912 sprawdzę to jeszcze ale jakby miałobyć jak napisałeś to byłoby to jawne skur...o

 

A powiem Ci więcej, będzie liczone od ha przeliczeniowych, nie od fizycznych i jak wcześniej pisałem za te do 6 ha zapłacimy my i jeszcze zostanie się na podwyżki płac.

Ma to niby być do końca tego roku ale jak im się to spodoba to prędko od tego nie odejdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polek1919    5

Jestem przeciwny płaceniu składki względem wielkości gospodarstwa. Dlaczego duży ma płacić składkę za małego nieudolnego ? Niech każdy rolnik płaci po równo i wtedy te nie opłacalne gospodarstwa padną. A ludzie znajdą pracę w innych branżach. Jest tam naprawdę potrzeba ludzi budownictwo opieka medyczna itp. Proste i skuteczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrew64003    1

Obraz rolnika w mediach jest taki ze pokazują tylko ttakich który tylko stoi pod skelpem a jemu rośnie i taka opinia się udziela że rolnik to gnój i pijak i nierób a w mieście to wszyscy silnie pracujacy i to oni rolników utrzymuja i potem widzac wypowiedzi jednego czy drugiego jak to rolnikom życie pokomplikowac składke podnieść podatek dochodowy wprowadzić chociaż z podatkiem dochodowym to nie bylo by takie złe tak mi sie wydaje ale złe by to było dla GOPS

Edytowano przez andrew64003

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja nie jestem za likwidacją tak jak napisaliście dochodowych gospodarstw tylko jak one są dochodowe to niech płacą tak jak inni obywatele RP chodzby na początek 300zł/mieś i nie płaczą że nie ma opłacalności jak większość na forum.

 

No dopiero co chciałeś płacić 300zł/ mieś no to Ci się spełni :lol: :lol: i jeszcze to znalazłem http://wiadomosci.onet.pl/kraj/premier-o-sprawie-skladki-zdrowotnej-rolnikow,1,4989673,wiadomosc.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polek1919    5

andrew64003 nie jest to całkiem wymyślony obraz, znam takich co mają po kilka ha płacą KRUS i stoją pod sklepem bo im się robić nie chce . MAT912 na stronie którą podałeś tego jakoś nie widzę aby wszyscy płacili 300zł/mieś a dalej omijanie szerokim łukiem nieopłacalne małe gospodarstwa i dokładanie przez resztę do ich składki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wszyscy nie, ale Ty się trochę zachowujesz jak byś miał ze 150 ha i tak za dwóch zapłacisz to Ci się spełni życzenie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrew64003    1

no bo oni omijają tych małych bo jest ich 90 % gospodarstw czyli bardzo dużo głosów które mogłyby im zaszkodzić w przyszłych wyborach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cipekfan69    0

koledzy a czy ta składka zdrowotna to jest to samo co teraz wypadkowa,chorobowa i macierzyńska? czy to coś nowego do tego dochodzącego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
no bo oni omijają tych małych bo jest ich 90 % gospodarstw czyli bardzo dużo głosów które mogłyby im zaszkodzić w przyszłych wyborach
tylko że najlepszym momentem do zmian które mogą zaszkodzić partii czy politykowi jest właśnie początek kadecji, czyli teraz albo nigdy.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

nie będzie zadnych 300zł maksymalna stawka wyniesie 36zł/mieś/osoba minimalna 6 zł/mieś/osoba


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@thug

To wytłumacz mi o czym oni gadają - http://biznes.onet.p...74,1,news-detal jakoś tu nic nie ma o 6-36 zł. ;[ ale za to jest mowa o 50 zł z 50-ciu ha, i nie ma limitu w zwyż, za 300 ha będzie 300 zł/osobę/ mies x liczba domowników.

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

To jest jakiś absurd bo jeśli przedsiębiorca płaci max stawkę 120zł miesięcznie to dlaczego rolnik który ma np 300ha ma płacić więcej, pewnie będzie określona jakaś stawka graniczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dobrze, mówisz - stawka graniczna, tylko jeżeli ma być 1 zł od ha. to dlaczego jedni mieli by płacić 1 zł/ha a ci co mają np. 300 ha. 10 gr./ha.?

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

dlatego że wszyscy w jednakowym stopniu korzystają ze służby zdrowia i ten co płaci zero złotych czyli jednohektarowiec i ten co placi 300zł. Chyba że w przypadku pobytu w szpitalu ten jednohektarowiec będzie leżał na korytarzu a ja co płacę 300 zł będę miał do dyspozycji pojedynkę z obsługą pielęgniarek poniżej 20lat,

oraz będę przyjmowany poza kolejnością do specjalisty a ten co płaci 0 bedzie czekał w kolejce cztery lata.

Edytowano przez west

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tylko jeżeli jednohektarowiec nie płaci nic, a ma być od 1 zł. od ha. to przyznasz że nie sprawiedliwie by było ażeby np. do 40 ha po 1 zł/ha. i wzwyż to samo, bo to ci średni zapłacili by za "małych i dużych"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Tak jak napisałem wcześniej składka powinna być równa dla wszystkich bez znaczenia ile kto ma ha, wszyscy w jednakowym stopniu korzystamy ze służby zdrowia więc np 36 złotych miesięcznie od osoby nie byłoby dla nikogo krzywdą, a tak poraz kolejny napuszcza się rolników jednych na drugich. Zrobiono to już wcześniej ze składką emerytalną miało to być tylko tymczasowo a funkcjonuje drugi rok płacę trzykrotnie więcej niż ten jednohektarowiec a otrzymam taką samą emeryturę, teraz to samo ze składką zdrowotną będę płacił 20 krotnie większą składkę niż rolnik 20 hektarowy ale czy w zamian będę miał większą szansę dostać się do specjalisty od niego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To się nazywa solidarność społeczna, podatek też płacisz od wszystkich hektarów i też nie masz z tego nic więcej niż ten 20 hektarowy.

Ci co płacą duży podatek dochodowy też mogli by powiedzieć że wszyscy po równo.

 

 

NO MUSIMY SOBIE POMAGAĆ - NO NIE :P

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Najpierw poczytaj jak płacą składkę Ci objęci podatkiem dochodowym czyli prywtni przedsiębircy czy pracownicy. Jeśli będzie ona naliczana od dochodu jestem za, tak samo podatek rolny czas skończyć z tym haraczem pobieranym bezwzględu na to w jakiej kondycji jest gospodarstwo.

Tylko i wyłącznie wprowadzenie podatku dochodowego uciszy wszelkie spory i wówczas możesz mówić o sprawiedliwości społecznej ten co uzyskuje większe dochody płaci wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
To się nazywa solidarność społeczna, podatek też płacisz od wszystkich hektarów i też nie masz z tego nic więcej niż ten 20 hektarowy.

Ci co płacą duży podatek dochodowy też mogli by powiedzieć że wszyscy po równo.

NO MUSIMY SOBIE POMAGAĆ - NO NIE :P

a wiesz że "sprawieliwość ze sprawiedliwością społeczną ma tyle wspólnego co krzesło z krzesłem elektrycznym" ;)

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

Nie muszę czytać, sam kiedyś wypełniałem PITy. O ile dobrze pamiętam składkę emerytalną odlicza się od dochodu a zdrowotną od podatku. Dobrze piszesz. Ja bym na wprowadzeniu podatku dochodowego w rolnictwie zyskał.

Jeszcze jakby ktoś wymyślił jak rozwiązać problem braku środków na leczenie ludzi przewlekle chorych (emeryci renciści).

 

Z tym zyskiem po wprowadzeniu podatku dochodowego bym polemizował.

Z tego co Tusk mówił to podatek rolny zostanie tylko że zostanie zmniejszony ale o ile to tego nikt nie wie.

Jeśli wyzerujesz sobie podatek to zyskasz tylko tą różnicę w podatku rolnym (nie zapominajmy że i obecnie można praktycznie zmiejszyć lub wyzerować podatek rolny- ulga inwestycyjna lub ulga od zakupionego gruntu.)

 

Atutem podatku dochodowego jest to że pokaże twój realny dochód /stratę z działalności rolniczej (a nie jak obecnie dochód liczony wg. astronomicznych i nieosiągalnych w rolnictwie stawek GUS), pozwoli o ubieganie się o pomoc z MOPS a twoim dzieciom umożliwi pobieranie stypendium socjalnego na studiach.

 

Najważniejszy atutem jest ZAMKNIĘCIE GĘBY OSZOŁOMOM TWIERDZĄCYM ŻE ROLNICY ZARABIAJĄ KROCIE NA SWOICH HEKTARACH!!!:)


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj