kwiatek

Zetor Proxima Power 90 Czy New Holland T5040

Polecane posty

jaro30    11

Kolego co do URSUSA to tak jak piszesz nie wiadomo co to jest i jak długo będzie tym bardziej że nowemu właścicielowi chodzi o logo a co pod tym logiem będzie to już nie wiadomo czy chińczyk czy coś innego.Co do spalania to fakt URSUS MAŁO PALI mowa o 5714 .Co do tych nowych powiem że cena dobra ale co stego jak nikt się tym nie interesuje ( mowa o moich stronach).Maja logo to mogą je przyklejać na co chcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Oj @ farmermf ale ja nie napisalem ze zetor bedzi oszczedniejszy od nh bo to raczej bardzo malo prawdopodobne wrecz jestem pewien iz nh w lekkiej pracy spali troszke mniej od zetora :)

odnosnie przykladu z max zuzyciem paliwa to wiadomo ze ciagniki 100 km potrafia swoje spalic choc ten jxu 105 to jakis nadzwyczajny pijak

Nie dam se ręki uciąć bo tak naprawdę to wisi mi czy spala litr więcej czy mniej, ale mój nh5040 chodzi t opryskiwaczu całe lato i w pierwszym roku z ciekawości pisałem ile godzin i ile litrów zalane. Teraz se policzyłem i wychodzi 5.3l/h. Biorąc pod uwagę, że mam opryskiwacz 1000l i tankuję go w domu, latam na pole różnie, do 13km(średnio tak 4km) gdzie gaz do końca zawsze mam to raczej nie jest dużo. W turze to praktycznie powinno być nawet mniej bo na mniejszych obrotach robię. W pługu na godzinę ile spali to nie mam pojęcia, pytaj tych co tym orzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

@ dziekuje za wyczerpujace rozwiniecie tematu Twoja pomoc jest nieoceniona:)

 

@ darik majac na wzgledzie te dwie marki to raczej sklanialbym sie ku zetorowi proximie power bo ten ciagnik ma juz dosyc spora rzesze uzytkownikow w przytlaczajacej wiekszosci pozytywne opinie uzytkownikow i dosyc ugruntowana pozycje na rynku samej firmy

Co do rzeczonego ursusa to nie radze go narazie kupowac bo jeszcze nikt takiego nie uzytkuje malo tego jeszcze nikt tak naprawde nie wie z czego on jest zlozony lub z czego bedzie skladany Wiec raczej odradzam zakup sprzetu ktory na chwile obecna nawet nie istnieje na rynku w wersji produkcyjnej moze sie okazac ze bedziesz wyreczal fabryke w testowaniu owego produktu a to moze niesc ze soba wiele nieprzyjemnosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwiatek    3

Nadal nie jestem pewien, którego wybrać. Jedni piszą, że Powerka za to inni, że New Holland. Słyszałem, że dawniej w Powerkach rewers szarpał czy coś w tym stylu, nie wiem jak dzisiaj jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Wiesz kazdy ma indywidualne preferencje, ja ze swojej strony radze odwiedzic dzial marki Nh na forum i tam sa pogrupowane tematy o danych seriach gdzie bardzo duzo mozna sie dowiedziec analogiczna sytuacje mamy w zetorze. A najlepiej samemu oblukac oba ciagniki przejechac sie nimi i dodatkowo pogadac z urzytkownikami w realu i wtedy mozna podjac decyzje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Ja przejechałem sie proxą, zamówiłem ja , ale tak bez entuzjazmu, na drugi dzień pojechałem do nh, przejechałem sie t5040 i tel do zetora , że rezygnuję. Kolega ma proxę, przejechał sie ze mną raz i zachwyt, mówi to nie to co zetor.

Zwłaszcza , że cena na nh jest bardzo dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Nadal nie jestem pewien, którego wybrać. Jedni piszą, że Powerka za to inni, że New Holland. Słyszałem, że dawniej w Powerkach rewers szarpał czy coś w tym stylu, nie wiem jak dzisiaj jest.

Co do szarpania to do tyłu szarpał do przodu było ok ale po za szarpaniem u znajomego w powerce potrafi wyskoczyć taki błąd, że momentalnie traci wszystkie biegi (nie wiem jak z womem) ale ma jeszcze starą centralkę bo jeden z pierwszych wypustów kupił i jak dowiedział się, że zmodernizowali centralkę już gwarancji nie miał (ale ma w planach zmianić). Ogólnie zadowolony z traktora jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juljanking    0

Ale nad czym tu się zastanawiać? Nh pala naprawdę mało, wiem co mówię bo tez mam holanda i ciągnik naprawdę godny polecenia, sam mam serie td ale miałem okazję pracować na t5000 serii to szczerze mówiąc w tym ciągniku siedzi się wygodnie jak w fotelu przed tv z piwkiem ręku :) New Holland to dobry wybór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

timasz@ kiedyś próbowałem kilka NH bo tez miałem ten ciągnik brać wszystkie ciągniki jakimi jeździłemz NH były tak samo mółowate czyli t5000 i ta seria co jest odpowiednikiem tl dawnej niby w nich jest taka sama cyrkulacja spalin jak w Forterze ale zetor momentalnie się z miejsca zbiera podobnie jak Lamborghini Lampo 70 mojego sasiada też się zbiera jak głupie ale waga nie ta sama co forterry :P


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Dokladnie taki juz urok tej serii, ale co zrobic kazdy ciagnik ma wady. Ci do tej recylkulacji to mozliwe ze da sie ja po okresie gwarancyjnym jakos wyeliminowac bez szkody dla silnika, moze ktos juz cos takiego zrobil?

Co do wyboru ciagnika to bedzie nh T5040 wybor zapadl wczoraj, a czy to trafna decyzja to sie przekonamy hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Ja słyszałem że jakoś to zdejmują w Zetorach i nic im się nie robi nawet dymu nie ma z miejsca jak się rusza ale żeby to jakiś muj znajomy zrobił to bym ci wiecej o tym powiedział ale nikt z moich znajomych tego jeszcze nie psuł :P

O to gratuluje wyboru i bezawaryjnego śmigania :D


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwiatek    3

Dobra dobra Panowie, pytałem się o zetora i co mi powiedzieli to się sam zdziwiłem. Ciągnik dopiero bym mógł odebrać w Marcu bo mają Ponad uwaga 600 zamówień :mellow: I Zetor na dzień dzisiejszy podrożał .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Dokładnie dziś słyszałem to samo jak byłem u swojego dilera po olej i filtr do swojego Zetora też mówił że sa straszne zastoje bo podobno amerykanie polubili tak zetora i teraz bardzo duzo sztuk tam zamówili przeważnie proxima cabrio i kilka Forterr, jakby polacy nie odwalali tandety to pewnie dalej w polsce by je składano i by szybciej było ;)


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

@Gago- dziekuje bardzo tez mam nadzieje ze bedzie smigal bez kaprysow hehe :D

A jesli mozna wiedziec to o ile poszly do gory zetorki, bo dla mnie bylby on alternatywa wlasnie dla rzeczonego nh.

Co do terminow oczekiwania na ciagnik to w nh jesli nie ma nic na placu to czas oczekiwania to tez jakies 3-4 miesiace. (a wbrew gadkom dilerow sa wolne, bo moj sciemnial ze juz tylko jedna sztuka a pozniej gdy konkretnie ich przyciszkalem to moglem wybierac)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

NH z serii T5000 zamawiany w końcu września na linie montażową wejdzie dopiero w połowie stycznia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid381010    1

Przed zakupem się zastanawiasz,który ciągnik ci będzie najdłużej służył... na to pytanie ci nie odpowiem ale odpowiem ci na inne.Kupując ciągniki bierze się pod uwagę serwis w tym zetor wygrywa ponieważ serwis jest tańszy.Za około 10 lat ciągnik zacznie się psuć.i bedziesz kupował części do zetora wszystkie części bedziesz miał w najbliższym sklepie a do new hollanda bedziesz musiał zrobić zamówienie,i czekać !!!.Teraz jeśli chodzi o tur do new hollandy mają strasznie słabe sprzęgło jak do tura.Dlatego na twoim miejscu wizołbym zetora ... :mellow:

Edytowano przez Dawid381010

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

O na Boga ! Wez daruj czlowieku. Jesli masz wypisywac takie farmazony to lepiej wcale sie nie udzielaj.

Czesci do proximy power takie jak np mokre sprzeglo centralka rewersu itp dostepne w kazdym sklepie? a moze w kiosku RUCHu? Wez mnie nie zalamuj ojakich modelach piszesz? Teraz nowe modele proxim maja nawet zwolnice zmienione i wzmocnione. Wiec nie wiem o czym ty marzysz skonczyly sie juz czasy w ktorych do zetora dostaniesz wszystkie czesci za rogiem, malo tego komplikacja konstrukcji dorownuja one juz zachodnim ciagnikom wiec i pan Zdzisiu od naprawy ciapkow tez w dupe moze sie ugryzc (wiadomo piszemy tu o serii Power)

Co do NH to maja one slabe sprzegla ale suche a nikt juz nie kupuje rerii T5000 z takim ustronstwem(w serii TD owszem jest suche ale tu mowimy o T5000). WIec tu tez mamy mokre sprzeglo ktore jest najlepsze do ladowacza czolowego

Reasumujac obojetnie ktory z tych ciagnikow sie sypnie za kilka lat to i tak nie dostaniesz grubszych czesci za grosze a tym bardziej na zawolanie w sklepie za rogiem.

Edytowano przez timasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Przed zakupem się zastanawiasz,który ciągnik ci będzie najdłużej służył... na to pytanie ci nie odpowiem ale odpowiem ci na inne.Kupując ciągniki bierze się pod uwagę serwis w tym zetor wygrywa ponieważ serwis jest tańszy.Za około 10 lat ciągnik zacznie się psuć.i bedziesz kupował części do zetora wszystkie części bedziesz miał w najbliższym sklepie a do new hollanda bedziesz musiał zrobić zamówienie,i czekać !!!.Teraz jeśli chodzi o tur do new hollandy mają strasznie słabe sprzęgło jak do tura.Dlatego na twoim miejscu wizołbym zetora ... :mellow:

Oczywiście , że technologia zetora jest lepsza, mają mocniejsze sprzęgła ,bo przecież to zetor robi ciągniki 300km i powyżej, a nie tak jak nh sto parę koni. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwiatek    3

No to podam przykład zetora wuja Proxima Plus 85 sprzęgło wymieniał już raz przy 1000 mth , i teraz ma coś około 2000 mth i znów sprzęgło się rozsypało ;P A słyszałem też, że Seria T maja nowe ciągniki być ? to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pirell    0

No dobra dobra, ale ile w takim NH kosztuje standardowy przegląd z wymianą filtrów i oleju? Pytałem dilera Zetora i u nich do koszt od 750zł do 950zł(oczywiście Proximy Power) w zależności jak daleko do klienta, za to gość od którego kupowałem kombajn wspominał coś o 6 czy 7 tysiącach za takowy u jego TM 150, skwitował wszystko mówiąc: "myślałem że jak kupię nowy ciągnik to przynajmniej na naprawach zaoszczędzę...". Oczywiście prawda taki ciągnik na bieżąco serwisowany będzie "mniej" awaryjny, ale to też są koszta eksploatacji ciągnika. W mniejszym NH na pewno koszta serwisu są niższe, ale proszę tutaj tych zapalonych new holandowców niech się pochwalą ile takie coś kosztuje? Tylko bez ściemy.

 

@farmermf

Co ma wielkość produkowanych ciągników do ich jakości? Zetor produkuje mniejsze ciągniki, bo nastawia się głównie na rynek taki jak Polski gdzie największą popularnością cieszą się ciągniki 80-100km. New Holland produkuje na rynki takie jak Niemcy gdzie areały gospodarstw indywidualnych wielokrotnie są większe niż u nas, więc i ciągniki potrzebują większe. NH ma tam wyrobioną markę i renomę od ponad 30 lat(wcześniej Fiatagri, nawiasem mówiąc sam jestem posiadaczem takiego 160 konnego smoka B) ). Zetor rozwijał się w segmencie mniejszych ciągników, i dopiero od niedawna będzie próbował w większych mocach (czytałem że z 6cyl. Zetora da się wycisnąć 204 konie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek01    5

kolego ja mam od lipca T5040 i pierwszy przeglad kosztuje 1000zł to koszt razem z dojazdem, a maja domnie 90km,w tym wymiana filtra hydrauliki , oleju ,paliwa, wymiana oleju w silniku i dolal dosc sporo oleju do skrzyni, i przesmarował go calego, mysle ze to niejest jakis wielki koszt, w porownaniu do zetora i innych marek, koszt oczywiscie brutto


zetor 52-11 i ursus c-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Przyjeżdżali 2 razy na przegląd do nh, 1000żł brutto z dojazdem 60km. Dużo?

Zetor nie dla tego robi tylko małe ciągniki bo tak chce, ale dla tego , że po prostu nie umiał zbudować ciągnika duzej mocy, a zwłaszcza silnika spełniającego normy.

Co do cen to się pytam kolege co siedzi na serwisie zetora o te tanie części do zeotora, to mówi że tanio to juz było. Teraz części mają ceny na poziomie zachodnich.

@Pirelli mam nadzieję że rozwiałem twe wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Może nie nie umiał zrobić, bo dzisiaj każdy głupi może zrobić ciągnik dużej mocy (np. Pronar 8140) ale wdrożenie takiego ciągnika do produkcji również ponosi za sobą duże koszty i musi to być poprzedzone analizą czy produkcja takiego ciągnika zwróci się, czy nie będą produkować paru sztuk na rok (np. Pronar 8140), a i kasę trzeba skądś mieć, bo nie mają nad sobą takie potężnego koncernu jak np. Fiat. Dlatego Zetor stosuje metodę małych kroczków i nie rwą się z motyką na księżyc.

Co do silnika skąd masz taką opinię? Tutaj wręcz przeciwnie mają silnik 6-cylindrowy około 175 konny spełniający normę 3b ale przekładni własnej nie mają a "renomowany" produkt ZF ma również swoje wady.

A ten kolega co siedzi na serwisie Zetora to ten serwis obsługuje także ciągniki innych marek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj