KIJANA14

Deutz Fahr Czy New Holland

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
KIJANA14    1

Witam:)

 

Jaki Ciągnik byście wybrali przy kupnie Deutz Fahr M620 czy New Holland T7030?

Co sądzicie o Deutz Fahr a o New Hollandzie :)

 

Z góry dzięki:)

 

 

Pozdrawiam Kijana14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8541    0

NH moim zdaniem ogólnie

 

Brak uzasadnienia

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek195    1

kolego chyba nie w tym dziale zamieściłeś temat, przenieś temat do działu Ciągniki to będziesz miał więcej odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No tak bo do ładowaczy to to nie należy... :P

Mi ogólnie podoba się NH i chyba jest tańszy niż DF. Twój wybór. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
regi1    0

Koledzy, piszecie tak jakbyscie tylko w gazecie te ciagniki widzieli... Ten to ten tamto i tyle z waszej wypowiedzi...

Ja na 1-wszym miejscu zapytam autora, do czego będzie ten ciągnik? Ma być głównym ciagnikiem na gospodarstwie? I z czym ma pracowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pavlo1706    14

i zwróć uwage na mase Dojcz waży 5600kg a NH 6800 kg przy takiej ilości koni masa jest bardzo ważna :D

 

 

tylko że ten NH ma moc maksymalną 215 km (z układem zarządzania mocą silnika) a DF ma 150 km, więc to też jest różnica, dla porównania

DF L720 (220 km) waży 7500 kg a DF TTV630 (224 km) waży 7300 kg

dodam że DF M600 i NH TS135 jeździły z przyczepami T-088 w kukurydzy, to NH skakał przy tej przyczepie a DF nie - to też trochę świadczy o masie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor15    0

A może coś z nowej serii New Holland'a? Np. New Holland T7.220. Ma tylko 3 Km więcej od T7030, a uwierz mi, że jest duża różnica pomiędzy tymi dwoma modelami. Chociażby w pracy silnika. T7 chodzi o wiele ciszej od T7000. Twój wybór. Ja bym brał New Hollanda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

I jeszcze kolega mógłby powiedzieć z jaką skrzynią ten NH, bo do wyboru Auto Command (bezstopniówka) i Power Command (pełny powershift) a to co jak by nie było zmienia trochę pogląd na ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KIJANA14    1

Głownie chodzi mi o opinie który jest lepszy:) Bo to nie dla mnie ciągnik tylko dla gospodarza u którego pomagam:) Poprosił mnie żebym opinie o df i o nh mu powiedział jaką ludzie mają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

to tak dojcz a bardzo do bra silniki podkreślam oszczędne za to newholland ma zdecydowanie leprzą skrzynie za to w dojczach te skrzynie lecą....

kolega ponad 6000 mtg i skrzynia padłą 3 razy niedługo będzie 4......

u zamoyskiego q lubelszczyźnie tm 190 miał bardzo dużo awarii związanych z silnikiem.... po 4 latach kupił dwa jelenie 6930 premium i 7930 facet ma 500 ha do dziś żaden się nie zepsułsmile.gif.

 

EDIT dojce zawsze były lekkie i będą lekkie pavlo zauważ , że M to seria wię c każdy model z seri m będzie miał podobną mase.

Edytowano przez andrzej2257

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pavlo1706    14

dojce zawsze były lekkie i będą lekkie pavlo zauważ , że M to seria wię c każdy model z seri m będzie miał podobną mase.

 

M600 - 5460kg

M650 - 6750 kg

 

to nie jest podobna masa ;):P

 

dojcze nie były lekkie, znajomy ma dojcza 85km z turem, z 1988 roku i waży coś ponad 6T :o

6 ton na ciągnik 85 km to sporo :P

teraz może nie są aż takie ciężkie jak kiedyś ale niektóre podzespoły są najsolidniej zrobione spośród wszystkich marek, każdy ciągnik ma swoje wady i zalety :) to moje zdanie

Edytowano przez pavlo1706

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Deutz Dx85 katalogowo waży 4,83T :P

 

A to ciekawe jeden producent a takie różne skrzynie :lol:


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bigosek54    1

Ja mam M620 świetny ciągnik narazie miałem pękniętą rurkę od paliwa przy gwincie i na samiutkim początku problem z mocą a tak sprawuję się świetnie dobra widoczność i wgl. Mam go już 3 lata i miałem tylko te awarie. Bardzo polecam tylko on krótki jest i do talerzówki pod górkę to musi być obciążnik bo inaczej źle się jedzie.Naprawdę polecam jestem z niego zadowolony w 100%.W moim osobistym odczuciu za taką cenę i z takim wyposażeniem nie wziął bym innego ciągnika...Jak narazie oczywiście czas pokaże :D W NH nie podobało mi się wykończenie (w tym którego oglądałem ) Był taki jakiś nie wykończony i goły w kabinie. Mam nadzieje że pomogłem.

 

Ale się rozpisałem sory :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pavlo1706    14

powiem ci szczerze , że głupoty piszesz 85 km i 6tlaugh.gif

mój fendt ledwie to przekracza.

bez zbędnych żartów....

 

był ważony na wadze przed ubijaniem kukurydzy,

trochę ponad 6T, bo jest z turem i obciążnikami

masa samego ciągnika + obciążniki + TUR + paliwo + kierowca :D to wyjdzie ponad 6T :)

Edytowano przez pavlo1706

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

tak szczerze to głupoty wypisują co nie którzy że szok. ja mam DF 150 waży dokł 7ton z przednim balastem. NH 7030 jest cięższy i nic poza tym u mnie RSP ma 7040 i próbowaliśmy je na jednym polu i wcale nie widać jego przewagi mocy nad moim niby 30 km słabszym ciągnikiem.co do awaryjności to zależy jak trafisz ale do jakości wykonania to jakby równać fiata z audi a do tego w nh trzeba smarować łożyska na półosiach tylnych,normalnie wymysł idioty jakiegoś.jak to mówią cena czyni cuda i niższa cena NH to nic innego jak oszczędzanie na czym można np. turbina jest z indii normalnie szok.pewnie zaraz mi sie zbierze od fanów NH ale nikt mi nie wmówi że NH jest lepszy od DFa.a tekst że skrzynie w DFach są gówniane to już w ogóle jakaś paranoja to jedne z najlepszych skrzyń na rynku a jeśli chodzi o zużycie paliwa to DF bije o głowę NH.

Edytowano przez iron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanekdeutz    88

Prawda, skrzynie w DF'ach ,hmm, może rewelacji w prowadzeniu nie ma ale o jakichkolwiek awariach ,a szczególnie w M'kach to ja nie słyszałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

kolego obciążniki się nie liczą mój fendt z obciążnikami waży prawie 8t 412vario cool.gif.

 

Edit.

mój kolega ma deutza k 100 i 3 razy skrzynia padła !

a drugi ma m 620 i często stawał mu na polu po 1700 mtg poszła uszczelkalaugh.gif

deutz ma jedne z najleprzych skrzyń?! brak mi słów....

Edytowano przez andrzej2257

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

"powiem ci szczerze , że głupoty piszesz 85 km i 6tlaugh.gif

mój fendt ledwie to przekracza.

bez zbędnych żartów.... "-napisałeś to parę dni temu...

 

Masz na nim 2 T obciążników ?-pogratulować.To raptem jeszcze zwykły pług czteroskibowy na nim możesz wieszać :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj