thug

składka zdrowotna rolników od lutego 2012

Polecane posty

west    46

Kiedy wreszcie ktoś zrobi porządek z tymi patologiami, tak to właśnie jest kilka osób udaje że się utrzymuje z 5ha. Na ich przyszłe emerytury i leczenie zapieprzamy my. Ja bym jednym pociągnięciem wywalił z KRUS conajmniej milion ubezpieczonych obiboków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

najbardziej zaskakujący dla mnie fakt to to że niektórzy"rolnicy" ubezpieczeni w krusie pracują legalnie za granicą. chwalą się że mają legalne firmy zarejestrowane na siebie. przecież w dzisiejszych czasach gdzie większość danych jest dostępna w formie elektronicznej sprawdzenie danej osoby czy to w polsce czy w innych krajach unii nie powinno być problemem. a tak my pracujemy na ich emeryturę a na dodatek będą otrzymywać drugą z zagranicy . osoby te pojawiają się tylko w polskich urzędach żeby pobrać becikowe i zasiłki w przypadku urodzenia dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

a co powiesz na to że kolega będąc za granicą (legalna praca) pobierał w PL kasę z Urzędu Pracy?

Nikt do niczego się nie czepił. Takie mamy prawo.

 

Ja będąc za granicą w PL płaciłem KRUS a za granicą odciągali mi i tak na ichnie ubezpieczenie. Wiem że płaciłem podwójnie ale mi akurat się to opłaciło.

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

Ech, szkoda gadać.. 65% gosp rolnych to tez do 5 czy 6 ha.. wielkie nieporozumienie

Rolnikiem nie powinien się nazywać ten co ma te 2 czy 4 ha

Sa pewnie wyjątki tych uprawiający warzywa, kwiaty czy coś.

Ale Ci co mają na tych 4 ha pszenicę to powinni byc wywaleni z KRUS i tyle.

 

Sama mam w rodzinie takich, tato kupował pole od sąsiadki i dał się wrolować bo ciocia kupiła 2 ha (2 klasa i fajny teren na budowę domu) dla córki która mieszka w Niemczech i KRUS sobie płaciła - a teraz w razie odkupienia pójdzie to za min.30tys za ha

 

Kuzyn kupił też coś ponad 1,5ha - ma on firmę budowlaną i prowadzi sklepiki w szkole - finał taki że żona powadzi te sklepiki a jest na KRUS.. no i cóż, większość tych do 6ha to właśnie tacy ludzie.

 

A w sumie dobrze ktoś tu wcześniej napisał że bez sensu że ten do 6ha nie ma płacić składki zdrowotnej, mając np.3ha to składka zdrowotna na kw. wynosiłaby tylko 9 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3019

jedyny sposob zeby wyeliminowac patologie to skladka odwrotnie proporcionalna do powierzchni gospodarstwa-do 5 ha skladka rowna tej w zus-ie, potem obnizanie do pow 20 ha, a wieksi to prowadza dzialalnosc gospodarcza i podobne zasady jak firmy. inaczej nic sensownego sie nie zrobi az do bankructwa panstwa.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
Ech, szkoda gadać.. 65% gosp rolnych to tez do 5 czy 6 ha.. wielkie nieporozumienie

Rolnikiem nie powinien się nazywać ten co ma te 2 czy 4 ha

Sa pewnie wyjątki tych uprawiający warzywa, kwiaty czy coś. ...

podam Ci teraz inny przypadek.

Jest sobie ktoś kto ma 50-58 lat. Ma te 20-40ha. Z PROWu wiele nie weźmie bo niby sporo lat albo już na rencie i nie przyznają bo nie można być na rencie. Sprzedać ziemi nie sprzeda bo jak KRUS się dowie to pozbawi renty (tak się dzieje w tym kraju). Zostawi więc sobie taki rolnik te 4-6ha a resztę przepisze na syna czy córkę który wezmie MR i coś urwie z MGR i będzie gospodarzył sobie.

Powiedzcie teraz co ma zrobić ten człowiek w wieku 58lat starający się o rentę rolniczą gdyby nagle okazało się że rolnikiem jest ten kto ma minimum 10ha?

 

Problem jest głębszy, sami przyznacie. Pytanie jak pozbyć się cwaniaczków o których piszecie nie czyniąc szkody ludziom starszym.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

krus powinien otworzyć infolinie (podobną do urzędów skarbowych) pod nazwą " podp.....l swojego sąsiada" .każdy będzie mógł zakapować nieuczciwych pseudo-rolników i po kłopocie ;):D do tego motywujący system gratyfikacyjny ;1-3sztuk 100 zł ,4- 6- 200zł,itd :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Mam lepsze rozwiązanie składki opłacone przez podpie...nego cwaniaka przechodzą na konto podpier...jącego i masz zwolnienie przez nastepne kwartały im wiekszego cwaniaka zakapujesz tym więcej na tym zyskujesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Coś na temat : "ZBIERAJ PUNKTY ZA PODPxxxxALANIE W PRACY

1 PKT - Przypadkowe nieumyślne podpxxxxolenie;

5 PKT - Niby nieumyślne podpxxxxolenie;

10 PKT - Zwykła podpxxxxolka w cztery oczy z przełożonym bez świadków;

20 PKT - Anonimowy donos na samego siebie, mimo, iż nie jest sie

winnym, byle zaistnieć;

30 PKT - podpxxxxolenie w obecności świadków;

40 PKT - Samopodpxxxxolka w cztery oczy z przełożonym;

50 PKT - Samopodpxxxxolka przy świadkach;

60 PKT - podpxxxxolenie do przełożonego w obecności podpxxxxalanego bezinnych świadków;

70 PKT - podpxxxxolenie w obecności podpxxxxalanego przy większej ilościświadków;

80 PKT - podpxxxxolenie w obecności podpxxxxalanego, pomimo, iz ten niejest winny;

90 PKT - podpxxxxolenie w obecności podpxxxxalanego, pomimo, iż ten niejest winny a czynu tego dokonał sam podpxxxxalajacy;

100 PKT - podpxxxxalanie w obecności podpxxxxalanego, pomimo, iż ten nie

jest winny a czynu tego dokonał sam podpxxxxalajacy na spółkę z przełożonym, doktórego sie podp****ala wmówienie podpxxxxalanemu jego winy.

 

Bonusy:

1) podpxxxxolenie najlepszego kumpla - dodatkowo 10 PKT;

2) podpxxxxolenie zanim czyn zostanie dokonany - dodatkowo 20 PKT;

3) dodatkowo 25 PKT - kiedy dzień wcześniej piło sie z podpxxxxalanymjego wódkę.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

pominąłeś jeszcze kilka kategorii pod...nie telefoniczne , z telefonu na kartę 35pkt, na abonament 40 i z domowego 60pkt. no i te punkty to można chyba będzie wymienić na coś? jakiś katalog prezentów czy cóś.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

dajcie już spokój z tymi cwaniakami. Większość to poprostu biedaki których nie stać żeby ubezpieczyć się w zus. Myślicie że urzędy nie wiedzą że tak jest wiedzą o tym dobrze ale państwu jest na rękę że ktoś kogo nie stać na zus i powinien być w ewidencji bezrobotnych opłaca krus bo inaczej nic by nie płacił a do szpitala i tak musieli by go wziąć w nagłym wypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik22    5

Dobrze strukturę polskiego rolnictwa ilustruje poniższy diagram

 

polskastrukturawielkosc.jpg

Edytowano przez rolnik22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

No tez prawda

Mam tez ciotkę (jakas kuzynka taty) że sprzedała prawie całe pole nam, sama zostawiła sobie te min na ub. w KRUS i tez jest jako rolnik

Nigdzie nie pracuje, czasami dorabia u naszego badylarza ale co zarobi to przepija.

I w sumie gdyby nie ten KRUS to nie byłaby nigdzie ub. i nie liczyłyby się jej lata do pracy.

 

Faktycznie problem bardziej złożony, ale powinni jakoś rozgraniczyć "rolnika" od rolnika...

Ale tez jest kwestia tego że ten co ma te np.4ha gdyby nagle nie był rolnikiem to pewnie zostałby na utrzymaniu państwa..

Podobno (gdzies w tv słyszałam) jak ktoś ma 2ha ziemi i pracuje w ZUS, nagle traci pracę to nie przysługuje mu zasiłek dla bezrobotnego.

 

Zresztą, powinni zacząć od ujednolicenia definicji rolnika bo jak się nie mylę funkcjonuje parę definicji, zlaeżnie od instutucji która tego potrzebuje

Edytowano przez Madzia20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Ten żółty kolor to największy problem naszego rolnictwa powinien iść na odstrzał. Najzdrowszy podział jest w województwie warmińsko- mazurskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

dajcie już spokój z tymi cwaniakami. Większość to poprostu biedaki których nie stać żeby ubezpieczyć się w zus. Myślicie że urzędy nie wiedzą że tak jest wiedzą o tym dobrze ale państwu jest na rękę że ktoś kogo nie stać na zus i powinien być w ewidencji bezrobotnych opłaca krus bo inaczej nic by nie płacił a do szpitala i tak musieli by go wziąć w nagłym wypadku.

 

kolego jaka większość? osobiście znam przynajmniej 30 osób które są na krusie a nie pracują w rolnictwie i maja się baaardzo dobrze. siedzą za granicą kasy maja jak lodu ale krus to dla nich wygoda. nie tylko przyszła emerytura ale zasiłki z tytułu narodzin dzieci i zabezpieczenie w przypadku wypadków. były zdarzenia że ludzie jechali z belgii z połamanymi nogami , lub z innymi chorobami, by tu otrzymać pomoc lekarska no i odszkodowanie wypadkowe bo oczywiście wypadek "zdarzył się w gospodarstwie". i dlatego właśnie powinno sie uszczelnić ten system.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

no to ja znam takich co mają 2ha w Krusie, w Angli układają kafelki a do Polski zjezdzaja do sanatorium na koszt Krusu. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

W mojej wsi jest zarejestrowanych 70 gospodarstw rolnych z tego faktycznie utrzymujących się wyłącznie z pracy w gospodarstwie jest 14 reszta to stolarz, dwóch sklepikarzy, zakład blacharski, jeden taksówkarz może z 10 osób pracuje i jest na ZUS a ubezpieczenia korzystają ich żony reszta pracuje na czarno w Polsce i za granicą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

większość z nich śpi na budowach albo po siedzi 15 na paru metrach. Robią na czarno nigdy nie wiedzą czy jutro będzie praca. Oczywiście jak przyjadą to pokazują co to nie oni i że tam jest tak za***iście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

Jest zaj*** bo tam zarabia np Euro a tu leci na złotówkach. Ale prawdą jest jak kolega wyżej pisze że siedzą po parę osób w małych mieszkankach i jedzą śmiecie bo nie ma komu gotować bo i czasu na to nie ma. Mój wujek tak ma, pracuje w Francji już min 5 lat, siedzą w paru na stancji, zapierniczają na budowie i wcale aż tak duzo nie zarabia ale pracuje tam legalnie i dostaje teraz sporo kasy na trójkę dzieci z Francji.

Ale mam tez kuzyna który w Szwecji pracuje z żoną i wcale nie siedzą w ileś tam osób na kupie, tylko mają własne mieszaknie itd. ale w takim przypadku za rok czy dwa nie zarobią aby wybudować w Polsce dom. Sa tam już z 4 lata i na razie nie mają zamiaru wracać bo po 1 tutaj nie czeka ich dobra przyszłość, po 2 nie mają jeszcze na tyle kasy aby postawić tutaj dom + jakąś firmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

no ale co mnie to obchodzi co oni tam robią i jak mieszkają za granicą (byłem,robiłem i mieszkałem za granicą w latach dziewięćdziesiątych)tu chodzi o ubezpieczenie w krus i o to kto ma do tego prawo. może zaczną opłacać składkę górników , strażaków albo nauczycieli i tez będzie ok? nie. najlepiej jest przypiąć się do rolników a później słuchać jak to nam dobrze i jak mało płacimy. uszczelnić system , wywalić tych co nie pracują w rolnictwie i mamy 1/3 mniej na krusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

Niestety my tu gadu, gadu ale i tak pewnie nic z tego nie zrobią

A kasę to będziemy pewnie bulić jak może za rok przejdziemy na całkowite rozliczenie.

Tylko ciekawe jak oni będą tych rolników rozliczać..wszyscy na VAT przejdą czy jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    840

Przypuszczam ze ci co są teraz na vacie to nie bedzie problemu z rozliczeniem z podatku dochodowego, bo jeszcze sie wliczy koszty KRUS i wszytkie ubezpieczenia (upraw, budynków i maszyn) z zysku ileś tam % i po kłopocie, ale ci co teraz są na ryczałcie to ustalą im stawke zryczałtoaną, wogóle nie realną i wtedy dopiero sie zacznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

ta- na pewno. tylko nie ryczałt w podatku dochodowym. chociaż już jakiś gość w radio z lewiatana już to proponował. no ale temat o krusie a nie o podatku dochodowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Coś na temat : "ZBIERAJ PUNKTY ZA PODPxxxxALANIE W PRACY

1 PKT - Przypadkowe nieumyślne podpxxxxolenie;

5 PKT - Niby nieumyślne podpxxxxolenie;

10 PKT - Zwykła podpxxxxolka w cztery oczy z przełożonym bez świadków;

20 PKT - Anonimowy donos na samego siebie, mimo, iż nie jest sie

winnym, byle zaistnieć;

30 PKT - podpxxxxolenie w obecności świadków;

40 PKT - Samopodpxxxxolka w cztery oczy z przełożonym;

50 PKT - Samopodpxxxxolka przy świadkach;

60 PKT - podpxxxxolenie do przełożonego w obecności podpxxxxalanego bezinnych świadków;

70 PKT - podpxxxxolenie w obecności podpxxxxalanego przy większej ilościświadków;

80 PKT - podpxxxxolenie w obecności podpxxxxalanego, pomimo, iz ten niejest winny;

90 PKT - podpxxxxolenie w obecności podpxxxxalanego, pomimo, iż ten niejest winny a czynu tego dokonał sam podpxxxxalajacy;

100 PKT - podpxxxxalanie w obecności podpxxxxalanego, pomimo, iż ten nie

jest winny a czynu tego dokonał sam podpxxxxalajacy na spółkę z przełożonym, doktórego sie podp****ala wmówienie podpxxxxalanemu jego winy.

 

Bonusy:

1) podpxxxxolenie najlepszego kumpla - dodatkowo 10 PKT;

2) podpxxxxolenie zanim czyn zostanie dokonany - dodatkowo 20 PKT;

3) dodatkowo 25 PKT - kiedy dzień wcześniej piło sie z podpxxxxalanymjego wódkę.

 

skąd to wziąłeś - jest super - pokażę to w robocie

;)

 

 

Dobrze strukturę polskiego rolnictwa ilustruje poniższy diagram

 

polskastrukturawielkosc.jpg

niestety mieszkam w warm-maz ;(

 

Ten żółty kolor to największy problem naszego rolnictwa powinien iść na odstrzał. Najzdrowszy podział jest w województwie warmińsko- mazurskim
oj nie chciałbyś tu gospodarzyć ;)

choć masz rację te 1-5ha

 

 

 

...Nigdzie nie pracuje, czasami dorabia u naszego badylarza ale co zarobi to przepija.

I w sumie gdyby nie ten KRUS to nie byłaby nigdzie ub. i nie liczyłyby się jej lata do pracy.

 

Faktycznie problem bardziej złożony, ale powinni jakoś rozgraniczyć "rolnika" od rolnika...

Ale tez jest kwestia tego że ten co ma te np.4ha gdyby nagle nie był rolnikiem to pewnie zostałby na utrzymaniu państwa...

i tak te małe gosp są na utrzymaniu państwa bo jak mają poniżej 2,5ha na osbobę w rodzinie to idą u nas do GOSPu.

 

 

no to ja znam takich co mają 2ha w Krusie, w Angli układają kafelki a do Polski zjezdzaja do sanatorium na koszt Krusu. :o
pracowałem w UK - tam płacone ubezpieczenie, w PL w tym czasie gospodarowało się na 20ha i też płaciłem KRUS.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcos    0

Witam. Zastanawia mnie jak będzie z dzierżawami np. jeśli ktoś ma umowę na kilka lat to czy będzie musiał płacić za te ha krus czy będzie to spoczywało na właścicielu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj