Skocz do zawartości
fredf9

Schemat podłączenia przełącznika rozruchu 12/24

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No i ze schematu wynika że do ładowania 2 akumulatora idzie przewód z zacisku 32a do rozrusznika.

Tam nie ma zacisku 32a...

seweryn20    587

Odświeżę trochu. Rozsypał mi się przełącznik 12,24 niemiecki. Pali tylko gdy ręką wcisnę a kluczykiem rąbie jak karabin. 

Moje pytanie jest proste... na rynku są dwa rodzaje wysoki i niski. Dotychczas miałem niski, niemiecki. Mimo że połamany plastik jest pod stykiem prawie 7 lat służył.

Muszę kupić i który lepszy, trwalszy? 

Sadek    450

To loteria jak dbasz o przełącznik jak i akumulatory, u mnie w ciągniku wytrzymał ok. 27 lat polski oczywiście zaś w starze niemiecki też działał bezproblemowo. Jak robi się "karabin" to może jeden akumulator jest słaby, podmień akumulatory na początek, albo podłącz akumulator na przewody.

seweryn20    587
Napisano (edytowany)

No własnie jak wciśniesz przełącznik palcem to pali elegancko, jak stacyjką rąbie jak karabin. Ale sprawdzę aku może faktycznie coś je bierze choć mają 4 lata jeśli mnie pamięć nie myli.

Pytam prawdę mówiąc z jednego powodu... Polski jest dostępny od ręki a niemiecki muszę zamówić. Patrzyłem jak jest w srodku wykonany Polski i d*py nie urywa.

Edytowano przez seweryn20

Sadek    450

U znajomego założyłem Polski i po 3-4 miesiącach telefon i hasło "pali oba bezpieczniki" zwątpiłem nie miałem takiego przypadku ale zapasowy w bagażnik i jadę, a to zobaczyłem na miejscu: [galleryimg=665325]

wąska płytka co spowodowało okręcenie się styku i nie działania poprawnie.

seweryn20    587

No właśnie wykonanie odrzuca. Zamówię niemiecki przynajmniej go znam póki w nim coś nie pęknie chodzi bezawaryjnie.

Sadek    450

Na początek przewodami zasil akumulator raz jeden raz drugi bo objawy strzelania to słaby akumulator sterujący.

seweryn20    587

Poczyściłem trochę jeszcze styki, zamieniłem aku i ruszył :)

Sam nie wiem co pomogło. W każdym razie i tak kupno nowego mnie nie minie bo ten może wysiąść w każdej chwili. Styk który łączy je właśnie równolegle ma wyłamany plastik i nie do końca styka jak należy. A to się przekłada na ładowanie jednego aku i większy pobór z drugiego.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez cinek14
      Witam wszystkich mam pewien problem z rozrusznikiem w Ursusie c-360 z silnikiem 3P. Problem jest taki, że rozrusznik słabo kręcił to znaczy wolno wiec postanowiłem go rozebrać i zobaczyć co się stało. W środku zastałem komutator cały czarny był tak jak by zalany olejem z dodatkiem pyłu, szczotki były do połowy zużyte. Wymieniłem tulejki i szczotki przy okazji, także komutator wymyłem, ale gdy go złożyłem i podłączyłem pod prostownik który ma funkcje rozruchu to działał, ale nie miał takich obrotów jak powinien. Jak chce go przekręcić palcami to nie udaje mi się to myślę że jest ciężko spasowany na tulejkach, ale taki samo słabo się kręcił przed rozkręceniem a spokojnie palcami można było go obrócić wiec nie wiem co jest grane z nim i co jeszcze mogę tam zrobić albo sprawdzić? Koledzy, co może być przyczyna ze on tak słabo kręci?
    • Przez Fortis
      Od pewnego czasu mam w Ursusie C-330 problem z odpalaniem a mianowicie słabo kręci silnikiem. Na początku wymieniłem tulejki w rozruszniku na nowe, później został założony nowy elektromagnes ale też za dużo nie pomogło. Pomyślałem więc że może słabo ładuje ale okazało że ma ładowanie zbyt duże które wynosi: na około 800 obratach 13,9V- więc dobre, a na około 1600 obratach 15V więc chyba za duże(ale sam już nie wiem bo wszędzie gdzie czytałem było podawane maksymalne napięcie 14,4V a znalazłem taką stronke gdy szukałem ile kosztuje regulator Inprodus i tu pisze że max to 15V). I teraz moje pytanie: Czy z powodu zbyt dużego napięcia ładowania ciągnik może słabo kręcić i czy takie napięcie może zmniejszyć pojemność akumulatora?, a jeśli nie to no to dlaczego słabo odpala?
    • Przez minio
      Witam,

mam następujący problem - podczas odpalania ciągnika, a dokładnie w momencie gdy silnik załapie słychać głośny hałas. Nie ma tego hałasu gdy np. rozrusznik kręci "na sucho" i silnik nie załapuje - występuje to tylko w momencie gdy silnik "załapuje"... Co to może być, co jest do wymiany ?
    • Przez antonio86
      Mam taki problem w c-360. Nie wiem czy to akumulatory czy rozrusznik.
      Akumulatory 13,5V trzymają po wciśnięciu guzika spada do 3V i nie ma siły obrócić.
      Poziom elektrolitu ok i w każdej celi po sprawdzeniu testerem elektrolitu jest ok- kolor zielony.
      Sprawdzałem tulejki i szczotki-ok. Teraz sprawdziłem miernikiem i między drugim wyjściem elektromagnesu a masą jest przejście. Czy tak powinno być?
    • Przez MarkoPolo93
      Witam panowie mam pytanie czy orientuje się ktoś czym się izoluje stojan? j\Jak nazywa się ta izolacja ?