elmichalkw

Ciągnik na 17 ha za ok 30 tys PLN (dobry do ładowacza) ;)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
elmichalkw    0

Witam.

Mam 17 ha gruntów ornych i obecnie jedynie ledwo ,,cipiącą " c330. Chcę kupić nowy ciągnik (przynajmniej jak dla mnie) o mocy ok 70-90 KM, koniecznie 4x4 i musi to byc maszyna która będzie dobrze współpracowała z TURem. Zastanawiałem sie nad MF 3060, 695 Zetorem 7245 i podobnych, Belarusem (myślalem nawet nad nowym ale nie wiem czy dostane pieniadze z uni w tym roku) oraz Ursusem 904 lub 914. Tylko ograniczenie mam takie że musi byc to ciągnik za ok 30 tys PLN a wszystkie wymienione przezemnie maszyny mają dość wygórowane ceny i trudno znaleźć odpowiedznią sztuke...;/ Co mi polecacie? Prosze o odpowiedzi. To pilne. Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Na 17ha to będzie dobry Ursus 914 albo Zetor 7245 za 30 tys kupisz w dobrym stanie zrobisz wszystko szybko i nie będziesz musiał spędzać całych dni za kierownicą jak ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

rowniez polecam 7245.bardzo dobra maszynka.bezawaryjna i w dobrym stanie ustrzelisz jesli sie postarasz ;)


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezesmax    4

Ja bym wzioł zetora zetor do tura kumpel ma zetora 5340 i tura zetora bardzo dobrze sie jeżdzi nim zwoziłem belki to sama przyjemność a na 17ha to napewno starczy ja mam zetora 5320 i mi w zupełności wystarcza jeszcze sąsiadowi pomagam proponuje zetora

Edytowano przez Balzak
Literówka

Zetor i tylko Zetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elmichalkw    0

Hmm... A więc zetor 7245.... ;| A co powiecie na MF 698T ? Mój syn się na niego troche napalił i mnie tez tym po cześci zaraził....;/ 87 km wygląda masywnie z komfortem tez nie jest raczej zle... Sam juz nie wiem... Ten zetor to bedzie kurcze wiecej palił od tego MF-a a ma dużo mniej mocy,...;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PongO    1

jak bys wrziol na spo i kupil mtz nowego?? nie jest taki zly ciagnik, i do tego byl by nowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elmichalkw    0

Hm.... Porównanie to chyba troche przaesada.... musieli coś ulepszyć.... a ten zetor to stary strasznie jest;/ a moj ciapek jest z 64 (jeszcze c-328) i chce cos z lat teraz powyzej 87 r. ktory wiecej pali? Wydaje mi sie ze 698

a co powiecie o uzywanych mtz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ml78    1

Proponuję Zetora 7245 jest lżejszy od 914 mniej spali a na 17 ha w zupełności wystarczy. ;)


Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada, a nikt nie wie, że mu brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elmichalkw    0

A jak te ciągniki wypadają w porównaniu do mtz 82 lub MF 698T? Który znich ma jakie wady i jakie zalety? Napiszcie wszystko co mozecie do kazdego modelu np.

zetor; plusy- komfort minusy-spalanie

MF MTZ itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezesmax    4
A jak te ciągniki wypadają w porównaniu do mtz 82 lub MF 698T? Który znich ma jakie wady i jakie zalety? Napiszcie wszystko co mozecie do kazdego modelu np.

zetor; plusy- komfort minusy-spalanie

MF MTZ itd

 

Zetor nie pali dużo jak nim sie jeździ 1500 obrotów spali około 3-5 litrów a jak sie jeździ 2200 obrotów to i chlapnie 7-8 litrów ja mam zetora 5320 to jak chodzi se na 1500 obrotów to pali 3-4 litry a jak mu dam na 2200 to pije 8 litrów plusem tego ciągnika jes przede wszystkim duży udźwig podnośnika ja unoszę grubera z uni 3 metrowego co waży ponad 1 tone bez problemu zetor ma sztywną prace silnika co jest jego plusem ciężko jest go przydławić jest też komfortowa kabina części są tanie i dostępne zetor nie posiada zbędnej elektroniki co by mogła sie popsuć i jak coś sie uszkodzto mozna samemu wymienić minusem sa oryginalne opony poniewaz nie są radialne i zetor traci na tym duży uciągu w zetorze jest duży prześwit między podwoziem w zetorze jak na razie to poleciał mi akumulator i wymieniałem układ hydrauliczny bo mi zerdzewiał a po za tym to wszystko gra polecam zetora ;)

Edytowano przez tommy66692
Dużo literówek i błędy ortograficzne

Zetor i tylko Zetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bidor    0

Jeśli chcesz zwiększyć gospodarstwo ponad 22ha to pomyśl nad Ursusem 914.

Jeśli areał do 22ha to starczy Ci Zetor 7245.

Przemyśl dobrze czego oczekujesz - to ważne żeby kupić jeden ciągnik na lata , a nie co chwile zmieniać.

Nie polecałbym Ci nic zachodniego - gdyż nigdy nie wiadomo co będzie z częściami

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin23    0

Może MTZ82 używany z lat 80ych na allegro jest dużo w tej cenie

 

chociaż mtzy są troche lekkie :P

 

 

 

 

Kolego Nucz sie edytować posty a nie piszesz jeden pod drugim

Edytowano przez Balzak

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elmichalkw    0

Hmmm... Skłoniliście mnie teraz głównie w stronę zetora. tylko ja tak sobie teraz przeglądam te ogłoszenia i za 7245 to trzeba dać rarzej wiecej kasy niz 30 tys. A to u mnie limit bo pozostaje jeszcze do kupienia Tur i oprzyrządowanie... Więc teraz zastanawiam sie nad czymś w stylu 7045 lub 8045 czyli troche starsze egzemplarze. Czy one bardzo ustępują 7245? Są awaryjne? Jak z komfortem? 5245 odpada bo za mała moc. Problemem we wszystkich zetorach jest dla mnie skrzynia biegów. Często będe wykorzystywał ciągnik do transportu a szkrzynia 25 km/h to troche mało. Dlatego myslalem nad MTZ i MF. Czy zetory posiadają dobry przedni napęd? Nie sypie sie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

Ursus 914 za 30 to będzie w BDB stanie tak z 85-88 roku. Części w każdej agromie itp. instytucjach, a remont zrobisz nawet w sobote w stodole jak Ci się coś popsuje(co tam ma się popsuć) jak się na tym znasz...:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elmichalkw    0

Hmm... A co wy byście wybrali? 914 czy 8045? i uzasadnijcie wybór... Który z nich jest szybszy bardziej komfortowy itp.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin23    0

Ja z tych dwóch to bym wziął MTZa :P ale tak na serio to oby dwa jadą 25km/h i to są bardzo podobne ciągniki.ja bym wybrał 914ke bo jest nowszy i jak ci zależy na prędkości to se przerobisz skrzynie na szybką.To możesz zrobić w prawie każdym ciągniku.Więc nie patrz na prędkość bo możesz ją se zwiększyć poprzez szybką skrzynie tylko na awaryjność dostępność części oraz opinie użytkowników :P Zetory są bardziej komfortowe ale za tą cene to nie patrz na komfort bo za tą cene komfortowego zetorka ciężko będzie znaleść :P


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elmichalkw    0

Oczekuje jeszcze wypowiedzi innych użytkowników, ktory byscie wybrali? A jak jest ze spalaniem? Który pali mniej? 914 czy 8045?

 

coolman a Ty co bys wybrał???? Piszcie więcej bo teraz to jestem już niezdecydowany. A czas ucieka i mozliwe ze dobre okazje ciagnikow tez....;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Młodyoporowiec
      Witam w ciągu 3-4lat chce rozpocząć gospodarstwo mam starą obore (12 sztuk) na uwięziówce. Posiadam 8 ha na własność i jest szansa na 20 ha dzierżaw na dobrych warunkach jedenaście hektarów jest oddalone na 10 km  a 9ha 300m od gospodarstwa. Wracając z budynków mam tylko tą obore oraz mały magazyn na zboże okokło 50 t tam zmieszcze .Mam tylko ciapka więc maszyny wszystkie do kupienia myśle o 912 gdyż budżet ograniczony gospodarstwo nie ma być źródłem utrzymania myśle że na ciągnik i maszyny starczy około 70-80 tys a wiec tak co warto produkować na tych 30 ha bydło roślinność a może np. gęsi mam jeszcze 5 ha  łąk 4 km od domu chciał bym w przyszłości sie utrzymać z tego gospodarstwa czy 912 będzie wystarczające ?
    • Przez r10tomek
      Witam:)
      Planuje kupić nowy ciągnik na około 50ha.
      Mam mały problem ponieważ nie wiem jaki ciągnik wybrać! Ciągnik ten będzie głównym ciągnikiem w gospodarstwie czyli będzie pracował z pługiem przyczepa do sianokiszonek uprawa ziemi oraz transport. Jaki byście radzili 4 czy 6 cylindrowy i z jaką skrzynią bezstopniową czy zwykłą? Proszę o wasze wypowiedzi pozdrawiam. W gospodarstwie są jeszcze inne 4 ciągniki ( Ursus 1224, Zetor 8111, Ursus C-360 i C330)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj