KIJANA14

Deutz Fahr Czy New Holland

Polecane posty

KAROL4    5

Edit.

mój kolega ma deutza k 100 i 3 razy skrzynia padła !

a drugi ma m 620 i często stawał mu na polu po 1700 mtg poszła uszczelkalaugh.gif

deutz ma jedne z najleprzych skrzyń?! brak mi słów....

Czy to była wersja PL tego k100? Jeżeli nie ,to bez odzielnego układu hydrauliki podłączajac stare rupiecie można latwo wysypać skrzynię. Niewiadomo jaki żur płynie w starych maszynach ,tym bardziej pożyczanych i to jest w wiekszosci przyczyną awarii skrzyń.Pewnie M-ki mają oddzielny zbiornik oleju hydr. Stawiał bym na DF,chociażby ,ze od modelu M produkowane są w Luingen(czy jakoś tak)Niemcy, a nie Trewelingo -Wlochy.Kolega ma NH 16X km + power boster ,power comand .Fajne ,że to pełen shift,ale sposób jak sie przełączają nie podoba mi się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

z tego co kojarze to cala seria K ma oddzielna hydraulike zewnetrzna no chyba ze dealer kit wciskał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

DFy mają cały układ przeniesienia napędu firmy ZF lidera na rynku w tym segmencie to mówi samo za siebie a kolega miał robioną kalibrację skrzyni 500 godzinach a póżniej po 1500??? pewnie nie bo ciemna masa nie wie co to nawet jest nie wspomne juz o mieszaniu olejów.to tyle co mam do powiedzenia bo jak ktoś tego nie rozumie to jego problem. co do wagi mój bez balastu przedniego ok 6 ton. waży a 412 fendt z balastem 8 :lol: nawet jakby tyle ważył to i tak by mu na nic sie to nie przydało bo mu pary braknie. szkoda słów

Edytowano przez iron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Oj tam 8 to niebiggrin.gif , ale poza 7 ton to jestsmile.gif. dokupiłem sobie trzy obciążniczki po 120 kg.

 

Możliwe ,że i z rupieci chociarz gdzieś czytałem ,że seria k ma oddzielny układ nie wiem o co chodzi ale deutz k 100 kolegi ma poważne problemy z tą skrzynią

 

A tak przy okazji pronar także ma oddzielną hydraulike tongue.gif.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

są dwa wyjścia albo kolega trafił na badziewny egzemplarz albo sam coś sobie spieprzył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Oj tam 8 to niebiggrin.gif , ale poza 7 ton to jestsmile.gif. dokupiłem sobie trzy obciążniczki po 120 kg.

 

Możliwe ,że i z rupieci chociarz gdzieś czytałem ,że seria k ma oddzielny układ nie wiem o co chodzi ale deutz k 100 kolegi ma poważne problemy z tą skrzynią

 

A tak przy okazji pronar także ma oddzielną hydraulike tongue.gif.

To się bardzo ciesze,ze ma-ale nie mowa tu o pronarach.OD 2009r w K były w standardzie oddzielne uklady,ale teraz można kupić uboższą wersję bez.Pozatym w K i M nie są identyczne skrzynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Co prawda to jest temat o NH i DF ale zapytam, co lepiej wybrac NH T6020 elitte z miękka osią czy Valtra N101 równiez z miekką osią. Różnica to na dzień dzisiejszy około 18 -19 tyś netto na korzyśc NH. Porównywałem dośc szczegółowo wyposażenia i w pewnej sytuacji przeważa Valtra a w innej NH. A decyzję muszę podjąc szybko.

Pozdrawiam

 

P.s. Jeśli znajdę odpowiedniejszy temat to przeniosę wpis.


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody89    1

W obecnej wersji możliwej do kupna DF agrotrona K są dwie wersje możliwe do kupna:

Wersja A ma lączoną hydraulikę ze skrzynią

Wersja B ma odzielną hydraulikę

także co chcesz to masz i za to płacisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomusgigant    1

DF ma skrzynie z najwyższej półki ta skrzynia jest klepana od 1998 lub 1999 r . Jeżeli jest właściwy operator a nie eksperymenciarz to 10000 mtg wytrzyma:) i predzej sprzegło sie skończy. A spójrzmy prawdzie w oczy ile kierowców przeczyta instrukcje obsługi i fantazja ich nie ponosi wystarczy YT wlaczyc i widac popisy. Potem sie dzieciaki na forum logują i piszą JD dużo pali bo podczas orania ma ponad 2000 obr, DF ma skrzynie kiepska bo niewiadomo dlaczego niby sie zepsuła a w NH sprzegła siadają ale że nożnego non stop sie uzywa to nie wspomni nikt:)

Edytowano przez tomusgigant

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Skrzynia df-a to jest "1 z najleprzych" a nie naj naj dzisiaj skrzynie biegowe to przeszłość a jak nie to i tak niedługo bedą wink.gif.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

Ja mam do odbioru DF M610 teraz na listopad;) Czym sie sugierowalem przy kupnie ciagnika hmmm... cena , serwis, jakość (spalanie, skrzynia, komfort) czy zrobilem dobry wybor to sie okaze;)

W DF tez mozesz miec skrzynie bezstopniowa;) tylko ta cena;/

Edytowano przez Igor03

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

ja mam df agrotrona 155 ciągnik ma potężny uciąg mało pali zwrotny, silnik nie do zagięcia, skrzynia bez żadnych problemów mam tylko 1300 mtg ale ciągnik robi na cięższych glebach z odpowiednim sprzętem czyli głównie pług 5*50 i do tego wał expom duet 2,6m oraz agregat podorywkowy 3,6m noi agregat uprawowy i trnsport:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasik312    0

NIgdy nie kupuj NH nie włoski traktor i samochód ja mam new hollanda i mam tak wyrobione zdanie o nim że szkoda gadać. Nie mam akurat tego durzego ale troche mniejszego. Posiadam jana o jednakowej mocy i on ma o wiele więcej mocy chdzi mi oto że new jest taki troche przymulony z df nie miałem doczynienia więc sięcie wypowiadam ale z moich doświadczeń nawet nie spojrze na nh. Niedaleko mnie jest dealer rozmawiałem z ohroniarzem to mówi że ludzie tak wyzywają te traktory na czy, świat stoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx80    33

nie wiem ale ktoś napisał ze skacze a dojcz nie ....boże ... tylko nie chodzi o ta serie po co porównujesz inne np.jechałem składakiem ja skakałem a kolega jechał bmx i on nie skakał . :( :blink: ... a drugi znowu pisze 5600 ale bez obciążnika ... a ch** mi obchodzi możesz sobie założyć nawet 2t obciągnika ...chodziło mi o km i jaka jest do nich masa własnego ciągnika ba** ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj