kwiatek

Zetor Proxima Power 90 Czy New Holland T5040

Polecane posty

bobert21    0

Ogolnie rzucam teraz liczbami gdyz jest to ultra mieszany styl jazdy, mamy Nh t5040 z ladowaczem od 7 listopada to jak patrzylem w wigilie jest 48 godzin, a jak mi sie ostatnio wuj żalił ze spalil mu od poczatku juz 225l, ale po podzieleniu wychodzi ogolnie ok 5l w cyklu ultra mieszanym (ladowanie obornika, codzienna dowozka balotow, orka) takze az tak zle nie jest. ;)

Edytowano przez bobert21

Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naszjo    0

Witam. Jestem nowy. Porównanie nh i zetora jest dość burzliwe na tym forum. Ja jeździłem i nh i zetorem. I jednym i drugim się fajnie jezdzi. Ale nh to jest taka kokoszka a zetor to poważna maszyna która może naprawde dużo. Zresztą mam złe doświadzczenie z nh w zakładzie którym pracowałem. I umnie w okolicy też bardzo narzekają na te ciągniki. Mój kuzyn ma forterre i kupił teraz proxime i bardzo sobie chwali. Więc przemawia dlamnie zetor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub667    162

no sąsiad kiedyś też kupił sobie i fortere i proxime a w tamtym roku kupił sobie new hollanda t6050 podajże i mówi że zetor w ogóle nie może się równać do zetora i jak wygoda i sprzedaje zetora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Ba kolego jak sasiad ma forterre i proxime to nie dziwie sie ze jest wniebowziety po przesiadce do nh 6050 bo to calkiem inna klasa to tak jakby porownywac np merca klasy A do klasy E nie ma co bo tocalkiem inna klasa

Jak dla mnie zetor nie jest zlym ciagnikiem jak za ta kase to oferuje wszystko czego trzeba i konkurencja tez w tej kasie nie daje wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Co do dawanie w zetorze to za wszystko trzeba dopłacać, a to już nie wychodzi ciekawie. Jak ja porównywałem Zetora i NH na tym samym wyposażeniu to różnice była minimalna na korzyść Zetora. Ale bez upustów, po tak ciekawie nie wyglądało. Wkurzyło mnie to w Zetorze że wszystko trzeba zamówić a NH już to ma. Nawet kwestia skrzyni w Zetorze w standarcie 30km/h za 40 dopłata 4 tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfmf    1

Nie pomyslales, ze jak ktos chce wola tylko do pracy, np dla tego, ze pracownik bedzie nim glownie jezdzil i ma sam mozliwosc wybrania tego co rzeczywiscie bedzie potrzebne do pracy i nie musi placic za cos co mu nie potrzebne to nie jest to +. Myslisz, ze jak masz dane wyposazenie w nh to dostajesz je za darmo ;) poprostu masz narzucone, ze musisz to kupic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

przeczytałem cały temat i z tego wnioskuje iz zetor wygrywa iloscia zamieszczonych opini ale nie znacznie praktycznie minimalnie.

A mam pytanie do użytkowników ile kosztuja przeglady w NH( T5.95 bo chyba nie ma czegos z tej seri blizej 90KM) jak i w Zetorku (Proxima Power90)

100mtg 300mtg 500mtg 1000mtg i czy to jest kwestia inwidualna dogadania sie klienta czy to jest juz jakos ustalone z góry.

Bo włąsciwie serwis powinno takze byc duzym czynnikiem podczas zakupu bo takie ciagniki z tej mocy głownie kupują ''mali gospodarze" i według mnie tysiac w ta robi róznice jak i równiez pozniej ewentualna wymiana (cena) czesci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj