thug

składka zdrowotna rolników od lutego 2012

Polecane posty

Nikita_Bennet    315

1. Uważaj, żeby nie pozbawić się jedynej władzy, którą masz, tj. zrobić awanturę w UG. Nie pozbawiaj ich dochodu, bo i tak sięgną głębiej do Twojej kieszeni, a Twoje dzieci będą się szkolić "za miedzą".

2. O "cud preparacie", którym jest służba zdrowia. Moje (i zapewne większości osóB) spotkanie z tym "Watergate", kończy się wywleczeniem kieszeni na drugą stronę.

3. OK.

4. Boeing Boeing ;) Wytłumacz mi tylko, czemu ten Boeing jest spod wibracji szczęśliwej 7 ;)

1. nie robię awantur - tylko to co się dało od UG wyciągnąć to wyciągnąłem a reszta niech się awanturuje przy ustalaniu wysokości podatku zamiast przy wyborach - z głąbami z wiosek i kilku sąsiednich popegerowskich dziur walczyć nie będę bo ich poza tym co GOSP na popicie da to nic nie interesuje. Co do sięgania po moje - właśnie idzie o to że jeżeli państwo nie zrekompensuje wpływów do UG to samorządy terytorialne upadną. Zresztą nie mam ochoty dokładać do gminy gdzie drogi robią gdzie indziej, gaz kładą gdzie indziej niż w mojej okolicy (nie mówię że u mnie w wiosce ale choćby w sąsiedniej położyli to byłaby szansa że kiedyś i u mnie podłączą). Szkolenie dzieci za miedzą? U RUSKICH?

 

 

2. staram się nie korzystać - chcę jeszcze trochę pożyć a po ostatnim leczeniu w szpitalu myślałem że stracę wątrobę,

4. dalej nie trybię, idę strzelę kawę bo coś myślenie mi dziś ciężko idzie.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Tu nie chodzi o robienie awantury ale wyjaśnienie radnym skąd taka cena żyta się wzieła bo większość radnych nie ma zielonego pojęcia o rolnictwie i głosują na podstawie ciągłej nagonki medialnej czyli : większe dopłaty, płacą niski KRUS, nie płacą składki zdrowotnej do tego wysokie ceny produktów rolnych więc stać ich niech płacą 100% wyższy podatek.

U nas po gorącej i merytorycznej dyskusji wielu otworzyły się oczy i obniżyli podstawę podatku, wniosek trzeba rozmawiać i uświadamiać bo to co jest dostarczane ludziom z TV służy tylko jednemu skłóceniu wsi i miasta oraz jak widzę ostatnio poróżnieniu także sanych rolników. A oni to wykorzystują i wprowadzą nawet najbardziej absurdalne przepisy i podatki bo nie potrafimy się bronić czytaj ,,mówić wspólnym głosem".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
...U nas po gorącej i merytorycznej dyskusji wielu otworzyły się oczy i obniżyli podstawę podatku, wniosek trzeba rozmawiać i uświadamiać bo to co jest dostarczane ludziom z TV służy tylko jednemu skłóceniu wsi i miasta oraz jak widzę ostatnio poróżnieniu także sanych rolników. A oni to wykorzystują i wprowadzą nawet najbardziej absurdalne przepisy i podatki bo nie potrafimy się bronić czytaj ,,mówić wspólnym głosem".

A radni patrza że do budżetu musi wpłynąć tyle a tyle kasy aby zrobić pewne projekty i nie obchodzi ich skąd ją wezmą.

Jaka to różnica obniżyć podatek rolny i pozyskać coś z funduszy unijnych czy też zrobić wszystko z własnych funduszy? Dla nich zawsze łatwiej jest zagłosować raz nad wyższym podatkiem niż później kombinować. Życie.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmija2a    1

1. Z tą miedzą to może nie aż tak daleko, może w sąsiedniej wiosce/mieście.

2. I chcesz im jeszcze więcej płacić?

3. Był to Boeing 767

a. był to lot numer 016

b. na pokładzie było 220 osób i 11 członków załogi

c. lądował 1.11.2011 (no godzinę już pominę 14:38 ;))

 

A teraz zrób tak, żeby abc=767. Ale to jeszcze nie koniec, zrób tak, żeby pkt. b=7. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Odnośnie tych podatków. Nawet przy funduszach z ue potrzebny jest wkład własny. Każdy chce żyć wygodniej mieć lepsze szkoły, drogi ośrodki zdrowia, świetlice, wodociągi itd. Niestety to kosztuje, pół biedy jeśli w gminie są duże zakłady, kopalnie itd. Jeśli nie ma większy ciężar spada na barki mieszkańcó.

Co do tego samolotu. Więcej powagi. Takie numerki to sobie można dopasowywać. jak widac godzina już do wyliczanki nie pasowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

co do składki zdrowotnej to powinna być taka sama bo każdy choruje tak samo czy biedny czy bogaty chociaż przeważnie ten co ma $$ idzie prywatnie do lekarza bo ma zabieg od razu a nie trzeba czekać pół roku gdzie można się przekręcić no i nie ma kolejek że trzeba czekać pół dnia.

Ktoś pisał że ZUS upadnie w przeciągu 30 lat. Ale nasz fundusz emerytalny w Polsce jest jednym z najlepszych na świecie ale jest jedno "ale" zacznie on dobrze działać dopiero gdzieś za 40 lat bo jest uwarunkowany tym ile ludzi pobiera emerytury i ilu na nie zarabia. Aktualnie więcej ludzi pobiera a niżeli ludzi na nie zarabia no i dochodzą mundurowi itp ale to już temat rzeka.

Ja bym mógł nawet płacić tyle podatków co w ZUS'ie firmy ale bym mógł sobie odliczyć paliwo i wszystko to co kupuję aby prowadzić gosp.

Moim zdaniem każdy by był zadowolony i by miał odpowiednią emeryturę do tego ile zarabiał w życiu swoim.

A jeżeli chcą wprowadzić te 9% podatku z czego my będziemy płacili 2% bodajże to niech będzie ale ten co ma 100h będzie miał odpowiednią emeryturę do tego co wydawał i ten co ma 10h odpowiednią do tego co robił a nie ktoś będzie zapierdzielał jak kuna w malinach a dostanie tyle emerytury co ten co leżał i piwo przed tv całe życie pił to juz by było chore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmija2a    1

co do składki zdrowotnej to powinna być taka sama bo każdy choruje tak samo czy biedny czy bogaty chociaż przeważnie ten co ma $$ idzie prywatnie do lekarza bo ma zabieg od razu a nie trzeba czekać pół roku gdzie można się przekręcić no i nie ma kolejek że trzeba czekać pół dnia.

 

A jeżeli chcą wprowadzić te 9% podatku z czego my będziemy płacili 2% bodajże to niech będzie ale ten co ma 100h będzie miał odpowiednią emeryturę do tego co wydawał i ten co ma 10h odpowiednią do tego co robił a nie ktoś będzie zapierdzielał jak kuna w malinach a dostanie tyle emerytury co ten co leżał i piwo przed tv całe życie pił to juz by było chore

- z cytatu zostawiłem to co wiem ;)

 

Odnośnie tej całej je....j składki zdrowotnej - to ludzie weźcie się zacznijcie sami leczyć. Ktoś czytał instrukcję obsługi pasty do zębów? Gdzie jest chmiel w browarze?

 

"9% podatku z czego my będziemy płacili 2%" - sory ale tylko debil wierzy w takie cuda.

Poza tym uzależniasz wysokość emerytury od ilości posiadanych "ha". Wg mnie głupota. Niejeden co ma 10ha, zrobił więcej od tego co ma 100ha.

 

@west - mamy ich głęboko w poważaniu ;)

 

 

EDIT:

Co, mało? To dopowiem. Tylko się zapytajcie ;)

Edytowano przez zmija2a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

kolego zmija2a odnośnie tych 2% to pisałem jak zapowiadają a jak wyjdzie to nikt tego nie wie wyda się w praniu.

 

A co do tych Hektarów to proszę Cie ale przeczytaj z 3 razy to co napisałem dokładnie

ten co ma 100h będzie miał odpowiednią emeryturę do tego co wydawał i ten co ma 10h odpowiednią do tego co robił

Wiadomo że nie raz ten co ma 10h może zarobić więcej niż ten co ma 30

Edytowano przez ChiquitaB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmija2a    1

Do ChiquitaB:

 

"kolego zmija2a odnośnie tych 2% to pisałem jak zapowiadają a jak wyjdzie to nikt

tego nie wie wyda się w praniu."

- ja wiem. Benzyna/ropa po 8zł/l., a niby je.... składka zdrowotna po y zł/mc.

 

"ten co ma 100h będzie miał odpowiednią emeryturę do tego co wydawał i ten co ma

10h odpowiednią do tego co robił". - zakwestionuje. A tak wogole temat jest o skladce zdrowotnej

(ach bedziem doic chlopow ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

dlatego z jednej strony podoba mi się ruch palikota ponieważ wielu posłów to po prostu konkretni biznesmeni którzy mieli z tym czy innymi rzeczami doczynienia i wiedzą jak to powinno wyglądać aby dobrze wychodziło dla każdego no prawie dla każdego, o kasę zapewne im tak nie chodzi bo oni i tak już są bogaci. A większość z Marszałkowskiej to nie ma o tym bladego pojęcia i nie mają odpowiedzi na wiele pytań. Ostatnio oglądałem debatę właśnie od Palikota ktoś był jakiś biznesmen to jak już ten co zadawał pytanie myślał że go czymś zagnie to ten się uśmiechał i odpowiedzi od razu na wszystko udzielał i spokojnie bez nerwów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Nie ważne, która partia a @ChiquitaB nie bądź taki pewny bo RPP będzie wspierał PO w przechodzeniu ustawy o KRUS... Niestety Panowie rolnicy czas się obudzić i zrozumieć pewne rzeczy... Ten kto potrafi gospodarować to zapłaci składkę zdrowotną i nawet większy ZUS i jednocześnie będzie zapewne zadowolony z większej dostępności ziemi od gospodarzy, którzy będą finansowo pogrążeni przez Składkę zdrowotną i KRUS... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmija2a    1

Bydło, je... bydło, Bydło je... bydło i będziecie płacić i zap.....

 

Opanuj się człowieku !!!!!!! +1 punkt ostrzeżeń za obrazę użytkowników

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

a ja ciekaw jestem czy JEWROSOJUZ chcąc wspólnej polityki emerytalnej nie rozwali nam wszystkiego czyli i KRUSu i systemu emerytalnego MSWiA bo ostatnio po upadku GRECJI i kiepskiej sytuacji WŁOCH (Berlusconi rezygnuje powoli) może się okazać to konieczne.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Nasz kraj jeszcze się jakoś się trzyma tylko przez to że zarobki małe a koszty duże wszystkiego są.

daniel wiadomo że ten co sobie radził to radzić będzie i żadne podwyżki czy kryzys mu nie straszne bo to co trzeba to kupi, sprzęt wymieni nawet bez unijnych pomocy, zawsze tak było. Będzie się trzeba z tym pogodzić i zwiększyć wydajność gospodarstwa a trochę więcej ziemi nikomu nie zaszkodzi:P Jak dobrze pamiętam to w Danii liczba gosp w ciągu kilku lat zmniejszyła się o 60% Polskę może czekać to samo i przeżyją tylko Ci co nie będą się bali zaryzykować rozwijać gosp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Słuchaliście dzisiejszej konferencji premiera? Składka zdrowotna - powyżej 6 ha 1 zł/ha na każdego domownika miesięcznie. Np cztery osoby w gosp 30 ha = 4*30 = 120 zł miesięcznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamelo    1

Słuchaliście dzisiejszej konferencji premiera? Składka zdrowotna - powyżej 6 ha 1 zł/ha na każdego domownika miesięcznie. Np cztery osoby w gosp 30 ha = 4*30 = 120 zł miesięcznie

 

Ale pewnie ha przeliczeniowego a nie fizycznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Tego nie sprecyzował. Nie wiem co miał na myśli mówiąc domownik - bo dzieci to raczej chyba nie obejmuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

maniek ale chyba powyżej 6 ha czyli 24x4.

W takim wypadku płacił bym 7 zł:)

 

Pozatym dzieci które się uczą raczej nie będą objęci tą składka

Edytowano przez lukaczmarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Do gospodarstw o pow do 6ha płaci państwo. Większe płacą wszystko (tak ja to zrozumiałem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

może przez to KRUS przestanie już być tak atrakcyjny dla tych co nie zajmują sie rolnictwem a mają tylko hektary dla mnie każde takie takie posunięcie jest na plus nawet jak i mnie dotknie trochę mocniej jak innych ( ale 200ha to mieć bym nie chciał :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

1 zł za 1 ha przeliczeniowy razy każdy ubezpieczony domownik za którego opłaca się składkę (a wiec dzieci nie). swoją drogą ciekawe czy jeżeli koś ma ze 200 ha to bedzie musiał płacic 200 zł miesięcznie :unsure:


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

może przez to KRUS przestanie już być tak atrakcyjny dla tych co nie zajmują sie rolnictwem a mają tylko hektary dla mnie każde takie takie posunięcie jest na plus nawet jak i mnie dotknie trochę mocniej jak innych ( ale 200ha to mieć bym nie chciał :) )

 

Na razie to nic nie straci na atrakcji,bo większość fikcyjnych rolników ma 2-3 ha i za nich zapłacimy my.

@robercikj100 jeżeli ktoś ma 200ha to będzie musiał płacić 200zł x liczba domowników podlegających pod KRUS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

może przez to KRUS przestanie już być tak atrakcyjny dla tych co nie zajmują sie rolnictwem a mają tylko hektary dla mnie każde takie takie posunięcie jest na plus nawet jak i mnie dotknie trochę mocniej jak innych ( ale 200ha to mieć bym nie chciał :) )

Tych co pracują poza rolnictwem a są ubezpieczeni w krus to raczej nie dotknie bo większość ma mniej niż 6ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

przepraszam, wielu kolegów z roboty ma gospodarstwa i to takie powyżej 30 ha. Opłacany jest ZUS przez pracodawcę a KRUS zawieszony dopóki pracujemy poza rolnictwem. Tak więc dla nas to 'lotto' bo nas KRUS obecnie nie dotyczy.

 

Jak chcecie się pozbyć darmozjadów z KRUSu to tylko zmiana definicji gospodarstwa z 1ha powiedzmy na 5ha.

Wtedy wielu taksiarzy, lokalnych polityków, i cwaniaczków odpadnie.

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szurik    0

Popieram powyższy post,zmienić definicje rolnika.Rolnik to osoba prowadząca gospodarstwo o powierzchni np;5ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj