Zaloguj się, aby obserwować  
Kogut

Płytka sciółka

Polecane posty

agro973    41

Oczywiście że jest płytka ściółka to taka z której obornik wywozisz często np; co drugi dzień lub co tydzień a głęboka ściółka to obornik wywozisz po 3 miesiącach lub dłużej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kogut    1

mam oborę 420m2 i jeśli trzymał bym w niej świnie przez okres 3 miesięcy to ile by mi się nazbierało obornika? Chodzi mi o to czy da rade usunąć obornik po zakończeniu tuczu czy częściej trzeba usuwać. Trzymał bym ze 200szt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Zależy czym chcesz usuwać. Bo widełkami to raczej nie dasz rady ;)


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radekk89    18

myślę, że przy tej obsadzie to ok. 50 ton powinieneś mieć, a może i więcej. chyba najprostszym sposobem byłby wywóz turem lub ładowarką po zakończeniu tuczu.

aha, no jeśli ręcznie to będziesz miał "trochę" roboty...

Edytowano przez Radekk89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

No to musisz mieć wyżej cały ganek paszowy z tubomatami wyżej. Co do ręcznego wyrzucania to sobie daruj.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kogut    1

nie wiem jak to rozwiązać. mam oborę przejazdową 450m2 (zakupiona niedawno)chciałbym trzymać tuczniki. Pewnie najlepiej buło by ruszt zamontować,ale nie mam tyle kasy. Co radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rollo29    81

Może wystarczy posadzka betonowa wylana na styropian zbrojony siatkami plus paśniki na słomę lub nie .Odpowiednie spadki i jakiś sprytny sposób ręcznego spychania odchodów do kanału to sposób na brak kasy na inwestycje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kogut    1

A czy mogą być trzymane świnie w jednym dużym kojcu,np.100-200szt.? Czy raczej lepiej dzielić tak np. po 50szt.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kogut    1

i tu jest problem bo nie bardzo wiem jak to podzielić. Najłatwiej byłoby jeden duży kojec.

 

Jesteś z Leśniczówki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    225

Zagrody po 50 sztuk , a karmniki przykręcasz na ścianie i co jakiś czas podnosisz można je też zainstalować na jakieś szynach i podnosić , wywóz turem ale do tego musisz mieć odpowiedni wjazd - inwestycja prawie żadna na początek wystarczy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kogut    1

Taki z 450m2. Przejazdowy. w środku nic nie ma. O to niedaleko od siebie mieszkamy.

 

Czyli kojce też muszą być przejazdowe,aby móc wywiezc obornik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    225

Bory tucholskie - to pomorskie ,kiedyś przymierzałem się do takiego chowu i poznałem temat , nawet oglądałem taką hodowlę , kojce nie musza być przejazdowe bo i po co - wjeżdżać ładujesz no i w tył , ważne żeby móc wjechać i mieć czym , wstaw może jedną partię czy dwie na początek i zobaczysz ........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Najlepiej jakbyś zrobił głęboką ściółke. z jednej strony budynku korytarz i karmiki na schodkach a z drugiej strony drzwi zeby wjechać z belka i usuwać obornik. podziel budynek na 4 kojce i zrobić 4 drzwi wtedy w kojcu i 100 sztuk moze byc chociaż ja jestem zwolennikiem mniejszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj