simental10

sposób chowu cieląt simental

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
simental10    0

Witam, chciałem się dowiedzieć czym karmić cielęta mięsne simental od 150 kg w zwyższ :blush: , bo w Google na ten temat nic ciekawego nie ma, a jak jest to komu chce się czytać wypracowanie na 10 str i w doatku nie na temat ? I jeszcze 1 pytanko gdzie takie cielątka można kupić w województwie świętokrzyskim, po za targiem bo w nim handlarze ceny zbijają na chudym i chorym bydle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mora    15

Żarłoki możesz spokojnie karmić paszami gospodarskimi,jakimi dysponujesz.To bardzo fajne i wdzięczne w hodowli bydełko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro1003    5

jest firma w Starym Sączu zajmująca się sprzedażą cieląt, dowożą też na miejsce, ja kiedyś od nich kupowałem i byłem bardzo zadowolony, cielaki były zdrowe i ładnie rosły, jedyna podstawowa wada to cena, myślę że za simentale ok. 100 kilogramowe będą wołali ok. 1500 zł, ich stronę i numer tel. znajdziesz w necie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simental10    0

Już o nich wszystko wiem :)

A wiece czasem jaką maksymalną wagę te byki osiągają i mniej więcej wartość :)? ile rosną karmiąc ziemniakami, mieszanką zbóż kiszonką ( zielonką w sezonie) oraz burakami :) ?

Edytowano przez simental10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
    • Przez burtek
      Witam serdecznie,
      w swoim nabytym nie dawno gospodarstwie posiadam 3 duże psy (dwa bernardyny i jeden owczarek niemiecki). Psiaki karmie resztkami z jedzenia, chlebem oraz kupuje im kości z mięsem z masarni. Chciałbym jeszcze kupić im karmę, aby poprawić ich wygląd. Jaką dobrą i tanią karmę polecacie dla psiaków? Jak Wy karmicie swoje psy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj