elmichalkw

Ciągnik na 17 ha za ok 30 tys PLN (dobry do ładowacza) ;)

Polecane posty

zetor    4

zetorki lubią sie napic wiec 914 bedzie troszke oszczedniejszy ale napewno lepiej sie pracuje zetorkiem


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJBOMBA12    12

Ja bym wzioł NHTL80 lub 70A ostatno widzałm na Allegro chyb 80 z ta starszą maska igoscio chciał za niego chyba 90 iles lub 113 tysięcy!!!!!! Ale co wedźmiesz to twoja sprawa!!!!!


W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elmichalkw    0

Zejdźmy na ziemie. Póki co mnie na NH nie stać. Może w przyszłości ale póki co nie da rady. zycie nie polega na ciągłym spłacaniu kredytów... A może na rynku są jeszcze jakieś inne modele które spełniały by moje wymagania i byly by w kregu zainteresowan?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

Ja bym wziął MTZ. Za 30 tys. to będzie ciągnik jak marzenie. Poza tym słyszałem, że MTZ są oszczędne i stosunkowo mało awaryjne. Tylko nie wiem czy do ładowacza się nada. No ale o to zapytaj Piotrusia89. On na tym forum ma MTZ z turem, więc Ci napisze czy się nadaje czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elmichalkw    0

Ale ja chciałbym żeby ciągnik nie wyglądał zbytnio archaicznie a za 30 tys to bede miał tylko MTZ a BELARUS jest od niego ładniejszy. A co powiecie o 5245? Czy nie byłby to dla mnie model troszeczke za mały? Za 30 tys udało by sie coś wyrwać. Bo 7245 sie neistety nie da;/ chyba że jakiegoś spalonego...;/ PS oglądałem MF 698T powiem tak. Jeśli chodzi o jazde z przyczepa to super. Zasówa jak głupi. Ale komfort rzeczywiscie nie w porownaniu do zetora nawet starego serii x011/x045. Oglądałem też tak z ciekawości mtz 80.... ale był zaniedbany i biegi można było zmieniać młotkiem i deską. Widziałem minę własciciela jak zmienial biegi gdy pokazywal mi jak ,,maszyna" chodzi. (cholornie wysoko sie w nim siedzi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

A może zamiast 5045(co jest dobry wyborem wg mnie) to 6045/6245? Tańsze od 72xx a mocniejsze od 52xx i z częściami przyynajmniej u mnie nie byłoby problemu bo pytałem :P

 

Nie cytuj poprzedniego postu!

Edytowano przez Matey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy007    0

A ja bym polecał 914 posiadam takiego i nawet jak coś siądzie to w agromie masz wszystkie części. Do tura nadaje się idealnie a i robote szybciej wykonasz większym ciżągnikiem nie będziesz się grzebał tyle czasu w polu.


Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samson    0

a ja bym proponował coś ze stajni same lub df. kuzyn ma deutza dx85 jak narazie sprawuje się super. 3 obrotowa lemkena na ciężkich ziemiach i dużych górach to dla niego pikuś. a do tego komfort, siedzenie grammera bardzo dobre ogrzewanie, super wspomaganie, dużo biegów i co najważniejsze elegancko wchodzą. Jak kupował ciągnik też miał dylemat. Mtz 82 zetor 8145, 7245 albo 914 ale padło na deutza. np cos takiego . A do tego ma dość szybką skrzynie bo około 34 pociśnie, i w polu sprawuje się bardzo przyzwoicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elmichalkw    0

Sprzęt fajny. Gorzej byłoby z częsciami do niego. U mnie w promieniu kilkudziesieciu km nie jezdzi zaden taki sprzet. Co ciekawe u mnie ludzie wogole maja praktycznie tylko mf 255 c330 c360 4011 c355 t25 i jeden jedyny stary mtz 80. Także nie mam nawet kogo spytać jak sie sprawuja inne cieższe sprzety. Albo powiedza ze nie maja pojecia albo walą ścieme że szkoda słuchać...;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elmichalkw    0

Powitać ;] Od ostatniego momentu kiedy pisałem na AF oglądałem kilka ciągników i najbardziej spodobała mi się maszynka którą kupił pewien facet w miejscowości obok. Otóż znalazł gdzies pod Lublinem Mf 394F za 35 000 tys. Kabinka świetna. Ciągnik stosunkowo mały ale ,,ubity" Silnik pracuje bardzo ładnie i podobnie ma 88 KM. Czy ktoś z forumowiczów ma taki lub podobny model lub chociaz miał z nim styczność? CO MOZECIE MI O NIM POWIEDZIEC? Z tego co zauważyłem jest to bardzo rzadko spotykany model...;/ Coraz bardziej przemawiają za mną MF..... ;] Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniek    1

Siemka! Ja tam zamiast tego "Mf 394" wolałbym Mf 3060 (jest bardziej popularny) A może JD 2850?


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8
MTZ też dobry sprzęt, ale nie wchodź w Pronara, są awaryjne i nie ciesza się dobrą opinią. Jak już to tylko Belarusa. Wuja ma belarusa 1025 z TUR-em 1650 i chodzi super. No ale nie wiem czy na 17ha MTZ nie jest za dużą maszyną - nawet taki 80KM.

 

Zależy ile będzie roboty na gospodarce. Ja z ojcem na 12 ha swojego+dzierżawa ( razem cos ponad 14)

Planujemy kupić MTZ 80 konnego. I ci powiem ze on raczej za duży nie będzie i będzie na pewno wykorzystany w pełni :)


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elmichalkw    0

Panowie. Nadszedł moment przemyśleń. Uzmysłowiłem sobie że nie dostane tego co bym chciał za te pieniądze tak więc postawiłem na rozwój i kupuje ciągnik nowy. W gre wchodzi jakiś zetor lub wypasiony belarus. Zapraszam do nowego tematu. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amix    0

Kolega taty ma mf 699 sprowadzonego z Danii za końcówkę drążka kierowniczego dał ok. 300 zł :lol:

(mój pierwszy post na AgroFoto)

 

 

POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    893

Nie to, żebym się czepiał, ale po co odświeżasz stary temat, który, że tak powiem już jest nieaktualny ?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek85    0

ja bym wybral zetora 7245 lub 7211

 

Posty bez argumentacji- ostrzeżenie!

Edytowano przez Matey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

TEz proponuje Ursusa 914 lub MTZ 82 MTZ są dobre bo sam mam dwa a 914 tez dobre bo wujek ma i nie narzeka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prolnik    1

A może Renault 95-14. 4 cylindry 85KM. Ciągnik zwrotny, mało spali. I radyjka posłuchasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj