thug

składka zdrowotna rolników od lutego 2012

Polecane posty

Buchaj007    3

może przez to KRUS przestanie już być tak atrakcyjny dla tych co nie zajmują sie rolnictwem a mają tylko hektary dla mnie każde takie takie posunięcie jest na plus nawet jak i mnie dotknie trochę mocniej jak innych ( ale 200ha to mieć bym nie chciał :) )

w będzie jesteś teraz to jeszcze więcej kombinatorów zadekuje się na KRUSie... Ta nowelizacja ustawy ochrania krętaczy...bo nie oszukujmy sie żadna rodzina nie utrzyma sie z gosp o pow.6 ha przeliczeniowych....nie da rady....

Tylko "papierowi" rolnicy potrafią się utrzymać z hektara. Szkoda tylko że rząd próbuje wykończyć ostatnią gałąź gospodarki która jest w polskich rekach i jakoś sobie tam radzi....

 

przepraszam, wielu kolegów z roboty ma gospodarstwa i to takie powyżej 30 ha. Opłacany jest ZUS przez pracodawcę a KRUS zawieszony dopóki pracujemy poza rolnictwem. Tak więc dla nas to 'lotto' bo nas KRUS obecnie nie dotyczy.

 

Jak chcecie się pozbyć darmozjadów z KRUSu to tylko zmiana definicji gospodarstwa z 1ha powiedzmy na 5ha.

Wtedy wielu taksiarzy, lokalnych polityków, i cwaniaczków odpadnie.

Jestem za tylko ze ta wielkość powinna być tak obliczona żeby taki rolnik był w stanie utrzymać swoją rodzinę...

a z 5 ha to nie da rady.....

No chyba że w definicji rolnika znajdzie sie zapis iż rolnikiem jest ta osoba która wyłącznie utrzymuje się z pracy na roli i nie posiada innych źródeł dochodu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

moim zdaniem lepszym rozwiązaniem byłoby wykazanie że 51% dochodu pochodzi z działalności rolniczej. Przy podnoszeniu poprzeczki w hektarach możemy niechcąco wywalić małe ale uczciwe gospodarstwa. Wiem że te 51% rodzi kolejne problemy typu rachunkowość itp. ale przykładem może być USA tam właśnie taka definicja rolnika/farmera obowiązuje i działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Nie lepiej ustalić jedną składkę dla wszystkich? Prosto, łatwo i bez zbędnej biurokracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

no nie bardzo, bo jak ustalić jedną składkę dla wszystkich jak dochód w rolnictwie to 65% w stosunku do dochodu sektorów działających poza rolnictwem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

No i? Pracownicy marketów mają tyle rocznej pensji co gospodarstwo 12ha z samych dopłat. I nikt ich się nie pyta czy chcą tyle płacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szurik    0

Tak tylko,że pracownicy marketów nie kupują nawozów,paliwa do traktora,śor nie tracą na wetaitp, a sami wiecie ile to kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

no a teraz byłbym bardzo ciekaw ile to pracownicy marketów rocznie kupują litrów ON, ŚOR, nawozów bagatela po 1500zł/t, śrubek ,lemieszy i miliona innych pierdół?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Tyle ile jest im potrzeba. Ale co to ma do tego? Jeśli kupię więcej paliwa niż pracownik marketu to znaczy, że mniej będę chorował od niego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

kolego stasieks nie kompromituj sie

pracownicy marketów swoja wyplate przeznaczyja na konsumpcje, gospodarstwo rolne rowniez plus srodki do produkcji rolnej


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Ale co to ma do składki zdrowotnej? A nawozy, ŚOR czy paliwo kupujesz do swojego gospodarstwa które w ten sposób przynosi Ci dochód który później także przeznaczysz na konsumpcję. Więc gdzie ta wyjątkowość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

wiec porownaj sobie dochod pracownika marketu a rolnika gospodarujacego na 12ha to zobaczysz w czym lezy problem

 

 

 

wracajac do tematu,nowelizacja ustawy udezy po kieszeni normalnych rolnikow a cwaniakow zostawi w spokoju

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Dlatego najlepsza jest składka równa dla wszystkich. Czy masz 100 czy 5 ha płacisz tyle samo. I po cwaniakach. A jak będzie to za dużo dla ciebie to zmień zawód skoro 200 złotych miesięcznie może nadwyrężyć twój budżet. Pracy w marketach jeszcze nie brakuje.

Edytowano przez StasiekS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

Panowie ta składka zdrowotna nie jest wcale duża ;) ,damy rade .Tylko najgorsze jest to że nic nie planują robić z szarą strefą ;[ u nas wiosce to więcej jak polowa ludzi placi KRUS a nawet nie wie gdzie ma ziemie sam mam dzierżawy od takich pseudo rolników np. pracują za granicą a rolnikami są pełną gębą :lol: ,dom nowy ,Qashqai w garażu ,a co kto bogatemu zabroni :D .Mój Tato jak wrócił z senatorium to mówił że 3/4 kuracjuszy to miasto albo rzemieśnicy ;) Chłopa ze świecą szukać :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

ciekawe na jaki zawód mają zmienić ludzie w wieku 40-50 lat iść do marketu? zatrududnisz ich tam? Stasiek a może by pomyśleć o ponownym rozruchu auschwitz, wypuścić zbędny balast kominem i po sprawie "by żyło się lepiej"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

W marketach nie patrzą. Tak się tym miastowym poprzewracało w d*pach, że za tak niskie pieniądze nie chcą pracować. A za co żyje obecnie ten 50 latek skoro ma 5 ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
...Jestem za tylko ze ta wielkość powinna być tak obliczona żeby taki rolnik był w stanie utrzymać swoją rodzinę...a z 5 ha to nie da rady.....
tylko wtedy aby zacząć gospodarować musisz albo przejąć po kimś gospodarstwo albo mieć kupę kasy.

A te 5ha wykosi większość cwaniaczków a jest w zasięgu ręki do kupienia przez każdego kto chce rozpocząć jakąś działalność.

 

 

no a teraz byłbym bardzo ciekaw ile to pracownicy marketów rocznie kupują litrów ON, ŚOR, nawozów bagatela po 1500zł/t, śrubek ,lemieszy i miliona innych pierdół?
a co ma piernik do wiatraka?

 

Panowie ta składka zdrowotna nie jest wcale duża ;) ,damy rade .Tylko najgorsze jest to że nic nie planują robić z szarą strefą ;[ u nas wiosce to więcej jak polowa ludzi placi KRUS a nawet nie wie gdzie ma ziemie sam mam dzierżawy od takich pseudo rolników np. pracują za granicą a rolnikami są pełną gębą ...
no ja zostawiłem taką jedną dzierżawę pseudorolnika. Niestety to nie jest sposób walki z nimi. Potrzeba zmian w ubezpieczeniach, liczeniu dochodu, podatku czyli tak naprawde solidnych reform które powinny się zacząć w 89roku bo rolnictwa nie da się zreformować w 4-8lat, potrzeba na to przemiany pokoleń. Chociaż jedno pokolenie musi minąć.

 

 

ciekawe na jaki zawód mają zmienić ludzie w wieku 40-50 lat iść do marketu? zatrududnisz ich tam? Stasiek a może by pomyśleć o ponownym rozruchu auschwitz, wypuścić zbędny balast kominem i po sprawie "by żyło się lepiej"
fajnie że dostrzegasz problem ale ostrożnie z auschwitz ;)

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buchaj007    3

No i? Pracownicy marketów mają tyle rocznej pensji co gospodarstwo 12ha z samych dopłat. I nikt ich się nie pyta czy chcą tyle płacić.

problemem jest nirówny podział srdków... Niestety jak większą kase wkładasz w biznes wiecej ryzykujesz i więcej chcesz zarobić... pani na kasie w supermarkecie c ryzykuje? a taki rolnik kupując owe 12 ha musi zapłacic ok 0,5 mln zł.... (przynajmniej w mojej okolicy ziemia chodzi po ok 40-50 tyszł/ha) więc jak mozna sadzic ze rolnik wkładajacy taka gotówkę w swój biznes ma zarabiać tyle co osoba która oprócz własnych rąk nie dała od siebie nic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

"no ja zostawiłem taką jedną dzierżawę pseudorolnika. Niestety to nie jest sposób walki z nimi. Potrzeba zmian w ubezpieczeniach, liczeniu dochodu, podatku czyli tak naprawde solidnych reform które powinny się zacząć w 89roku bo rolnictwa nie da się zreformować w 4-8lat, potrzeba na to przemiany pokoleń. Chociaż jedno pokolenie musi minąć"

 

Ta jasne może moje wnuki tego doczekają <_< jak była szara strefa to teraz jeszcze bardziej się to pogłębi ;[ Ludzie czy oni nie mogą zrobić kontroli na gruncie w czym problem ,liczba rolników ubezpieczonych w KRUSIE zmniejszyła by się o 1/3 ,może więcej :D

 

Buchaj007

To w Namysłowie taka droga ziemia :blink: w Powiecie Brzeskim to nikt tak nie szaleje u mnie w wiosce to 20-25 tyś .

Edytowano przez kamil900830

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

mogą zrobić kontrolę - np ARiMR pojedzie ale jak będzie "donos". Tylko w PL donos to coś złego ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73
problemem jest nirówny podział srdków... Niestety jak większą kase wkładasz w biznes wiecej ryzykujesz i więcej chcesz zarobić... pani na kasie w supermarkecie c ryzykuje? a taki rolnik kupując owe 12 ha musi zapłacic ok 0,5 mln zł.... (przynajmniej w mojej okolicy ziemia chodzi po ok 40-50 tyszł/ha) więc jak mozna sadzic ze rolnik wkładajacy taka gotówkę w swój biznes ma zarabiać tyle co osoba która oprócz własnych rąk nie dała od siebie nic?

Ale co to ma wspólnego ze składką zdrowotną? Rolnictwo to jest twój sposób na życie i mało co mnie obchodzi co tam robisz, ile inwestujesz i ile zarabiasz. Ale mieszkasz na terytorium RP, jesteś obywatelem tego kraju korzystasz tak samo z jego dobrodziejstw jak ksiądz, prawnik czy pracownik marketu więc płać tak samo podatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buchaj007    3

"no ja zostawiłem taką jedną dzierżawę pseudorolnika. Niestety to nie jest sposób walki z nimi. Potrzeba zmian w ubezpieczeniach, liczeniu dochodu, podatku czyli tak naprawde solidnych reform które powinny się zacząć w 89roku bo rolnictwa nie da się zreformować w 4-8lat, potrzeba na to przemiany pokoleń. Chociaż jedno pokolenie musi minąć"

 

Ta jasne może moje wnuki tego doczekają <_< jak była szara strefa to teraz jeszcze bardziej się to pogłębi ;[ Ludzie czy oni nie mogą zrobić kontroli na gruncie w czym problem ,liczba rolników ubezpieczonych w KRUSIE zmniejszyła by się o 1/3 ,może więcej :D

 

Buchaj007

To w Namysłowie taka droga ziemia :blink: w Powiecie Brzeskim to nikt tak nie szaleje u mnie w wiosce to 20-25 tyś .

No niestety tak... Ale to tak jest jak jest 10 kupująch a 1 sprzedajacy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
...jesteś obywatelem tego kraju korzystasz tak samo z jego dobrodziejstw jak ksiądz, prawnik czy pracownik marketu więc płać tak samo podatki.
chętnie będę płacił ale koszta telefonów, auta utrzymania dokumentacji w chacie, opłaty takie jak podaterk rolny, KRUS, ubezpieczenie upraw, opłaty dla AN-Leszno, dodatkowe ubezpieczenia np komunikacyjne wszystko co potrzebne i przydatne w gospodarstwie będzie uwzględnione? Chodzi mi o rzeczywiste uwzględnienie kosztów prowadzenia gospodarstwa - jeżeli uwzględnimy wszystkie to chętnie będę płacił nawet i ZUS, tylko 95% gospodarstw wykaże że nie ma dochodu a jest na 'stracie' i pójdzie do Opieki Społeczniej. Dlatego rząd nie chce teraz wprowadzać podatku dochodowego bo nie wie jak to ugryźć żeby nie stracił na tym więcej niż TUSK chce aby zyskał.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

To co stoi na przeszkodzie to porzucić? Skoro jest tak źle i rolnicy są tak wykorzystywaną grupą w społeczeństwie praca się znajdzie jak nie tutaj to za granicą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buchaj007    3

Ale co to ma wspólnego ze składką zdrowotną? Rolnictwo to jest twój sposób na życie i mało co mnie obchodzi co tam robisz, ile inwestujesz i ile zarabiasz. Ale mieszkasz na terytorium RP, jesteś obywatelem tego kraju korzystasz tak samo z jego dobrodziejstw jak ksiądz, prawnik czy pracownik marketu więc płać tak samo podatki.

dużo...bo gdyby rolnicy zarabiali przyzwoicie nie byłoby dla nich problemem płacic tą wiekszą składkę...

Nie bujaj że ten z miasta i ze wsi kożysta w równym stopniu z dobrodziejstw jakie daje państwo bo tak nie jest.... przykładem sa chocby nawet autostrady, łaczą tylko największepolskie miasta...(ale za ich budowe zapłacą wszyscy obywatele) natomiast jakie my mamy drogi na prowincjach? koleny świetny przykład to szkolnictwo wyzsze, gdzie ten ze wsi dodatkowo musi ponosic koszty zakwaterowania...

 

Piszesz że mało Ciebie obchodzi co ja robie i ile ja zarabiam....masz rację. Ale to jest hipokryzja by jednocześnie jako argument podnosić to iz 12 ha rolnik dostaje tyle dopłaty co rocznie zarabia pracownik marketu... Co to mnie obchodzi? Taka jest właśnie mentalność większości ludzi spoza rolnictwa tylko dlatego że rząd ich okrada oni chca okraść innych...

 

To co stoi na przeszkodzie to porzucić? Skoro jest tak źle i rolnicy są tak wykorzystywaną grupą w społeczeństwie praca się znajdzie jak nie tutaj to za granicą.

Kredyty... wdzisz prawdopodobnie ty oprócz własnych rąk nie posiadasz nic... łatwo ci jest spakować walizki i wyjechac.... łatwo tez przeniesć biznes za grnicę...ale ziemi spakować i wyjechać z nia do UK nie sposób...Ponadto w tym chorym i zawistnym państwie trzymaja mnie zobowiazania... nikt mi ziemi i sprzętu nie dał...trzeba było to sobie kupić...a ze złodziejem i politykiem nie jestem więc trzeba było sie podpierać kredytami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1007

Stasiek S widze że bardzo ci przeszkadza że rolnicy mogą płaćic mniej niż Ty. poza tym dlaczego to rolnicy mają płacic najwięcej za tzw. "kryzys" może oszczędności Tusk niech zacznie od siebie

Edytowano przez robercikj100

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj