fredf9

Schemat podłączenia przełącznika rozruchu 12/24

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No i ze schematu wynika że do ładowania 2 akumulatora idzie przewód z zacisku 32a do rozrusznika.

Tam nie ma zacisku 32a...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Odświeżę trochu. Rozsypał mi się przełącznik 12,24 niemiecki. Pali tylko gdy ręką wcisnę a kluczykiem rąbie jak karabin. 

Moje pytanie jest proste... na rynku są dwa rodzaje wysoki i niski. Dotychczas miałem niski, niemiecki. Mimo że połamany plastik jest pod stykiem prawie 7 lat służył.

Muszę kupić i który lepszy, trwalszy? 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

To loteria jak dbasz o przełącznik jak i akumulatory, u mnie w ciągniku wytrzymał ok. 27 lat polski oczywiście zaś w starze niemiecki też działał bezproblemowo. Jak robi się "karabin" to może jeden akumulator jest słaby, podmień akumulatory na początek, albo podłącz akumulator na przewody.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No własnie jak wciśniesz przełącznik palcem to pali elegancko, jak stacyjką rąbie jak karabin. Ale sprawdzę aku może faktycznie coś je bierze choć mają 4 lata jeśli mnie pamięć nie myli.

 

Pytam prawdę mówiąc z jednego powodu... Polski jest dostępny od ręki a niemiecki muszę zamówić. Patrzyłem jak jest w srodku wykonany Polski i d*py nie urywa.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

U znajomego założyłem Polski i po 3-4 miesiącach telefon i hasło "pali oba bezpieczniki" zwątpiłem nie miałem takiego przypadku ale zapasowy w bagażnik i jadę, a to zobaczyłem na miejscu: [galleryimg=665325]

wąska płytka co spowodowało okręcenie się styku i nie działania poprawnie.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No właśnie wykonanie odrzuca. Zamówię niemiecki przynajmniej go znam póki w nim coś nie pęknie chodzi bezawaryjnie.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Na początek przewodami zasil akumulator raz jeden raz drugi bo objawy strzelania to słaby akumulator sterujący.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Poczyściłem trochę jeszcze styki, zamieniłem aku i ruszył :)

Sam nie wiem co pomogło. W każdym razie i tak kupno nowego mnie nie minie bo ten może wysiąść w każdej chwili. Styk który łączy je właśnie równolegle ma wyłamany plastik i nie do końca styka jak należy. A to się przekłada na ładowanie jednego aku i większy pobór z drugiego.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paawlik227    14

A ja mam polski już trochę wypalony i kupiłem niemiecki a tu mała niespodzianka bo w starym podpięte jest 5 cienkich przewodów a w niemieckim jest miejsce na 4cuenkie przewody i tu pytanie gdzie podpiąć ten 5 przewód w tym niemieckim przełączniku...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4pakplus    23

Panie i Panowie

Czemu przełącznik 12/24V - "strzela jak karabin" - to znaczy w tym sensie, że gdy przekręcam kluczyk w stacyjce na rozpalanie to

ten przekaźnik 12/24V "strzela jak karabin"?

W zeszłym tygodniu było wszystko OK.

Akumulatory napewno są sprawne.

Wymieniony rozrusznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Na 90% jeden akumulator jest słabszy lub oba.

Na początku naladuj akumulatory.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez seba25
      Witam mam pytanie czy ktoś by mi mógł podpowiedzieć jak wyjąć ten łącznik cewek w rozruszniku bo upaliło mi kabel może ktoś to rozbierał i mógł by pomuc bo nie chce czegoś uszkodzić. Był bym wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam 
    • Przez solek01
      Mam problem z rozrusznikiem, jak przekręcałem kluczyk to zgrzytał, obecnie go wyciągnełem przeczyściłem i na ostro kręci, bendiks popycha tryb do przodu i zaraz tryb wraca w tył ale rozrusznik nadal się kręci?
      Co może być przyczyną? 
    • Przez jacus
      mam pytanie jak zdiagnozowac w domowych warunkach taki rozrusznik-wczoraj go wyciagnalem z ciagnika,- podpialem na kablach do drugiego ciagnika i tez nic ..nawet nie obrocil-  nie "cykal" jak zwykly przy awarii, jak go sprawdzic na stole -podpialem prostownik- masa do obudowy, plus na wejscie elektrowlacznika , kabelkiem stykalem i nic- cos zle robie ??? 
    • Przez Dastan
      Mój case jak się dobrze nagrzeje to ma problem z zapalaniem, tzn. problem jest w ogóle z kręceniem, jakby rozrusznik nie dawał rady, jak się bardzo mocno zagrzeje to praktycznie nie potrafi zakręcić i muszę czekac aż ostygnie. Na zimno pali niemal od strzała. Rozrusznik rozkręciłem, tzn wirnik i szczotki bo do przekładni nie zaglądałem. Rozrusznik pada czy coś z silnikiem może być ? 
    • Przez Atomowymichal
      Witam Panowie. Jako nowy użytkownik  pragnę  wszystkich pozdrowić . Nie jestem biegły w temacie traktorów. Mam z dostępnym dla mnie egzemplarzem. Czasem odpala a czasem tylko cyka i zero reakcji. Ma ktoś pomyśl co to może być. Podobno jest czujnik reduktora ale bez zdjęcia nie mogę go znaleźć. Na krótko nie odpala, chyba  że źle to robię. Pomóżcie bo muszę przewieźć przyczepę  jutro
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj