thug

składka zdrowotna rolników od lutego 2012

Polecane posty

hubertuss    4652

Chodzi o to aby stawka była dla wszystkich jednakowa tak samo jak jednakowy dostep jest do bezpłatnej służby zdrowia. A nie odrazu więcej. Nie słyszałem, aby dostęp do świadczeń bezpłatnych był w jakiś sposób stopniowany. Skoro trybunał konstytucyjny stwierdził jakąś nierówność to chyba wiedzieli co robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Hubertuss-kiedyś spytałem się moją lekarkę rodzinną jak wygląda to przychodzenie do lekarza.Odpowiedziała mi że "miastowi" przychodzą z byle gównem a rolnicy jak już padają na cysie-to tak a propos równego dostępu do usług medycznych.Samo życie stopniuje-ile masz do przychodni w mieście ?-a na wsi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Ok ale to, że ktoś lekcoważy czy ma daleko to jest juz inna kwestja. Jak już dotrzesz pod gabinet to nie patrzą czy rolnik czy robotnik. Jedna kolejka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmija2a    1

Och Wy skur.... je.... .

 

Panowie składka zdrowotna musi byc róna dla wszystkich. Ponieważ wszyscy mają jednakową dostępnośc do państwowej bezpłatnej służby zdrowia. Własnie z powodu braku równych obciążeń przy równym dostępie nie płacenie składki przez rolników zakwestjonował trybunał konstytucyjny.

 

Ty wogóle wiesz co Ty piszesz/ mówisz? No comment ;)Pozdro. Szkoda, że Trybunał Konstytucyjny nie gwarantował mi : "nie oślepnięcia", "nie ogrzybnięcia". Konieckropa,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    250

Skladka powinna byc rowna dla kazdego rolnika czy ma 10 ,100 czy 300ha . Jakiekolwiek zroznicowanie jej jest niesprawiedliwe - to tak jakbys kupowal jakis nawoz i dlatego ze masz 10 ha to placil po 1000zl/t ,a jak masz 100ha to po 2000zl/t .

Skladka zdrowotna to towar/usługa jak kazda inna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysek    21

a jaki masz dochód z tych 10ha a jaki z 100ha a dopłaty są dla każdego po tyle samo czy do fizycznego, powinno być do ha fizycznego jak tez podatek rolny tak samo mając 11ha płace więcej niż niejeden co ma 30 ha mam mniejsze możliwości rozwoju bo mam mały areał a mam małe dopłaty koszty produkcji wynoszą mnie o wiele więcej niż tych większych, dużo produktów kupuję do produkcji (słoma,trawa) i mam 37sztuk bydła w tym 24 dojne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

A ja mam pole wielu kawałkach, albo daleko od domu :lol: . To nie ma sensu. Standard opieki zdrowotnej dla ubezpieczonego nie jest powiązany z tym co robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    250

a jaki masz dochód z tych 10ha a jaki z 100ha a dopłaty są dla każdego po tyle samo czy do fizycznego, powinno być do ha fizycznego jak tez podatek rolny tak samo mając 11ha płace więcej niż niejeden co ma 30 ha mam mniejsze możliwości rozwoju bo mam mały areał a mam małe dopłaty koszty produkcji wynoszą mnie o wiele więcej niż tych większych, dużo produktów kupuję do produkcji (słoma,trawa) i mam 37sztuk bydła w tym 24 dojne.

a co to ma wspolnego z usluga ktora wykupujesz pod nazwa "skladka zdrowotna" ?

 

idziesz do piekarni po chleb nikt Ci jego ceny nie wyznacza podług dochodow/majatku/czy czego tam. Nie rozumiem dlaczego z ubezpieczeniem mialoby byc inaczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Bo ubezpieczenie to nie kupno chleba(są sklepy gdzie nie będąc zamożnym nie zrobisz zakupów). Od kupna chleba w małym stopniu zależy czy będziesz miał emeryturę za 30 lat i czy twoje dzieci będzie stać na utrzymanie coraz większej liczby emerytów. I w jaki sposób ustalić składkę aby dla mniej zamożnych nie była za wysoka a dla bogatszych za niska składka a później emerytura?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

ubezpieczenie jakie chcę wprowadzić Boni wygląda na takie że przeciętny rolnik nie będzie płacić duzo więcej jak i teraz

Tylko jeszcze ciekawe jak oni ten dochód wyliczą rolnikowi...

 

a co do ogólnego KRUS-u to ja jestem jak najbardziej za podniesieniem go, pod jednym najważniejszym warunkiem. Mam więcej ha=więcej płace na KRUS= większa emerytura.

 

A teraz po tej małe reformie KRUS-u ktoś kto ma 20ha płaci na kwartał coś ok 380zł, ten co ma 70 ha płaci coś ponad 600 zł a emerytura taka sama? No jednak cos nie halloo..

To już nawet w ZUS jest lepiej

 

Po za tym likwidacja tych wszystkich za przeproszeniem pieprzonych rolników co mają po 1-2 ha..

Zresztą Ci co mają i 5ha to też w większości szkoda gadać.

 

A co do tego że Ci co mają 100ha powinni płacić nie wiadomo ile, macie po 10-15ha i zazdrościcie czy jaka cholera?

100ha to też jak ktoś powiedział wczesniej nie wiadomo ile jest, jest to już na pewno dużo i powinni płacić dużo więcej ale bez przesady.

Po za tym ten co ma 100ha to chociaż ma co robić na tych hektarach i cały czas jest zajęty.

A ten co ma 10 ha to niech wy***prza do pracy..., sorki że generalizuje- ale 90% ludzi jakich ja znam i mają po 10ha to nie mają co robic i lenią się ciągle i tylko narzekają jak to jest źle, a jak ktoś ma powyżej 30 i choć trochę kasy to już zazdrość..

Edytowano przez Madzia20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    250

Bo ubezpieczenie to nie kupno chleba(są sklepy gdzie nie będąc zamożnym nie zrobisz zakupów). Od kupna chleba w małym stopniu zależy czy będziesz miał emeryturę za 30 lat i czy twoje dzieci będzie stać na utrzymanie coraz większej liczby emerytów. I w jaki sposób ustalić składkę aby dla mniej zamożnych nie była za wysoka a dla bogatszych za niska składka a później emerytura?

 

szczerze mowiac pierwsze slysze o sklepach w ktorych nie kupisz chleba nie bedac zamoznym ,ale niech Ci bedzie - moze sa takie .

 

rozmawiamy tu o skladce zdrowotnej a nie emerytalnej .

ale jak juz piszesz o emerytalnej , to emerytura rowniez musi byc proporcjonalna do wplacanych skladek.

Pozatym mysle ze system emerytalny w Polsce zbankrutuje szybciej niz za 30lat.

 

Wracajac do tematu - czym sie rozni zakup ubezpieczenia od zakupu chleba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73
szczerze mowiac pierwsze slysze o sklepach w ktorych nie kupisz chleba nie bedac zamoznym ,ale niech Ci bedzie - moze sa takie .

Źle się wyraziłem. Są sklepy gdzie nie będąc zamożnym będziesz go z reguły omijał.

 

Wracajac do tematu - czym sie rozni zakup ubezpieczenia od zakupu chleba?

Dwa różne zobowiązania, osobne regulacje prawne. Zakup ubezpieczenia jest bardziej sformalizowany niż chleba itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogas    16

Ja uważam, że składka na ubezpieczenie zdrowotne powinna być równej wysokości niezaelżnie od wielkości gospodarstwa. Składka emerytalna powinna być rozwiązana tak, że jakiś jej poziom powinien być obligatoryjny (np taki jaki jest teraz) i dostajesz za niego minimalną emeryturę, a jak chcesz to dajesz większe składki (wszystko zależy od Twojego widzimisię) i później dostajesz odpowiednio większą emeryturę.

 

System byłby prosty i wydaje się, że skuteczny ponieważ większość ludzi prawdopodobnie wybrałaby minimalną składkę w KRUS oraz zaczęła wpłacać na indywidualne ubezpieczenia emerytalne w różnych towarzystwach emerytalnych (o ile oczywiście mieliby możliwość i takie przekonanie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmija2a    1

Wracajac do tematu - czym sie rozni zakup ubezpieczenia od zakupu chleba?

 

Tym czym gwałt zbiorowy popełniany na jednostce od zakupu usługi ze wszechstronną korzyścią, przy zakupie której masz możliwość lokacji kapitału w dowolnie wybranej norze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

Ja uważam, że składka na ubezpieczenie zdrowotne powinna być równej wysokości niezaelżnie od wielkości gospodarstwa. Składka emerytalna powinna być rozwiązana tak, że jakiś jej poziom powinien być obligatoryjny (np taki jaki jest teraz) i dostajesz za niego minimalną emeryturę, a jak chcesz to dajesz większe składki (wszystko zależy od Twojego widzimisię) i później dostajesz odpowiednio większą emeryturę.

 

System byłby prosty i wydaje się, że skuteczny ponieważ większość ludzi prawdopodobnie wybrałaby minimalną składkę w KRUS oraz zaczęła wpłacać na indywidualne ubezpieczenia emerytalne w różnych towarzystwach emerytalnych (o ile oczywiście mieliby możliwość i takie przekonanie).

 

i tu z kolega sie w pelni zgadzam dlaczego jedni maja placic malo a drudzy 2 razy tyle a emeryture mamy miec taka sama to jest chory system . tak samo skladka zdrowotna czy jak ktos ma wiecej pola to wiecej horyje i w szpitalu lezy ze ma wiecej placic ???

a to ze ktos ma 100 ha i wiecej nie znaczy ze dostal za darmo . praktycznie kazde gospodarstwo zaczynalo od kilku ha tylko niektorym chcialo sie rozwiajac i maja 100 a czesc ma dalej 10 i teraz dlaczego maja placic wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

przestańcie tu pisać jakieś nie stworzone rzeczy i dzielić wieś na dużych i malych, a ty madzia20 to chyba dawno niedostałas kopa w ta babska d.... bo ja np mam 10 ha i mam lepszy sprzęt niż nie jeden 50 hektarowiec więc przestańcie generalizować i każdego 10- hektarowca nazywać leniem i nierobem... a to,że system ubezpieczeń wymaga gruntownej zmiany to było wiadome od lat tylko po co się za to zabierać skoro na wiosce statystycznie jest 10 % potencjalnego elektoratu, a to, że teraz system jest niesprawiedliwy dla dużych bo placą więcej a poźniej mają to samo też nikt nie kwestionuje....

Edytowano przez 1piotr1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

a ty madzia20 to chyba dawno niedostałas kopa w ta babska d.... bo ja np mam 10 ha i mam lepszy sprzęt niż nie jeden 50 hektarowiec więc przestańcie generalizować i każdego 10- hektarowca nazywać leniem i nierobem...

no zobacz, nigdy nie dostałam i pewnie nigdy nie dostanę takiego kopa :)

Prosze nauczyć się czytać ze zrozumieniem a potem wywalać kopy i oduczyć niekulturalnego nazywaniem kobiet babami.

 

Przeczytaj mój post tak jeszcze ze 100 razy to może zauwazysz że napisałam że sorki że generalizuje ale 90% tych 10 hektarowców coś tam, coś tam. Widzisz, 90%, więc jeżeli uważasz że jest inaczej to pewnie jesteś w tych 10% szczęściarzy :)

(P.S oczywiście nie btałam tych danych z żadnego GUS czy cos aby znów się ktoś nie przyczepił)

 

 

Wracając do tematu to nie ma co gdybać, i tak tej reformy nie zrobią takiej jak powinna być, a składka zdrowotna powinna być dla każdego taka sama, czy ktos ma 10 ha czy 50, chyba że wylicza że ten co ma 5 czy 10 to nie ma dochodu to wtedy pewnie za takiego kogos placi państwo i jest ok. (choć przy takim założeniu pewnie państwo na tym straci- bo w tym momencie czy ktoś ma 2ha i nie ma dochodu czy 50 tak czy siak płaci tą składkę, a gdy policzą że kogoś tam na to ni stać i będą za niego płacić to duzo kasy im ucieknie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bongle    2

Chroń nas Boże od tego aby zasady opłacania składek(składka zdrowotna,krus)ustalali niektórzy forumowicze.Po co odkrywać Ameryke jeszcze raz.Dla miastowych podatek,składka zdrowotna płacone są jako procent od dochodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Miastowy(etatowiec, inny zusowiec) odlicza składkę zdrowotną od podatku, emerytalną od przychodu - tak dla jasności i w skrócie.

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
...Po za tym likwidacja tych wszystkich za przeproszeniem pieprzonych rolników co mają po 1-2 ha..

Zresztą Ci co mają i 5ha to też w większości szkoda gadać....

tia. Też podobnie kiedyś myślałem - jakieś 10 lat temu.

Było u nas trochę rolników małych, dziś wypadają z obiegu i zasilają GOPS, wolałbym aby jednak płacili KRUS i pracowali zamiast przepijać kasę z GOPSu, nawet na tych 1-5ha. Myślenie zmienia się z wiekiem Madziu.

 

 

przestańcie tu pisać jakieś nie stworzone rzeczy i dzielić wieś na dużych i malych, a ty madzia20 to chyba dawno niedostałas kopa w ta babska d.... bo ja np mam 10 ha i mam lepszy sprzęt niż nie jeden 50 hektarowiec więc przestańcie generalizować i każdego 10- hektarowca nazywać leniem i nierobem...

Coś w tym jest ;)

Też sprzętu (nowy + stary w dobrym stanie) mam trochę i to nie wiele mniej niż rolnicy obrabiający ponad 50-60ha (no może kombajn to staruszek ale zmiana produkcji itp).

Nie każdy mały rolnik małoobszarowy to zaraz nierób, po prostu kupić 20-40 ha nie jest tak łatwo (i nie idzie o zdolność kredytową) i mieć te 50-100ha to nie takie hop-siup.

A co do KRUSu - dać nam podatek dochodowy zamiast rolnego (zakup auta do gospodarstwa w koszty uzyskania przychodu pójdą) i można płacić ZUS. Oczywiście to dla tych nowych rolników i starych tych którzy chcieliby przejść na nowy system. Starzy którzy nie chcialiby przejść musieliby mieć prawo do pozstania w tym jak jest teraz. Po 10 latkach starzy albo przejdą na emeryturę a inni sami przeszliby z chcęcią na nowy system bo zobaczcie ile procent waszego dochodu stanowi podatek - tak procentowo.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmija2a    1

Nikita_Benet - trochę dłuższy referat miałem napisać, ale, że "trącony" skończę na tym:

 

1. Wiesz czemu chcą wprowadzić podatek dochodowy zamiast rolnego?

2. Nie wiem czemu mam płacić za to co i tak płacę. (??? - filozofia)...

3. Podatek liniowy - (jak chcesz to go płać, ja z tym k.... nie zamierzam się zadawać).

4. Zwróć uwagę na "cyfry", tego "nie sr**ącego" ptaka, który ostatnio wylądował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Widzę że rolnicze piekiełko trwa w najlepsze udawadnianie sobie nawzajem kto zasługuje na miano prawdziwego rolnika. Znowu jak w pseudoreformie KRUS dajecie się dzielić na lepszych i gorszych mniejsi zacierają ręce że kolejny raz dowalą tym większym gospodarstwom. Nigdy politycy nie będą brali poważnie rolników dopóki są skłóceni i nie mówią jednym głosem.

Pytanie z innej beczki czy zwróciliście uwagę we własnych gminach jaką stawkę podatku rolnego wam szykują przypomnę że GUS ogłosił 74,18zł/q żyta to jest wzrost podatku o 100%!!! U nas w gminie uratowaliśmy i dzięki aktywności rolników i ich masowemu szturmowi na Urząd Gminy skończyło się na 55zł/q ale w sąsiedniej gminie zaspali i mają stawkę maksymalną. Te wszystkie igrzyska są po to aby nas rolników skłócić i doić jak krowy oprzytomnijcie i jednoczcie się w walce o własne prawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

@west - rolnicy byli nie raz w UG i nic nie zdziałali, natomiast jak idzie głosować taki rolnik na wybory to wybiera tego który więcej mu da z GOPSu bo połowa rolników w promienieniu 15km ode mnie żeby nie GOPS dawno by nie miała w co się ubrać i czym auto zatankować. Tak jest od 2-3 kadencji Rady Gminy.

 

@zmija2a

1. niedawno przejąłem gospodarstwo, mnóstwo inwestuję (nawet kasę z drugiej pracy), niestety nie są to inwestycje w których mogę uzyskać ulgę w podatku rolnym - jak myslisz co mi się bardziej opłaca - p. rolny czy dochodowy?

2. nie wiem o czym mówisz ;)

3. masz rację

4. Boeing?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmija2a    1

1. Uważaj, żeby nie pozbawić się jedynej władzy, którą masz, tj. zrobić awanturę w UG. Nie pozbawiaj ich dochodu, bo i tak sięgną głębiej do Twojej kieszeni, a Twoje dzieci będą się szkolić "za miedzą".

2. O "cud preparacie", którym jest służba zdrowia. Moje (i zapewne większości osóB) spotkanie z tym "Watergate", kończy się wywleczeniem kieszeni na drugą stronę.

3. OK.

4. Boeing Boeing ;) Wytłumacz mi tylko, czemu ten Boeing jest spod wibracji szczęśliwej 7 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SKORPION1    0

Jedno jest pewne wcześniej czy później i tak wprowadzą i my na to nie będziemy mieć wpływu Aby nie było tak, że zostanie podatek rolny i dojdzie dochodowy lub jak jeden powiedzia w TV PODATEK ROLNY MOŻNA ZAMIENIĆ NP . od nieruchomości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj